Horečky během neštovic, měly vaše děti? Jak dlouho?

petulka25
1. kvě 2014

Maminky prosím od pondělka řeším neštovice-máme jich strašně moc a velké puchýřky! Ale co se přdalo teploty ☹ měly vaše děti teploty a jak dlouho? Malé dávám nurofen co 6 hodin ☹ a zítra tam mudr není ☹ děkuji

kathy.skal
1. kvě 2014

ahoj. vhodnější než nurofen je na neštovky Panadol. Malá měla horečky dva dny po vysypání puchýřků a měla přes 39 😖 třetí den se to utlumilo a pak už byl klid. dávej třeba i fenistil, aby to tolik nesvědilo. Držím palce

linda.r
1. kvě 2014

Horečky jsou u neštovic normálmí, většinou netrvají déle než 2-3 dny. Střídala bych Nurofen s Panadolem, na to Mudr nepotřebujete, ale vědět by to měl, neštovice se hlásí na hygieně.

petulka25
autor
1. kvě 2014

@kathy.skal děkuji no panadol nemám jen nurofen☹ u nás je to podobně-pondělí osypání a úterý večer už byla horká☹, jinak fenistil nezabírá tak jsem ji dala dithiaden a připadá mí že taky nic☹ tedy v noci je to hrůza !!!snad už bude zítra líp

@linda.r že má neštovice jsem už dr volala..... tak večer to bude 2 dny co má teploty tak snad bude zítra líp,ale je to děs ji takhle vidět! děkuji za radu

annamartinkova
10. kvě 2014

@petulka25 již to máte asi skoro za sebou, ale přesto přidám svoje zkušenosti i třeba pro další maminky. Nedávno prodělaly obě moje děti neštovice. Starší syn 4,5 roků měl též vysoké horečky. U něho srážím teploty vždy Nurofenem sirupem po 4.hodinách a když to nezabírá, tak mu dávám (doktorka mi to odsouhlasila) 1/2 paralenu 500mg (pro dospělé). U toho se většinou vypotí a je to lepší. Ale teď se nám to nedařilo srážet ani s tím paralenem, a tak mu musela doktorka dát speciální čípek (s kortikoidy) a tím mu to naráz srazila a byl od té doby bez teplot (měl horečku již 5 dní a dost vysokou a to je pro organismus již hodně zatěžující) - byla u toho asi ještě nějaká přidaná viróza. Samozřejmě neštovice od něho chytit do 14 dnů mladší syn (15 měsíců), měl horší průběh - větší výsev, též horečku a ještě u toho angínu - dávala jsem též nurofen sirup, ale nezabíral. Každopádně u mladšího syna mi pomohl ihned srazit horečku Panadol čípek (od 9 kg). Ten je dle příbalového letáku určen speciálně na bolesti hlavy a bolesti u planých neštovic. Jinak jsem se jako novinku zde na diskuzi dozvěděla, že se u planých neštovic nesmí podávat "Nurofen čípky". Nevím proč, ale je to uvedeno v příbalovém letáku. Dále jsem od prvního pupínku podávala Fenistil kapky - ty se podávají jako antihistaminikum (tedy na zmírnění svědění - nesráží horečku). To se mi osvědčilo u obou dětí, nesvědilo je to. A hned od prvních puchýřků jsem natírala mentolovým pudrem (měl by chladit a být příjemný), obličej a ve vláskách jsem samozřejmě natírala obyčejným pudrem. Oba synové mi u toho stejně plakali ☹

cinky
10. kvě 2014

@petulka25 teď mám čerstvou zkušenost... Díky bohu, že mé děti neměly s horečkama problém, ale syn (téměř rok) má po tělě strašnou spoustu pupínků ( i těch vodnatých) a horečku měl akorát předevčírem večer a včera téměř celý den. V noci už se mi zdál lepší. Dala jsem mu až od 38°C IBUBERL. A dnes už bylo vše ok, pupínky zasychají. Fenistil kapky dávám 3x denně a neškrábe se. Za to dcerka?! Ta měla teplotu vždy do 38°C, tak jsem jí nic nedala. Nechala jsem tělo pracovat. A i přesto, že to mažu tím "zázračným" gelem přímo na neštovice, stejně se škrábe. Jednu už má i zahnisanou. Ani Fenistil nebo Dithiaden nezabírají. Ale snad už to bude zítra lepší. U nás to řádí naplno od středy u Honzíka a Kačenka se pořádně osypala teprve včera a dnes.