Dlouhodobý kašel. Máte zkušenost?

samsa
11. lis 2011

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost, dcera 4,5 roku chodí do školky, od září má neustále kašel. Vždy tam jde na max. týden a má ten hrozný kašel+občas rýmu. Doma poléčíme, trvá to vždy min. 14 dní, jde tam a za 3 dny má kašel zpátky. U dr. na poslechu nic, jen jí stékají hleny do krčku. Na průduškách to nemá, nemá ani teploty. Léčíme to na doporučení dr. sinupretem, zkoušela jsem stodal, prospan...Naštěstí naše dr. je rozumná a nedává atb. Dcera kašle hodně i v noci, kolikrát prokašle celou noc. Teď je už týden doma, stále kašle. Už jsem z toho nešťastná a nevím, co dál. Na jaké vyšetření. Mladší to od ní chytá vše, jen s rozdílem, že mladší moc nekašle a má spíš rýmu, kterou zase nemá starší.

lojzina
20. dub 2012

@dagina dobrej je sinupret,stoji teda asi 150kacek,nam pomaha...musi s ebrat dele,aspon 14 dnu

smardik
20. dub 2012

@dagina na kašle trpí dost Honzík a hedelix, prospan ani jiné kapky nepomáhají vůbec, to je jako bych nedávala nic. jediné co funguje je kombinace lontermin a aurius a to i když to nemá na průduškách

anehap
21. dub 2012

@dagina pokud má vlhký kašel, tak opravdu výborný je Sinupret, celkově na odhlenění,užívat aspoň 10-14dnů, nám ho doporučila dr. na ORL a fakt pomohl - už tak po třech dnech to bylo poznat, ale vydržely jsme ty dva týdny 😉

dagina
22. dub 2012

Ahojky, díky moc.
Jj, hedelix a jiné je slabota, účinnost 0. Aurius neznám....se na něj mrknu.
Zatím nám nepomáhá ani ten Bronchipret, zkusíme ještě Sinupret. Už je to otrava s tím kašlem 😖 ....

ludva
22. dub 2012

@dagina Aerius je na předpis, je sice výborný, protože splaskne oteklá sliznice, ale spíš bych došla na ORL na výtěry. Pokud má malá stále rýmu tak poprosit o Pamycon do nosu, Aerius a o Spiropent. Na vhlký kašel Mucosolvan a natírat hrudníček Tymiánovou mastí od Justu, popř. olejový zábal. Na výtěrech bych trvala, může mít v nose nebo v krku přemnoženou nějakou breberu a malá se zbytečně trápí......

dagina
22. dub 2012

@ludva díky. Rýmu měla jen na začátku nemoci, což je před měsícem, trvala asi týden. Pak už jen kašel a kašel 😖 . Justem jí mažu 14 dní a nic, mám i tymiánový sprej, stříkám na noc do místnosti, případně na oblečení když jdeme ven. Takže mucosolvan říkáš...., ten jsem ji ještě nedávala. Jj, o těch výtěrech jsme s mudrou už mluvily, asi příští týden se o ně připomenu.

ludva
22. dub 2012

@dagina Po tom mucosolvanu nepřestane kašlat, ale měla by hlen vykašlávat - ale pozor!!! musí se dávat max. do 16 hodin, jinak prokašle celou noc. Já nevím, zkus Mucosolvan a pokud to nebude lepší, šla bych příští týden na ty výtěry. Rýmu mít nemusí, může mít zadní a ta jí stéká do krku, ale může být i hnisavá na základě nějaké brebery. Jestli máš doma třešňové pecky na prdíky nebo stačí i pytlík s rýží strčit na chvilku do mikrovlky a na noc přiložit (ale neoprařit) malé na hrudníček aby se hleny rozpustily...

ludva
22. dub 2012

@dagina Já nevím, jestli mi rozumíš, ale malá má nejspíš nashromážděné ty hleny a ty musí ven. Ty hleny se tvoří buď virovou infekcí, nebo nějakou breberkou, která třeba ostatním neva, ale malé se přemnožila... Spiropent rozšiřuje tu dýchací trubku a hleny uvolňuje, Mucosolvan podporuje vykašlávání hlenu, teplý obklad hleny rozpouští... Držím pěstí, ať je líp 🙂 Takovýhle dlouhodobý kašel musí malou strašně vyčerpávat a tebe psychicky taky 😖

dagina
24. dub 2012

TAk malá vyfásla antibiotika, přes víkend se jí kašel tak zhoršil, že jsem hned v pondělí valila k mudře. K tomu dávám Mucosolvan. Hned po první dávce ATB je kašel o poznání lepší. Prý do 3 dnů by měla být téměř OK, jinak nás pošle na RTG plic, výtěr..... . Jen na venek zatím nemůže, zrovna když je tak hezky (teda bude hezky) 😖 .

dagina
25. dub 2012

Ahojky, nevíte některá, co by se stalo, kdybych šla s dcerou na chvíli ven, když ještě bere ATB??? Nesmí běhat, na slunce...šla by dostatečně krytá.....

anta
2. kvě 2012

@dagina - myslím, že na chvilku by to šlo do stínu, hlavně se vyhýbej skupinám lidí

anta
2. kvě 2012

Jinak s dlouhodobým kašlem zkušenosti máme, jak Honzík nastoupil v září do školky, tak kašlal takových půl roku, no skončili jsme na trhání nosní mandličky, ale od té doby ťuk ťuk je klídek 😉 Ono to může být ovlivněno také tím, že pro to dítě je to změna jako býk a tak ten kašel může být i projevem psychické nepohody 😉

meleri
5. kvě 2012

ahoj
moc se trapim pro syna ktery nastoupil loni v listopadu do skolky a cca od prosince ma neustupujici kasel kasle teda hlavne v noci, je vzdy par dni zdravy asi tak tyden a pak obvykle chytne laryngitidu nebo bronchitidu a nebo nejaky virus a zase kasle a kasle. mate s tim nekdo zkusenosti? jak jste to resili? vyter z krku? test imunity? alergolog? nebo je to proste normalni? me to teda ale normalni neprijde protoze je takto nemocny porad....navic co to ma tak se hned vycerpa driv byl neunavny plny energie....podle krevnich testu ma trosku nedostatek zeleza ale nic hrozneho....kdybyste meli nekdo zkusenosti s timto suchym neustupujicim kaslem dejte kdyztak vedet....dekuju

verbalinka
9. kvě 2012

@meleri ahoj, Willík kašle od ledna. Prodělal angínu a laryngitidu a od tý doby stále kašle. Nic v krku nemá a dr, že si na to máme "zvyknout". Už je dost unavený, protivný, málo jí, takže se chystám k dr, aby ho poslala na gastro. Na ORL měl zvětšenou mandli 2a, ale prý to s kašlem vůbec nesouvisí. Takže trhání zatím ne. Vlastně nevím, co s ním. Jeho dr mu neochotně odebrala krev na igE a to vyšlo negativní, takže dle jejího názoru alergii nemá.

liskovyorisek
9. kvě 2012

Tak u nás taky kašel delší dobu - po vyzkoušení Sinecodu, Prospanu, Fenistilu jsme zakotvili na Pneumofinu - nebo jak se to jmenuje a vyfásli jsme dýchátko-Ventolin ☹ Kromě zyrtecu, který bere malý dlouhodobě....tak to je paráda...snad to aspoň zabere, protože už jsem zoufalá, že mu nemůžu pomoct a kašle pořád, jen trochu popoběhne, v noci....Držím pěsti, ať jsou všichni prcci brzy fit!🙂

meleri
10. kvě 2012

@verbalinka
@liskovyorisek tak to je holky dost naprd! najednu stranu jsem rada ze v tom nelitame sami nadruhou to fakt nikomu nepreju....jak pisete maly byl unaveny kdyz v noci kaslal, ted musim rict ze doslo ke zmene ze snad je to tim ze je teplo tak uz ho v noci neslysim kaslat...no ale treba predevcirem trochu sprchlo a on uz kaslal znova ale jen pres den ....
ventoline mame taky a je fakt ze to jedine jaksi trochu zabere ....tak at je tem nasim detem lip!

liskovyorisek
10. kvě 2012

@meleri taky přeji ať je prckům brzy lépe! U nás po Pleumolinu a Ventolinu zlepšení, tak jsem ráda, snad něco konečně zabere a malý se zbaví toho protivného kašle. pěkný večer 🙂

dagina
18. kvě 2012

Ahojky, nám na kašel bohužel pomohly jen ATB 😖 . Strašně dlouho jsme si ho navzájem předávali, už to bylo úmorný. Jsme přeléčeni všichni, tak snad bude na dobu pokoj, doufám!!!!!!!!!!!!!!

@meleri a zkoušela jsi inhalátor???? u nás ho mudra i půjčuje a maminy to hodně chválí

meleri
19. kvě 2012

@dagina ahoj bohuzel mi tady nikdo nic takoveho nenabidl. pristi tyden jdeme k dvou doktorum. tak doufam ze se na neco prijde.

smardik
20. kvě 2012

před nedávnem jsem tu psala že malému pomáhá na kašel jen kombinac lontermin a aurius, bohužel ted je ve stadiu kdy nepomáhá nic. při jakékoliv námeze kašle a a dusí, o noci raději nemluvím sedí a brečí, nemůže se pořádně vyspat

jaké vyšetřeni podstoupit? chci od dr žádanku na ORL a alergologii, ještě něco?

vercaberca
20. kvě 2012

@smardik nečetla jsem nic před tím, ale rozhodně musí pediatr udělat výtěry. a už to vypadá i na ATB. ORL u tebe pořádně nevím, v ouškách nic nehrozí, leda nosánek. pokud by pediatr výtěry neudělal, tak na ORL určitě. držím palečky, aby bylo jenom líp.

vercaberca
20. kvě 2012

@verbalinka tak to bych si teda "nezvykala". buď ještě jednou udělat výtěry, nebo přeléčit (a doléčit) ATB.

vercaberca
20. kvě 2012

@smardik @verbalinka
holky, nejsem žádná doktorka ani nemám vzdělání. ale s malou jsem také řešila kašle a zahlenění a doktor byl dost neochotný. dokonce jsem odešla od pediatra, který obě dcery vyšetřil s výsledkem naprostého zdraví. hned od něho jsem jela na ORL a jedné píchali ouško, druhé nasadili léčbu. u druhé nějaká další komplikace, udělali výtěry a dostala ATB.
od tohoto úžasného pediatra jsem odešla, protože tohle byla poslední kapka mé trpělivosti. ani ho nerušilo, že dcera soustavně 2 měsíce kašlala. žádné výtěry, pouze mucosolvan. s novým pediatrem jsem spokojená. kašel měly obě holčičky pouze po dobu virózky (max. do 10 dnů vyléčeno) i bez ATB. prostě dal něco, po týdnu změna přípravku a uzdravení jsme se dočkaly.

smardik
20. kvě 2012

@vercaberca výtěr před týdnem v pořádku, na průduškách nic neměl, krev ok-dělal CRT. no zítra zajdem a uvidíme

já jsem s dr. právě spokojená, udělá CRP at nedává zbytečně ATB, výtěr udělá, nedám na něj dopustit přišel mu na šelest, nebýt tak pořádný Honzík už tady být nemusí. ale kašle a kašle bobek můj a neumím mu pomoct

vercaberca
20. kvě 2012

@smardik tak to je super pediatr.

smardik
21. kvě 2012

tak kašel skončil závěrem zápal plic, má antibiotika, aerius a ventolin. jak se uzdraví máme jít na ORL a alergologii, dr. to tipuje na alergii

lojzina
21. kvě 2012

@smardik ahoj...no ne,zapalplic?a to dr nepoznal driv?

smardik
22. kvě 2012

@lojzina my byli minulé pondělí u něj a to fakt "jen" kašlal, ani teplotu neměl. hodně se zhoršil až ted v noci z neděle na pondělí, to spal snad 2 hodiny, kašlal furt v kuse, teplota tak jsme hned ráno šli k dr

lojzina
22. kvě 2012

@smardik preju brzke uzdraveni,to je radost,zapal plic ☹

smardik
22. kvě 2012

@lojzina díky snad bude dobrý a ATB brzo zaberou at se mu aspon trošku uleví, ted mu trošku kleska teplotu po čípku, měl 39,5. naštěstí jsme doma a ne v nemocnici