Gastroenterologické vyšetření. Jak probíhá?

kockamica
27. zář 2009

Ahoj.Prosím vás o radu.Můj syn má dva roky a od malička má problémy s vyprazdňováním.Dr. mu brala krev a zjistilo se,že má zvýšenou nějakou hodnotu jater a k tomu ještě ty dlouhodobé problémy a tak nás poslala na gastroenterologické vyšetření.Jsme tam objednaní na příští týden a já vůbec nevím,jak takové vyšetření probíhá.A hlavně mám strach,co tam syna čeká.Máte s tím,prosím,některá zkušenosti.Děkuji za rady.

monika6e
27. zář 2009

Ahoj kockamica mi byli někdy v půl roce na tomhle vyšetření. A bylo to úplně v pohodě - ultrazvukem. Takže klasika - pan doktor jí napatlal gel na bříško a pak jezdil sondou 🙂 Takže žádný bolístky. Ať vám to dobře dopadne 😎

kockamica
autor
27. zář 2009

Ahoj moniko.Děkuju.Když my už jsme právě na ultrazvuku byli a ten byl v pořádku(malej teda řval jak lev i při tom 😎 ),tak jsem právě zvědavá,co ho čeká teď,když na tom utz nic nenašli.

silvik
27. zář 2009

Ahojky... tak my chodíme na gastro od Barunčiného ročku, kdy jí v krvi zjistili zvýšenou hodnotu jednoho jaterního enzymu... ze začátku jsme chodili častěji, teď už co půl roku ... na prohlídku a odběr krve, teď jsme měli i sono .... hodnota je stále vysoká, podle mudra to nic zásadního neznamená, když k tomu není žádný další příznak... takže chodíme jenom na preventivní prohlídky a odběry......jo, a tu hodnotu mám zvýšenou taky, tak to prý Barunka asi "zdědila" 😉

kockamica
autor
30. zář 2009

Děkuji silvik 🙂 Snad to bude v pohodě.