Hnačky a krv v stolici u dieťaťa. Ísť na detskú chirurgiu?

susik77
29. únor 2008

Ahojte, mala mala hnacky a krv v stolici. robili jej komplex.vysetrenie-krv+stolice v nemocnici.Nic nenasli, tak, ze ju chcu poslat na vysetrenie konecniku, ci tam nie je prasknuta cievka alebo trhlinka.Ja rozmyslam, ci tam s nou ist, alebo pockat, ci sa to neupravi same. Prospieva, ma dobru naladu, inak jej nic nie je...Boli ste niekto s detmi na tej detskej chirurgii-ci je to moc neprijemne?

elise
29. únor 2008

susik a čo di povedala tvoja detská lekárka ako sa k tomu postavila ona? to vás ona poslala do nemocnice na vyšetrenia? každopádne je dobré aby sa spravili komplexné vyšetrenia krv v črievku ako prasknutá žilka môže byť neskôr problém.skús sa poradiť s lekárom čo to má robiť a aká je úspešnosť teda +- toho zákroku pre psychiku dieťaťa a úspešnosť liečby ak by sa prasknutá cievka zistila.

strociatka
29. únor 2008

ahoj, my sme toto mali v styroch tyzdnoc a na tej detskej chirurgii nas akurat poslali na sono (nastastie vsetko bolo vporiadku) a potom uz nerobili s nami vobec nic, vraj sa to upravi samo, nasa mala ale vrestala uz 12 hodin a tak nam nic ine ani neostavalo a preto som sa dost divila, ze s nami nic nerobili, len nam doporucili upravu mojej stravy, kedze plne kojim

susik77
autor
29. únor 2008

elise: ano, my sme mali hnacky+krv asi 3 tyzdne, tak som ju poziadala, aby nas poslala na vysetrenie.
strociatka: na sone mozu zistit aj tie trhlinky?

andrea78
29. únor 2008

susik, ja by som tam s ňou išla, ved tento problém máš pomerne dlho, písala si o ňom už viacej krát. uvidíš, čo tam s ňou budú chcieť robiť, sono jej spravia určite,povypytuješ sa na možnosti a prípadné komplikácie a nakoniec sa rozhodneš, či jej dáš spraviť aj nejaké prípadné "nepríjemné" vyšetrenia, možno to ani nebude treba......no ty nebudeš mať pocit, že si niečo zanedbala a sparvíš pre malú všetko, čo sa v tejto situácii dá

junovka
29. únor 2008

ja by som sla tiez, pre klud 😉 Ak by aj tam bolo vsetko ok., tak jedine prichadza do uvahy neaka alergia.

mikca
29. únor 2008

o jaké přesně vyš jde?? já si myslím že tohle by jste měli podstoupit...neboj určitě dostane něco aby zákrok prospala, takže o ničem nebude vědět...ale krev ve stolici bych určo nepodcenovala , kort u takle malého prcka

susik77
autor
29. únor 2008

julovka: dr. v nemocnici alergiu vylucila. ze vraj by to bola al., keby sa to prejavilo vtedy, ked som nasadila 1.krat nutrilon.
mikca: vysetrenie konecniku. ale ona je inak uplne ok, vsetky krvne testy aj mikrobiol. testy stolice, ani rotaviry, ani adenoviry...

strociatka
29. únor 2008

susik, na sone nam tie trhlinky nenasli a dr. povedala, ze su zrejme z tlaku ako mala tlacila a ze sa to samo upravi, na sone pozerali, ci nema problem so vsunutym crievkom, vraj sa to babatkam stava

strociatka
29. únor 2008

urcite tam ale chod, nikdy nevies... a co ak si potom budes vycitat? je lepsie zo seba urobit histericku mamicku, ako nieco zanedbat

mikca
29. únor 2008

haha suzik tak to vyš onečníku nebude zas tak zlé já myslela jestli se malé nekouknou tak yna střeva..no tak tím spíš bych na to vyš šla, když je laboratorně v pořádku..nějakou příčinu to mít musí..neboj to zmáknetete 🙂

martinaema
29. únor 2008

sestrin synček mal tiež tento problém po hnačkovom ochorení a takisto ich poslali na chiru. On bol síce trošku starší( cca 9mes) ale s tým vyšetrebím zistili, že má podráždenú sliznizu v konečníku a pri každej stolici sa akoby "poškriabala" a tým vznikali také krvavé nite v stolici. Inak vyš. to nie je nič príjemné - záleží od lekára, nakoľko citlivý ke k detským pacientom 😒

susik77
autor
29. únor 2008

aha...tak dik, pojdeme do toho 😉 len som mala trochu blby pocit-min. som niekde citala, ze su tipy matiek, kt. svoje detio vlacia po vselijakych hroznych vysewtreniach , zbytocnych a trapia ich...tak som chcela malu usetrit...
marti: a dalo sa to liecit?
lebo zatial nam na vsetko, co by to mohlo byt hovoria, ze sa to nelieci...ze sa to proste necha same vyliecit...

martinaema
29. únor 2008

oni dostali doporučenie na šetriacu dietu, t.j. všetko mixovať, lebo malý už jedával kúskové, a veľa zeleniny a ovocia, aby mal mäkkú stolicu. Ale to sa vás ešte asi netýka 😅 No a upravilo sa to samé. Jaj a tiež mali potom zakázané merať teplotu v zadočku aspoň mesiac

letuskah
29. únor 2008

susik na to vysetrenie by som urcite isla, ako napisala strociatko radsej spravit zo seba hysterku nez potom nadavat ze si nieco zanedbala. je ine vlacit dieta po lekaroch ked mu ozaj nic ni je ale krv v stolici nie je normalna, pre pokoj na dusi tam chod