Hospitalizace na dětské neurologii v Motole

susik77
23. lis 2009

Potrebovala bych poradit od nekoho, kdo ma zkusenost s hospitalizaci na detske neurologii v Motole. Nekdy v lednu-unoru ma jit mala na 5 dni na vysetreni-bude v nemocnici aj s mm, protoze ja jeste kojim mladsi dceru. Jak to tam chodi? Je tam nadstandard, nebo muze byt mm s malou na pokoji? Male je ted 27 mesicu, mm s ni jeste spi v pokoji, ona by nezvladla byt na pokoji sama...

ronie
23. lis 2009

susik já sice ležela s JUlčou v Krči ale tohle je snad už všude stejný a rodič leží na pokoji s dítětem...Je to snad i podle WHO 😕

asanaa
23. lis 2009

susik záleží na obsazenosti.Přednost mají kojící maminy,pokud nebude volný společný pokoj,tak budou posílat manžela na noc na ubytovnu ☹
ležela jsem tam se synem před skoro pěti lety a jelikož jsem kojila tak jsem byla s ním.Ale byla tam i maminka co musela být na ubytovně.Snad budete mít štěstí 😉

susik77
autor
23. lis 2009

diky. a neexistuje tam nahodou nadstandard? na strankach oddel. jsem to nevidela-jen nej. garsonky...

asanaa
23. lis 2009

Tenkrát tam nebyl,ale dnes je to třeba jinak.Celé dětské bylo před rekonstrukcí tak snad se to změnilo.Doktoři špičkový!!!!Sestřičky..mno tak půl na půl.Ale to prostředí bylo příšerný,určitě se to zlepšilo 😵

susik77
autor
23. lis 2009

asanaa: diky, super!

ronie
23. lis 2009

jo akrorát je blbý, že to je muž, pokud totiž bude na pokoji se ženou tak ta musí souhlasit a stejně to moc nevidí rádi, my sme se chtěli s manželem na den vystřídat a báli se toho tolik, že nás nakonec pustili domů i s Julinkou 😒 tak držím palce ať vám to vyjde, pro všechny je samozřejmě lepší když může být na pokoji dítě i rodič..

berynka
23. lis 2009

susik77, nevim, jak přímo na neurologii... ale my s malou normálně na dětském, v jednom patře té nové části. Pokoje byly dvou až třílůžkové. Záleží, jak moc mají plno. Takže maminka buď spí v posteli, na rozkládacím křesle, nebo má pak na výběr ještě ubytovnu. Jak je to u tatínků by mě docela zajímalo 😉. Určitě se nenechte odbýt! Vím, že se dá skoro vždycky zařídit, aby byl rodič s dítětem na pokoji sám, případně s jiným rodičem a děckem.

Jinak děti mají nárok na jídlo a maminky na stravenky. Dětské jídlo se objednává dopředu. Stravenky se zužitkují v motolské společné jídelně. Je to docela daleko, takže cesta za obědem trvá tak hoďku. Dá se chodit i na večeři, ale je lepší si brát na snídani i večeři obložený talířek, který se nechá dát do ledničky, která bývá na oddělení. Stejně tak je možný využít "mléčnou kuchyň", mléko dávají, nebo si brát svoje.
Na pokojích je televize a ve "společenské místnosti" (takový výklenek) je televize s dvd a nějaké hračky a knížky.

radka.m.
23. lis 2009

nadstandart pokoje jspuna oddělení asi dva,ty bývají skoro vždy obsazené,jinak v areálu je ubytovna,chodí tam normálně i tatínkové,manžel tam taky byl ubytovaný,když tam byl s dcerou,jinak to není o tom,že se člověk nechá odbýt,ale kapacita to prostě neumožnuje ☹

susik77
autor
23. lis 2009

doufam, ze se s nimi domluvim, mala by v noci sama na pokoji asi ani neusnula 😔

niki2
23. lis 2009

Ja byla nedavno v Motole s malym, sice na chirurgii, ale myslim, ze to bude podobne. Pres noc jsem tam byt mohla (dali by mi i ubytovnu, ale to jsem odmitla), jen to spani tam zarizene nebylo, byla tam jen zidle. Nakonec mne na noc vystridal manzel. Byli jsme tam nejmladsi, protoze u tech mensich by se pry nevesel do postylky. Tam snad maji rozkladaci luzka.
Asi se to neda takhle rict dopredu, bohuzel. Jinak narok na to zustat s nim (nebo otec) samozrejme mas.
Jinak ja si na to jidlo dosla pouze kdyz byl na zakroku, protoze potom nespal a ja ho tam proste nemohla nechat, aby brecel.

bereninka
24. lis 2009

My byli krátce na chirurgii na 2 dny na vyšetření. Malý měl půl roku, na pokoji jsem mohla být s ním, ale pokoj byl tak maličký a vedle nás řvoucí dítě, že jsem si vyjednala spaní doma. Máme to do motola kousek, takže jsme večer kolem 7 odcházeli domů a ráno v 7 už byli zase na oddělení.

susik77
autor
24. lis 2009

berinka: dobry napad, zkusim to vyjednat. mozna ty 3 dny tam budeme muset byt povinne-mala bude mit vysetr. v celk. anestezii, ale ty 2 dny by to slo jenom dojizdet.

niki2
24. lis 2009

Bereniko, ja chtela taky na noc domu, protoze to mame za rohem, ale nepustili nas, protoze byl ten den v celkove anestezii.

niki2
24. lis 2009

Ale prijeli jsme akutne ve stredu vecer, uz mu nesli pyzamko a to nas pustili. Ale po zakroku ve ctvrtek ne.

bereninka
24. lis 2009

niki, tak to je kasné. my byli jen na vyšetření. po narkoze domů nepustí...

radka.m.
24. lis 2009

po celkové anestezii domů určitě prcka nepustí a ještě-záleží taky na druhu zákroku,po některých zákrocích je pacient minimálně 24hodin na jipu a to tam určitě nikoho přes noc nenechají

susik77
autor
24. lis 2009

my jdeme jen na vysetreni v celk. anestezii-a jeste jine bez celk. anest.

mispuli
24. lis 2009

susik já tam s prckem byla docela dlouho,ale už to budou 3 roky,dokud ležel na jipce,tak jsem spala na ubytovně,což bylo pro mě dost depresivní,takže jsem vzala za vděk zapůjčeným bytem od kamarádky,když přešel z jipky na norm.pokoj tak jsem byla s ním,nejdřv asi 2 dny jsem měla postel,pak jim ale došly,takže jsem měla rozkládací křeslo,neměla jsem nadstansdart,ale byla jsem s honzíkem na pokoji sama,protože se na něj vešly jen 2 postele,jinak se sestrama i doktarama nechalo domluvit,že když jsem tam nespala,tak jsem s ním mohla bejt tak dlouho,dokud neusnul 😉 ,ale je fakt,že je přestavěnej pavilon a asi se tam stěhovali,tak nevím,jak to tam ted vypadá.Doufám,že jsem to nenapsala moc zmateně 😉

l.myska
24. lis 2009

Ahoj susik,
bohužel jsme dětskou neurologii navštívili a to cca na 6 dní, teď v září...malej mi z ničeho nic přestal chodit a motal se....asi nejhorší chvilky co ho máme...ale vše je v pořádku...je to sice jak všici koho jsme tam potkali "neblbější oddělení" protože se opravdu snaží najít a vyloučit co se prďolovi děje v hlavince...
Na pokoji sem byla s ním a byly tam děti i starší než píšeš s rodičema....
my jsme měli pokoj sami pro sebe, jinak tam byly 2 a 3 lůžkáče a rodič spal na matraci vedle postele...
kdybys měla jakou koliv otázku písni mi do IP....
Jinak měli jsme vyšetření CT mozku,lumbálku,EEG,EKG a sand všechny krevní testy...
Sestry a doktoři super...přístup zrovna tak...jídlo poživatelné:o))

mispuli
24. lis 2009

l.myska.ještě je tam spousta slovenskejch sestřiček?Za nás převládaly,nejsympatičtější byla Martinka,tenkrát dlouhý černý vlasy 😉 Je dobře,že vám všechno urovnalo 🙂

l.myska
24. lis 2009

🙂 🙂 mispuli, jo jsme v porádku, jen nevíme co malýmu bylo ikdyž na něm vyzkoušeli skoro vše....
zkrátka je v pořádku a doufám že už se to nikdy nebude opakovat.....
ale ještě jednou opakuju personál - sestřičky i doktoři-doktorky všichni milý
pro mě takovou velkou psychickou oporou byl MUDr. Bořivoj Petrák, CSc fakt milej,starší pán,příjemnej,
rozumnej,zodpovědnej a hlavně kamarád s dětma ráda jsem ho viděla když byl na oddělení...zkrátka byly na nás milý
a to že jsem první 2 dny asi nebyla moc milá a v pohodě maminka - zpětně mi přijde že jsem byla pěkná hysterka
obrečela jsem hlavně lumbálku....a pak jsme měli smůlu na přístroje...CT nerozchodily, takže malýho museli uspávat 2x,přístroj na kontrolu po anestézii byl taky porouchanej a dovršilo to EKG...děti jim trošku ničí kabely..sem tohle špatně vydejchávala...omlouvám se za rozepsání ale tak nějak se mi to vrátilo...
susik přeji aby vám vaše návštěva dopadla dobře a aby pokud se něco vyzjistí to byla opravdu jen drobnost
která se dá řešit bez problémů....protože případy jsem tam zažila ještě teď mám husí kůži co ty drobečky může všechno potkat a "nikdo" za to nemůže

susik77
autor
25. lis 2009

l.myska:diky moc za info, ja ti pisnu postupne IP-dotazy, kt. me napadnou. super, ze vam to dobre dopadlo. u nas to vypada na drobnost-kt. by se mela dat zrehabilitovat, ale chteji mit jistotu a udelaji nam magn. rezonanci a EEG.

nensy
26. lis 2009

susik mi jezdíme na dětskou neurologii už skoro 11let.ještě se mi na neurologii nestalo že bych musela spát na ubytovně .pokud jsme byly na jinem oddělení tak jo.jsou tam 3 pokoje samostatné kde je jen rodič a díte pokud teda nejsou obsazený.za tu dobu co tam jezdíme tak jsem tam teda zažila jednoho tatku a normálně spal na oddělení na pokoji ale na tom samostatným.jenom jsme si museli dávat pozor když se šlo večer do sprch ale jinak to nebylo tak strašný že tam je chlap.a co vím tak pokud by jsi tam chtěla bejt i ty tak mužeš. vím že tam byla taky maminka s dítetem nemocným a druhým zdravím zdravím malínkým pač taky kojila takže jde na domluvě ale určitě to jde

susik77
autor
26. lis 2009

nensy: diky za info 😉 2 deti bych v nemocnici asi nezvladla, lebo ta starsi-27 mesicu-s kt. tam jdeme je hrozne temperamentni a jeste ma ted obd. vzdoru 😔
no, zkusim teda presvedcit mm aby tam sel on...

veveruse
8. dub 2014

Ahoj všem, chtěla bych obnovit tuhle diskuzi a zeptat se vás jestli máte nějaké aktuální informace o neurologii v Motole. Tenhle rok nás pravděpodobně čeká hospitalizace dcery na neurologii v Motole a tak bych ráda věděla jestli nevíte jak to vypadá s dokončením rekonstrukce. Co vím tak zatím odd. menších dětí opravují. Nevíte kdyby event. měli skončit. A můžu být se 4-letou na pokoji (třeba na rozkládacím křesle) nebo budu muset na ubytovnu. Omlouvám se za chaotický dotaz, ale jsem z té představy pořád trochu vedle. Díky za odpovědi.

giti4
13. dub 2015

@veveruse
muj 2lety syn ma nastoupit za 14 dni na neurologii....s tim ze s nim pry nemuzu byt pres noc z duvodu te blbe rekonstrukce...nikdo nevi kdy bude dokonceni, ted resim co s tim.....odchytla jsem nejakou doktorku co mi rikala, ze zustat pres noc muzu,na zidli, postele pro matky nejsou....budu to muset prezit alespon takto,neumim si predstavit ze tam necham syna samotneho a v 8 vecer budu muset odejit....nabizeji mi ubytovnu pres noc, o to nemam zajem...takze ted budu dal zjistovat jake jsou moznosti a doufam ze to nejak zvladneme

punky
13. dub 2015

@giti4 ja mela to same stepankovi bylo 1,5 kdyz jsem tam byly rekli mi ze tam bejt nesmim kvuli rekonstrukci ktre se dela uz tolik let ze pochybuju ze to nekdy dodelaji.....ja si to vydupala rekla jsem za tam snim budu spala jsem na takovim kresle co bylo na pokoji a samozrejmne jsem musela delat ze tam nespim aby nebyl pruser ale platila jsem stejne 100 za noc nebo jak to bylo...preju hodne steti

veveruse
14. dub 2015

@giti4 děkuju za zprávu. Držte se a ať to všechno dobře dopadne!

giti4
14. dub 2015

neurologie pro kojence a male deti bude MOZNA otevrena v rijnu.....ted je vse proste na 1 oddeleni a neda se tam spat....ano, muzu u ditete sedet na zidli...i pres noc....ale to se asi neda....jak bych asi pak druhy den mohla fungovat....manzel si mysli ze kdybych ho tam nechala pres noc, ze to nezvladne, ze je na me moc zavisly a jeste mu privodime nejake trauma....ale zase si rikam, plno deti to muselo zvladnout i cele dny bez rodicu kdyz tam proste nemohli byt, tak to nase by to taky muselo prezit....nevim co delat....spat na zidli se neda, to vysetreni uz chci mit za sebou, cekat dalsiho pul roku nechci....ach jo

giti4
20. kvě 2015

tak jsme stravili poslednich 5 dni na neurologii....cekala jsem to o dost horsi ale bylo to v pohode....neumela jsem si predstavit tam pres noc nechat prcka samotnyho,ale bylo to naprosto ok...pockala jsem nez usne a pak odesla...kdyby neco, sestry by mi v noci pry volali...spal celou noc a rano po 6.uz jsem tam nabehla aby me nehledal.... byl v pohode,deti umi prekvapit.....nechaji vas tam na zidli klidne celou noc,pokud budete chtit...prijit a odejit taky muzete kdykoli.....luzka tam pro matky nejsou ale jak rikam,vsechny mamy deti uspaly a odesly a bylo to ok....az bude po rekonstrukci, bude to lepsi...ted je to holt nastavene takto