Doma s dítětem diabetikem+celiakem. Co žádat na sociálce?

sylvar
23. únor 2013

Dobrý den maminky, prosím o radu, o co žádat na sociálce, když musím s dítětem zůstat doma.Nemůžu do práce, pač ředitelka nechce Sofinku do školky, zatím chce, abych tam s ní chodila já...jen na dopoledne...snad ji později dovolí déle, školku miluje.
vím o příspěvku na péči, je ještě něco jiného, popřípadě, jestli já mám nárok dostávat nějaké peníze, že musím být doma s ní a starat se?!
Děkuji

werumka
23. únor 2013

@sylvar Ahoj, před pár lety to byl skutečně jen ten přídavek na péči. Pokud bys byla sama, je možné zkusit zažádat o doplatek na životní minimum, ale pokud máš v domácnosti ještě vydělávajícího manžela nebo partnera, tak nic takového bohužel nedostaneš.

sylvar
autor
23. únor 2013

@werumka no mám, no, takže budu doma zadara 😝

aneta0707
23. únor 2013

@sylvar hele zeptej se tam 😉 jestli tvuj manzel (partner) nevydelava moc, tak bys mohla mit narok na prispevek na bydleni a mozna i na to zivotni minimum. pokud ma dite od doktora papir, ze je diabetik, tak mas narok na zvyseni ziv. minima zhruba o 2000 (diabeticka dieta) a to samy na celiakii a to jsou zhruba 3000. tohle navyseni o 5000 by ti mohlo pomoct. fakt ale zalezi na tech prijmech.
ps: na diabetickou a celiakii maj na soc papiry ty zensky u sebe a nedaj ti je, dokud si o ne nereknes. u nich se razi heslo zatloukat a zatloukat a zatloukat!!! 😀 (mam kojici dietu a musela sem taky dupat)
a nevim jakou mate pojistovnu, ale nektery prispivaji na celiakii (vzp okolo 2000 a taky ale zalezi na prijmech)

sylvar
autor
24. únor 2013

@aneta0707 děkuju 🙂pojišťovnu máme OZP a ta teda nic, prý zaplatí permici do bazénu 😅
jinak přítel dělá na minimum, no.mám vyplněný nějaký papíry na příspěvek na péči, v pondělí to tam půjde přítel podat(ještě se zeptat, jestli není potřeba dodat něco jiného, než jen propouštěcí zprávu z nemocnice, kde diabetes je jasně napsaný, celiakie není řečena přímo, jako zcela potvrzena...ale má ji, jen ještě brali kontrolní krev a dělají nějaké testy, výsledky budou v březnu...
nechci, aby se nám šťouraly sociální pracovnice v tom, zda máme televizi, auto atd...a to asi přsi příspěvku na bydlení dělají, ne?!
a na ty speciální papíry se teda zeptáme, no

aneta0707
24. únor 2013

@sylvar vubec ne, jenom tam doneses papiry a bud ti to schvalej nebo ne. telefizi mit muzes a auto myslim taky. auto mit nemuzes az kdyz chces ziv minimum.