Dlouhodobý kašel. Máte zkušenost?

samsa
11. lis 2011

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost, dcera 4,5 roku chodí do školky, od září má neustále kašel. Vždy tam jde na max. týden a má ten hrozný kašel+občas rýmu. Doma poléčíme, trvá to vždy min. 14 dní, jde tam a za 3 dny má kašel zpátky. U dr. na poslechu nic, jen jí stékají hleny do krčku. Na průduškách to nemá, nemá ani teploty. Léčíme to na doporučení dr. sinupretem, zkoušela jsem stodal, prospan...Naštěstí naše dr. je rozumná a nedává atb. Dcera kašle hodně i v noci, kolikrát prokašle celou noc. Teď je už týden doma, stále kašle. Už jsem z toho nešťastná a nevím, co dál. Na jaké vyšetření. Mladší to od ní chytá vše, jen s rozdílem, že mladší moc nekašle a má spíš rýmu, kterou zase nemá starší.

lojzina
22. kvě 2012

@smardik ty blaho,takovy teploty 😔 .nemocnici nebrat 🙄

smardik
22. kvě 2012

@lojzina já nemocnici nechci, ale on je malý ještě kardiak takže kdyby se zhoršil pojedem, je třeba ho hlídat. zatím nechci, on má od operace panický strach z dr. a každá návštěva ho vrací ve vývoji zpět-vždycky se v něčem zhorší, v noci se pak budí, bojí se lidí takže pokud to fakt není nutné není to v plánu. doma je mu líp

lojzina
22. kvě 2012

@smardik drzte se a pevny nervy

kafecko
14. čer 2012

my jsme na tom stejně.., nevím co těm děckám je, ale už mě to zlobí!! pořád je ze školky doma, kašel, rýma, přeléčeno 2x ospamoxem, výtěr v krku negativní a pořád ten kašel. Mudr už nasadila aerius jako že bude asi alergo ☹ , ale zatím žádná změna! 😠

crca
14. čer 2012

@kafecko my jsme na tom od ledna úplně stejně,teď měl kluk i angínu i já,holka nález v oušku,takže oba taky Ospamox,když ho brali za dva dny bez rýmy ,kašle a jakýchkoliv příznaků.....v neděli kluk dobral ATB a z pondělka na úterý zase 38 a že ho bolí v krku,Aerius berou oba,holka je zatím o.k,ale kluk je zase nachcípanej,ještě ke všemu zase náběh na laryngitidu a v pondělí jdeme na krev.Včera mu udělala výtěr z krku,ale pořád se to točí do kola a to jdeme do školky až od září 😒 Začínám už z toho být taky na prášky ☹ Na doporučení dr.jsem koupila Imunoglukan,ale má se brát tak 2-3 měsíce 🙄 Jsem zvědavá jestli bude mít nějaký nález z toho výtěru.tchýně je taky pořád na hromadě a teď jí našli streptokoka 😒

smardik
14. čer 2012

holky zápal plic jsme zvládli. ale kašle pořád, aerius a ventolin mu mám nechat, vůbec nevysazovat. jsme objednaní na alergologii-objednaní doba 2 měsíce a to je ještě rychle, vzala ho jen kvůli tomu že je i kardiak tak at to nezatěžuje srdíčko, volala jsem na víc míst ale většinou už vůbec nové pacienty neberou

petule246
14. čer 2012

@smardik - škoda, že jste z ostravy - já kudy chodím, tam chválím pražský imumed. Adámek mi kašlal 3,5 měsíce, 5 antibiotik a až tady nám pomohli. I na alergi jsme byli, žádná alergie mu v podstatě nevyšla, ale v imumedu jsme narazili na dětskou plicařku, ta mu předepsala foukadlo seretide a od té doby (ťuky, ťuk) je OK. Samozřejmě ho teda protáhla všemi ORL, rentgeny, kardio, alergo, imuno - ne, že by mu jen napsala foukadlo a nazdar bazar. Teď bych jen moc ráda, abychom mohli začít snižovat dávkování. Takže se ještě poohlédni po dětské plicařce (nebo obvolat normální plicní lékaře, zda neberou děti), jestli by vám nepomohla. Jako čekačka 2 měsíce je fakt síla, kor když vidíš, že prckovi fakt není dobře.

smardik
14. čer 2012

@petule246 uvidím co zjistí na té alergologii, pokud by nic budu to řešit dál, kašle prakticky od listopadu, tak až se dusí, jak ho to chytne po jídle tak mi vše vyblije, i z váhou šel ted dolů,. vysadila jsem mléčné výrobky po těch to bylo horší ale kašle pořád

petule246
14. čer 2012

@smardik - no oni ti asi i na alergo dají ty foukadla (pokud kašle přes půl roku, jsem téměř na 100% přesvědčená, že ho dostanete). My jsme právě na alergo to foukadlo taky vyfásli, ale nepomohlo mu a až od té dětské plicařky vyfásl jiné, které naštěstí zabralo téměř okamžitě. Ten seretide mi tady holky na MK chválili, že jim také pomohl. Druhá věc, která mne napadá, že by to mohl být reflux - ten se kašlem také může projevovat. Ale to musí rozhodnout doktor. Kdy jdete na to alergo? Je mi úplně líto tvého syna, když jsi vzpomenu, jak bylo adámkovi 3 měsíce blbě a dr. mi jen říkala, že mám být trpělivá.

smardik
14. čer 2012

@petule246 uvidíme, ted už to doklepeme do toho 19.7 kdy jsme objednaní a uvidíme, bud mu to pomůže a pokud ne budu to určitě dál řešit, pokud to bude třeba pojedu klidně i do té Prahy, se starším synem jezdím do Prahy k psycholožce. na reflux se mi to moc nezdá ale odborník nejsem, uvidím no

ted má ten ventolin a aerius, je to s nimi lepší ale úplně ok ne

petule246
14. čer 2012

@smardik - jo 19.7. už je za měsíc, tak to snad uteče rychle. já byla dokonce tak zoufalá, že jsem se objednala i k nějakému alternativnímu léčiteli - dr. Jonášovi. Nicméně kámošce pomohl s jejími předčasně narozenými dvojčaty, která mne přesvědčila, ať to zkusíme. tam jsem objednaná 16.7., tak jsem na něj zvědavá.

smardik
14. čer 2012

@petule246 já se nebráním ničemu, jen at to pomůže. ted jsem rozhodnutá počkat na tu alergologii zda tam něco najdou, jak se to bude řešit ale kdyby to nepomohlo určitě budu hledat další možnosti

petule246
14. čer 2012

@smardik - myslím, že vám tam určitě pomůžou, jen ta čekačka mi přijde dlouhá. Držím palce!

smardik
14. čer 2012

@petule246 čekačka je dlouhá ale bohužel. jinde neberou a o ni jsem slyšela samou chválu

mjanca
14. čer 2012

ahoj holky, Lucka mi taky casto kasle... zhorseni pozoruju venku, rano a pri namaze. Astma potvrzene nema, delali spirometrii, alergii malinko na roztoce, jinak ok. Ma uz rok aerius, ten zabral loni, letos vubec. A ted ji dr. zkusila napsat nejake zvykaci tablety, za 14 dnu budeme vedet, zda to zabralo, uz ted mi prijde, ze ano. Jsou na astma. Lucka muze mit predzvest astmatu. Ja jsem alergik i astmatik take.

mjanca
14. čer 2012

jo a taky to nekdy muze zpusobovat nosni mandle, tu mame venku od ledna, ale nevidela jsem zadne zlepseni.

slundo
8. črc 2012

Kamarádka byla nemocná a pak se dlouhou dobu nemohla zbavit kašle. Nic ji nebylo, ale kašlala pořád. Nakonec zjistili astma.... Ale samozřejmě to může být i něco jiného. Nevím jestli se to běžně dělá i na alergologii, ale kdyžtak bych se zkusila objednat i na plicní.

zelva
6. únor 2013

Ahojky, ráda bych obnovila téma. Syna se pořád drží vlhký kašel. Už prakticky měsíc. Zkusili jsme neprve Prospan, poté ACC, poté na radu doktorky Bromhexin. Vždy to po těch sirupech má skoro dobré, ale jen co to dobereme, tak se mu to okamžitě vrátí. U doktorky jsme za tu dobu byli 2x. Průdušky má čisté a dle doktorky je to prostě normální. Řekla, že tento kašel je v tomto období normál a u dětí může trvat až 8 týdnů 😖 Takže prý vydržet a nedávat do školky. Teď zkoušíme Stodal. Nemá někdo vyzkoušeno něco, co zaručeně pomohlo a zbavili jste se tak vleklého kašle? Děkuji předem!

simounah
14. bře 2013

Také se přidávám a jestli na tom byl někdo podobně prosím o radu. Syn 4 roky nastoupil v září do školky a od listopadu je pokaždé týden ve školce a pak 3 týdny doma a furt dokola. v lednu už jsem ho nechala doma..do konce března aby se mu posílila imunita a konečně se z toho všeho dostal, ale pořád pokašlává takže už snad 4 měsíce. hlavně v noci a pak vyzvrací hleny. jinak je docela v pohodě, ale při spaní vidím, že mu stékají hleny a ty polyká a z toho kašle a dusí ho to. na ORL jsme byli trochu zvětšené nosní mandle ...někdo říká, že by nám to asi pomohlo vytrhnout..nevím, jinak má potvrzenou sníženou imunitu - mám rybomunil...dále už měl Aerius, Sinupret, Tusin a vše možné ...kašle ať mu dávám cokoliv, už mě to štve, tak strašně bych chtěla aby byl v pohodě a chodil do školky. ATB měl v listopadu a prosinci, pak jsme to nějak vyléčili bez nich...ale furt není 100% dobrý už si nevím rady, už nevím ke kterému doktorovi jít, aby nám někdo pomohl

jajalu
15. bře 2013

ahoj,u nás je to samé.od ledna nastoupil do školky,dva dny chodí a pak 14dní stůně.nic na kašel nezabírá.je pořád zahleněný a v noci se tím až dáví.nosní mandli,obrovsky zvětšenou,nám vzali před týdnem.dýchá ok potichu a nechrápe,ale ten kašel!! prý to je reakce na intubaci při výkonu ado týdne odezní,ale co když ne?je to děs s tim kašláním,vůbec v noci nespíme už třetí měsíc.asi taky dojdeme na alergo nebo plicní,ale toho tahaní po doktorech nemám radost. 😠 jen kdyby nám už konečně někdo pomohl a mohl chodit do školky,kterou oplakal,že nemůže k dětem 😒

upari
28. dub 2013

ách jo, koukám, že nekončící kašel našich drobků je opravdu nekonečný ☹ Syn s přestávkami marodí už od ledna. Pak třeba i 3týdny dobrý, potom zase... Zkoušíme teď homeopatika a chci koupit i echinaceový kapky. Domácí "sirupy" z cibule s medem/cukrem nebo tymián+cukr syn odmítá. Ke kašli teď měl i rýmu-žluto zelenou, dnes dobírá ATB do nosu (jen kapky do nosu, nechci dávat ATB na celý tělo). Tyto ATB bral i před 3týdny a 5dní po dobrání se mu vše vrátilo ☹ Snad to teď už pomůže... Takže homeo+echinacea, držím palce, aby nejen můj syn, ale i vaše děti byli brzo fit 😉

jajalu
28. dub 2013

právě zkoušíme kapky od Naděje,p.Podhorná.doporučila nám je známá,že u nich zabrali.kašel se lepší,přez den pokašle trochu ale v noci je to občas síla.ale už to nejsou ty strašné záchvaty kašle.do školky chodí.mají se užívat alespon týden,máme je teprve od pátku.tak snad bylinky zaberou 😒
zkuste a uvidíte.

dagina
28. dub 2013

Mladší dcera kašlala přes rok vkuse v různé intenzitě, 3x v roce zápal plic..., starší dcera na tom byla podobně, tedy o chlup lépe....., už mě jednu chvíli připadal stav soustavné nemocnosti normální. Holkám pomohl pouze Ecobec, ecosal (po předchozím vyšetření na alergologii), a inhalátor. Ten inhalátor mám vyzkoušený i já, za dva dny byla hrozná, zelená rýma pryč.... . Letos jsou nemocné minimálně, dá se říct vůbec - když to porovnám s loňským rokem.

moninka
12. kvě 2013

Ahoj, zkusím to tady oživit 🙂

Celé jsem to tady pročetla a u nás to je to samé. Dcera od konce února nastoupila do školky, předtím byla nemocná tak jednou za rok, nic hrozného. A teď to je děs, ve školce vydrží vždycky tak dva týdny max, pak kašel, rýma, teploty 39st. a atb, tak jsme to měli dvakrát za sebou s atb během dvou měsíců a od té doby v podstatě pořád kašleme. Už je to tři týdny, jen měníme sirupy, ale nemůžem se kašle zbavit, má vlhký kašel, vykašlává a už nevím co na to dát. Jeden týden jsme brali Hedelix, pak jsme týden měli Stoptussin jen ráno a dvakrát denně Levopront na utlumení kašle, opět bez efektu, tak třetí týden jen Levopront a pořád žádná změna, vykašlávala. Čtvrtý týden jsme dostali Aerius, přes den občas kuckla, nic hrozného, jen při běhu apod., ale nad ránem kolem čtvrté se začla dusit a kuckala třeba i hodinu v kuse a pak po probuzení emoticon tak jsem šla opět k dr., tak Aerius máme nechat a k němu zas něco přidat - tak máme Stodal, ten prý mám dát dvakrát denně i před spaním, tak jsem ho včera dala odpo i večer před spaním a celou noc se mi dusila, tentokrát suchým kašlem... a co se vzbudila, pořád kucká, já už fakt nevím co s tím... emoticon

Co dáváte před spaním, abyste utlumily kašel?

Já přidávala i Calciový sirup, ale kašle jsme se nikdy nezbavily, doma to máme jak v lékárně, neskutečné množství sirupů a nic z toho ,a nelíbí semi, že do ní pořád něco cpu a stejně kašle.

S manželem jsme oba alergici, manžel má i astma, tak předpokládám, jestli to nebude alergie, ale to by prý zabral Aerius. Na alergo podle dr. prozatím prý nemá cenu jít, stejně nás vemou za několik měsíců, tak jí chce udělat komplet rozbory krve a případně napsat dýchátko sám, ale toho se bojím...

Poradíte? Díky emoticon

linda173
12. kvě 2013

@samsa
Moje skoro 4 letá dcera začala kašlat co nastoupila do školky ve 3 letech, nic nepomáhalo až jsme potom v listopadu skončili na JIPce se zápalem plic a tohle se nám vrátilo ještě v prosinci a teď bohužel v květnu. Doktoři chtějí udělat vyšetření na Ph metrii a potom alergologii. Taky jsem z toho už zoufalá a nevím co dál a to do 3 let nebyla vůbec nemocná:o))) Ale smog na karvinsku dává záhul a to nejen dětem:o)))

jajalu
13. kvě 2013

Pro MONINKA 😉
já být tebou obj. dceru na alergo určo,když to máte v rodině.ať se netrápí.
my se s ničím neléčíme ale kvůli kašli už jsme na alergu byli.udělali mu spirometrii(jestli nemá astma),alergo testy,rtg plic a vše v pořádku.zdráv jako rybička!! jen ten kašel.krev na vyš.imunity taky ok. alergoložka říkala že to má z kolektivu.jediný co by mu pomohlo-mimo kolektiv! být doma.
jelikož kašle nepravidelně a kašel je různý,takže prý je to kašel z nastydnutí,od dětí.má i vodnatou rýmu. pro jistotu mu dala sirup erdomed(na vykašlávání) a dle potřeby na noční kašel inhalátor ventolin.

také jsme vyzkoušeli všemožné sirupy,kapky i bylinky na kašel a nic.

na utlumení kašle na noc nám občas pomohl zodac nebo spiropent (na předpis).sice tam píšou od 12let,ale půlku ráno půlku večer nám řekl primář z dětského že může.

dítě si holt musí zvyknout na bacily v kolektivu,může to trvat i roky ☹

snad se všem brzo uleví a nebude nás zlobit počasí svými výkyvy,které na tom mají taky podíl.

moninka
13. kvě 2013

@jajalu Díky za odpověď 🙂 už mě to začíná děsit, jak potom každý píše, že z toho byl nakonec zápal plic, když k dr. chodím co týden a na průduškách nic nemá, tak snad to nebude náš případ.

Taky máme vodnatou rýmu, a kašel mi taky právě přijde jak kdy, ale spíš vykašlává. Tak právě mám pocit, že když nasadím nějaký sirup, jako teď Stodal, že to jí nutí vykašlávat ještě víc a nebo se kašel mění na suchý a dusí se mnohem více a většinu dne, tak nevím, jestli sirup nechat, jestli se to nějak změní - zlepší delším užíváním, nebo už ho nemá cenu dávat, když není nic na průduškách a dát jen ten Aerius....
Je to fakt šílené, už mě to samotnou trápí. Dr. říkal, že to je školkou, že by na mém místě ovažoval o tom, že by jí třeba na dva měsíce ze školky vzal, ale nemá mi ji kdo hlídat, tak si to nemůžu dovolit ☹
A zas říkal, že je třeba aby si na bacily zvykla a utvořila si imunitu

jajalu
14. kvě 2013

@moninka

přesně to samé nám dr taky říkala.ale jak máš dítě nechat doma a chodit do práce to už nikoho nezajímá!!
vždyť čím dřív si na kolektiv zvykne tím lépe.ve škole bude to samé,tak je lepší když se obrní bacily už ve školce.
syn kašle s přestávkami od ledna.spoustu nocí prokašlal a proplakal,takže vím jak ti je.chceme jim pomoci ale samy nevíme jak.
někomu dlouhodobé užívání sirupů pomohlo,ale nám ne,takže ti bohužel neporadím co dělat ☹

luthien.k
14. kvě 2013

@moninka já bych nasadila přípravky na podporu imunity, tím nemůžeš nic pokazit (https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/luthien...). Se sirupy mám spíš tu zkušenost, že nepomáhají. Na noc bych dávala Tussin, u nás nejosvědčenější na tlumení kašle. A při dlouhodobějších problémech samozřejmě vyšetření na alergu, případně i ORL. Některé děti kašlou třeba i "jen" z chronické zadní rýmy atd.

konidana
14. kvě 2013

@moninka
@simounah My jsme na tom stejně. Když holka nastoupila do školky (3 a /4roku) tak v říjnu začala kašlat a do prosince nepřestala. Suchý kašel, jinak nic. Kašlala hlavně ve školce doma podle mne ne tolik. Za ty tři měsíce byla ve školce možná pět týdnů. Vůbec se toho kašle nemohla zbavit, takže byla třeba měsíc doma. Teď je to trochu lepší, ale stále na kašel trpí. Když začne, nezbaví se toho dřív než za dva týdny. Jako u @luthien.k nepomáhaly žádný sirupy - po měsíci jsem nepoznala změnu. Obecně jakýkoli sirupy už nejmíň rok považuji za zbytečné vyhazování peněz. Jediný co na kašel trochu zabere, je Stoptusin kapky, ale nejmíň v dvojnásobných než doporučených dávkách (ještě zdaleka ne maximálních). Malej už letos taky chodí do školky, ale ten pro změnu nudlá a nekašle. Ještě sám neumí smrkat, takže to je taky problém☹ Holka rýmu skoro nikdy ne nemá, rozhodně ne v nose, spíš nějakou zadní v dutinách. Na alergologii jsme taky byli a doktor povídal, že neviděl zdravější dítě. Tak nevím proč už zas 14 dní kašle...