Horečka, asi zánět průdušek. Máme jet na pohotovost?

misakri
19. zář 2008

ahoj holky, chtěla bych od vás radu...
mám 13měs holčičku a od rána máme vysokou horečku.. kolem 10hodla 39,3, dali jsme čípek.. kolem 15hod 40,2, dostala taky čípek, no a teď po 19hod má už 40,6.. co s tím???
a k jiným příznakům.. už 2x měla zánět průdušek, máme náběh na astma ( ale zatím nic potvrzeného ).. kašle a chrčí ji to na průduškách, takže bych řekla, že je to znovu ten zánět..
uvažujeme jet na pohotovost, ale co nám tam řeknou? nebo udělat zábal?
za každou radu mooc děkuji.. ☹

bufina
28. led 2011

@myskyva Nene, není mu jinak nic... Šestou nemoc měl v listopadu...

@aquila To jo... A před 14ti dny dobral antibiotika, měl zánět průdušek a teď tohle..

aquila
28. led 2011

@myskyva já vím, že jsou různé rady, je to blbý, když to pak někdo dělá špatně a zbytečně tím ohrozí dítě

nellisek
29. led 2011

ahoj maminky, mi jsme měli také 3dny vysoké teploty, ale bez kašle či rýmy.Šla jsem k naší doktorce a ta ji udělala CRP a bylo vše v normálu tak nám řekla že to je nejspíš nějaký virus, že není původcem nějaká bakterie tak máme jen snižovat teplotu a čekat. za 3dny úplně OK. Čekali jsme i že by to mohla být šestá nemoc ale malá se neosypala, tak asi fakt virus. Doporučila nám dávat každý den lžici echinacei sirupu, že děti jsou v zimních období odolnější.

minnie77
12. bře 2012

A jak je holčička stará? Dělají také Preventat Junior, který se dá cucat nebo i kousat. Kluk měl teď angínu - také jsme ze začátku nevěděli co s ním je jelikož měl jen vysoké horečky a nic víc. Takže jsem používala jen Nurofen na snížení teploty, pak ale začal kašlat a dr. mu našla bílé čepy na mandlích, takže jasná angína. Doporučila mi právě ten Preventan na posílení imunity - jsou to bonbonky, které děti mají moc rády 🙂

mamazuzana
18. bře 2012

a jaky cipek jste davaly? ja davam nurofen a vzdycky nam zabral. Tak vysoka teplota tak dlouho, radsi bych sla na pohotovost!