Horečka, asi zánět průdušek. Máme jet na pohotovost?

misakri
19. zář 2008

ahoj holky, chtěla bych od vás radu...
mám 13měs holčičku a od rána máme vysokou horečku.. kolem 10hodla 39,3, dali jsme čípek.. kolem 15hod 40,2, dostala taky čípek, no a teď po 19hod má už 40,6.. co s tím???
a k jiným příznakům.. už 2x měla zánět průdušek, máme náběh na astma ( ale zatím nic potvrzeného ).. kašle a chrčí ji to na průduškách, takže bych řekla, že je to znovu ten zánět..
uvažujeme jet na pohotovost, ale co nám tam řeknou? nebo udělat zábal?
za každou radu mooc děkuji.. ☹

cumacek
19. zář 2008

Mis, zajeďte a budete klidnější.

luzza
19. zář 2008

misakri
při teplotě nad 39 je u kojenců a batolat nejvhodnější DIAZEPAM čípek...
oni ti ho pro ní dají a bude klid...
možná si vás tam nechají přes noc a trochu malou zavodní...
bude to v poho,neboj... 😉

luzza
19. zář 2008

certi
no vidíš,na to jsem si už ani nevzpomněla 😀
ale máš pravdu... 😅

luzza
19. zář 2008

dragi
a né v každém špitále je to stejné... 😒
nemůžeš kvůli špatný zkušenosti zavrhnout všechny zařízení...
myslím,že v naší nemocnici je o čumáčky dobře postaráno... 😉

cert..ova
19. zář 2008

luzza, my jsme ocet nikdy nedávali a tak ani nevím, proč se nesmím, teď už vím 😀 a je fakt, že jsme si ve škole dělali octové zábaly, aby se nám zlomila ruka, kvůli psaní. My byli na palici 😀
misakri, taky bych jela na pohotovost, já kojím a tak tekutiny měl

luzza
19. zář 2008

misakri
dej nám prosím vědět,jak tvůj mrňousek dopadl...
myslíme teď jenom na ni 😲

draga
19. zář 2008

luzza to jsem právě chtěla napsat, abys to nebrala osobně že to nebylo myšleno na tebe...oni nebyli špatný ani nemám špatný zkušenosti jen mě zaráží, že dojedeš se zvracejícím batoletem a mudr na příjmu řeší zda tam máme zůstat nebo ne, a fakt nekecám hodinu jsme tohle řešili ...místo aby poradil co dělat, ...ale sestřičky byly všechny moc fajn 😵
no a v děčíně to je jasný tam jsme se narodila 😎

cert..ova
19. zář 2008

lidi já jsem dement, já to napsala dvakrát 😀 , jo, jo, máme tady vinobraní a kojící matka si holt dala burčáák 😵

luzza
19. zář 2008

certi
já si na to vzpomněla až když si o tom napsala 😀 😀 😀
no to jsme byli jelita 😀 😀

draga
19. zář 2008

cert..ova to máš fuk aspoň jsme si to všehcny připomněly my to taky dělali ale já se bála si tu ruku zlomit 😀

misakri
autor
19. zář 2008

holky, dali jsme ji na chvilku mokrý kapesník na čelo a vypila půl flašky čajiku, tak snad ji to pomůže..

cert..ova
19. zář 2008

luzza, 😀 😀

luzza
19. zář 2008

dragi
pracuju sice v Ústí...ale to je jedno,páč už jsme jedna akciovka 😀 😉

misakri
autor
19. zář 2008

luuza.. jsme u těch tchánovců v ústí nad labem.. 😉

draga
19. zář 2008

luzza 😉

misakri tak důležitý je to pití dehydratace je sviňa ☹

luzza
19. zář 2008

misakri
dokud pije,je to fajn...
ale jestli jí teplota neklesne pod 39,měli byste jet 😒

samsa
19. zář 2008

Jejda, holky, tak teď mám v hlavě zmatek. Nám v nemocnici radili taky střídat po 3 hodinách Panadol s Ibalginem a to mi ještě doporučili vyšší dávkování než je v příbalovém letáku, prý jsou to bezpečné léky a horší by bylo ji nechat v šílených horečkách....tak jsem to tak dávala. Malá měla ve 13. měs. šestou nemoc s dost dramatickým průběhem, horečky přes 40 st celých 7 dní a nešlo to vůbec srazit. Snad jsem jí neublížila 😔
Misi, raději zajeďte na pohotovost, budeš klidnější, poslechnou jí a dají diazepam. Držím pěsti, ať je malinké brzy líp.

luzza
19. zář 2008

misakri
no vidíš 😅 😅 😅
nemáš se vůbec čeho bát...
zajeďte na dětskou pohotovost...!!!
je nad vchodem do dětské kliniky...

cert..ova
19. zář 2008

holky, to jsou nám náhodičky 😀
draga, to já taky a tak jsem chtěla aspoň nohu a skákala jsem z křesla na kotník a taky nic 😀, hrozný tele a moje děti o nic lepší 😀

luzza
19. zář 2008

sami
nedělej si starost...ty sirupy jsou totiž slabší než tablety... a navíc se nedají úplně přesně nadávkovat...i když v ml odměříš správně,v každé dávce je trochu jiná hustota...
sirupky neublíží...klíííd 😉 😵

cert..ova
19. zář 2008

misakri, hele jeď, taky jsem jela a byla to angína, do zítra má antibiotika a já měla klid, že to není něco strašnýho

draga
19. zář 2008

cert..ova já si jednou vyvrkla hnusně kotník a jak jsme měla v podvědomí octan tak jsem si vrazila nohu do kýble s octem pak jsems tejně musela k doktorovi a ten si klepal na hlavu jeslti jsem jako normální že jsem si tu nohu mohla ještě krásně zlomit 😉

luzza
19. zář 2008

certi
já se vždycky strašně bála...že to bude bolet... 😀 😀 😀

luzza
19. zář 2008

dragi
no to si mě rozchechtala 😀 😀 😀 😀
to je dobrej šutr 😅

cert..ova
19. zář 2008

luzza, to souhlasím, čípky nám pomáhaj o hodně líp než panadol

luzza
19. zář 2008

jinak souhlasím s certovou...
měla bys jet a pak budete mít všichni klidnější noc...

cert..ova
19. zář 2008

dragi, 😀 😀 😀 , taky prdlá

draga
19. zář 2008

luzza spíš jsem šutr já 😉 prostě debilka no 😀

romana
19. zář 2008

samso, bezpecne leky to urcite nejsou, ale v pripade potreby se opravdu takhle mohou pouzivat. mne o tech moznych poskozenich rikala segra taky, ale prave v tom smyslu, ze ted je to desne propagovane jako bezpecne, lidi to berou nebo davaji detem jak stavicku a pritom to tak neni.
mis, s tim velkym pitim opatrne, radeji po lzickach. myslim, ze to psala alca, ze jitakhle nelinka zacala pak zvracet a vlastne se to tim zhorsilo. takze oslazeny, vychlazeny cajik, po lzickach, pomalu. otirat rticky, pokud nepojedete, tak urcite min. ty obkladky nebo zabaly a hlidat.

luzza
19. zář 2008

navíc hodně dětí sirupky hned vyblindí... 😝 oni jim při tý horečce nedělaj úplně dobře na žaludek...
čípky jsou OK