Ekzém mažu Bepanthenem a mastí, připadá mi to ale horší

vec01
15. kvě 2013

Zdravím vás maminky a moc prosím o radu, náš malý (5 týdnů) má osypaný obličej, krček, trošku bříško, doktorka mi řekla, že je to z pracího pršku, ale používám jen dětské. Nechala nám namíchat zinkovo mast a během dne máme mazat Bepathenem, od včera mi to ale připadá horší, o co se může jednat a co s tím. Děkuji moc, jak píši, u doktorky jsme byli, ale moc neporadila.

vec01
autor
15. kvě 2013

Ještě jsem chtěla dodat, že mezi očičkama a za ouškama má suchá, šupinatá místa, kůže je nažloutlá a olupuje se.

veruska007
15. kvě 2013

Ahoj, já mám brutální ekzém od 4 týdnů dodnes. Pokud vím, rodiče mi prali ve strouhaném mýdle, vyzkoušela bych možná i nějaká ty eko-mýdla, slizy... každopádně kožní mi radila dávat místo aviváže do každého praní ještě octovou vodu (1:1).
Bepanthen teda na ekzém nedávám vůbec. Zinková mast mi dost vysušovala. Jak tak koukám na ty červené flíčky, tak ty asi bude potřeba vysušit - ta zinková mast je možnost, já mívala Jarishovy obklady, ale pamatuju si, že mě jako dítě štípaly. A na promazání je podle mne nejlepší infadolan, mnohonásobně lepší než excipial. Nebo jsem mívala míchaný glycerin z lékárny.
Já jako dítě měla i silné kortikoidy, ale z vlastní zkušenosti je moc nedoporučuju - používala jsem je 30let, v místech, dke jsem je používala hodně, mám úplně bílou kůži. Hodně mi pomohla konopná mast, ale byl boj vydržet ten začátek - napřed se mi to velmi zhoršilo, pálilo a svědilo... ale časem to pomohlo.
Abych se neškrábala, spávala jsem s bavlněnými rukavičkami až do střední školy ☹.
Jinak můžu doporučit super kožní dr., Jana Novotná, Brno - dětská poliklinika Bílý dům. Jezdila jsem k ní od dětství, chodím k ní doteď, velmi mi pomohla.

vec01
autor
15. kvě 2013

@veruska007 Děkuji moc za zkušenosti, já se trošku uklidňuji tím, že je to jen kojenecká záležitost, může to být nějaký projev novorozeneckého akné? Já nevím, jestli ho to svědí, u tak maličkého miminka se to nepozná.

veruska007
15. kvě 2013

Tohle konkrétně by Ti měla říct kožařka, ale podle mne je to spíš ekzém. Uvidíš, jestli se bude šířit po těle - typicky loketní a podkolenní jamky, zápěstí, hrudník... já se prý drápala od těch 4 týdnů.
Jestli Ti dr. řekla, že je to z pracího prášku, může to být jen alergická vyrážka - ale ta podle mne svědí ještě víc jak ten ekzém. Sama si na alergickou vyrážku dávám fenistil, ale nevím, jestli se může u tak maličkých miminek. A taky u kluků jsem tohle vysušovala hypermanganem, slabý roztok, obklady.

luthien.k
15. kvě 2013

@vec01 pořídila bych si lehký hydratační emolient (například Alverde ultra sensitive z DM drogerie) a tím podmazala a vysušila léčebnou pastou ty pupínky (Sudocrem apod.).
Prací prášky - dětské jsou hodně parfémované. Nejlepší je nějaký neutrální, například Ecover zero, Sodasan color sensitive apod. nebo klasické prášky (Persil, Titan) ve variantě sensitive a hlavně - máchat, máchat a máchat, minimálně 1x navíc a v s octem. Nikdy aviváž.
Pro správnou diagnózu by to určitě chtělo dobré dětské kožní.

katyxq
15. kvě 2013

Koukni sem - https://www.modrykonik.cz/diskuse/detske-chorob...
A jinak - na červené, pupínky rozhodně mastný krém jako je Bepanthen NEPATŘÍ!!! To se nedivim, že se to zhoršuje. To poradil pediatr? Rozhodně pro diagnózu jděte na kožní. Správný typ mazání podle fáze ekzému a induviduální snášenlivosti je jen a jen pomoc (a než mazat špatně, to je lepší nemazat vůbec), základem je úprava stravy (tuplem u malých dětí, u těch je příčinou ekzému v naprosté většině případů potravinová alergie) - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... 😉

luthien.k
16. kvě 2013

@katyxq určitě bych uživatelku nestrašila hned s AE, to v tomto věku ještě vůbec nemusí být jasné, jakého původu ta vyrážka je 😉 Ono někdy příliš mnoho informací může být taky na škodu a zbytečně maminku vyděsí 😉 Podle toho, co popisuje, se bude jednat spíš o seborrhoickou dermatitidu, ale určitě to nechme na kožním... Jinak Bepanthen se dá použít i na červenou fázi ekzému - mám vyzkoušeno, že někomu vyloženě dělá dobře na červené fleky kombinace Bepanthen mast a zinkovka... Je to někdy trochu složitější.

katyxq
16. kvě 2013

@luthien.k Jo, jak někdy plaším, kaju se 😉. Prvně pro diagnózu na kožní a pak se uvidí. A do té doby asi ne Bepanthen, když @vec01 píše, že je to po tom horší (a přiznávám, že by mě nenapadlo až takhle kombinovat mazadla, je to věda, no, však ty tomu rozumíš víc jak já 🙂).

vec01
autor
16. kvě 2013

Děkuji moc za reakce, dnes mi to připadá světlejší, ale pupínků má tedy hodně, také na bíšku. Mezi očičkama a za ouškama určitě seborrhoická dermatitida, tu měla dcera, ale jenom ve vláscích. Teď jsme se ale tak oprudili, už nevím, co dělám špatně, umývám vodou, nepoužívám vlhčené ubrousky, mažu Biodermou, poraďte vaše zkušenosti.

luthien.k
16. kvě 2013

@vec01 sebor. derm. se může rozšířit prakticky na celé tělo právě ve formě červených pupínků... Jinak sebor. derm. do určité míry souvisí s kvasinkovými infekcemi, takže i to opruzení s nimi může mít souvislost. Jakou má stolici, ta je v pořádku? Já bych na opruzeninu použila preventivně genciánovou violeť a nebo aspoň Imazol krémastu, obojí působí proti kvasinkám a nemůže to ublížit. No a omezit cukr a sladké ve své stravě, nasadit si probiotika a prckovi taky.

vec01
autor
16. kvě 2013

@luthien.k Musím se přiznat, že toho cuktu přijímám asi dost. Stolici má řídkou, nyní trošku nazelenalá a jinak zapáchá. Ten Imazol jsem měla u dcery, může se tedy použít již u tak maličkého miminka?

luthien.k
16. kvě 2013

@vec01 hmm, tak by to mohlo být ono. Nebo jak psala katyxq, i nějaký alergen ve stravě to může dělat, ale nejdřív bych radikálně omezila to sladké, to je velké zlo pro zdravá střeva matky a tím i dítěte, protože matka mu při kojení předává složení své střevní flóry (a taky při porodu).

vec01
autor
17. kvě 2013

@luthien.k Děkuji moc, ani mě nenapadlo, že by to mohlo být tak provázané. Už na tu stravu budu více myslet, vždycky slupnu jenom nějakou sladkost, ale máte pravdu.

blahova_andrea
17. kvě 2013

moje nevlastní děti se osypávaly právě díky dětským pracím prostředkům, my je vůbec nekupovali. prala jsem malému ve stejném jako nám, jen jsem nepoužívala aviváž. v létě se mu občas udělá nějaký suchý flíček na zadní straně rukou nebo na prsou, ale to má po mě ☹ když měl suchá místa a lokální exemky, tak jsem mazala vazelínou, calciovkou...čímkoliv hodně mastným, aby se to promazalo.
malého máš ale osypaného fakt hodně. možná je to spíš reakce na něco, co jsi snědla.

blahova_andrea
17. kvě 2013

@vec01 já dělala malému odvar z heřmánku, tím jsem mu omývala při přebalování spodek, nechala pořádně vyschnout, pak natřela tenoučkou vrstvou bepanthenu a zase zabalila. heřmánek u nás zabíral na spoustu věcí. mám z lékárny sušené květy a když je třeba, tak používám. ty opruzeniny jsme taky měli díky stolici, která byla prostě "infikovaná"? nevím jak to napsat. měl i moučnivku v pusince atd. heřmánek léčil i sušil. dostával ho vrchem i spodem a brzo bylo vše ok.

jancip
17. kvě 2013

@vec01 Kamarádka, co dělá ve firmě, kde dělají mast podobnou Bepanthenu, říkala, že to nedoporučuje na vysušenou kůži nebo vyrážku, která je potřeba promazávat. Že tyhle krémy spíše vysušují. Že se to hodí spíše na opruzeniny, kde právě to vysušení je potřeba. Vy potřebujete spíše promazávat.

lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kachidlo
8. pro 2014

My máme Bepanthen skoro na všechno a nedám na něj dopustit, ale spíš bych mazala nejdřív za alergologem a všechno prádlo malému hned znova vymáchala. A nejdřív krém vyzkoušet jen na kousku kůže a ne celý obličej. Zinkovkou vysušuju třeba opary a Bepanthenem pak až doléčujeme rány..

avantgarda
31. led 2016

Já bych v tomto případě asi raději zašla na kožní. Přeci jen už to má miminko po celém obličeji.
Na malá ložiska ekzému (v mém případě na prsty na rukou nebo u dětí flíčky za ušima) používám Bepanthen Sensiderm. Ale toto bych raději ukázala nějakému dermatologovi.

cica002
31. led 2016

Muze to byt akne a to zlute seborea ?

mimimaky
19. čer 2016

Můj vnouček tohle měl ve vlasech a pořád se tam škrábal na alergologii udělali test na potravinovou alergii a prokázalo se alergie na mléko a na vejce tyto potraviny jsme museli vyloučit a nahradit něčím jiným co může a je to fakt lepší 🙂

meta123456789
21. lis 2016

My máme s Bepanthenem taky dobrou zkušenost. Na první projevy ekzému je určený Bepanthen Sensiderm, ulevuje od svědění a podráždění. Pomáhá v začátku, když se objeví první projevy ekzému, používám ho pro holky i pro sebe. U takto rozsáhlejších vyrážek bych se raději obrátila přímo na dermatologa, přeci jen Bepanthen není všemocný :(

kocour1
6. dub 2017

Také mám s bepanthenem sensiderm dobrou zkušenost, opravdu to pomáhá proti svědění a pokud se včas namaže, tak se to většinou po něm ani nerozjede.

kristynatita
6. dub 2017

Co přesně používáte za prací prostředky?

las
3. srp 2017
Uživatel las je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od las.

já mohu doporučit konopnou mast zinkovou - značka Dr. CBD, je to opravdu zcela přírodní, základem je konopný olej a CBD(kanabidiol) - což je léčivá látka ( zcela bezpečná, THC není psychoaktivní, ale léčí), dále zinek - který je na vysoušení ekzému nejlepší.. hlavně tento krém neobsahuje žádné konzervanty, parafíny(ropu), vazelínu , atd. je bez chemie.. stačí krému nanášet opravdu málo - tenoučka vrstvička - nepřehánět to... základ léčby je : nejdřív promazávat celé tělíčko a pak na místa ekzému vysušovat mastí se zinkem .. kupuji na biovitagroup, nebo prodejna v Lipníku nad Bečvou, nebo v Přerově