Hemofil B - máte zkušenosti?

gabour
6. lis 2013

Dobrý den,
před pár dny jsem psala o vysokých horečkách syna, už máme původce nemoci - v krku vysoký výskyt hemofilu B. Máte prosím někdo s touto nemocí zkušenosti? Syn je velmi spavý, nechce jíst, málo pije. Asi potřebuju uklidnit.....
Děkuju moc.

dadushe
6. lis 2013

Co vím, tak ze všech hemofilů je zrovna B to nejblbější,protože rád dělá záněty a další komplikace. Nevím, jestli si to teda nepletu,ale mám za to, že v povinném očkování - hexavakcíně je i očkování proti hemofilovi B, takže tak nějak nechápu, jak to syn chytil 😝
Každopádně už víte, co je to za mrchu, tak můžete bojovat🙂 Malý určitě dostane antibiotika a ty to všechno vymlátí, neboj🙂 Teď už jste hlídaný, doktoři to nenechají rozjet, ty komplikace jsou právě u neléčených dětí🙂 Super, že jste to takhle podchytili, ať je brzo líp🙂
@gabour

morgan
8. lis 2013

@gabour
@dadushe
Syn má taky hemofila B, to očkování v hexavakcíně není stoprocentní. On je dost odolný vůči atb,syn bral letos 10x různá atb a nevymlátili ho žádný...ze začátku jsme taky dost plašili,ale tak nějak jsme si zvykli. Musí se s tím tělo samo vypořádat a časem se ho zbavit,někdo ho má a ani o tom neví...

morgan
8. lis 2013

A jako u všeho záleží na celkové odolnosti organismu,treba staršímu synovi kvůli tomu dělali výtěr a nemá ho,což by člověk čekal ze ho od bráchy chytne.

dadushe
8. lis 2013

@morgan No ta to je pěkně hnusná mrcha...připomíná mi to zlatého stafylokoka, toho jsem se zase celé dětství nemohla zbavit já 😝 Pěkně si čeká na příležitost a zaútočí...jinak s tím očkováním...to mě teda fakt vytáčí. Celkově čím víc se o očkování zajímám, tím větší averzi vůči tomu, jak to dneska probíhá u dětí, mám. Ale to je na delší debatu...tak bacilům zmar 🙂

gabour
autor
8. lis 2013

@morgan No tak to moc klidnější nejsem. FAkt musel mít syn tolik atb? A to koukám, že je ještě malinkej... No dnes mojemu konečně atb zabraly a musíme ho krotit, nejraději by řádil od rána až do večera, ale včera jsem chodila tajně brečet na záchod, jak na tom byl zle......... Jsem zvědavá, jak se s tím budeme prát.

gabour
autor
8. lis 2013

@dadushe Kuba je naočkovanej. Já jsem spíš proti očkování, ale chtěla jsem, aby měl všechny povinný očkování - právě kvůli takovýmhle případům - myslela jsem, že ho to očkování proti těmhle hnusům ochrání......

gabour
autor
8. lis 2013

@morgan Ještě dotaz, řekal vám doktorka, kde k tomu mohl přijít? Jak dlouho jste brali první atb?
Syn byl po neštovicích, ty proběhly poměrně slušně (přestože byl hodně osypaný, tak bez horeček), ale asi tři týdny po výsevu neštovic měl zničehonic pět dnů horeček přes 40 (dr.brala krev, ale nic mu na to nedala, jen klasika - klid, čaj, Nurofen). Ty horečky přešly a necelý dva týdny na to znovu udeřily, tentokrát dr.udělala výtěr z krku a zjistila tohle.

morgan
9. lis 2013

@gabour syn má pri každý rýmě jeste i zánět středního ucha, letos je měl píchaný 16x (!!), a měl kvůli tomu ještě spoustu dalších přidružených problémů, proto ty atb. No je jeste malej, je to hrozný...Doktoři přesně nedokázali říct zda původcem těch problémů co má je jenom ten hemofil, protože pro ně je tahle bakterie celkem normální ( a to je v péči motolské nemocnice kde mají určitě spoustu zkušeností)
První atb bral bohužel jen 7 dní, což mě dodneška trochu mrzí, možná kdyby je bral aspon těch 10 tak ho mohl hned napoprvé zahnat,ale takhle to doktor urcil a já s tím nemela zadne zkusenosti, potom je bral vždycky uz 10-14 dní.
Ono to není tak ze tvůj syn bude mít teďka problémy protože má hemofila, tohle může být teď jedna nemoc a taky věřím ze bude a budete mít klid! A jaký máte atb? Navíc tvůj syn je starší takže se s tím zřejmě líp vypořádá.
Kde to chytil nevím, ale vzhledem k tomu ze starší chodí do školky tak to mohl klidně přitáhnout a sám tu bakterii " vypudit" a nebo možná kdekoliv jinde. Doktoři na tohle odpověd neznají a jak říkám, ani je tahle bakterie nijak neděsí, opravdu jí má prý spoustu lidí a děti a ani o tom nevědí.

gabour
autor
9. lis 2013

@morgan Ježiš, to je hrozný, chuďátko malý. A teda je mi líto i Vás, musíte být hodně silná ženská, když k tomu máte ještě jednoho klučíka, je to na prd, tyhle nemoci...
Malej s uchem taky "bojuje", už dva roky, ale naštěstí to nikdy nepřešlo k zánětu, ale než jsme přišli s p.doktorem na to, co mu je, to byla taky hrůza a těch vyšetření. Jenže teď mi to ucho přijde jako prkotina ve srovnání s tím, co má za mrchu v sobě te´d.
Naše dr.mu předepsala Augmentin Duo, ale jen na 6 dnů (6.den jdeme na kontrolu), tak ji případně ukecám, ať mu to ještě prodlouží. Mluvila jsem s kamarádkou, která je sestřička a taky se divila, že to dostal jen na tak krátce, říkala nejmíň těch 10 dnů. Sbírám sílu na naši dr., je to dost protivná paní, tak snad to zvládnu. Jde tady "jen" o mýho syna, takže budu bojovat.

morgan
9. lis 2013

@gabour no silná vůbec ne, to jsem poznala jiný mamči pri našich motolských pobytech v nemocnici, co meli hluché deti atp. a jak to zvládly a jaké meli příběhy 🙂, já jsem si teda pobrecela dost, ale věřím ze to bude všechno dobrý. Tohle si prožil vlastne v první půlce roku a od prázdnin je zatím klid, tak čekáme jaká bude zima az zaútočí vsechny další bacily. A přesto ze v posledních výterech z června hemofila stále má, tak uz čtvrtý měsíc nemá zádný problém, takže tahle bakterie fakt nemusí sama o sobě nic znamenat 🙂
Ten augmentin duo nám jako první taky predepsali ale v lékárnách jsme zjistili ze momentálne nebyl vůbec dostupný tak to dr změnil na jiný, ale teda fakt myslí ze těch 10 dní by se brát meli, kdyz uz je musí brát tak aspon poradne. Jó někdy je to s nima fakt boj! (S doktorama)

zdenikmar
15. črc 2015

Maminky a neslyšeli jste o očkování proti hemofilu?Náš malej neměl ještě 3 měsíce a chytil pneumokoka do očí,pak měl hemofilika a pak zas pneumokoka,takhle jsme s tím bojovali 3 měsíce,měli jsme kůli tomu posutý očkování na pneumokoka s který jsme začli až v 7 měsících.Po očkování měl teploty a byl neklidný.Pak rok dobrý a ted se nám vrátil hemofilus do očí,brali jsme 10 dní antibiotika a musíme vydržet 7 dní bez antibiotik a pak na výtěry.Na očním říkala dr.že ho máme nechat naočkovat proti hemofilu,prý je to zvlašt vakcína.Máte s tím zkušenosti a nechytli hemofila děti stejně?