Druhé dítě je stále nemocné. Je to běžné?

misha82
22. lis 2011

Mám půlročního syna, kterého stále kojím. Přesto už ve čtyřech měsících dostal zánět středního ucha a na něj samozřejmě antibiotika. Před dovršením šestého měsíce nachladl a vyklubala se z toho bronchitida a další antibiotika. Když je po týdnu dobral, stále kašlal a za 3 dny se mu horečky zase vyšplhaly přes 39. Podle doktorky se jedná zase o bronchitidu, jen jiného druhu. Dostali jsme inhalátor a čípek - kortikoid ☹ Jsem z toho hodně nešťastná. Starší dcera (nyní tříletá) chodí do školky a nosí domů stále nějaké nachlazení, takže malý musí pořád s něčím bojovat. Máte také podobné zkušenosti u druhého dítěte? Je to u druhých dětí běžné? Nebo má syn sníženou imunitu? Díky předem za vaše příspěvky.

beruska24.9.
23. lis 2011

@misha82 - u nás začínám podobné zkušenosti teprve sbírat ☹ Máme dítka 23m. od sebe, starší zatím do školky nechodí, ale stačilo, že někde chytila bacila, měla rýmu a kašel. Maličká to ve 2m. chytla také, naštěstí bez teplot. Starší se z toho dostala, šla jsem s ní do mateřského centra (tatínek hlídal mimi) a zase nějaký bacil. Takže maličká ve svých necelých 3m. už měla 2x rýmu a kašel. Naštěstí zatím bez teplot, ale i tak to stačí. Dr. ji byla pokaždé zkontrolovat (na mou žádost). Starší byla poprvé marod (rýma) až ve 14m., takže s nemocným mimi žádné zkušenosti nemám. Ráda se také přiučím od zkušenějších maminek.

sasanka03
23. lis 2011

Mám děti s rozdílem 21 měsíců, starší zatím nechodí do školky, ale doma rozhodně nezůstáváme a chodím do různých kurzů, na návštěvy apod. takže taky pořád někde něco chytne. V tomhle počasí je to taky dost snadné (a zrovna nežiju v nejčistčím městě). Starší se z toho velice rychle dostane, pokud je nemocná, tak jen na 3 dny. Mladší (teď 6 měsíců) už má za sebou antibiotika a už přes měsíc pořád bojujem s nachlazením, kašlem,. Teď má zase ventolin (dýchá takovým inhalátorem) a uvidí se v pátek, jestli zase nedostane antibiotika. A to jsme naštěstí bez teplot :(. Takže suma sumárum jsme na tom podobně. Beru to ale jako běžnou daň za dvě děti a aktivní život.

misha82
autor
23. lis 2011

@sasanka03 A taky stále kojíš nebo je malý na UM? Vidím, že jsou naše děti jen o 3 dny od sebe. Můj syn je 13.5. 🙂

sasanka03
23. lis 2011

Misha82 pořád kojím, takže moc pravdy na tom, že pokud kojíš, nejsou děti nemocný, nebude. Možná tak, že to,,zatím" není nic dramatickýho. Můj manžel je navíc alergik a kluk vypadá, že bude po něm ☹ . Taky je mi jasný, že Honzík byl oslabený antibiotiky a tak velice snadno náchylný na jakýkoliv další bacil. Zatím k tomu přistupuju takto a věřím, že brzy bude líp. JO a taky uvažuju o školce od září pro starší a je mi jasný, že se to bude opakovat. Snažím se objevit nějaký homeopatika na posílení imunity, které bych šoupla do příkrmů. Starší už dávám klasický sirupy a myslím, že dost pomohly.

beruska24.9.
23. lis 2011

@sasanka03 - tak trošku mimo téma, ale né úplně 😉 jaký sirup dáváš dcerce? naše je o měsíc mladší než ta tvoje. díky!

ined77
23. lis 2011

@misha82 🙂 ..u nás je to hodně podobné ☹ .poslední dobou řešíme stále jen bacily, rýmy, kašlíky....když je u nás týden zdrávo, je to k oslavě ☹ .
matyášek začal chodit v říjnu do školky a také tahá co chvilku minimálně nějakou tu rýmu....ale bylo to i před nástupem.těžko odhadnout jestli zhoršení přišlo školkou nebo podzimem/zimou.
ale asi je to zkrátka u dvou dětí už holt tak... 😒

misha82
autor
23. lis 2011

@sasanka03 Taky právě řeším, jak malému posílit imunitu. Začla jsem se teď ve velkém ládovat vitamíny a minerály, navíc jsem teď taky onemocněla a sedlo mi to na průdušky, tak si říkám, že mu konečně předám dost protilátek... Ale nějaké homeopatika chci taky pořešit. Snad to pomůže!!!
@ined77 Tak pokud malá zatím nebyla na ATB a měla "jen" rýmu a kašel, tak to je super. To já bych brala všemi deseti. děsím se totiž toho, jakým způsobem ty antibiotika malého oslabují a jak to bude s jeho imunitou do budoucna... Mno uvidíme 😒

llluckaaa
23. lis 2011

@ined77 Jojo, jsme na tom s naším Matyáškem stejně. A mimino to od něj samozřejmě vždycky všechno chytne ☹

momis
23. lis 2011

@misha82 U nás je to taky podobné, co začal teďka od září chodit Paťa do školky tak jsme furt na hromadě, a Davča má hned všecko, před měsícem měl laryngitidu- ATB, teď zas zánět průdušek-ATB a ještě se objevil ekzém. A to je ještě kojený. Už v loni na podzim měl taky laryngitidu a letos v květnu dokonce CMP - ale to je zas jiná věc, pak v červnu angínu-ATB a teďka toto. Jsem taky z toho docela nešťastná. S Paťou tohleto vůbec neznám, ten měl teďka spálu a poprvé ATB. Trochu jsem to očekávala, ale už aby bylo jaro. 😅

sasanka03
23. lis 2011

Jak to řešíte, když je jeden nemocný? Dáváte je spát odděleně??

momis
23. lis 2011

Nedávám, akorát teď, když má D. ten zánět průdušek - tak já s ním spím v pokojíčku a P. s manželem v ložnici, v noci ho natahuje a má dusivý kažel., tak aby se neudusil zvratkama.

babulinkab
23. lis 2011

u nás to stejný, od nástupu do školky, v zájmu zachování svého duševního zdraví jsem víceméně rozhodnutá nechat syna do konce roku doma,protože bych vážně nerada prožila i vánoce s nemocnými dětmi, no ale pak to stejně začne na novo...

momis
23. lis 2011

@babulinkab jéé, máme stejné staré dítka 😵

babulinkab
23. lis 2011

@momis no to teda jo, malá například ještě ani nemá naočkovaný priorix, protože už dva měsíce je pořád nachrmlaná, zítra se tam chystám, tak doufám, že už to klapne

@sasanka03 u nás zatím malá spí se mnou v ložnici a manžel se synem v pokojíčku

momis
23. lis 2011

@babulinkab tak to držím palce, ať to klapne. My máme odklad očkování kvůli té CMP. Ale je to děs, za 16 měs. třetí ATB, už tak má dost léků, ještě další sajrajty ☹

babulinkab
23. lis 2011

@momis je to fakt hrůza, tak ať už jste taky ok.

beruska24.9.
23. lis 2011

@sasanka03 - díky!

beruska24.9.
23. lis 2011

@sasanka03 - ještě dotaz 😕 u obojího píší dávat 2-3m., jakým stylem to střídáš? jak to dáváš? každý den jedno nebo jinak? nemám s něčím podobným žádné zkušenosti, takže jsem teď bezradná 😔

sasanka03
24. lis 2011

@beruska24.9. obojí se dá užívat dlouhodobě, takže ráno každý den dávám na lžičku, když vidím, že se objevuje nachlazení dávám dvojnásobek. No a vydrželo mi to i dýl jak 3 měsíce, přes léto jsem to pravidelně nedávala.Až doberu jeden, kupuju druhý.Ten betaglukan jsem sehnala akorát v Čechách, takže když jedu k ségře, tak to kupuju u nich v lékárně, u nás ve městě bych to musela objednávat. Ten imunoglukan seženeš v pohodě.

ined77
24. lis 2011

@misha82 🙂 ...ale kdeže..už měla ATB 2x ☹ .jednou ospen na angínu (a stejně jí to vůbec nezabralo 😝 ) a podruhé sumerolim...ale to jen 2 dny...byla skoro měsíc totálně zahleněná, takže jsme přistoupili k tomuto, ale pak nám na to sedla 6. nemoc....s ní nakonec odešlo i celkem to zahlenění, ale z ATB začala malá průjmíkovat a blinkat, tak jsme to vysadili 😒 .
malému dávám teď druhý měsíc imunoglukan, tak třeba se mu ta imunita posílí.katunka dostává multitabs kapičky a probiotika..ty teda už od 1 měsíce.ale proti bacilům to pořád nestačí ☹ .

ined77
24. lis 2011

@llluckaaa 🙂 ...jj, právě ☹ .ono se řekne jen rýma..jenže pto to mimčo je to děs...neumí dýchat pusinkou....aspoń naše katunka jak má rýmu, tak je to konec...nespí ani ona ani já...jak má ucpaný nosík, padá jí dudlík, což ji samozřejmě zlobí..navíc jí ty hleníky tečou do krku, takže kolikrát nevím jestli kašle nebo je to od rýmy ☹ .tohle od matýnka nepamatuju...taky měl sice v 6ti měsících bronchitidu...to byl teda horor, ale jinak víceméně to bylo bez větších nemocí.teď jdeme z jednoho do druhého....obě děti oslabené.....teď měly zřejmě nějakou střevní chřipku oba...u malé jsem to nejdřív přičítala zoubku, ale začal kakat i malý a včera to postihlo manžela....já se držím 😅 ...zatím teda....ale dnes už je MM v pohodě, malá taky...jen matýnek ještě dokakává 😅 .před týdnem jsme byli píchat ouško (malý) a ještě o týden zpět měla malá tu 6. nemoc 😝 .prostě furt cosi ☹ .

misha82
autor
24. lis 2011

@ined77 Aha, tak to jsem nevěděla. Taky začnu dávat něco na posílení imunity. teď zatím malý bojuje už s druhou bronchitidou a zatím to vypadá, že bez dalších atb to nezvládne ☹ To už by byly třetí, a to mu ještě není ani 7 měsíců ☹ No, nezbývá než věřit, že to nebude mít vliv na zdraví našich dětí v budoucnosti...

ined77
24. lis 2011

@misha82 ..to je mi moc líto ☹ .držíme palečky ať je bobkovi brzy dobře a nemoci mu dají pokoj 😵 .
mmch..moc hezké jméno jste vybrali! 😵 ...mně doma neprošlo 😝 ...ale nakonec se z toho vyklubala holčička..to asi natruc 😉 😀 .

misha82
autor
24. lis 2011

@ined77 Moc děkuju, snad bude brzy zase lépe. To je to hnusné období!!! Ať už pořádně mrzne a všechny bacily pochcípají 😀 Máte taky moc krásná jména!!! A naše Sofinka je stejně stará jako váš Matyášek 🙂

ined77
24. lis 2011

@misha82 🙂 ...děkujeme 🙂 .sofinka je taky moc pěkné jméno 🙂 .fakt jsou stejně staří? 🙂

misha82
autor
24. lis 2011

@ined77 Jj, akorát druhého prďolu máme o 3 měsíce mladšího než je vaše Kačka 😵

sasanka03
25. lis 2011

No tak jsme to nezvládli :( A máme druhý antibiotika (sumamed) a to mame jen klasickou bronchitidu bez teplot :(. Prý pokud se to bude ještě opakovat, jdeme na vyšetření příčiny, no jinak to vypadá asi na nějaké alergie po tatínkovi. A to máme za 14 dní rodinnou oslavu a tu by prý nedoporučila :(. Chjo

Misha82 Vás nikam neposlali? na nějaký vyšetření????

llluckaaa
25. lis 2011

A už je to tu zase. V pondělí děti dobraly ATM a teď v pátek mi tu už zase zeleně soplí a kašlou. Ach jo. My se z toho snad nikdy nevyhrabeme ☹

sasanka03
25. lis 2011

@llluckaaa Vítej do klubu zasoplených 😉