Do školky nebo znovu k lékaři. Co myslíte?

smag.ja
20. lis 2011

Holky prosím o radu, v pondělí jsem šla s holkama k lékaři, že maji kašel, napsal jim SINECOD sirup. Teď kašle jedna ráno, když se vzbudí a druhá v noci, přes den vůbec. Mám jít znovu a nebo mají jít už do školky? V tomto počasí je to děs. Díky

garzonka
20. lis 2011

K lékaři bych nešla. To si myslím že by bylo zbytečné...
A pokud nekašlou moc, tak bych je do školky asi dala, stejně když je necháš další týden doma tak se to spraví ale pak ve školce zase něco chytnou 😖

lojzina
20. lis 2011

ja ymslim ze ted je ten kasel uplne normalni,zmeny pocasi apod.,a pokud nemaji teploty tak bych to asi moc neresila...

fram
20. lis 2011

Můj syn vždy kašlal celou zimu, takže pokud to nebylo moc, do školky chodil. Většina dětí tam kašlala mnohem hůř.

akdar1
21. lis 2011

U nás je to podobné... Týden ve školce a už zápasíme s rýmou a kašlem!?! Učitelkám se to nelíbí...chápu, já jsem na RD, mohu ho nechat doma, ale tu imunitu musí někde nabýt!?! Takže ho prdnu do školky, kdyžtak zavolají, že se jim nějak nezdá!?! A docházku k lékaři stále řeším, ale raději léčím nějak doma - nechce se mi do čekárny plné bacilů ještě s druhým kojencem, který je docela zdráv!?! 😠

jabber
22. lis 2011

Tak u nás je to taky podobné. Dcera ve školce, každou chvíli rýmu a kašel a většinou to od ní chytne i kluk. Teď teda je zrovna holka zdravá, ale rýmu a kašel má malý. Dr tedy oběma udělala výtěr z nosu, protože měla podezření, že i když teď zrovna Adélka obtíže nemá, tak je přenašečka a zjistila, že oba mají bakterii Moraxellu a holka ještě navíc pneumokoka. Je jasné, že to tahá domů ze školky ona, dr říkala, že jsou toho školky plné a je to tím, že tam maminky dávají děti se zelenou rýmu apod 😅
Pneumokok je prý suchý, takže dostala jen antibiotické kapky do nosu Pamycon. Kdyby to byla ta druhá forma, mokrý, musela by mít celková atb.
Takže pokud máte často rýmu, řekněte si o výtěr z nosu, možná tam je něco, čeho se kapkami do nosu a slanou vodou nezbavíte 😉

mkr
22. lis 2011

starší mi taky pořád kašle a jelikož začal už i malý, tak jsem chtěla po dr. udělat výtěr z krku a ten je čistý, takže do školky můžem i s rýmou 🙂 nechtěla jsem, aby případně něco přecházela

andyalukasek2008
22. lis 2011

Nechala bych je doma pokud mohu, až se vyléčí...

mikulka
27. lis 2011

Ahoj holky, já bych určitě nedala dítě do školky, pokud by nebylo zcela zdravé. Kašel, pokud je po viróze, trvá dlouho, a je stále nakažlivý, pokud dítě byť párkrát zakašle.
S rýmou bych taky dítě do školky nedala, pak se to přenáší na jiné děti a je to začarovaný kruh.
Když rýma trvá dlouho, je potřeba udělat výtěr z nosu a když tam něco bude (ve školce pravděpodobné), jsou na to kapičky, např. bendovy kapky apod. To bych týden dávala a až teprve pak, po zlepšení, dala do školky.
Ono je to náročné i pro děti, když nejsou úplně zdravé být ve školce.

Ale hlavně si myslím, že by každá maminka měla být zodpovědná vůči druhým a nedávat dítě byť s rýmou - jiné dítě to chytne a nezůstane u něj u rýmy, může mít kašel atd. - do kolektivu.

Pokud je to blbý v práci a příbuzní hlídat nemohou, lze zaplatit hlídání...

brisalek
28. lis 2011

Kdyz kasle jen rano kdyz se vzbudi a jinak ji nic neni a byla doma dostatecne dlouho a byla to jen ta skolkova ryma-kasel(zadne teploty...), tak bych to neresila. To by opravdu pak mohlo byt dite doma porad. Ale pokud kasle druha v noci, dosla bych s ni k dr. at si ji poslechne. Muze to mit na pruduskach.

denousek
28. lis 2011

já bych do školky s rýmou dala.. každé dítě tam má rýmu je to pořád dokola v tomhle počasí... stejně kdž ho tam das zdravé přijde ti za 2 dn zase s rýmou....
kašel přes noc ale přes den ne?taky šup do školky...já taky v noci kašu 🙂 říkám je to počasím a kdyby si každá maminka řekla že necha dite doma -tak jak by to bylo správně -tak b ve školce nikdo nebyl... ale s rýmečkou do školky jo proč ne mají ji tam stejně všechny děti..když není teplota není co řešit..

patrycja
28. lis 2011

Já bych děti nechala ještě pár dní doma pořádně se doléčit. Dítě s kašlem a rýmou do školky nepatří.

knobloska
14. pro 2011

Ahoj, máme stejný problém. Já si jí nechám vždycky týden doma a po návratu do školky zase za 2 dny kašle. Tahá to domů i na tu maličkou, která už kašle taky. To samé zánět spojivek, už ho mám od září snad popáté, já jí vždycky nechám doma a poctivě kapeme a za týden přijde a má to znovu. Už jsem se ptala učitelky, jestli to tam mají i jiné děti a nevěděla, asi je zase tak moc nepozorujou. Ale jsem naštvaná na některé maminy, i když na druhou stranu chápu, že chodí do práce a nemají to snadné. Minulý týden se tam kluk brutálně pozvracel ráno v šatně a maminka, která je doma, ho nechala ve školce. Neskutečný, fakt. Takže s kašlíkem ano, posílám do školky, protože zodpovědní by museli být všichni a to nehrozí.

mamkamarketa
16. pro 2011

celkem nestacim divit nad pristupem @akdar1 😨 😕
prosimte co to, at si nabyje imunitu???? ty ses doma s miminem a cpes nemocny dite do skolky???? jako co to je? to je totalni nezopovednost. uz to mam- dalsi z matek,co rada se zbavi starsiho do skolky,aby mela klid na mlasi dite,co? hmmm a kdyz je nemocny,preci nebude doma mi kaslat na mimino-do skolky s nim,ze? 🙄

Nemocny dite do skolky nepatri a basta.

jitrulka
16. pro 2011

Být s miminkem doma, tak bych v tomto období rým nechavala staršího doma častěji. Jednak kůli dětem ve školce a jednak kůli miminku aby se nemoci podchytili a nerozjeli do horších podob.
Ale jako maminka pracující vodím holčičku do školky i s kašlíkem či malou rýmou. Pokud má zanětlivou rýmu, kašel "tuberák" nebo teploty tak jsme samozřejmě doma. Ale být týden doma pak dva dny v práci, týden doma a dva dny v práci si zkrátka nemužeme dovolit. Je to nepříjemné ale i touto cestou si děti budují imunitu... Jinak děti ve školce jsou nemocné prakticky celý podzim, a pokud by někdo chtěl vymítit tyto "rýmičky" museli by celoškolkově vyhlasit prázdniny, pač jinak je to boj s vetrnými mlýny.