Ekzém. Máte zkušenost s léčbou?

smudlinka
25. led 2007

Zdravím všechny a chtěla bych se zeptat, jestli tady má někdo zkušenosti s léčbou dětského ekzému? Po narození se u mého chlapce objevil ekzém nejdříve v záhybech na ručičkách, nožičkách a v podpaží. Musela jsem mu to mazat fialovou vodičkou, nejenom, že mu vůbec nepomohla, ale všechno oblečení a ostatní věci byli na vyhození. Teď má ekzém na obličeji, je nervózní, protože ho to velice svědí, dostali jsme mast Locoid a kapky Fenistil, které mu mám dávat na noc. Navíc v masti jsou obsaženy kortikoidy, myslím si že to není moc dobrý lék a připadá mi, že už je syn vůči němu imunní. Používá ho od narození, teď mu bude 10 měsíců.

mapris
26. led 2007

smudlinka,
ahojky, my tohle máme už zhruba od třetího týdne, zkoušeli jsme na to holtovu mast, nějakou dobu nám to zabíralo. Teď jsme byli už párkrát u kožní, dcera měla strupy na hlavě a včera jsme se dozvěděli, že má tu dětskou seborrheu, takže máme další mastičky a čekám kdy zaberou ... Je dobré zajít rovnou k odborníkovi ... s kortokoidama pozor. Nám na to zabral hydrocortison, co nám nechala doktorka dělat v lékárně, a s tím se musí opatrně.

ijetka
26. led 2007

Ahojky smudlinko, jsme na tom stejně, malej má ekzém asi od 4měsiců. Chodíme na konroly a pořád něčím mažeme. Locoid jsme taky měli, ale mazali jsme minimálně. Moc se divím, že ho používáte tak dlouho. Jsou to pěkný sajrajty, ale zabíraj. Dr. nám řekla, že se z toho může udělat atop. ekzém. Promazáváme ho modrou indulónou a ta je snad nejlepší. Taky jsme koupili krém v lékárně A-derma avoine rhealba. Stojí okolo 200kč. 🙂

brunetka26
27. led 2007

Ahojk mám dvě děti.Ten první,měl ekzem už od narození..bylo to fakt hrozný než zjistili,na co má alergii...Měl atopický ekzem..jezdili jsme do Motola..ale nic nepomáhalo,až když jsem změnila dětskou doktorku,která nám napsala locoid.Fakt zabral 🙂 Na to,že ho měl až do tří let věku,na 80%těla,to zabralo..Dost jsme si s tím užili.Ale dnes je O.K.žádný ekzem.Jenže ted máme skoro dvouměsíční miminko,taky chlapečka..u kterého to zaky začíná....tak uvidíme..ale promazávám ambidermal a zatím pomáhá 😉

mapris
27. led 2007

brunetka,
no, my ten ambiderman máme taky, pomáhá to na to promašťování, ale teď se nám zastavilo nějak hojení tech strupu na hlave - my totiz mame seborheu. Jinak na zadickach se mi to trosku zhorsilo, tak zas asi zitra vytahnu na chvili ten hydrocortison - delany, jestli to zabere. No, my mame všechny dispozice na atopický ekzém, manžel je alergik, a my to měli i v příbuzenstvu. Moje mamka radila změnit prášek, tak to zkoušim. A na co zjistili malýmu alergii? My jsme na umělým, tak musíme dávat H.A. mléko.

ijetka
27. led 2007

mapris
mi teď máme období klidu. Máme mazat advantan 3dny a pak vynechat, ale poslední dobou je to docela oki, tak jsem ho mázla jen 1x týdně a jinak promašťujeme.
Je to jak na houpačce, viď? U nás v rodině ho měla jen sestřenice, ale byl tam 😠

Jaký dáváš to HA mlíčko tu BEBU?

adamek
30. led 2007

Ahojte mám kamarádku která si taky s ekzémem užila svoje.Malému to začlo asi ve třech měsících byl flekatý masti nepomáhaly chodila pořád ke stejné lékařce která ji dávala hormonální masti které zabírali jen na chvíli a když ho mazala tak ho to štípalo což by nemělo kolem roku a půl byl na tom pořád stějně žádná změna tak šla k homeopatičce a taky nic ta ji pořád říkala musíte vydržet vydrřet dávala jí masti kterého opět štípali musel mít rukavičku saténové aby se nerosžkrábal.No hrůza a až se nám povedlo ji přesvědčit atˇjde jinam to mu bylo dva a půl tak našla konečně dochtora který rozuměl své práci ve Studénce.Malý má atopický ekzém a vše bylo v jídelníčku..sestevil jí jídelníček co smí a co né a do dvou týdnů na sobě neměl ani pupínek už ho nemusí ani mazat.Kdyby jste viděli jak vypadal před no jako by ho někdo komplet opařil vodou a tedˇnikde nic... 😅

brunetka26
30. led 2007

mapris:tomu staršímu se stratil ten ekzem po třech letech..nesměl nic...čokoládu...prostě všechno v čem je lepek 😒 a malej má předpoklad k tomu,že ho bude mít taky..říkala doktorka.Když ho budu promazávat,můžu tomu prý předejít..taky to máme v rodině..manželovi skoro po dvaceti letech zjistili,že má astma..to samé má jeho sestra..i atop.ekzem..takže síla...

floowy
31. led 2007

Ahojky, téma o ekzémech jsem našla, tak počítám, že není nutné zakládat nové, dočetla jsem se tu něco málo i ATOPICKÉM EKZÉMU, tak se chci ještě zeptat, na některé věci, protože my máme podezření na něj...Od půl roku se nám začal objevovat, vyzkoušely jsme už hromadu mastiček, některé nezabraly vůbec, jiné trochu a ekzém zmizel a zase se objevil jinde...je to pořád dokola. Už jsem změnila prací prášek, taky by mě zajímalo, jestli to může být spojené s potravinami? Nejvíc nám to zčervená, když máme večerní koupání, jak s tím bojujete vy? Daří se, je to něco, čeho se mám hodně obávat???Díky moc za odpovědi. 😕

jenniffer
31. led 2007

Floowy, po koupání mi ekzém taky víc zčervená. Je to horší, pokud se koupu příliš dlouho nebo v hodně teplé vodě. A hlavně platí, po koupání co nejdříve kůži promastit. Vyrážka může být ovlivněna i potravinami. Nejlepší je pozorovat, po které potravině se stav zhorší. Doktorka radila mému bratranci, který má mimčo, aby začínali s potravinami postupně (jednotlivě) a porozovali, zda se neobjeví nějaká reakce.

kitka123
1. únor 2007

Ahojte, vsechny ekzemy souvisi hlavne se stravou, muzete to mazat cim chcete, samozrejme kozni doktor, kdyz tam prijdete s ekzemem vam neco napsat musi. Ty kortikoidove masti sice zaberou, ale vytvari se na nich zavislost, jakmile prestanete, obvykle se ekzem zase objevi. Nejhorsi z potravin jsou mlecne vyrobky (teda z kravskeho mleka), ty bych vysadila jako prvni. Nekdy to trva dele, nez se telo vycisti a projevi se to navenek, ale stoji to za to. My jsme toho meli v rodine spoustu i u deti a dokud jsme se nezacali zabyvat stravou, tak jsme se toho nezbavili. A jeste si pamatuju u sebe, ze to mazani ekzemu bylo neprijemne, jak ta kuze nemohla dychat, tak to svedilo jeste vic.

mapris
5. únor 2007

ijetka,
promiň, nějak jsem tu dlouho nebyla. Jo, dávám bebu.

adamek,
to víš, co lékař to názor. My máme teď super kožní. Dneska jsme tam zase byli. Dostali jsme do zásob Ambiderman - ten nám zatím zabírá a pro případnou pomoc i hydrocortizon. Jinak říkala, že je také dobrá modrá a červená indulona. Dneska mi doporučila nějaký krém A-Derma za 250 kč, tak jsem ho zkoušla. Na hlavně jsme měli tu dětskou seborheu. Přišla jsem na to, že když se nějaká mastička dlouho používá, že pak přestává zabírat. Tu seborheu máme více méňě už pryč, ťuky, ťuk. A to jen tím, že jsem na chvíli na hlavičku ten Ambiderman vysadila, namazala asi dvakrát po sobě Třezalkovým olejem a malý jsem to při koupání "sundala" žinkou a byl klid. Ještě tam trošku má, ale už se to lepší? Že by obrat k lepšímu?? I jsem zkusila jiný prášek na praní, tak nevím, čím se to zlepšilo. Jen se nám to zas trošku zhoršilo teď po víkendu, byli jsme u našich, tam je na koupání jiná voda a nevím, jestli se nám pod krkem nezapařila v autě a tak .. Ale to jsou jen domněnky. Tak jsme nasadili naše "zbraně" a už je zase klid :o)

brunetka26,
no, mně kožní řekla, že Terka má všechny dispozice k atopickému ekzému. Manžel má slabou formu astma a pylovou alergii, no a nedávno jsme se dozvěděla, že "rod" z mé strany je na atopy jak dělanej. Prý ho měli všichni, kromně mně (což nechápu), ale asi jsme to (snad) zachytili včas, tak to není tak v hrozném stádiu.

floowy,
atopických ekzémů je spousta "druhů". Nám se to vždycky taky zhoršilo při koupání - takže nemám dávat moc horkou vodu. Přišla jsem na to, že jí vadí horko .. Nejlepší je asi promašťování, už jsem se o tom zmiňovala tady výše - u adamka a brunetky26, tak se na to jukni. Potravinový má moje neteř, které jsou 4 roky, nemůže třeba pomeranče, kiwi, nedavno přišla ze školky s flekem na tváři po rajčeti .. Může to být na cokoliv, ale nejlepší je zajít si ke kožnímu. Nám dětská dávala taky furt nějaké masti a ty nezabírali. Nakonec pomohla kožní a už je to více méně dost utlumené. Chce to mastičky od kožní - nejvíc asi zabírají ty, co obsahují kororkoidy (snad jsem to napsla dobře), ale ty jsou silné a pro malé děti s nima opatrně. My máme dělaný hydrocortison a ten už používáme jen, když se nám to zhorší - třeba na zádíčkách. My měli na hlavě i dětskou seborheu, ale tu jsme taky "snad" úspěšně zdolali - Ambidermanem a Třezalkovým olejem. Tím jsme mazali i celé tělo. Záda máme občas pořád červené - asi díky tomu ekzému, ale podle mého názoru se to změní, až se Terka začne více hýbat. Na zádíčkách totiž leží stále a tam to nemá možnost větrat .. Takže hlavu vzhůru, určitě se to zlepší, jen se to musí léčit co nejdřív, aby to nedošlo do nějakého raného stádia.

ijetka
6. únor 2007

Ahojky

někde jsem už psala, že nám moc pomáhá právě obyč modrá indulona za tři pětky 😀 a ten krém o kterém píšeš máme taky

Na to plavčo jsi asi zapoměla viď?

Jinak to svinstvo co tak zázračne léčí se jmenuje kortikoidy, jsou to hormony a hodně lidí se divý, že se to dává dětem...doufám, že to u nenapáchá škody 😠

My jsme to na kožním už ukončili, tak uvidíme co bude dál, chvili máme klid a pak se to zase vyrojí....ale indulónim pořád 😀

mapris
6. únor 2007

ijetka,
jo, zapoměla, ale on tam jde ve čtvrtek manžel, tak se prý zeptám.
Jo, ty kortokoidy jsou strašně silný, s těma se musí opatrně, jen opravdu, když se to zhorší ..
My asi jen tak na kožním neskončíme 🙄
Indulonu mi doporučovala taky. Zatím ten krém zkouším, ale na obličej ho dávat nemůžu 🙄 🙄

ijetka
6. únor 2007

Ta indolona je fakt dobrá. No já myslím, že na kožní zase chodit začneme až se nám to zase zhorší, zatím to jde, ale určitě se to zase zhorší 😠
Proč ho nemůžeš dávat na obličej?

kyky
18. dub 2007

Ahoj, nevím jestli mi někdo poradí ale za pokus to stojí.Moje malá holčička je plně kojená a podle kožní lékařky by to snad byl také atop.( má po celém těle suché fleky a po koupání jsou červené. Nemá je na bříšku pod plenou!!), ale děcká lékařka říká, že to není tipicky atop.Mažu jí dělanou mastí z lékárny, je jako sádlo. Píšete že používáte jiné prášky na praní, jeké? Já mám LOVELO a chci něco jiného, nevím ale který prášek bude dobrý.Jakou mi poradíte kosmetiku. Dík za radu

honzi
19. dub 2007

Ahoj kyky, já taky bojuju s atop. ekzémem asi od třetího týdne věku. Mám už doma tolik mastiček, že bych si mohla otevřít lékárnu.
Honzík ho měl na celém těle, ale pod plenkou taky nikdy. Asi ve třech měsících jsme dostali Locoid, ten obsahuje kortikoidy, tak jsem ho používala minimálně, jen na ty nejhorší místa, na promazávání jsme dostali krém lipobase, a když mi došel začala jsem používat modrou indulonu, ta nám pomohla nejvíce. Teď má Honzík ekzém jen na obličeji a to jen trošinku.
Minulý týden jsem po poradě s Dr. koupila kosmetiku z technického konopí od firmy CutisHelp, je vhodná pro děti i kojence, mám denní krém 100ml za 179,-Kč, a noční krém 50ml za 135,-Kč. Výsledek by se měl dostavit po pár týdnech, ale co ho tím mažu nepoužila jsem Locoid ani jednou a je to lepší (ťuk, ťuk).
K tomu praní, já používám tekutou lovelu a nedávám aviváž. Dr. mi říkala, že prášek to moc neovlivní, ale můžeš zkusit přidat jedno máchání, pokud máš, ale novou pračku je to zbytečné, ty mají máchání dost silné.
Nejvíce ten ekzém, aspoň u Honzíka ovlivňuje jídlo, taky jen kojím a tak si musím dávat pozor co jím. Vyřadila jsem mléčné výrobky, (jím jen zakysané), taky čokoládu a některé ovoce a zeleninu, hlavně citrusové plody, kiwi, rajčata a papriky, taky nepoužívám moc koření.
Snad jsem ti aspoň trochu pomohla, pokud budeš chtít ještě něco vědět tak písni.

selma
22. dub 2007

Můj první měl taky ekzém v záhybech pod kolínky, asi od čtvrtého měsíce. Mazání nepomáhalo, tak jsem mu upravila stravu. Mám s ekzémem problémy taky a mám vyzkoušeno, že je jeho výskyt dán hodně překyselením organismu. Chce to více zásadité stravy, tedy tepelně neupravené, organické. Čerstvé ovoce, zelenina, ořechy atp. U kojence to může být mlékem matky, pokud je na umělé výživě, dá se už od třetího měsíce věku situace vylepšit podáváním ovocných a zeleninových šťáv, samozřejmě naprosto čerstvých, lisovaných bez použití kovových nástrojů (lžičky, cedníky, struhadla).

papaya
7. kvě 2007

Ahojky, taky jsem četla, že je dobré dodržovat během kojení spec. stravování, aby se co nejvíc zabránilo možnosti,že bude mít mimčo taky ekzém. Nevíte o tom některá víc? Co by se jíst konkrétně nemělo, co může...

raculka
7. kvě 2007

Papaya- máš pravdu, je lepší se během kojení preventivně řídit nějakou brožurkou,co by děti ohrožené alergií-takže i ekzémem - neměly a tím pádem ani ty během kojení jíst. Ty jsi sama alergička? Pokud ano,tak je lepší preventivně během kojení nepít hlavně moc mléka(paradox-dříve se mléko doporučuvalo na litry), džusy jen hodně ředěné,nejíst ořechy,jahody,citrusy,kiwi....Ale pokud sama problémy nemáš,tak to nemusíš moc přehánět.Jinak ti dá leták určitě dětská DR nebo alergoložka,kde jsou ty nevhodné potraviny napsané. 😉
Držím všem palce,aby se vám podobné problémy vyhly. 😉
Jestli můžu poradit,dejte si pozor při zavádění příkrmů na to,co dětem dáváte.U nás v rodině vyvolaly problémy např. jídla s vejcem(hlavně bílek),rajčatový protlak v kupované výživě....Takže když kupuju skleničky,kupuju bez přímesi mléka,vajec,rajčat....

papaya
7. kvě 2007

Raculko já jsem právě ekzematik, teď v těhu se mi to dost zhoršilo no a ráda se ve stravě během kojení omezím, ale nevím přesně v čem a jak... Třeba jsem četla,že mléčné výrobky vůbec, pouze ty bifi, tak nevím, jestli třeba jogurt Holandia můžu...
Já jsem totiž na mlíko jak divá....

raculka
7. kvě 2007

papaya-já myslím,že jogurt holandia je v poho,už ho dávám malému,jsou tam ty zdravé bakterie 🙂 . Vlastně bílý jogurt je jediný zatím pro nás povolený do roka z mléčných výrobků-musím to držet preventivně u kluka-já jsem alerg/astmat.Zatím je to naštěstí bez problémů.
Nejhorší je kravské mléko.Ale já měla v těhot i ze začátku během kojení takové chutě na mléko,že jsem občas prostě nevydržela a dala si nějaké dobré plnotučné.A v porodnici jsme ho fasovaly každý den asi litr.
Nešlo to jinak,to vlastně byly jediné moje těhot chutě 😀
Jinak jestli chodíš někam na alergo,tak by tě měla DR upozornit na to,že bys měla držet u mimča preventivně tu hypoalergenní dietu a dát ti ten leták.
Já doma často koukám do knížky VÝŽIVA KOJENCŮ a je to i o kojení- autor GREGORA.
Je to český autor,knížka není moc velká,stála asi 150 a jsou tam i recepty a rady při zavádění jídel.Opravdu doporučuju. 😉

kackuli
10. čer 2007

Znate nekdo firmu MIssiva?Ja mam 26let a ma dcera rok a trictvrte.Obe jsme meli ekzem,ja od narozeni,a mala od ctvrteho mesice,mela jsme kortikoidy a sirup proti svedeni,myslela jsem ze se zblazni jak se vrtela,jak ji to svedilo.Od te doby co pouzivame pripravky missiva jsme uplne v poradku!Ani znamka po ekzemu,dceru uz nemusim vubec mazat,a je krasne promastena.Pouzivame sprchovy gel pro deti-kulisek.Peru v pracim programu-neobsahuje zadne fosfaty(hnojiva-deti spi na hnoji),zeolity(tezke kovy),a plavenou kridu.Pere vyborne.Dceru jsme chvili mazala kremem z kozi syrovatky,nez ji ekzem zmizel.A take jsme pili fytotonic,lecba kuze je zbytecna pokud se clovek nezacne lecit i zevnitr.Pripravky maji dermalni klinicke testy,EKo znacky.Je to ceska firma,a financene dostupnejsi nez pripravky na trhu.I prani vychazi levneji.Pokud mate zajem poslu vice info-cenik,katalog produktu,zkusenosti zakazniku.katka.jarosova@t-email.cz 😵

tlapicka
10. čer 2007

smudlinka: nase mala byla od cca 1 mesice uplne osypana, pry typickej atopik. Nejdrive mi doktorka davala leniensku (michana z lekarny.)na predpis zadarmo 50 g. na koupeni za dvacku. Bylo to s ni lepsi, ale nijak vyrazne. Pak mi napsala svagrovy maminka(detska kozni primarka) recept :/ Polysanem / Polysani, ol helianti aa např 200 . t.j
celkem 400 gr
mazala jsem ji poctive rano a vecer a jeste porad mazu i kdyz uz ma nadhernou kuzi. tak se zkus zeptat doktorky, jestli by ti to nenapsala, koupit to stoji skoro 2 stovky. Moje zkusenost je ze preparaty od ruznyc firem ji vubec nepomohly. Jo a kdyz mela osypany tvare, tak tanno hermal to nejdriv strasne vysusi, ale pak to zacne silene hojit. Je to bila vodicka. (kdyz malou mazu vypada jako gejša)kupuje se v lekarne za cca 70 kc. Fakt super. Musi se ale fakt mazat casto a urcite se nelekni, protoze jak s tim zacnes, tak budes mit pocit, ze se to zhorsuje.
Locoid je snad nejdrsnejsi forma lecby... to je des a nejkrajnejsi reseni!!!!
Pokud se rozhodnes neco z toho vyzkousej, pisni pak do IP jake budes mit uspechy ci neuspechy, budu rada

papaya
26. čer 2007

Ahoj holky, tak mám obavy, jestli už náš syn ekzém náhodou nemá. Ve čt jdeme na kožní tak uvidíme. Chci se zeptat, vy všechny, co jejich mimča ekzém mají jste je v tu dobu i kojily? Dělali vám pak nějaké pokusy s jídlem,aby se zjistilo z čeho to může mít?
Hugo je celý osypaný červenýma pupínkama.Já si teda myslím,že to jsou potničky (objevily se mu např dneska na zádíčkách poté,co jsme absolvovali jízdu autem v pořádném hicu),ale má to fakt všude, nemizí to a dr nás vzhledem k mému ekzému poslala ke kožnímu,ať nás prohlídne. A jen tak prohodila,že možná budu muset přestat kojit ☹ podle mě je to teda blbost,protože právě proti ekzému je to to nejlepší,co pro něj můžu udělat.
Jinak nám zatím napsala locoid,který odmítám používat když to jsou kortokoidy jak vyšitý. Jednak je to driják a jednak se hlavně neví,jestli to ekzém je. Sama vím,jak mi postupně mastičky po čase přestávají zabírat, když si na ně kůžu zvykne. Zatím tedy promazávám lipobalsamem a prubnu tu indulonu.
Jinak s jídlem se fakt hlídám, nejím žádné možné dráždivé potraviny, snad jen trochu mlíka do melty jednou denně,ale to by nemuselo vadit,ne 😕
Tak ani nevím jaký mám na vás dotaz,ale třeba mi k tomu napíšete některá vaší zkušenost 😉 díky

sage
26. čer 2007

papayo, mojej šárinke sa objavil ekzém v 6 týždňoch - celá tvárička až za uši a krk osypané takými malinkými červenými bodečkami, vlastne akoby také mikropupínky. ja som tiež mala ako mimino ekzém na lícach (úplne strašný, až také súvislé krusty, bola som s tým aj v nemocnici, čiže tiež genetika aj u nás).
urobila som nasledovné opatrenia: prestala som používať veškerú detskú kozmetiku (telový olejček, tekuté mydlo, krémik na tvár), kúpala som malú len obdeň v čistej vode odstátej 5min (aby vyprchal chlór), bez mydla alebo maximálne ak to bolo nutné trooošku mydla na prdelku. prestala som používať jednorazové plienky kvôli tomu gélu vnútri( 😉 ). ja som sa prestala mazať telovým mliekom a umývala som sa mydlom tej istej značky ako malú. všetko prádlo som začala prať v ekoprášku (Ulrich-gel) alebo v orechoch, nie len detské, a aj moja mama svoje oblečenie (ona ju tiež často nosí na rukách). čo sa týka mojej stravy, vylúčila som orechy, veci s čokoládou/kakaom, všetky ovocné šťavy okrem jablkovej bezéčkovej. mlieko pijem normálne. Naša dr. mi ešte odporučila dávať LEN bavlnené veci na oblečenie. teda nič pletené (s akrylom a zmesovými vlnami), ani keď to nešlo priamo na pokožku - to ale počítam že teraz v lete neriešiš. Samotný ekzém som samozrejme musela niečim premazávať, lebo to schlo až skoro na šupinky. Niekto mi radil materským mliekom - to ale vôbec nepomohlo. Modrú indulonu som sa bála (ináč ževraj dobrá, moja suseda má dve detičky s ekzémom a toto jediné im pomáha), tak som kúpila Sebamed krémik na tvár a s tým som mazala len postihnuté miesta asi 4x denne. A ešte - je to taká blbosť, ale ja strašne verím na vplyv psychiky na účinnosť/neúčinnosť liekov, tak som vždy pri tom natieraní tým Sebamedom hovorila dokola takú básničku že "ekzem, ekzem, zmizni pod zem!".
neviem, čo nakoniec pomohlo, ale ekzém fakt zmizol, asi po troch týždňoch. tie opatrenia dodržujem doteraz, len so Sebamedom už nemažeme, lebo neni čo.

S locoidom by som bola velmi opatrná, najprv poskúšať radšej iné veci. A že by si mala prestať kojiť, tak to je podľa mňa úplná kravina. Ty sama teraz máš nejaký ekzém?

papaya
26. čer 2007

Sage díky za rady, no situace je už od narození takováto:
-dětskou kosmetiku používám jen olejíček avril, jinak nic, Hugo se koupe v čisté vodě a 1x týdně přidáváme olej do koupele od weledy.
- jednorázové plenky používám velmi velmi zřídka (tak 3 za týden)
- nic jiného než bavlnu nenosí
- nejím čokoládu,ořechy,citrusy,jahody, kyselé věci,z ovoce prakticky jen banán, joguty vyjímečně

no ale jak na to koukám pořád tam je z každého něco,co by na to mohlo mít vliv. Dohodli jsme se,že budeme koupat obden (teď se Hugo koupal každý den,ať má nějaký režim a hlavně se mu to moc líbí)
jinak já mám ekzém skoro pořád, v těhu se to dost zhoršilo a teď ho mám jen na rukou. ale řekla bych,že já ho mám z vody - tudíž jak si často myju ruce po přebalování atd. dělá se mi víc 😖
jo a myslím,že to ekzém nakonec bude, protože mu to začíná na tvářičkách šupinkovatět 😖 uvažuju,že si nasadím dietu a budu jíst rýži a vařenou zeleninu a pomalu přidávat další jídla,ovšem nevím jestli to není blbost a jestli bude stačit,abych si vitamíny dopňovala z tablet... ☹

listicka77
26. čer 2007

Holky, nemůžu poradit z vlastní zkušenosti, ale jsem velmi spokojená s kosmetikou Cosmetik Karl Hadek International (ckhi.cz) a vyrábějí také dětský krém Attopic, přímo určený na ekzémy. Je to přírodní olejová aromaterapeutická kosmetika. Vyrábí se v Čechách a je levnější než třeba Weleda. Tak můžete zkusit... A určitě bych si dávala pozor (kromě jídla) i na to, v čem peru a v čem dítě koupu (ale koukám, papayo, že na to si pozor dáváš). Kdyby vás to zajímalo, můžu vám napsat přímo i složení Attopicu, mám doma katalog (ale na tom netu je to taky).

sage
26. čer 2007

papayo, keď ty máš ekzém z chlórovanej vody, tak pravdepodobne aj malému nerobí dobre. skús to kúpanie v odstátej vode, stačí fakt 5 min. píše sa aj, že pomáha aj v prevarená voda (a náležite vychladená samozrejme), ale to sa mi teda nechcelo.

zevina
26. čer 2007

papaya,
nás kožní právě před olejíčkem aviril varovala, obsahuje azulén a některé děti na něj můžou mít alergii ☹
a možná že vám to vymizí samo, kolem 6 týdnů se dětem "mění kůžička" a často se přechodně objeví nějaké vyrážky, které samy odezní 😉

papaya
26. čer 2007

Sage taky podezřívám tu vodu, protože i manža je z ní vysušenej 😖 dneska se koupat nebude, možná ani zítra, jenom ho trochu otřem převařenou. Z toho jídla - nějak se mi nechce věřit,že by to měl z toho, jím samé nekonfliktní věci 😔
Zevi díky za tip,zkusím i ten olejíček vynechat 😉