Dlouhodobě ucpaný nos, co byste doporučili?

merja
13. dub 2013

Mám prosbu, už nevím co dál. V březnu jsme onemocněli, cca týden tekla z nosu rýma u 7měsíčního syna. Za týden, kdy už to přestávalo, jen vzadu chrastilo jsem odsála a začalo "peklo", Nos se totálně ucpal a nepomáhali žádné kapky s mořskou solí. Mohla jsem šplíchat pořád a nic se neodsálo. Malej v noci brečel, že nemůže spát, ... Když už to nejhorší přestalo tak se do teď opět táhne už víc jako měsíc. Cca jako by zadní rýma - když si lehne tak se mu ucpává nosík. Měli jsme jít na očkování, ale nechci dokud nbude vše v pořádku. Co by jste doporučili (mořská sůl opravdu nezabírá ). Nevím jestli homeopatika zkusit, nebo to tak prostě je, ... Neodsávám, protože to nemá cenu a malej už má "záchvaty" jen když to vidí, navíc se mu z toho i očička zanítila, ale teď už dobrý.

Děkuji za rady a zkušenosti

kaculka46
13. dub 2013

Nám na tohle moc pomohl sinupret sirup,krásně uvolňuje nos i já ho beru v tabletách,jen je až od jednoho roku.Poraď se v lékárně.

stavba
14. dub 2013

@merja nevím, jestli to už neděláš, ale chce to, aby měl zvýšenou polohu pod hlavičkou a zvlhčovat vzduch, stačí mokrá plínka přes postýlku.

veronikanel
14. dub 2013

Souhlas,zvýšit pod hlavičkou,zvlhčit vzduch,často větrat.Také jsme se toho nemohli zbavit,dr nám dal otrivin pro děti.Není sice pro batolata,ale zabral!!!V lékárně mi ho div nechtěli prodat,ale když jsem řekla,že o tom vím a že je to na doporučení dr.prodali na naše riziko.A kdyby přeci jen bylo co odsávat,doporučuji otrivin odsávačku,vyzkoušeli jsme už několik druhů a žádná moc nefungovala,tahle je rychlá,takže ani dítko moc netrpí a hlavně opravdu funguje =) Držím palce,ať je drobeček brzy v pořádku

morgan
14. dub 2013

@merja taky doporučuju sinupret,rýma se spustí 🙂

duracell79
14. dub 2013

My měly rýmu teď týden. Používám len mořskou vodu bo nechci používat chemii, ale u Vás bude možná potřeba. Odsávačky vše akoráte zhoršují. Dobré je, jak je tu psáno zvýšené spaní. Pod matraci dávám krabici od Pampersek, je akoráte do postýlky o šířce 60cm a pod karton dávám naše povlečení bo ručníky 🙂 Větrám při každém spaní. Je dobré mít nějakou esenci, která zklidňuje a uvolňuje třeba eukalypt. Provonět s ním koupelnu, tu nechat zavřenou, aby se zapařila a pak vykoupat v trošku teplejší vodě. Jestli se mu drží "na čele", tak jsou dobré teplé obklady. Jestli je klidný, tak můžeš uvařit bramboru, dát do sáčku, rozmačkat, zabalit do ručníku a přikládat...vydrží déle teplá ;). Přeji ať jste brzo fit 🙂

morgan
14. dub 2013

@duracell79 ten sinupret je právě čistě přírodní 😉

duracell79
14. dub 2013

@morgan JoJo je 🙂 u nás v lékárně ho ale neměli, takže nemám ozkoušeno. A zatím tedy naštěstí stačila ta mořská voda 🙂

merja
autor
15. dub 2013

Ahoj, díky moc. Bohužel postýlku mám zvýšenou, větrám, dávala jsem plenky mokré, šplíchala olejníček od eone na vzduch a pořád nic. Ještě přemýšlím o homeopatických lécích, je prý nějaký sprej do nosu..?

copa
15. dub 2013

nám na ORL odsávačku doporučili + kapky do nosu, díky tomu jsme napodruhé dceru uchránili od píchíná uši...

zakarin
18. dub 2013

říká se i kapat do nosíku mateřské mléko pokud ještě kojíš,jinak já dávala vývar z heřmánku pod postýlku aby syn dýchal tu páru a taky jsem mazala jak usl pod nosík kosmín,to mu taky uvolňovalo,u dcerky jsem používala sinupret. ono každé tělíčko je jiné a na každého zabírá něco jiného,může to být způsobeno i růstem zoubků,má oslabenou imunitu a nebo alergie na něco?

dalja789
13. bře 2018

když je dcérka nachlazená, dávám ji dětské kapičky do nosu Nasivin a Sinupret, do 3 dnů je v pohodě.