Hemangiom u dětí jde odstranit laserem, máte zkušenost?

mihalla85
29. kvě 2013

maminky trápí vás také to že má dítě někde hemangiom? ☹ Není to banalita jak ktomu přistupují lékaři!!!Máme z tím hodně zkušeností 😠 a teď u naší princezny jsme se to rozhodli odstranit laserem-a JDE TO! ale bohužel jsme na to přišli až už to měla větší a tak nás to bude stát více usili a více návštěv u lékařky,máte nějaké zkušenosti? 😲

boobinka
29. kvě 2013

syn měl na hlavičce cca 5x5mm. Bylo nám řečeno, že kolem prvního roku zmizí a opravdu zmizel před druhým rokem 😕 Jak se dívám u vás laser bude nejlepší volba.

ikarkulka
29. kvě 2013

Ono je těch hemangiomů víc druhů. Nejběžnější jsou ploché nevystupující flíčky, má je poměrně dost dětí, kolem 1 roku by měly vymizet, ale není to pravidlem, některé přetrvají do dospělosti.
Pak jsou ty vystouplé, začínají jako maličká tečka a můžou narůst do gigantických rozměrů. Navíc bývají spojeny i s hemangiomy na vnitřních orgánech. Jedná se v podstatěo nezhoubný nádor, je to ale vždy potřeba nechat potvrdit laboratoří.
Hemangiom může vzniknout i po štípnutí hmyzem, pokud se "dobře trefil" ☹

Odstranění laserem lze zvolit i u velmi malých dětí, je ale třeba počítat s několika ošetřeními, a tedy i delší léčbou. Málokdy se povede laserem zasáhnout centrum hned napoprvé.
U chirurgického odstranění je třeba počítat s narkózou, často jen s lokální anestezií. Výhoda zákroku je okamžité odstranění.
Dr. by dítě měl zaslat na vyšetření, aby se vyloučily ty vnitřní hemangiomy.
A taky se mi nezdá dobré řešení, kdy se s hemangiomem (tím vystouplým, co se zvětšuje) nic nedělá, čeká se, až přestane růst a následně zda sám nezmizí.
Růst může i roky, dítě z toho může mít trauma (posměch), pokud sám nezmizí, tak pak zůstane obrovská jizva, ne-li znetvoření, a hlavně - hemangiom je velice náchylný ke krvácení.
Jsem pro okamžité odstranění.

romcovaklarka
29. kvě 2013

@ikarkulka Ahoj, koukám, že v tom máš dost informací. Sára má tři ty nevystouplé a přijde mi, že iž i trochu blednou, a pak má na zápěstí/předloktí jeden ten vystouplý, ne teda nějak moc, ale když přes to přejedu prstem, tak to cítím, a je to takové hejno menších flíčků. MUDr. mi řekla, že žádné vyšetření není třeba, že mám pouze hlídat, zda se nezvětšuje (což se mi zdá, že ne, ale dá se to těžko říct na 100%, pže samozřejmě v absolutních hodnotách se zvětšuje spolu s její rukou). Myslíš, že bych měla na nějakém vyšetření trvat? A na jakém? Díky moc.

sweet81
29. kvě 2013

Ahoj,náš syn má hemangiom na nose,který roste. Po narození žádný neměl,ale asi za 14dni měl na nosánku červenou tečku,která se zvětšuje. V pondělí jsme byli v Motole u dr Čapkové a ta nám dala doporučení hematologii. Na nosánku to dr nechtějí nechávat,protože se může nos deformovat. od roku 2009 se to léčí tak,že se dítěti podává účinná látka propranolol. Jé to lék na léčbu vysokého tlaku,ale má také velmi dobrý vliv na mizení blednutí hemangiomu.
léčba je dlouhodobá a trvá několik měsíců.
Prvně se musí udělat podrobné vyšetření kardiologické a když je vše ok,tak budem 5 dní v nemocnici,kdy budou Dennyho sledovat jestli mu napadá moc dolu tlak.
Nevím jak je to jinde na těle,ale na obličeji to chtějí dr řešit a hlavně na tom nosánku. My ještě uvidíme jestli nám léčbu schválí dr na hematologii. Rozhodně do toho chceme jít,nechci aby měl Denny deformovaný nos.

vendullka
29. kvě 2013

Ahoj, tak naše malá má teď 3,5r a vystouplý hemangiom má od 4,5m. Udělal se jí pod nosní dírkou, ale protože neroste, nic jí s ním zatím nedělají, čekají, jestli do pátého roku zmizí nebo pak pujde popř. na laser. Teď posledního cca půl roku se mi zdá, že je trošku plošší a i světlejší, tak uvidíme. Syn má na lýtku plochý ,hemangiom, s tím se nebude dělat nic.

ikarkulka
30. kvě 2013

@romcovaklarka A řekla ti, proč to vyšetření není třeba? A to byla pediatra nebo kožní?
Pokud pediatra, tak se objednej někam na kožní a řeš to přímo s kožařem.
My byli u jednoho, ten vyšetřoval "od dveří" a řekl nám, že se s tím nic dělat nebude, že budeme čekat, až to přestane růst a pak jestli to samo zmizí (syn to měl v obličeji, takže představa, že mu to bude růst třeba do deseti let, půjde s tím do školy, bude to mít velikosti tenisáku, děti se mu budou posmívat, pak se bude dalších x let čekat, zda to nezmizí, a když ne, tak půjde třeba v patnácti na odstranění, ale tak velký hemangiom už by mu zanechal znetvoření, tak to se nám teda vůbec nelíbilo a přišlo nám to úplně na hlavu postavené - nehledě k tomu, že když se to udělá např. na oku, tak se to většinou hned odstraňuje, protože hrozí problémy se zrakem, tak když to u oka jde odstranit hned, tak proč ne i jinde na těle).
Tak jsme šli k jiné kožařce a tak to vyšetřila opravdu pečlivě, řekla nám varianty léčby, pro a proti, nechala nás se rozhodnout.
My jsme zvolili ten laser, přišel nám šetrnější. Celkem to zabralo, velká část se "spálila", ale strup tam zůstával a syn si to jednou v noci strhnul, hodně silně to krvácelo, takže jsme volali záchranku, ti jen zastavili aspoň trochu to krvácení, ale stejně jsme museli na pohotovost a tam mu to rovnou vyřízli. Nebylo to moc příjemné, hlavně teda pro syna, pak asi půl roku nechtěl sám usínat, měl z toho zákroku trauma (jen lokální anestezie), ale zase na druhou stranu mu to vyřízli a je od toho pokoj. Jizvičku tam má maličkou, není ani vidět, a časem zmizí úplně, řekla bych.
Rozbor dopadl dobře, hojení taky.

Dneska bych se asi rovnou rozhodla pro tu chirurgickou cestu a na nic bych nečekala. Podle mého čím dřív se to odstraní, tím lépe.

No a té doktorky bych se zeptala, jak je možné, že si je jistá, že to vyšetření není potřeba. Buď ti to rozumně vysvětlí (a pokud jí důvěřuješ, tak s tím jistě nebude problém) anebo pokud začne mlžit apod., tak bych si to nějak vydupala. Nemůžou ti přece odepírat péči.

ikarkulka
30. kvě 2013

@sweet81 Baru, chtěla jsem se tě na to zeptat, ale nechtěla jsem před ostatními a taky jsem nechtěla být dotěrná. Spíš jsem se tě chtěla zeptat, že s tím taky máme zkušenosti.
Tak jsem ráda, že se to řeší 🙂 Držím palce 🙂

romcovaklarka
31. kvě 2013

@ikarkulka Byla to dětská dr. a řekla, že když to neroste, tak se s tím nemusí nic dělat, takže máme prý jen hlídat, zda se to nějak nemění.

ikarkulka
31. kvě 2013

@romcovaklarka No, je pravda, že ona to má spíš takový plošší flíček, Eliášovi to rostlo do výšky, spíš taková bradavička to byla. To se asi odstraňuje líp, než tahle větší ploška.
Každopádně to hlídej.
A nekrvácí jí to?

petka28
31. kvě 2013

My jezdíme s Adélkou do Brna, má na rameni podkožní hemangiom, takovou bouli pod kůží, dr. chtěla nasadit léky a hospitalizaci když jí bylo půl roku ale já chci ještě počkat. za měsíc jedem na kontrolu, dále jich má víc na těle tech rudých

romcovaklarka
31. kvě 2013

@ikarkulka Nekrvácí, no zatím se v tom místě nijak neodřela apod. Až bude větší a všude poleze, tak uvidíme. Ona to má fakt hodně plochý, jen když přes to prstem přejedu, tak cítím, že je to takový hrbolatý, ale není to třeba jak má malá tu nahoře na fotce. Na poslední poradně jsem se na to právě Dr ptala, protože kamarádky kluka poslali s tím na nějaké vyšetčení, ale ten má na čele taky takovou jak píšeš "bradavičku". A dr. mi řekla toto. Tak teď nevím. Jinak mi naše Dr. přijde dobrá a v zásadě jí důvěřuju, i když ne úplně nekriticky 😉

mihalla85
autor
31. kvě 2013

@ikarkulka Ano naprosto svámi souhasím!Ale velká škoda že jsme se o tom dozvěděli až teď když už to je poměrně velké a jak píšete musíme to podstoupit víckrát

mihalla85
autor
31. kvě 2013

@romcovaklarka No my jsme zjišťovali až jsme narazili na paní doktorku v Olomouci která to dělá laserem i u dětí měli jsme jich 4 a a 3 jsou pryč po prvním ošetření jen ten na krku bude trvat dýl.Paní doktorka v Olomouci se do ničeho nepouští bez řádneho vyšetření takže jsme podstoupili USG jater-tam bývají nejčastější pak na kardiolce jsme byli a samozřejmě vyšetřili cévy okolo hemangiomu zda to není někde napojené a je to jen povrchové.Teď jsme 14 dní po prvním ošetření a výýsledky jsou znatelné.Do brna se posílá každy je tam centrum,ale oni se tam naží přesvědčit maminky ať přistoupí na léčbu betablokátory (které mají hodně nežádoucích učinku-děti mnohdy končí na JIP ) a navíc to u některých ani nejde nasadit ale to nezajíma farmaceutické firmy co léky nabízí a propagují!!! Navíc se to užíva dlouho době a mnohdy bez efektu.Je to na zváženou na léčbu těmito preparáty bych nikdy nepřistoupila.

mihalla85
autor
31. kvě 2013

@sweet81 maminko je to na každém,ale opravdu to zvažte,je to modní trend ale dá se to udělat rychleji a bez vedlejších učinku a bez hospitalizace,nám velmi pomoha paní doktorka Remlová která má AVE LACER centrum v Olomouci,vše nám vysvětlila-opravdu ví o čem mluví,navíc jezdí do USA kde tento lék absolutně neuspěl ☹ my kdybychom to neměli na krku tak jdem na chir.odstranění ale nemůžem tak jsem se pustili do léčby laserem a paní doktorka je velice ochotná a určitě to nedělá pro peníze stojí to jen 500kč

romcovaklarka
31. kvě 2013

@mihalla85 Páni, díky za info, o tomhle vůbec nic nevím a kdyby nám v budoucnu tyto léky třeba chtěli dávat, tak jsem ráda, že to vím.

mihalla85
autor
31. kvě 2013

pokud jsou jen plošné hemangiomy a nechcete čekat a žít v obavách ci to do budoucná uděla,zvolte to ošetření laserem mnohdy stačí jen jedno

sweet81
31. kvě 2013

@mihalla85 Ahoj, nemohla by si mi dát prosím kontakt na doktorku? Já bych zajela na konzultaci. Nějaký čas budem v Brně a to pak neni daleko. Děkuju

sweet81
31. kvě 2013

@ikarkulka 🙂 dotěrná bys nebyla🙂 Jo jo už to řešíme,ale teď mě překvapilo,že @mihalla85 psala,že to jde i laserem.
Já myslela,že laserem se řeší,když je to malé. No a nevím jak je to s nosánkem,protože Denny to má i hluboky,tak jestli to laserem vůbec půjde.

korcula
31. kvě 2013

Malá má hemangiom na břiše, kožař řekl že budeme čekat... nejprve rudnul a rostl, spíš do plochy vystouplej byl jen trošku.... as ted ve 3 a něco už ho má hodně prosvětlanej, místy už nic... tak věřím že se ztratí celej

ikarkulka
31. kvě 2013

@sweet81 On právě každý říká něco jiného. Já si hledala na netu, četla diskuse, zkušenosti, a tam plno holek psalo, že i u malých miminek jim to odstranili laserem. Tak když mi pak první kožař tvrdil, že s tím nic dělat nebude a už vůbec ne laserem, že se to nedělá, tak jsem mu nejdřív řekla, že to spoustu doktorů dělá, že to prostě lze, a pak jsme šli k jinému kožaři (to je blbý slovo, asi spíš dermatolog, ale to je fuk 😀), resp. doktorce, a ta s tím neměla problém.
Je ještě jedna dr. někde v Podolí, ta se přímo specializuje na laser u malých dětí, ale bohužel si nepamatuju jméno ☹ Třeba bys ji vypátrala.

sweet81
31. kvě 2013

@ikarkulka děkuju já se kouknu na internet. Tak já bych byla raději kdyby to šlo pryč laserem než aby bral léky.

mihalla85
autor
1. čer 2013

@sweet81 Ahoj určitě je to http://www.avelaser.cz/ tamje vše 🙂

mihalla85
autor
1. čer 2013

@sweet81 jde o to co řekne ultrazvuk jestli to je povrchové a jak je to hluboko

kay
1. čer 2013

Ahojte, naše dcera má malý vystouplý hemangiom na tváři. Od narození jí s tím nic nedělali, ani my už nechodíme na momtroly, protože se na ni vždy jen podívali.. Teď jsou jí 4 roky a hezky to mizí..

mihalla85
autor
2. čer 2013

@kay Ahojky my jsme to měli u prvního dítěte a jelikož to bylo na zadku,tak jsme to neřešili a samo to zmizelo ale teď na tom krku nám to bylo už nepříjemné a dost nebezpečné ☹ tak proto jsme to chtěli řešit

sweet81
4. čer 2013

@mihalla85 Děkuju🙂

jancaroj
14. čer 2013

@mihalla85 my jsme měli také hemangiom na tom samém místě,akorát řekla bych méně vystouplý.dnes je dceři 13 měsíců a o poznání jí vybledl,řekla bych že jestli to pujde takle dál snad do 3-4 let to zmizí.Musím ale říct že jsem z toho ze začátku byla až hysterická a postupem času jsme si na to zvykly,nad leaserem bych já osobně uvažovala až by dítě šlo do školky,kde mezi dětmi se může stát poranění,ale záleží hlavně na vaší dcerušce jak jí to vadí v běžném životě.Dcera si to totiž později škrábala ale jak říkám,neměli jsme to tak vystouplé. Fotky nic moc ale změna tam vidět je.Tak hodně štěstí 😉

mihalla85
autor
15. čer 2013

děkuji za váš názor,to já právě čekat nechci až na to jak bude velká...uvidíme máme jedno ošetření a jak přijedem od moře jdem na druhé.ostaní ji zmizeli jen na tom krčku ho máme ☹ jěště

makrofri
17. čer 2013

ahoj, chtela bych se vas zeptat, kdo jste nechaly osetrit deticky laserem. Jak to snasely? Vzdyt to boli? Nejak jim to znecitliveli? Deticky drzely? Nemely stres? Dekuji za odpovedi.

elisabethr
29. lis 2013

@mihalla85 nechci tě vůbec děsit,ale tato dr. není žádný dermatolog a mohu tě ubezpečit,že pro peníze udělá vše.Je velmi drahá a pokud řekla 500,-,tak si to několikrát u ní vynásob.Umí nasládle vyprávět a přemlouvat a to,že jede na přednášku do USA neznamená,že je odborník.Na něho si bohužel hraje.Léky kritizuje protože nemá smlouvy s pojišťovnami a proto je nesmí psát... jakmile budeš v něčem protestovat,tak uvidíš jaká je...