Hemangiom (oheň) na čelíčku. Nechám ho odstranit laserem

arianka
10. črc 2011

Ačkoli je tu několik témat ohledně hemangiomu (skvrny na kůži), většinou se jedná o defekt někde na tělíčku, kde to přece jen není třeba řešit a může se čekat, zda poroste nebo ne. My jej máme na čele, uprostřed, ani vlásky to časem nezakryjí, malému jsou 3 měsíce a zatím to je maličké, ale nenápadně to roste. Jsem objednaná na laser s tím, že jedna návštěva by to měla pokrýt a zničit, ale... Příliš se to nedoporučuje, nicméně nechci čekat, až to poroste a bude to větší a odstranění bude tak více náročné ..., proto se chci zeptat, zda má někdo zkušenost s odstraněním laserem v tak malém věku ? Děkuji moc.

lenlut
10. črc 2011

Ahoj,já bych to neřešila a nechala bych to tak až by to samo zmizelo a jen bych dávala pozor na to jak moc to roste.Méje holky teda patřily k těm co to měly na tělech,ta starší měla na zádech skvrnu o velikosti3x2cm a pak asi 2 menší a zmizelo to kolem cca 2,5roku,druhá dcera měla dvě maličké,ale to jedno teda hodně vystouplé,ale laser mi dr nedoporučovala,že se to zatím bude jen hlídat.Jí ale teda trvalo dýl než jí to zmizelo,je jí skoro 5 a ještě stále má obrysy,ale je zajímavé že né po tom vystouplém,to zmizelo a má tam jen trochu změněnou strukturu kůže,ale to které měla placaté,tak tam je ještě vidět obrys kde ho měla. 🙂
JInka malá od kamarádky ho měla úplně přesně uprostřed čela,tak jak si dělají indky tužkou tu tečku 🙂 udělalo se jí to až kolem 3 měsíce a taky hodně vystouplé,ale nechala to tak,její dr jí taky řekla že to časem zmizí,dneska jsou té malé 3 a není nic poznat.Zdá se mi že ty vystouplejší,líp a rychleji mizí,než ty co jsou "placaté" 🙂

arianka
autor
10. črc 2011

@lenlut : díky za info 🙂 No, můj to má také jako indickou tečku, pořád se na to soustředí a pozoruju to. Hledám stále někoho, kdo by byl schopen z dr říct, proč to neodstraňovat teď, ale nikdo se k tomu nemá, tak nwm, zda se jen sychrují, nebo je na tom něco špatně. Zatím jsem rozhodnutá zkusit to odstranit, je fakt, že to je kosmetická vada, ale pořád ty řeči dokola, jé, malej se chudák škrábnul a že mu to nemizí ... ☹
Ono na tělíčku bych to také neřešila, ale obličej ☹

A ještě prosím tě, šla jsi s nimi na sono bříška ?? Vím, že dr hned ženou na vyšetření, zda nejsou i v těle, nechci ho trápit víc než je nutné, jinak je zdraví, tak nwm, zda lítat po doktorech ☹

lenlut
10. črc 2011

jj ta kamarádka měla taky stejný problém-neustálé pohledy a vysvětlování co to na tom čelíčku má,ale nechala to tak.možná i tím,že viděla jak to té mé prostřední mizí.je totiž stejně stará jako její starší syn,takže když se to pak udělalo té její malé tak už věděla a o co jde a na mojí Terce jen pak pozorovala co jí to dělá 😀 ale od toho laseru upustila 🙂
Na sonu jsme nebyli,naše dr jen říkala (a při každé poradně si to i klontrolovala sama),at to hlídám jestli to neroste a pokud jo tak jak moc a at dáváme pozor at si to nepoškrábou.U té nejstrší to nijka zvlást nehrozilo,protže ten velký měla až na lopatce na zádech a ty co měla na přední části byla ty menší a to měla zákaz do toho "šprtat"(naštěstí na to dbala je na sebe dost opatrná) a u druhé dcery-ta měla ten vystouplý tak cca 5mm průměr,ale ten "šel" nahoru a měla ho přesně uprostřed nad půlkama,takže ho kryla plína a druhý ten placatý měla přesně pod pravou bradavkou(ten je dneska ještě stále trochu znatelný,jak už jsme psala prve) a taky měla zákaz do toho šprtat,naštětsí jí to ani nijka nelákalo,takže to nechala na pokoji. 🙂 DR mě upozornovala,na to že pokud se to škrábne,tak že to celkem dost může krvácet,ale laser mi nijka zvlášt nedoporučovala,že to během let zmizí samo a že to mají malé 🙂
Ono to rozhodnutí bude na tobě,dr ti asi neřekne tak ani tak 😉
JiNKA- té malé od kamarádky to rostlo pomaličku asi tak ty 3 měsíce,pak se to zatsavilo a začlo to pomaličku mizet,nejdřív to jako by začalo sesedat(přestalo to prostě být vystouplé) a pak to začlo světlat,malou jsme viděla naposlad před týdnem a nemá tam nic( a v červnu měla 3),takže jí to zmizlo během +-2,5let 😉

luthien.k
10. črc 2011

@arianka , ahoj, náš mladší má také hemangiom - na bříšku - vím, že je to jiné, než mít ho na obličeji, ale můj názor je ten, že bych to nechala být, ono to může ještě chvíli růst, ale po roce to obvykle začne zase samo mizet. Jen kvůli tomu, že je to kosmetická vada na kráse, bych k laserové terapii, která jistě nebude pro malého příjemná (už jen kvůli tomu, že musí mít hlavu zcela v klidu při tom zákroku - u nás vždy řev), nepřistupovala.

babetkaa
10. črc 2011

Ahoj, synovi se objevil hemnagiom okolo 1 měs. na očním víčku(ten vystouplý), pořád rostl a překážel mu ve vidění. Podstoupili jsme magnetickou rezonanci, byli jsme odesláni do Brna k dr. Fáberové. Laesrem se to nedalo řešit, podstoupili jsme zhruba 3 měsíční léčbu Prednisonem. Dnes nikdo nepozná, že měl něco na očku. No a byli jsme na sonu břicha i srdce a bylo to v pohodě.

boruuvka
10. črc 2011

Ahoj, nevím, jestli moje malá má přesně hemagion, ale na čelíčku má jakoby shluk popraskaných červených žileček. Je to tak 3 cm veliké. Na kožním mi bylo řečeno, že až kůže zesílí přestane to být vidět, tak nevím. Zatím je to pořád stejné, ale neřeším to.

berenika39
10. črc 2011

@boruuvka petr má tenbhle"shluk" taky, uprostřed tvářičky, je to dost nápadné a je to fakt nepříjemné, jak se každý ptá, copak se ti stalo? (ted frčí: kousnul tě komár?) ...má to tam od narození, jsou mu tři a nic se nemění, má to pořád stejné 😠 . zeptám se na to na tříleté prohlídce.
ale pokud to není nutné ze zdravotního hlediska, tak nikam nepoletíme.

kaleilah
10. črc 2011

@berenika39 zrovna dneska jsem pročítala opět Stadelmannovou, -Zdravé těhotenství, přirozený porod, kde psala svojí zkušenost soukr por. asistentky, že to vážně většinou do předškolního věku zmizí. A pukud ne, tak děti s tím žádný cévní problém později nemají a doporučovala homeopatika, který je ale dobrý dát hned po narození..

berenika39
10. črc 2011

@kaleilah ahoj a dík 😉 . já se na to už jednou na nějaké prohlídce ptala - a nedoporučili mi s tím nic dělat, že jde jen o kosmetickou vadu, tak se toho držím. ale tedy že by to mizelo, to neee. tak zase ale není tuctový - má něco, co jen tak někdo nemá 😀

janakar
10. črc 2011

Moje dvě dcery měly obě hemangiom na hlavaě,ne přímo na obličeji, ale v kštici. taky jsem čelila neustálým otázkám co to má a proč to má. Bylo to totiž hodně veliké a vystouplé. Starší dceři to po roce úplně zmizelo. S mladší jsme se docela natrápili. Rostlo to jak blázen, pak to zulcerovalo, udělala se z toho otevřená rána, infikovalo se to.....bylo to šílený. Naštěstí jsme byli v dobrých rukou paní doktorky Faberové v dětské nemocnici v Brně. Nasadila nám novou léčbu pomoci betablokátorů, pár dní jsme si pobyli v nemocnici a po betablokátorech se vše zhojilo a začalo to pomalu mizet. Teď v 10 měsících je už poloviční a stále se zmenšuje. Na laser bych asi nešla, pokud by mi to vyloženě dr. nedoporučila. Chce to opravdu odborníka, který nejlíp zhodnotí jako léčit a pokud řekne, že se bude jen pozorovat, tak bych to nechala.

tunak
31. říj 2012

Syn má hemnagiom na zadečku, praskal mu a protože jsem se bála infekce, hledala jsem řešení... a mám to - lze odstranit laserem bez nutnosti podstoupit narkozu, bohužel to málokdo dělá, vím o Zlíně a my jezdíme do Pardubic - laserové centrum, dr. Kotlářová . moc milá dáma, seznámila nás i s jinými možnostmi, ale mám pocit, že laser je nejšetrnější metoda. Zákrok je na 5 minut, laser s chlazením zapeče vystupující žilky a ony se pak vstřebají. Trochu to bolí -štípne - nechala jsem si stejným způsobem odstranit červené žilky na obličeji, abych věděla, jaké to je 🙂, po zákroku jsou modřinky a stroupky. Máme ten h. velký a vystouplý, takže po prvním zákroku nám opět prasknul pod stroupkem, ale další zákroky už proběhly dobře, h. se zmenšuje a bledne. První návštěva nás přišla na asi 2 tisíce a každá další kolem 500, je to podle počtu impulsů.

tunak
31. říj 2012

Zajímalo by mě, z jakého důvodu se laser nedoporučuje, protože mi nikdo z dr., které jsem oběhávala (a že jich bylo dost) nedokázal spolehlivě odpovědět, jen pořád mleli, že u malých dětí se to nechává být. Naopak betablokátorů bych se bála já, protože způsobují odumírání cévek a nevím, jak vám zaručí, že odumřou jen ty v hemangiomu.. no, nebudu strašit, ale když jsem si přečetla na co se betablokátory používají, nešla bych to toho, stejně tak, ač mi dr. Kotlářová o této možnosti řekla, ona sama uznala, že svojí rodinu by toto absolvovat nenechala.