Hodnota CRP 200, do nemocnice jsme nejeli. Je to správně?

katfan
4. led 2013

Dobrý den,můj syn(2 roky)měl 2 dny vysoké teploty,3.den jsem jela k doktorce,která mu naměřila crp 200,předepsla nám atb a poslala nás domů.po první dávce atb horečky úplně klesly a od té doby mu nic není.v atb pokračujeme dál.když mi řekla že crp má 200,tak jsem vůbec nevěděla,co to znamená,až pak jsem se dozvědela,že je to život ohrožující stav a dítě má jet do nemocnice,ale doktorka mi nic takového neřekla.myslíte,že její postup byl správný?stalo se to už někomu z vás,že by mělo dítě tak vysoké crp a pak mu nic nebylo?

pavlk
4. led 2013

vysoké CRP znamená,že se jedná o bakteriální infekci a je potřeba léčit antibiotiky,pokud je CRP nízké jedná se o virovou infekci a antibiotika jsou zbytečná.A při některých infekcích atb zaberou doopravdy rychle.

ined77
4. led 2013

@katfan ...ahoj, naše malá měla CRP 185, taky jsme dostaly ATB a byly doma, byla to angína.
ale když jsem byla kdysi se synkem v nemocnici, na pokoji s námi byla maminka s chlapečkem, tenkrát měl 14,5 měsíce a ti tam byli kvůli vysokému CRP, taky kolem 200, měl pár dnů vysoké horečky a pak šlus a nic. propustili je po dvou dnech pozorování, CRP kleslo a vlastně nepřišli na nic.

katfan
autor
4. led 2013

Tak to jsem ráda,že alespon někdo tady má s tím zkušenost.Já si totiž myslím,že nás pediatrička měla poslat do nemocnice,já se dočetla až 2 dny poté,že je to velice vážný stav.kdybych to věděla,tak tam jedu rovnou.

werumka
4. led 2013

@katfan Ahoj, to vždycky záleží na okolnostech, jak to dítě vypadá, cítí se. Při angínách a podobných bakteriálních zánětech to CRP může být opravdu vysoké. Ale nedá se určit, kdy by se mělo jít do nemocnice. To by bylo spíš v případě, kdyby antibiotika nezabraly a CRP neklesalo.

katfan
autor
4. led 2013

Ale stejně mi přijde zvláštní,že mu najednou vůbec nic není.napadlo mi,jestli to nemůže být něco skrytého nebo tak něco.

werumka
4. led 2013

@katfan Nene, to se neboj. Syn měl průběh angíny úplně stejný. Doktorka mi říkala, že u dětí je ten průběh jiný. Jednak mají strašně rychlou regeneraci a druhak i příznaky mívají jiné (některé děti prý při angíně jen bolí břicho 🙂 ) Až půjdete na kontrolu, tak si to CRP znova změří a zkontroluje. Jinak se prodávají i domácí CRP testy.

katfan
autor
4. led 2013

Je pravda,že první den horeček si stěžoval na bříško,ale asi jenom hodinu a pak už ne.Já jenom,že na netu jsem se opět dočetla šílené hrůzy.já už to asi vážne radši nebudu číst,pak jenom vyšiluju.A děkuji za uklidnění 🙂

werumka
4. led 2013

@katfan Nečti, opravdu to vůbec neřeš. Jejasné, že antibiotika potřeboval, tak je v klidu doberte a pak jděte na kontrolu. CRP je dobrá věc pro určení, zda jsou potřeba antibiotika nebo ne. Je dobře, že se to dá takhle u doktorů v ordinaci změřit. Ale víc netřeba řešit 🙂

timbouctou
4. led 2013

@katfan neboj, ona snad ví co dělá 🙂 dřív crp nikdo neměřil a děti se posílaly do nemocnice jen když chrčely a taky jsme přežili. Pokud atb zaberou, není pobyt v nemocnici nutný. A vám zabraly hned, to je super. Hlavně to doberte, atb se nesmí přerušovat.

katfan
autor
4. led 2013

jojo,to vim,že se musej dobírat,i když už se mi 2x stalo,že jsem dávku opozdila asi o hodinu ☹ jsem hrozná.u naší doktorky si moc jitá tím,že ví co děla,nejsem.kdybych měla auto,už dávno u ní nejsem,ale nechce se mi cestovat s nemocnyma dětma autobusem.

pettronellka
21. srp 2020

Dcera mela ke 200 crp, ale jelikoz nemela jine pozitivni nalezy ani vysetreni, uzavrelo se to jako septicky stav, ktery se resil v nemocnici rehydrataci a paracetamolem, crp pote kleslo....

hafika
21. srp 2020

@katfan Hodina zpoždění nevadí, klid. I v nemocnici měly sestry rozmezí hodiny, během kterého podávaly léky podávané pravidelně v danou hodinu (někdy bylo zpoždění třeba kvůli novému příjmů a tak).

ckei
21. srp 2020

@pettronellka
@hafika ta diskuze je 7let stará 😂😂

pettronellka
22. srp 2020

@ckei je 7 let stará, to ale neznamená, že tato situace nemůže být pro někoho aktuální právě teď 🤷‍♀️

ckei
22. srp 2020
pettronellka
23. srp 2020

Takže pokud má dítě horečky, které neklesaji ani pod antipyretiky a zábaly, je to průšvih a vždy to poukazaje na nějakou sepsi, jsem ráda že dcera neměla febrilní křeče, se kterými má zkušenost moje kamarádka. Nečekat a jet do nemocnice nebo přivolat RZS.

annacb
16. črc 2021

Jako třeba pro mě, holky dcera má zvýšené teploty 37,7 max 38,1 afty v pusince je taková spavá… Moc nechce jist (jen banán a jogurt) pije UM ráno a večer 240ml ale vody ani čaje se nedotkne - hned záchvat. Doktorka kontrolovala ouška a dělala CRP vyšlo 21 což je asi lehce zvýšené. Měli jste to některá ? Jak ji donutím pít alespoň něco …

alkaanicka
10. zář 2022

Můj přítel mám poškození plyce chodí na plycni zjistili mu že ma vysoký crp má jít do nemocnice na přeléčení slibuju mu ze tam bude jenom týden ale on se bojí že bude díl než týden chtěla zeptat jak to je tedy