Doporučený léčebný pobyt v lázních, jak to funguje?

korityakova
19. čer 2014

Maminky chtela bych vas poprosit o radu .Alergolozka nam doporucila Lazne .Jak to funguje ?Cetla jsem na internetu ze je nejaka cekaci doba U Pojištovny aby to schvalily .Poradte budu rada za vsechny rady a zkusenosti.

kopretina3
19. čer 2014

Musíte mít doporučení od alergoložky a od pediatra, že je pro dítě vhodný pobyt v lázních. Tyto zprávy zašle lékař na zdravotní pojišťovnu dítěte, nebo je tam můžete zanést. Do lázní může jet dítě do šesti let s doprovodem rodiče. Pobyt je na čtyři týdny. Dítě musí na pobyt nastoupit do šesti měsíců od vypsání žádosti. Je možné jet do lázní v Jeseníku, Luhačovicích, Janských Lázní nebo do Lázní Kynžvart.

vrtelka
20. čer 2014

Mi jedeme v září a můžu doporučit si vyjednat termín nástupu přímo z lázněmi i,když nemáte ještě podanou žádost .Můžete jet do lázní nebo ozdravovny ty jsou ve Zlatych horách a Cvikově a od 4.let byla ještě někde u Macochy všude se léčí astma a alergie .Pojištovna schválí pobyt do 14.dnů a pak pošle schválení do lázní a ty Vam napíšou datum nástupy,když si nedomluví termín předem tak Vam ho určí sami. 🙂

andelka
20. čer 2014

Já si příští týden pro doporučení půjdu k naší pediatře. Na alergologii zatím nechodíme, ale od podzimu začnem. Malý má 4 roky a je furt nemocný, vždycky mu to hned sedne na průdušky. Mladší 2 a čtvrt trochu lepší, ale taky nic moc. U nás přichází v úvahu Zlaté Hory nebo Metylovice. Dr doporučila Hory. Na pojišťovně řekli ať to hned od Dr zanesu k nim a pak počkat. Měli by jet oba kluci a já. A rodinní příslušníci se mohou střídat, takže týden by s nima byl tatínek.

andelka
26. črc 2014

Tak, podali jsme to pozdě, aby mohli nastoupit do 6m od podání žádosti se nestihne. Tak pojedem příští rok v lednu nebo únoru.

kopretina3
27. črc 2014

Andelka - kam pojedete?