Horečka, asi zánět průdušek. Máme jet na pohotovost?

misakri
19. zář 2008

ahoj holky, chtěla bych od vás radu...
mám 13měs holčičku a od rána máme vysokou horečku.. kolem 10hodla 39,3, dali jsme čípek.. kolem 15hod 40,2, dostala taky čípek, no a teď po 19hod má už 40,6.. co s tím???
a k jiným příznakům.. už 2x měla zánět průdušek, máme náběh na astma ( ale zatím nic potvrzeného ).. kašle a chrčí ji to na průduškách, takže bych řekla, že je to znovu ten zánět..
uvažujeme jet na pohotovost, ale co nám tam řeknou? nebo udělat zábal?
za každou radu mooc děkuji.. ☹

kalo
1. pro 2008

Marinka...na nic nečekej a raději jeď k DR. A to z naší špatné zkušenosti radím všem, když má dítě víc 38,39,40 horečky víc než 4 dny!!!
....Naše paní doktorka nám řekla, že je to běžná viróza, která trvá 5 dní (tj.5 dní vysokých horeček)...ale bohužel to byl zánět moč.cest s následným zánětem ledvin ☹ ☹ ☹ Pak pobyt v nemocnici, 2 měsíce léčení antibiotiky a strašná, bolestivá vyšetření a trvalý následek ☹
Bylo to jen podcenění těchto běžných příznaků. Za rozbor moči a krve nic nedáte a alespoň nic nezanedbáte!!!

marinka
1. pro 2008

kalo, to mě mrzí, čím jste si prošli ☹ Myslím,že to u vás doktorka hrubě zanedbala, měla vám určitě vzít moč! My jsme na tu pohotovost nakonec jeli v neděli, protože v sobotu jí ještě teplota vyletěla na 39 a v neděli ráno měla pořád přes 38, takže horečky už 4 dny a bylo mi jasné, že od zubů to být nemůže. No, a dobře jsme udělali, byla to angína a dostali jsme atb. Teď už horečku naštěstí nemá, ale je hodně unavená a v krčku ji bolí, pořád si na něj sahá..Máš pravdu, radši jet zbytečně, než něco zanedbat..

kalo
1. pro 2008

Kočička malinká ☹ ☹ Přeju, ať je brzo dobře!!! Ty atb.dávají tomu tělíčku dost zabrat...únava a ospalost...ale lepší to všechno přeléčit. Až to dobere, kup jí probiotické kapky /koupila jsem Nutrolin..cca.80Kč a je to sladké, tak to do ní lze dostat 🙂 /
Brzké uzdravení malinké a tobe klidný spánek 😉

marinka
2. pro 2008

Kalo, je to hrozný, když jsou ti prckové nemocní ☹ Včera asi až do pěti jenom polehávala u mě, ani moc nechtěla papat, ale večer už to bylo lepší, začala si hrát, smála se, to byl jiný pohled 😵 Díky ti moc za tip s těma kapkama, to jsem vůbec nevěděla, že něco takového je. Můžou se teda dávat, až se doberou ta atb??

minea
4. pro 2008

Tak se taky přidávám. Právě před týdnem měla malá narozeniny. V poledne spinkala, ještě jsme nafoukli balonky, připravili bublifuk, nazdobila jsem dort, zbývalo už jenom zapálit svíčku. No a naše zlatíčko se probudilo s vysokou horečkou. Následovaly dva veeelmi náročné dny. Horečka byla 39,7 až 40,2 (po odečtu) a nešla srazit. Dávali jsme Nurofen/Paralen a do toho ochlazovali sprchou. Malá byla apatická, měla rudé tváře a ledové ruce a nohy. Večer jsem se radila po telefonu s doktorkou na pohotovosti a ráno jsme hned vyrazili k naší pediatričce. Potěšilo mě, že má v ordinaci přistroj na měření CRP, takže antibiotika, která malé předepsala, nebyla naordinována "naslepo". Zezačátku jsem do ní ten Ospen nemohla vůbec dostat, dvakrát ho vyzvracela. Hrozilo, že když se to nepovede ani napotřetí, budeme s ní muset jezdit do nemocnice na injekce. Naštěstí se to podařilo - injekční stříkačkou po troškách přímo do pusinky. Hned potom kojím. Vzteká se u toho, ale když je rozespalá, tak spolupracuje. Léky zabraly hned, třetí den už byla jen zvýšená teplota a od čtvrtého dne je bez teploty. Druhý den se ještě přidal extrémní průjem, hlavně při měření teploty jsem nevěděla, co dřív utírat a kam si stoupnout 😀. Ještě dobírá atb, ale nemoc je už naštěstí za námi.

nelka4
18. pro 2008

Ahoj potrebovala bych poradit ohledne vysoke horecky. Je dovoleno jist pri horeckach mlecne vyrobky?jako jogurty atd? Nekde jsem slysela ze to pry skodi tak jestli by mi mohl nekdo poradit? Predem dekuji za odpoved

minea
18. pro 2008

Nelko, tak to jsem nikdy neslyšela. A při vší úctě, zdá se mi to jako doporučení typu "jedna paní povídala" 😒
Při horečce je obecně snížená chuť k jídlu, dítě se nemá do jídla nutit, spíš nabízet - nejdůležitější jsou tekutiny v jakékoli formě.

j.a.n.u.s.
18. pro 2008

nelka, mlecne vyrobky se nemaji pri nekterych antibiotikach, protoze svou kyselosti snizuji ucinek antibiotik...ale u horecky? myslim, ze muzes...

balisek
18. srp 2010

Ahoj holky,prosím vám o radu,jaké jspu příznaky zánětu močáku u ročních dětí?děkuju za odpověd...

jancaroul
18. srp 2010

@balisek u nás se o něm uvažovalo, ale nakonec byl dle výsledků krve zamítnut. Predikce byla vysoká horečka trvající 2 dny bez účinku sražení teploty po podání Panadolu, Nurofenu, méně počůraných plínkek, plačtivost Tomči. Myslím, že laicky se to nepozná, větší teploty dle mého znamenají, že pak méně čůrají, ale bezpečně se to pozná z moči a nebo dle vellkosti CRP z krve. Pokud to chceš urychlit, tak v lékárně prodávají pytlíčky na ochycení moči, a s tím pak k pediatrovi.

gartneroval
18. srp 2010

Ahojky balisek, mi jsme v roce prodělali zánět ledvin, nevím jestli myslíš toto. Niki měla najednou v noci horečku 40,5. Pár dní před tím měla teploty, tak jsem si myslela, že to jsou zuby, ale tu noc, jak měla tu vysokou horečku jsem volala na pohotovost a tam mi řekli, že od zubů to určitě nebude.Ráno jsme běželi k doktorovi a tam jí vzali s prstíku krev a udělali CRP testy a měla tu hladinu dost vysokou, tak zjistili že má nějaký zánět v těle, takže okamžitě do nemocnice a tam nám teprve zjistili, že to je zánět ledviny.

zuzik03
18. srp 2010

u nas totez - vysoke CRP, vysoke horecky nekolik dni a pozitivni nalez E.Coli v moci 😒

jajkax
19. srp 2010

U nás zánět ledvín provázelí horečky 39,5-41 stupňu,Doktorka nám též řekla že to bude asi od zubů.Když jsem u ní byla další den tak řekla at ještě tak dva dny vyčkáme a uvidíse.Ale v noci jsem z ní jela už do nemocnice teplota byla 41,1 v nemocnici ji vzali krev a CRP bylo 149.V moči už měla nějaké bakterie a krev.V nemocnici jsmesi docela pobyly 😒

marmazel
22. srp 2010

Prosím o radu, malá má teplotu už 3. den, včera sme byli na pohotovosti a doktorka mi řekla, že mám střídat čípky mexalen se sirupem nurofen po 3 hodinách a to nurofenu dávat 5 ml, že na obalu to píšou špatně to dávkování. jenže ráno teplotu neměla tak sem jí ale teda dala asi 9 nurofen, ale jen 2,5ml a teď jí má zas 38,5 tak sem jí dala zas 2,5ml. tak nevím jak to mám dávkovat. nechci jí toho zas dávat moc, ale zas chci aby to kleslo.

zorina
22. srp 2010

Ahoj, tak to dávkuj jak ti řekli na pohotovosti. Jinak nám docela zabíral priznicův zábal ale jen nožičky.

marmazel
23. srp 2010

co je priznicův zábal?

beruska2x
23. srp 2010

zabalit nohy po kolena do vlazneho - spis studeneho ale ne ledoveho rucniku a opakovat tak 3x , nechavala jsme tak 10 minut odhadem...

mohavk
25. srp 2010

Holky, malá měla nedávno taky horečku a nešla mi lékama srazit, dávala jsem zábaly po kolena (vyčteno v příručkách a na netu), tvaroh...prostě nic. Tak jsem volala do nemocnice na dětské o radu (bylo to v noci) a lékařka mi řekla, že je nutné balit trup, rozhodně ne nohy nebo ruce. Může se i dvakrát do hodiny na deset minut. Prý je naopak lepší, když jsou nožičky a ručičky teplé. Fakt to pomohlo. Malé je 18měsíců.

bufina
28. led 2011

Ahoj, mám dotaz... Malej má teplotu 40,1 (měřeno v zadečku) a léky mu moc nezabírají, dávám mu Paralenový čípky... Ještě zkusím zábaly, ale od jaké teploty by se mělo radši jet na pohotovost?

myskyva
28. led 2011

@bufina mě dr. radil když měla Adélka vysoký horečky kombinovat panadol a dětskej Ibalgin vždy po třech hodinách jedno a dodržovat dávkování na příbalovym letáku,tehdy malé horečka do večera klesla.
Zábaly jako takové už se moc nedoporučujou,spíš chladit jen nohy a vlažnou vodou otírat hrudníček

berenika39
28. led 2011

@bufina je pátek, pokud nevíš, od čeho to je, tak pohotovostí nic nezkazíš, zbytečně se budeš nervit...na to je nějakej zákon, že děti začnou marodit v pátek, když tři dny pediatr není k mání 😝

když dáš paralen, tak za tři hodiiny po tom můžeš dát nurofen...obojí se dává po 6 hodinách, ale dá se to střídat - v každém je jiná účinná látka, takže když jeden přestane působit, dáš ten druhý.
s takovou horečkou bych ale asi zajela na pohotovost.

bufina
28. led 2011

@myskyva No mně ty zábaly přijdou docela brutální.... Paralenový čípky pomůžou jen trochu, ale podařilo se mně do něho nacpat Nurofen... To totiž dělá že se dáví už jen když to vidí, ale sem mu to přimíchala do banánovýho sunaru a celý to vypil, tak uvidíme... Ibalgin taky máme, tak zkusím. Děkuju 🙂

aquila
28. led 2011

Dávala bych Panadol a Nurofen na střídačku po třech hodinách, ale zábal nohou rozhodně ne! Chladit se má celé tělo, ne koncové části! Voda by měla být o dva stupně chladnější, než je horečka. Nebo osprchovat vlažnou vodou taky pomáhá.

myskyva
28. led 2011

@bufina já se zábaly právě taky nemám zkušenost,moc jim nevěřim ale prý vlažnou vodou otírat 😒 zkus střídat ten panadol s ibalginem,jak píše berenika má to jiné účinné látky takže by to mohlo pomoct,alespoň u nás to tenkrát zabralo.Pokud by do večera nebyla žádná změna,asi bych zajela na pohotovost 😒

bufina
28. led 2011

@aquila Díky, vyzkouším 🙂

@berenika39 Manžel má angínu a já taky beru ATB, tak to asi chytil od nás ☹ Jinak sme naštěstí z Brna a máme tu dětskou nemocnici, takže můžeme vyrazit kdykoliv.... Ale právě když sem tam byla s dcerkou když měla vysoký teploty, tak se na mě dr. dívala jako co otravuju, že s dítětem se k doktorovi chodí až má teplotu třetí den... Ale zatím má jen tu teplotu a ani není nijak nevrlej...

myskyva
28. led 2011

jen koukám s těmi zábaly a ochlazováním co člověk a doktor to každý jiný názor 😒

aquila
28. led 2011

Já teda zábalům věřím, u nás to bylo jediné co u neštovic při horečce trochu zabralo. Možná se ti můžou zdát brutální, ale horečka 40 u takového prcka je určitě brutálnější. Prostě to musíš srazit za každou cenu.

myskyva
28. led 2011

@bufina krom teploty mu nic neni?Neni uplakanej?Co 6 nemoc???Adélka u ní měla taky 40°C a přišli jsme na to co jí je až 4 den po tom co se osypala 😒

myskyva
28. led 2011

@aquila já spíš reagovala na to,že někdo doporučuje zábal celého těla,jiný dr. to nedoporučuje a radí chladit končetiny,někdo říká studenou jinej vlažnou vodu.....To jsem myslela 😉 nějak bych už potřebovala aby se dohodli a sjednotily 🙂

aquila
28. led 2011

No jestli máte oba angínu, tak je to hodně pravděpodobné, to bych asi sjela na pohotovost. I když ono to nemusí být hned vidět, nejdřív jsou horečky. Je to hrozný u těch prcků, že člověk neví...