Hemangiom u dětí jde odstranit laserem, máte zkušenost?

mihalla85
29. kvě 2013

maminky trápí vás také to že má dítě někde hemangiom? ☹ Není to banalita jak ktomu přistupují lékaři!!!Máme z tím hodně zkušeností 😠 a teď u naší princezny jsme se to rozhodli odstranit laserem-a JDE TO! ale bohužel jsme na to přišli až už to měla větší a tak nás to bude stát více usili a více návštěv u lékařky,máte nějaké zkušenosti? 😲

mihalla85
autor
29. lis 2013

Ahojno my jsme tam u ní byli osobně 3 a byli jsme velice spokojení,než aby něco udělala tak jsme museli podstoupit jěště různé vyšetření a až když bylo vše ok tak nám malou ošetřila a to hned na 4 místech a opravdu jen za 500 kč nic víc,takže my jí mužeme jen doporučit

monivo
30. led 2014

Ráda bych přidala svou zkušenost. Synovi se udělal hemangiom na čele - červená vystouplá piha. Měl ho asi měsíc a o něco zavadil a začalo mu to krvácet - no krve jak z vola. Vůbec to nechtělo přestat. Tak jsem šla na kožní - takže prý hemangiom. A že se většinou odstraňuje laserem. Ale že v tomhle věku - 15měsíců - to moc nechtějí dělat. Doporučila mi Lasermed, v Praze Podolí, že tam by snad mohli. Objednali nás hned na druhý den. Vůbec neměli problém ho odstranit laserem. Syna jsem držela na klíně, dostali jsme oba brýle, pan doktor zaměřil hemangiom laserem, zasmrdělo to, syn teda brečel, protože to prý trochu bolí. Ale během 5sekund to bylo hotovo a syn brečel max. 1 minutu. Dělali nám to včera. Teď tam má strup, který by se měl zahojit a do budoucna by neměla být ani jizva. Stálo to ale 1200Kč. Pojišťovna toto nehradí, holt to není životu nebezpečné. Ale jsem ráda, že to má pryč. Jak mu poroste hlava, mohlo by to růst a představa, že znova někde zatrhne a bude to znova krvácet...

nettaa
5. bře 2014

@monivo Ahojky, chci se zeptat na to krvácení. Zrovna dnes malej jezdil na odrážedle a spadl tak nešikovně, že si poranil i hemangiom, co má na nosíku. Krvácelo to taky docela dost, ale pak se to zastavilo a rána zaschla (má tam jako by čárku) a dobrý. Volala sem doktorce, jeslti s tím máme dojet a ona, že vydezinfikovat a popř. na chirurgii nebo kožní. Tak nevím...myslím, že na chirur. by se mi vysmáli, jako že co tam jako dělám (není to na šití ani nic podobnýho) a kožní ta by na to koukla a taky by asi jen řekla, že jako v poho... Vy ste s tím někam jeli?

monivo
5. bře 2014

@nettaa ne, jen jsem čekala, až se zastaví krvácení. Pak to bylo tmavší, jakoby strup. No a pak jsem za týden šla na kožní se poradit, co s tím. Představa, že se takhle zraní někde venku na hřišti mě děsila. A ta nám doporučila to vypálit laserem. S odstupem času - po laseru to měl syn skoro černý, od vypálení. Udělal se strup a po cca 14ti dnech to upadlo samo. Zůstala malá jizvička, která je stále méně a méně vidět. Stálo to sice 1200Kč, ale jsem ráda, že to má pryč.

nettaa
5. bře 2014

@monivo No taky uvažuju, že to asi nějak budu řešit. SIce sme byli i pod dozorem v hemato-onkologické ambulanci, ale v listopadu sme byli na poslední kontrole a už tam nemusíme s tím docházet.Že prý se to vstřebá,ale klidně to může být až za několik let. Na tom nosánku se to hůře vstřebává. Do dneška s hemangiomem nebyl problém, nikdy si to neporanil, ale po dnešku...fakt začínám uvažovat nad tím laserem. Jinak malej bral cca 3 měsíce na zastavení růstu Propranolol, tak ten mu hemangiom trochu zmenšil, ale že by začal i nějak blednout nebo něco...snad jen trochu.

vilibalda
5. bře 2014

@nettaa Dcerka má hemangiom vzadu na krku. V roce nás doktorka odeslala na kožní, kam chodíme 1x za půl roku. Pomalu jí to bledne a ztrácí se to, tak budeme chodit jen jednou ročně. Na kožním nás právě varovali, že hemangiom při poranění strašně krvácí, proto máme mít v lékárničce Gelitaspon (dříve se to prý jmenovalo Gelaspon). Je to taková pěna, co se dává např. při krvácení z nosu. To by mělo zastavit krvácení, potom to namočit a sundat. Bez namočení by to zase krvácelo zase (ale v návodu nic takového nepíšou). Naštěstí jsme to zatím nemuseli použít, tak netuším jak a jestli vůbec to funguje. Přeji, ať hemangiom zmizí a taky ať nekrvácí! 😉

pepibubu
5. bře 2014

Pepča měl na ručičce, na předloktí, zhruba uprostřed. V šestinedělí se mu udělala taková červená "dvojtečka," která rostla asi dva měsíce, ve finále tam měl centimetrové "srdíčko" i plastické. Ukázali jsme to paní doktorce, a ona řekla sledovat, ale nebojte. Není to na exponovaném místě - nehrozí poranění, takže tomu dejte čas, a uvidíte, že do první třídy to mít nebude. Tehdy mi to přišlo strašně daleko, ale hele - půjde do první třídy a už to nemá....

wwpetulkaww
17. bře 2014

Zdravím, mám 3 měsíční holčičku a má hemangiom napravo od krku. Objevilo se jí to asi 2 týdny po porodu a za týden jedeme do Plzně na laser, tak doufám, že bude vše v pořádku a vše dobře zvládneme. Všem s těmito zkušenostmi přeji hodně štěstí 🙂

pajab
3. dub 2014

Maminky prosím o odpověd .... všechno to přečíst nestíhám ☹ Prosím pár otázek? Odstranovala jste to někteá i dřív např v kojeneckém věku? Bylo mi řečeno že by zůstala jizva a ta může růst potom s dítětem. Nechci čekat několik let 😖 Dělá se to pod nárkozou nebo se to umrví či bez ničeho? Poslední otázka: Jak poznám že se začíná vstřebávat (miznout) malé se tam začali dělta takové bílé místa ale nic se neděje. Má to malé zatím a bojím se toho že to ještě mnohem, mnohem víc poroste .... Děkuju!

ined77
5. zář 2014

Dobrý den maminky,

ráda bych Vám dala v pozornost nově doplněný Wiki článek Hemangiom https://www.modrykonik.cz/hemangiom/.
Budu velice ráda, pokud vyšetříte chviličku času a podělíte se i s ostatními maminkami o své zkušenosti s tímto onemocněním. Vaše rady, postřehy a příběhy jistě ocení mnoho maminek, které se třeba potýkají u svých děťátek se stejným problémem a hledají vhodné řešení.
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti a informace 🙂 .

Krásný, slunečný den a ještě jednou velký dík 🙂 ,
Denisa.

@elisabethr @makrofri @mihalla85 @jancaroj @sweet81 @kay @ikarkulka @korcula @romcovaklarka
@petka28 @vendullka @boobinka ... a samozřejmě další 🙂 .

kejty27
20. led 2015

@wwpetulkaww
Ahoj, prosím mám rodinu v plzni a chtěla bych se do Plzně dostat do nemocnice ať to stojí co to stojí s mojí dvouměsíční holčičkou, má hemagiom na pipince a zasahuje to i dovnitř. Tady doma v Novém Jičíně to neřeší ale nechci čekat až bude pozdě.Prosím napiš mi nějaký kontakt něco od čeho se odrazim.Moc děkuji Kateřina 731 117 971

petruskaaa
21. led 2015

Tohle je náš po narození,na roce a na 18 měsících....někdy se vyplatí s tím opravdu nic nedělat

wwpetulkaww
21. led 2015

@kejty27 omlouvam se za zpoždění...napsala jsem do soukrome zpravy...

kedynka
9. črc 2015

@petruskaaa
@wwpetulkaww
@vilibalda
Ahoj holky.i ja se pridavam ze dcerka ma hemangiom viz foto. Objevil se ji hned po narozeni tak ctvrty den a cely takto...jen postupne roste tak jako ona...zabira porad stejnou plochu rucky. Dr rika ze zmizne do par let. Ja ho mela taky ale jen tak max. 1 cm v prumeru flicek a zmizel ve 4 letech. Mala ho ma ale velky tak se bojim.pak ma jeate tak tri tecky na paticce.dr nas ale na kozni neposlal, ale asi se objedname.at to proveri. Mala byla navic nedonosena a cetla jsem ze u tech miminek je to castejsi. Ted v tech vedrech se ji to ale zacalo loupat...mate zkusenost? Normalne se ji na tom zacala loupat kuzicka jako treba po spaleni na slunicku a nakonec se ji tam udelal stroupek...mazu kremem...ale dr ma ted dovolenou

jitulina81
12. črc 2015

Holky, dcera má vnitřní hemangiom v očním koutku. Byli jsme s ní v Motole kde jí vpíchli kortikoidy aby nerostl (do cca roka může růst a do šesti se vstřebávají), nepoškodil oční nerv a mala na oko neoslepla. Takže teď je velikost stejná, malá roste, takže i ten "nádůrek" se opticky zmenšuje a snad bude vše ok.

kony83
18. lis 2015

@mihalla85 Můžu se zeptat jak jste dopadly? Mizí to dceři samo, nebo jste byli někde na laseru?

Mám dceru 5 let, a hemangiom vypadá stále stejně. První Dr. nám řekla že zmizí do roka, druhý Dr. říkal že tak do sedmi let, nicméně dcera už "to na té noze nechce" a chce to pryč. A já zvažuju jak dál postupovat.

Já jsem kdysi sepsala o nás tento článek - https://www.modrykonik.cz/blog/kony83/article/alzbetka-a-jeji-znaminko-odborne-receno-vjdw8j/ - v závěru jsou i fotky, poslední je sice z necelých 3 let, ale vypadá to stále stejně, žádná změna se nekoná.

veruka
18. lis 2015

synovi jsou 4 a má to od narození stejné a nemění se to,je to velký flek a na tváři a neřešíme to počkáme až vyroste a rozhodne se sám 🙂