Genitální herpes u dítěte

michaela1891
31. bře 2018

Setkal jste se nekdo s genitalnim herpesem u ditete. Nase mala prodelala rotavirovou infekci s prijmem v nemocnici. Do toho ji vyskocil herpes. Mela vodnate puchyrky ktere se ztratily ale misto je porad dost zarudle. V nemocnici mi ani nijak nevysvetlily kfe to mohla chytit ze ji herpes vybujel na takovem miste. Mazaly jsme to tam puthyolem po ktetem ji to zaschlo a pak mi na to daly obycejnou rybylku. Nase doktorka ma ted dovolenou a ja uz jsem bezradna co s tim.

pecinkaandulkova
31. bře 2018

Estan,nebo neco takoveho se na to pise..skus lekarnu meli by ti poradit a hned neco dat..☹

jancabr
31. bře 2018

Tyhle viry jsou tak nevyzpytatelné, že se objeví kde chtějí. Mě se bohužel objevil herpes též v oblasti genitálií a vrací se tak 3x do roka, když je stres. Naštěstí vpředu, na stydké kosti, tak se to celkem dobře ošetřuje. Pomáhá mi mastička herpesin. Nebo podobné složení má prý zovirax. Obojí volné dostupné bez receptu.

odula
31. bře 2018

@michaela1891 zkus se zeptat v lékárně na antivirotika. Obecně lze s herpesem delat asi jenom to,ze je potreba zamezit sekundarni bakteriální infekci (omyvat, držet v čistotě,větrat - ale aby se herpes nesiril, přikrýt gazou třeba - koukám že už nemáte puchyrky, takže to je ok) dávat hodně vitamínů skupiny B a vit C. Prostě na podporu imunity a hojení. Proč zrovna tam to netuším...