Dr. předepsala ATB na boreliózu, ale dcera neměla klíště

kalu
5. led 2009

Ahoj, moje malá má od včerejška teploty 38-39, jinak na ní nic nepozoruju, jí, hraje si,lítá, jen je možná trochu mazlivější.
Také už má třetí den okolo vpichu naušničky v lalůčku boltce bouličku a modrofialový flíček.Mazala jsem to Framykoinem, ale výsledek zatím nic moc.
Dnes jsme byly u Dr. s tou teplotou a taky jsem jí samozřejmě řekla rovnou i o tom oušku. Taky jsem řekla,že jsme byly na svátky u našich a táta zrovna omarodil -průdušky,rýma,plná pusa oparů a Luci po něm olizovala flašku (neuhlídali jí). Dr. na malé nic nenašla a řekla, že to ouško vypadá na boreliozu a předepsala nám Atb Augmentin. Namítla jsem ,že malá nikdy klíště neměla, ale Dr. na to, že takováto "borůvka" na lalůčku bývá jedním z příznaků. Když jí to prý po těch ATB zmizí,tak je to známka té borelie a ještě nám dá jedno balení na zaléčení ! Jsem odpůrce zbytečného braní ATB a nevím- myslím,že pokud měla na boreliozu podezření,tak jí měla nabrat krev a podle toho zjistit,jestli ji má nebo ne.Tohle střílení od boku se mi nelíbí. Mám podezření,jestli třeba nemohla chytnout od táty ten herpes virus (z oparu), ale opar na pusince nemá.Nekašle,rýmu nemá, v krku v pořádku. Nevíte někdo, jak by se ten herpes virus projevil ? Máte někdo zkušenosti s ním anebo s tou borelkou ?
Nejraději bych se na atb vykašlala,ale zase nechci nic zanedbat..
Díky za přečtení a za případné rady

minea
5. led 2009

Kalu, trvala bych na CRP z krve. Moje doktorka na to má přímo v ordinaci takový přístroj, vezme se kapička z prstu a do dvou minut má výsledek. Je to ukazatel toho, jestli v těle koluje bakteriální nebo virová infekce. Antibiotika se dávají pouze na bakterie, proti viru je to jen zatěžování organismu a jak jsem kdysi někde četla, je to jako "jít na komára s kulometem". Když lékař nemá analyzátor v ordinaci, může krev nabrat a poslat do laborky.
Nojo, ale vaše dr už rozhodla, to je asi těžký, nějak teď protestovat... 😒

kalu
autor
5. led 2009

No tak ten přístroj má naše Dr. taky, dokonce nám to jednou nabírala. Borelioza se tam podle ní prý nepozná. Já nevím,mě se to taky zdá divné.
Je pravda,že moje máma s boreliozou bojuje už několik let ( pořád se jí vrací) a sedimentaci a CRP má prý taky v pořádku, berou jí prý krev přímo na ty borelie.Ale o "ušním lalůčku" taky nikdy nic neslyšela.
Právě,taky je mi blbý jí to nedat,když už Dr. rozhodla ( co kdyby byly z jakéhokoliv důvodu opravdu potřeba) ale zase je to moje dítě a já jsem za něj zodpovědná a atb považuji za svinstvo, které se bere jen v nejnutnějším případě. A teď babo raď...... ☹ škoda,že žádný náš známí není doktor..