Horečka, asi zánět průdušek. Máme jet na pohotovost?

misakri
19. zář 2008

ahoj holky, chtěla bych od vás radu...
mám 13měs holčičku a od rána máme vysokou horečku.. kolem 10hodla 39,3, dali jsme čípek.. kolem 15hod 40,2, dostala taky čípek, no a teď po 19hod má už 40,6.. co s tím???
a k jiným příznakům.. už 2x měla zánět průdušek, máme náběh na astma ( ale zatím nic potvrzeného ).. kašle a chrčí ji to na průduškách, takže bych řekla, že je to znovu ten zánět..
uvažujeme jet na pohotovost, ale co nám tam řeknou? nebo udělat zábal?
za každou radu mooc děkuji.. ☹

luzza
19. zář 2008

dragi
jo jo...je to prevence křečí...

draga
19. zář 2008

já právě o čípku slyším od luzzy poprvé...též doplním lékárničku 😉

romana
19. zář 2008

ten diazepam cipky nejsou moc obvykly, vetsinou si je vyrabeji v nemocnici nebo na pohotovosti sami. ale treba my jsme od mudry dostali takovou jako tubu-jen se to do toho zadecku vymacka.

cert..ova
19. zář 2008

draga, já ho ani nedávala jako prevenci, ty bláho, příště to udělám

draga
19. zář 2008

romana fakt? takže další forma se picnu já nic v té lékárně nemám 😖 😲

samsa
19. zář 2008

Luzzi, mně říkali v lékárně, že se ty čípky dají uchovat v lednici jen měsíc. Je to tak, nebo se to dá i dýl?

romana
19. zář 2008

je to jen na predpis, ale detska vam prasky urcite bez problemu predepise. ta hranice, nad jakou teplotu davat, se ruzni, ja bych to urcite brala podle aktualniho stavu. nekdy je to prte pri 38 jak fretka a nekdy umira. rozhodne to zato stoji.

romana
19. zář 2008

samsi, mame je urcite dyl. ńikdy me na to nikdko neupozornil, beru to jako treba paralen cipky.
dragi, me naucila kruta zkusenost, jinak bych tak nevedela, takze rozhodne nepreju.

draga
19. zář 2008

romana jj u nás taky kočka ve společném termínu skončila s prckem na jipce v motole, ale ten měl febrilky z ničeho nic venku na písku...brrr

samsa
19. zář 2008

Romano, ja je prave taky schovavam dele. Ted se hodily, v utery mela mala pres 40,2 po odectu, tak jsem byla rada, ze je v lednicic mam od minula....a doufam, ze je nebudu hodne dlouho potrebovat. Ach jo, chudatka maly, proc musi tak trpet?
Luzzi a preju, at se mimisci chytnou 🙂

romana
19. zář 2008

ja vim, danca ☹ no, u nas je to jeste krapet horsi, ondasovi z toho vyjela epilepsie, takze u nas diazepam je v pripade horecky fakt prvni po ruce.

romana
19. zář 2008

blbbost lenka. ja si totiz cetla v unorovkach o dance u more 😉

draga
19. zář 2008

romi jj lenka...no ta epilepsie je taky síla...tak se držte mě z toho jde úplná hsina..co všechno ty dětičky maličký mají 😔

draga
19. zář 2008

husina 😉

romana
19. zář 2008

jak uz tu nekdo psal, maly deti by vubec nemely byt nemocny 😠

draga
19. zář 2008

tak tak 😵

misakri
autor
20. zář 2008

holky, tak jen hlásím, že už máme jen 37,9 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mikula
20. zář 2008

Misi,tak to je fajn,snad už bude jenom klesat 😉 a budete v pořádku! 🙂

draga
21. zář 2008

misakri tak to je dobře že jste to zvládli 😉

misakri
autor
21. zář 2008

holky.. tak máme zase horečku..
dneska spala u našich ( bydlí 2 patra pod náma ) a hned ráno mi mamka volala, že zvrací.. takže jsem pro ni hned šla a je to tu znova, teplota je už na 39 a do toho zvrací.. ale zdá se mi, že zvrací, protože ji tam vadí ty hleny, které vykašlává, ale pak je znova spolkne, takže ji natáhne a už to je.. ☹
teď spinká, dali jsme čípek a uvidíme..
že se nám to vždycky stane takhle na víkend.. 😠

misakri
autor
22. zář 2008

tak se z toho vyklubal ZASE zánět průdušek.. letos už potřetí.. 😠 ☹ ☹

mady
23. zář 2008

Ach jo my taky máme teplotu. Malej byl od rána extrémně hodnej a odpoledně už mu teklo lehce z nosu a měl dost v očích jakoby rmu. Před koupáním jsem mu naměřila 37 což semi nezdálo moc po koupání měl zimnici jako blázen a 38,5 (asi se v konečnku odečítá půl stupeň) takže 38. Dostal nurofen protožehose dává míň jak Panadolu. Tak doufám že to přejde. Akorát jsem moc nepochopila z příspěvku čím to můžu kombinovat. Mně mudra říkala že po 4 hoďkách můžu střídat 2 přípravky. Ale jaké?! Dávám Nurofen a teď mám doma ještě ten panadol a čípky paralen. Tak co teda? Kterej mám kombinovat?

kalo
24. zář 2008

Holky, prosím, jak je to s tím odečítáním 1/2 stupně?????????? Odečítá se to nějak kojencům od 1 měsíce, ale do jakého věku???????????? Nebo se to odečítá jen v konečníku???? Moc díky za odpověď...Já jsem hrozně vyplašená, malinká měla v noci 38,8, teď 38,1....Je rozpálená, ale nic ji nebolí, nezvrací, nevím proč... ☹ ☹ ☹

janeses
24. zář 2008

kalo, co já vím tak se odečítá půl stupně jen v konečníku. 😵

mady
24. zář 2008

kalo prý se odečítá v konečníku.Malej měl teplotu celou noc až do rána.Dnes mi nic nejí a ani moc nepije.Zatím je bez teplot.Nezvrací,nemá rýmu ani kašel.Tak nevím

kalo
24. zář 2008

mady: my přišly od DR. a malá má virozu ☹ Podrážděný krk a vysoké teploty mezi 38-39. Kočička malinká ☹ Ale taky....žádná rýma, zvracení ani kašel...je akorát trochu mrzutá, ale žádný pláč a baští zatím pěkně...
.........Radši s malým taky zajdi!!!! My dostali čípky, kapky na horečky a když to bude horší, tak zítra s močí a na krev do laborky.... ☹ Chjooooo! Bych si to odmarodila za ni!!!!

janeses
24. zář 2008

Holky naše malá měla to samé min. týden. Teplota chvili, potom už bez teplot, ale uplakaná, jen poléhavala, málo jedla a asi jí bolely svaly a klouby (já to měla před 14 dny, hrůza, byla jsem jak mátoha) trvalo to skoro týden, ale už je to zase naše stará Nellinka...doktor řikal, že je to viroza, taky měla červeno v krku...tak ať jste brzy fit.

kordulky
20. lis 2008

Ahoj holky jak to máte s vysokými teplotami u zubu jak to trvá dlouho a je možné aby u stoliček byla 38,5 po odečtu ?Malá ji ma už druhý den ráno dobrý pak ji vyskočí pak zas dobrý a k večeru zas vyskočí před týdnem jsme na tom byli jako ted a za 2 dny byla dobrá tak nevím mudr říká že u zubu nejsou tak velké tak nevím jaké máte vy zkušenosti.

marinka
29. lis 2008

Ahojte holky, potřebuju poradit.. Malé ve čtvrtek večer vyskočila teplotka na 38, ráno měla už skoro 39, tak jsme jeli radši k doktorovi, ten ji prohlídl a prý je jinak o.k, nemá rýmu ani kašel, podle něj to může být od zubů, nebo taky zánět močových cest a říkal,že když teploty neklesnou, máme zkusit vzít moč a o víkendu zajet na pohotovost. V ten pátek byla skoro celý den spavá, jen tak polehávala, teplota se držela pořád kolem 38, večer zase 39, dávala jsem jí Nurofen s rozestupem 6 hodin. Dnes ráno měla ještě 38,5, ale pak jí po Nurofenu teplota spadla, dopoledne měla necelých 37, odpoledne do 38 a až teď k večeru jí to zase vylezlo k 38,5, tak jsem jí Nurofen zase dala a teď spí. Přes den byla jako zdravá, hrála si, smála se, dobře jedla. Tak nevím, myslíte, že máme zítra na tu pohotovost zajet? Může to být nějaká viróza nebo šestá nemoc? Díky moc!!

kortanova
1. pro 2008

ahoj Marinko,
my máme dá se říct to samé, jen nejvyšší teplotu jsme měli v pátek a to 38,6 bez odečtu. Pak v sobotu ráno taky, to jsme jeli na pohotovost, nic na něm neshledali, jen trošičku červenější krček. Ale byl hravý, dobře jedl a nic jinýho mu nebylo. V neděli měl nejvíc 37,9 bez odečtu. Dneska jsem volala naší dr. a řekla mi, že je to k zubům klidně možný, ale že má dneska plnou čekárnu dětí s podobnými příznaky a že je to ta 6.nemoc, ať vyčkám do středy, že se ještě může osypat...Tak uvidíme. Pa