Dr. stačí k vyšetření moč, dítě vidět nemusí. Je to ok?

daisy1
15. čer 2009

je možné, že doktorce stačí jen přinesená moč dítěte nebo musí jít nemocné dítě k dr? v tomto případě jde o zánět močového měchýře u 7.mi letého dítěte, ale doktorka údajně dítě nepotřebuje vidět, stačí ji vzorek moči, předepsala antibiotika a opět místo kontroly pouze donést moč.

mimmix
16. čer 2009

podle mě to možné je. pediatr stejně nemá sono, takže pokud se jasně prokáže infekce močových cest z rozboru moči, předepíše ATB a po dobrání moč zase zkontroluje. trvat na tom, aby dítě viděla samozřejmě můžeš, ale myslím, že je to v tomhle případě zbytečný a dítě nemusíš vůbec brát z postele.

daisy1
autor
16. čer 2009

no on je mladej v pohode, vubec neni v posteli, spis jdejeste o to, ze se pomocuje pres den i v noci, uz aspon pul roku, i ve skole se mu podarilo nekolikrat se pokakat, on teda nezije v nasi domacnosti, je to syn meho pritele, ale myslela jsem, ze pujde s maminkou k dr. a tohle vsechno by melo byt receno a ne jen moc v lahvicce. Fakt je, ze si myslim, ze mu tyhle problemy jednoznaccne snizuji sebevedomi, sam rikal, ze kluci s nim ve skole nekamaradi, takze jsem myslela, ze to budou resit v sirssim okruhu.

musko
16. čer 2009

daisy, to nie je úplne v poriadku. Nemá chlapec nejé problémy? V škole, alebo doma? 7 ročný chlapec, ču už mal normálne zažité hygienické návyky - nie je možné aby sa to spustilo bez príčiny.... Takže by som doporučovala kompletné vyšetrenie u urologa + gastroenterologa - ktorí by chlapca videli a mohli s ním hovoriť a asi aj sedenie s detským psychológom - jednak, či sa niečo nedeje, jednak - ak by to malo nejakú organickú príčinu - aby s tým vedel pracovať a žiť a necítil sa ponížený a menejcenný - je to strašne citlivý vek, aby to nemlo následky do budúcna......

daisy1
autor
16. čer 2009

ja si myslim to same, bohuzel jeho mama problemy popira, ackoli maly sam priznal, ze se pocurava i doma...

mimmix
16. čer 2009

aha, já myslela, že jde jen o zánět močových cest...jinak to samozřejmě v pořádku není a jestli jeho máma doktorovi řekla co a jak, rozhodně by měl na vyšetření.

daisy1
autor
16. čer 2009

no my ji porad zadame, at s nim jde na vysetreni skrz pocuravani, tak abysme dali pokoj, vzala jeho moc a tim se prislo na zanet moc. mechyre. Pritel s nim zajde k dr. sam teda.

soanpe
19. čer 2009

zrovna jsem se chtěla zeptaz,proč s ním nejde jeho otec?