Hemangiom ve dvou letech. Jak zabránit, aby rostl?

pepibubu
23. dub 2012

Ahoj. Našemu Martinovi budou v květnu dva a včera jsem si všimla droboučké červené tečky na lícní kosti. Přesně takhle začal růst hemangiom i bráškovi, ale tomu v 6 týdnech a dneska, ve 3 a 3/4 už na ručičce nemá skoro nic. Myslela jsem, že výskyt těchto potvor je vázaný jen na miminka, a docela mě to otrávilo, navíc na obličeji, u Pepy se to dalo schovat rukávem, ale pytel přes hlavu mu asi dávat nebudu, že 😀 Existuje nějaká babská rada, aby třeba aspoň nerostl a zůstal jako malá tečka? Možná to ani není ono a zbytečně plaším, ale kdyby, tak abych věděla. Nebo třeba homeopatika?? Děkuju moc

martina_z
23. dub 2012

O homeopatikach jsem neslysela. Muj predcasne narozeny syn jich ma asi 30, z toho dva velke (1*2cm a 1*1cm) na tele a jeden stredni na brade. Byli jsme dokonce i na sonu briska, jestli je nema na jatrech, a nastesti ne. Pry zmizi v predskolnim veku a pokud ne, daji se pozdeji zcela bezbolestne odstranit laserem. Takze bych se hodila do klidu a byla bych rada, ze resim jen hemangiomy a ne takove hruzy jako napr. cystickou fibrozu, DMO nebo epilepsii.

pepibubu
autor
23. dub 2012

Martino, jasně, o tom žádná, jsem šťastná že je zdravej, ale trochu to zamrzelo, i když vím, že to je "jenom" vada na kráse...

martina_z
23. dub 2012

@pepibubu A jak to ma velke? Hemangiomy vetsinou nejvic narostou behem prvniho roku. U meho syna si hemangiomu na brade nikdo pomalu ani nevsimne, a to ma cca 0,3*0,3cm. Tak se tim netrap.

berenika39
23. dub 2012

@pepibubu hele to asi nebude takový ten pravý hemangiom...ty bývají od narození do roka a tak, pak se ztrácejí. nevím, petr má na tváři, uprostřed, takové klubíčko rozšířených cévek, takového pavoučka 😒 , je to pořád stejné, jak mu roste tvář, je větší i to klubíčko. Mudra prý že to do školy zmizí...tak čekám. Každopádně pořád někdo:copak to tam máš, někde si se škrábnul...blabla...fotím ho zleva 😀

jabber
23. dub 2012

@pepibubu dr nám na hemangiom kdysi doporučovala rutin, je např. v borůvkách http://cs.wikipedia.org/wiki/Rutin
Dcera ho měla jako miminko, ale jelikož se kojila, tak jsem rutin jedla já 🙂 Nevím, jak dalece to pomohlo nebo nepomohlo (do roka jí úplně zmizel), ale nic se tím asi nezkazí 😉

pepibubu
autor
24. dub 2012

Děkuju 🙂 taky si říkám že to asi nebude to co se udělalo Pepčovi někde ve 4 týdnech, to "kvasilo" před očima, pak se to zastavilo na dvou cenťákách, rostlo to do půl roka, a dneska už to má hodně slabě vidět, tohle možná bude jen červená ďubka 🙂 uvidíme

Jinak díky za rady, rutin zkusíme, kdyby nic, tak borůvky jsou dobrý, ňam 🙂

sasarka
24. dub 2012

Synkovi se udělal hemangion na obočí v 20 měsících, během měsíce rychle narostl, byla jsem s ním na kožním a poslali nás do nemocnice na odstranění. V nemocnici nás objednali na zákrok za 2 týdny. Během týdne malému hemangiom v posteli praskl - byla jsem úplně v šoku když jsem přišla a v postýlce měl strašně moc krve a on byl celý od krve... Hned jsem jela do nemocnice a tam paní doktorka, že je to super, že aspoň nemusí na ten zákrok. Během dalšího týdne hemangiom opět vyrostl do té samé velikosti. Opět jsem jela do nemocnice - malého objednali během 3 dnů na zákrok.
Měl to jen na jeden steh. Nyní jsou to 4 měsíce a nic není poznat. Jen doufám, že se mu to už nevrátí :(((

Držím Vám palce, ať se hemangiom nezvětšuje a brzy se ztratí....

pepibubu
autor
24. dub 2012

@sasarka Díky za odpověď, bedlivě to hlídám, doufám že to neporoste, kdyžtak se domluvím s dr, jdeme tam koncem května s bráchou na očkování, tak jí to ukážem a kdyžtak se domluvíme.