Dlouhodobý kašel. Máte zkušenost?

samsa
11. lis 2011

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost, dcera 4,5 roku chodí do školky, od září má neustále kašel. Vždy tam jde na max. týden a má ten hrozný kašel+občas rýmu. Doma poléčíme, trvá to vždy min. 14 dní, jde tam a za 3 dny má kašel zpátky. U dr. na poslechu nic, jen jí stékají hleny do krčku. Na průduškách to nemá, nemá ani teploty. Léčíme to na doporučení dr. sinupretem, zkoušela jsem stodal, prospan...Naštěstí naše dr. je rozumná a nedává atb. Dcera kašle hodně i v noci, kolikrát prokašle celou noc. Teď je už týden doma, stále kašle. Už jsem z toho nešťastná a nevím, co dál. Na jaké vyšetření. Mladší to od ní chytá vše, jen s rozdílem, že mladší moc nekašle a má spíš rýmu, kterou zase nemá starší.

zuzikajdicek
14. kvě 2013

My jsme meli taky problem s kaslem nakonec se zjistilo ze mala je astmatik a byli jsme objednani na alergologii kde jsme zjistili ze je alergik na pyly,plisne, snad na vse...vyfasovali jsme xyzal á ventolin inhalator a super

moninka
14. kvě 2013

@luthien.k já už mám strach nasadit něco dalšího, po dvou dnech jsem teď vysadila stodal, kdy začla mnohem víc kuckat a je to ještě horší, než jsem ho nasadila ☹

a co psí sádlo, je účinné, nebo nahřát pecičky na hrudník?

moninka
14. kvě 2013

@konidana
@jajalu
to je fakt hrozné...
já dávala dřív imunoglukan ale pak jsem ho vysadila, aby nebyla přesirupovaná a teď si říkám, jestli to má ještě smysl a nějaký účinek zas po nějaké době 😒
je to nejhorší, jak člověk neví jak jim pomoct, a ta doba než se dostane na alergo

luthien.k
14. kvě 2013

@moninka podpora imunity jí nemůže ublížit.

moninka
14. kvě 2013

@luthien.k díky 🙂
a co psí sádlo nebo nahřívané pecičky na hrudník, má to nějaký efekt?
A kapky Tussin jsou teda na noc lepší než jakýkoliv sirup?

baramaty
14. kvě 2013

@moninka Dcera trpěla a trpí na suché kašle, na noc jí pomáhal olejový zábal (teplý olej na vatu na prsa), předminulý týden začala kašlat - za dny měla narozeniny, těšila se na osavu, zkusila jsem jí dle rady jedné paní, která dělá aromamasáže, dát na prsa měkký tvaroh a kašel měla do dalšího dne pryč (vždy jsem válčily min.14 dní). Zkoušela jsem i psí sádlo i tymiánovou mast z Justu, ale nejvíc pomáhá ten olejový zábal. A na noc určitě Tussin nebo Zyrtec (ten docela dceru uklidnil, teď už se dá koupit i bez předpisu).

luthien.k
14. kvě 2013

@moninka na noc se nesmí dávat sirupy, protože ty nutí k vykašlávání, na noc je třeba klid a kašel tlumit, aby dítko mohlo v klidu spát. Teplé obklady na hrudník, pokud není teplota, pomáhaly hodně mně, jako dítěti, ale záleží na tom, jaká je příčina kašle, pokud to je zadní rýma, tak obklady nepomůžou. Já bych určitě podporovala tu imunitu a snažila se s lékaři přijít na příčinu kašle, viz ta alergologie a vyžádala bych si i ORL.

moninka
15. kvě 2013

@luthien.k děkuji za radu 🙂
vím, že některé sirupy se na noc dávat nesmějí, že se dávají do 16h., ale dr. mi stodal večer doporučil a malá se děsně dusila 😒

o zadní rýmě slyším poprvé, no ještě nám bude dělat krevní testy- na černý kašel apod. tak uvidíme a snad bude brzo líp.
Dá se říct, který přípravek na imunitu je nejlepší, nebo to je všechno podobné?

luthien.k
15. kvě 2013

@moninka nejlepší je kombinace více věcí - jak to píšu v článku. Jinak černý kašel je samozřejmě taky ve hře, bohužel i u očkovaných.

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @samsa @luthien.k @moninka @baramaty @zuzikajdicek

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem vašich ratolestí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co pomůže a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

lucie0211
3. led 2014

Ahoj maminky, četla jsem začátek příspěvku a některé jste tam psali něco o alergologii, že tam dotyčná maminka příspěvku měla být dávno,. Já mám z kašlem u dětí jinou zkušenost, protože jsem si kdysi vyhledala na internetu, že příznaky dlouhodobý kašel + rýma jsou třeba zánět dutin, které řeší na ORL a vždy když naše děti měli tento stav, jsem rovnou bez objednání běžela za panem doktoremn a potvrdilo se. Takže moje rada zní, dojít na ORL a požádat překontrolování dutin, jelikož třeba náš pediatr nás tam nikdy neposlal a vždy jsem to řešila z vlastní iniciativy 🙂 Přeji brzké uzdravení všem dětem

zuuzannka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zelva
6. říj 2014

Můj starší syn trpěl vlhkým kašlem první dva roky co chodil do školky. Měl vždy 14 dní kašel a po dvou dnech ve školce zase od začátku. Dle doktorky normál. Na průduškách nikdy nic neměl. Dávala jsem také kdejaký sirup na kašel, nejúčinnější mi přišel Sinupret, ale vcelku nic moc nepomáhalo. Třetí rok ve školce už byl naprosto bez kašle. Odeznělo to samo, asi jak si už vypěstoval imunitu. Takže pokud vyšetření nic neprokáží, tak to prostě vydržet 😅

hojda
6. říj 2014

@zelva Sinupret je přece na rýmu, ne?

zelva
7. říj 2014

@hojda Je to celkově na odhlenění, tedy i na vlhký kašel. Zabíral nám třebas až po týdnu užívání a musí se na něj hodně pít, aby to fungovalo.

hojda
7. říj 2014

@zelva Aha, tak já ho dostala právě na takovou tu zelenou hustou rýmu, aby se to pustilo. Na kašel máme od tohoto výrobce Bronchipret.

miky31
21. říj 2014

Ahoj holky, můj skoro 3-letý syn má už přes měsíc rýmu a teď už 5tý den strašně kucká až z toho blinká ☹ Předtím 3dny horečky, naštěstí už dobrý.
V září začal taky chodit do školky, hned 3tí den nemocný-týden doma=vyléčeno, týden ve školce zdravý a od té doby zase rýma. Prvně to donesla učitelka, pak děti a teď zas druhá učitelka ☹
Do nosánku jsem ze začátku stříkala sprej Nasivin,ten chcíli zabíral ale teď jak má pořád rýmu tak už jen zabere Olynth od 2let a odsávačka soplíků. Do krku jsem dávala dle dr. Bromhexin, chvíli zabíral na suchý kašel ale teď jak má mokrý kašel s hlenama tak nezabírá nic. Dnes jsem koupila na rozpouštění hlenů a odkašlávání Ambroxol kapky tak doufám že zaberou. Dr říká, že atb nemají smysl aby nezatěžovala jeho organismus, prostě čaje s medem a citronem.
Jinak na kašel jsme vyzkoušely Hedelix,Prospan, Stoptussin, Bromhexin a nic. Dávám každý den na imunitu Marťánky,ale nějak to nemá asi efekt.

michaelako27
Autor odpověď smazal
Zobraz