Hospitalizace z důvodu neprospívání - jak probíhá?

gwennie
25. črc 2014

Mohl by mi prosím někdo popsat, jak probíhá hospitalizace pro neprospívání s kojencem / batoletem (kdo to máte za sebou)? Jak dlouho to trvá, jaká se dělají vyšetření? Příští týden nastupuju s 13měs holčičkou ☹ Děkuji...

dezyre
25. črc 2014

Ono záleží na tom, na kterém oddělení Vás budou hospitalizovat. My jsme byli se synem hospitalizovaní na neurologii na vyšetření na týden a z vlastní zkušenosti můžu říct, že nikdo nevěděl dopředu jaká vyšetření nás budou čekat. Vše rozhodla až doktorka po vstupní prohlídce.

gwennie
autor
25. črc 2014

@dezyre No jdeme na dětské obecně, v ostravské nemocnici to na nějaké zvláštní oddělení není rozdělené (pro ty děti)... Až z tama se chodí do jednotlivých specializovaných ordinací...

diamanta
25. črc 2014

@gwennie Ahoj, my jsme ze stejného důvodu teď už týden v nemocnici, ale s pětiletým. Vyšetření se budou různit, mojemu vzali samozřejmě krev, měl předepsanej potní test, hlídají stolici, pak na sonu něco našli a tak dál už si to určujou sami, už má za sebou MR, a dnes gastroskopii...a rtg, a další odběry...prostě podle toho co se ukáže...i psychologa zavolali...

pavlinaoo
25. črc 2014

@gwennie @diamanta můžu se zeptat, kolik vaše děti váží a měří, že jsou vyhodnocené jako neprospívající? děkuji Mám velmi drobnou dceru...a nevím, co je ještě normální a co už se bere jako neprospívající... 😀 😒

gwennie
autor
25. črc 2014

@pavlinaoo No u nás 9kg a 75 cm ve 13 měsících... ale spíš u nás je problémem dehydratace, dcera nechce pít... Ale tím, že ani moc jíst nechce, tak se tekutina nedá ani v jídle doplňovat

diamanta
25. črc 2014

@pavlinaoo jde o to, že do 5ti let přibíral a rostl na 100% a za necelý rok (neukončených 6 let) vyrostl jen na 50% a přibral jen kilo

pavlinaoo
25. črc 2014

@gwennie
@diamanta
Aha, tak vás budu sledovat, co mudři vypátrali. Naše malá má v 2,5letech 10,3kg a 87cm....má být po kom drobná..ale pořád to ve mně hlodá, zda to jít někam konzultovat nebo ne. Dětský vždy že v pohodě. Jí a pije podle nálady. Otesánek ale tedy není... 😅

helabella
25. črc 2014

@pavlinaoo -- naše druhorozená měla v jednom roce 6,5kg (porodní 3300g) a ve 3 letech 10,9kg a 90cm. 😅 Byli jsme na endokrinologii a vše OK. Pak už jsme to neřešili -- dcera byla jinak naprosto v pohodě. Doteď je prostě drobná, je jí 6 let a váží 15kg 🙂

@gwennie -- váhově mi těch 9kg nepřijde tak málo. Ale dehydratace už je blbá ☹

tanak
25. črc 2014

@gwennie Dcera měla teda 10kg a 75 cm ve 13 měsících (při narození 3,5kg rovných a 50cm přesně), ale taky jsme se hodně potýkali s problémy při příjmu jídla a pití (částečně to přetrvává dodnes ale je to už nesrovnatelně lepší). Co se týče vyšetření v nemocnici tak neporadím, naše pediatrička to tehdy neřešila, udělala závěr že přibírá prostě pomaleji ale více méně konstantně, do výšky roste dobře a co se týče pití a jídla tak mi jasně dala najevo, že každé dítě má jinou potřebu...Na pití jsme částečně vyzráli flaškou s brčkem (mají v dm a teď nově máme od tescomy) a i tak má denní příjem ráno 180ml vody v UM a přes den kolem 300-500ml vody dle počasí, situace atd...(nechce krom UM jiné pití než čistou vodu, co je barevné toho se přímo štítí) a pak vodu v rozmixovaném ovoci (na kousky mi ho nesní ani náhodou, natahuje na zvracení, do 1 roku měla silný reflux), takže nehrozí aby denně dala 1500-1700ml dle tabulky což by ve 2,5 letech měla mít. Kolem toho roku věku to bylo vůbec nejtragičtější si vzpomínám, byla jsem na nervy když mi bylo řečeno že by měla mít 1200ml tekutin denně a my dali polovinu...držím pěsti aby se malá rozjedla a rozpila (u nás se tak stalo po 2 roce věku a momentálně váží 12,5kg) a budete za rok taky prožívat pocity štěstí když si v obchodě konečně vyžebrá rohlík a začne ho dobrovolně kousat🙂

tanak
25. črc 2014

@gwennie Ještě mně napadá jedna věc, nebyla vaše holčička nedávno na poslední přeočkování hexavakcínou? protože malá měla šílené nechutenství a odmítání tekutin po očkování největší právě a trvalo to klidně i měsíc bojkotu...

gwennie
autor
25. črc 2014

@tanak no, na očkování byla asi před 14 dny, to je pravda....Tak to toho vaše malá taky moc nevypije.... jestli počítám dobře tak 500-700, to je jak u nás, když je dobrý den ... Já budu veleráda, když bude v pořádku a bude to prostě jen její individuální odchylka 🙂 Ale pravda je, že má od narození taky dilataci ledviny, takže nepití ji moc neprospívá, je o to náchylnější k infekcím... U ní je spíše zvláštní to, že když měla třeba 6-8měs, pila denně 800-900, a teď posl. tři měsíce tak polovinu ☹ S jídlem to samé, místo, aby se její potřeby s věkem a váhou navyšovaly, jí méně než jídávala v půl roce... Trvá to asi 3 měsíce, ale nedokážu přesně říct, kdy nebo proč nastal ten zlom.

enalga
25. črc 2014

Ahoj Gwennie, my jsme měli s dcerou ( dnes šestiletou tenkrát jí bylo 9 měsíců) podobný problém. Byť jedla, na váze nepřibírala, spíše ubírala. Byly jsme hospitalizovány v nemocnici na Vinohradech, dělali jí sono bříška, odebírali krev prostě tak všechno, co souvisí se zažíváním, kontrolovala se váha po každém jídle. Byly jsme tam spolu přes víkend. Nejprve hrozili celiakií, pak nás propustili s tím, že je prostě hypotrofní a že to časem dožene. Dnes je jí šest a má dvacet kilo.

tanak
25. črc 2014

@gwennie Nemohly ji třeba po tom 8 měsíci začít růst zoubky? že by ji třeba v pusince flaška bolela, žvýkání taky? tak si to spojila s bolestí s hodila bojkot? Do toho nějaké to očkování, rýma nebo jiná jarní viróza?... Nevím, jen tipuju. Ale každopádně v nemocnici udělají určitě potřebná vyšetření a budu držet pěsti aby dobře dopadly a diagnóza byla - menší potřeba jídla a tekutin. Cítím s vámi, vzpomínám si na tu bezmoc kdy jsem manželovi brečela, že nemáme normální dítě, ač se nemá srovnávat, děti známých v roce jedly s chutí všechno co se jim podstrčilo a mně jímala hrůza jít někde do restaurace na oběd (věděla jsem že budou scény i nad pomixovanou skleničkou) 😀 připadala jsem si jak neschopná matka, která dítěti ani neumí zajistit pitný režim 😀 jo a ještě mně strašně sralo jak mi každý říkal, "tak ji nechej, když bude mít hlad/žízeň tak si řekne", kulový, říkat si o jídlo a pití začala až právě po tom 2. roce cca. Na štědrý den kdy měla 1r a 10 měsíců mám fotku jak okusuje suchý zmrzlinový kornoutek, jinak by byla schopná proječet večeři...to jen tak pro uklidnění, že v tom nejste samy 🙂 držím pěsti a přeji pevné nervy.

eficenka
25. črc 2014

@gwennie
to se divím, že nějak jdete.. dcerka měla v 18ti měsících 9,4kg a 74cm 😀 nikam nás nehoní, ne všechny děti musí být baculky...
a jinak hospitalizace - měla bys být vždy s ní i během vyšetření - patrně vám budou dělat UZ, brát krev...

gwennie
autor
25. črc 2014

@tanak Díky za uklidnění 🙂 Jak přesné... "nech ji,ona si řekne..." fakt jsem to tak nedávno udělala, tři dny (!!!) nedala do pusy ani lžičku... A pití? Když má ty svoje nálady, napije se ve 14h odpoledne a druhý den ráno ještě odstrkuje flašku....

gwennie
autor
25. črc 2014

@eficenka Nás taky nehoní nikdo, já jsem si zažádala u dr.sama, protože jí strašně málo a hlavně (!) málo pije, což mi nepřijde normální. Tím spíš mi přijde matoucí to, že má poměrně v pořádku váhu, na to, že v průměru za den sní jednu přesnídávku 🙂

weri1
25. črc 2014

@gwennie i málo pije MM ?

gwennie
autor
25. črc 2014

@weri1 MM nemáme, skončili jsme kojení bohužel ve 2 měsících, ale UM taky málo...

hanih
11. lis 2016

@gwennie Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak jste s dcerou dopadly, jaká jste absolvovaly vyšetření, jak dlouho jste v nemocnici byly a jak se to zlepšilo. Nás to teď nejspíš čeká taky. Dceři bude třináct měsíců, od začátku jedla míň, ale pořád aspoň trochu přibývala. Teď cca osm dní nejí vůbec, během dne do sebe nasouká možná čtvrtku rohlíku, spíš míň, pít chce jen vodu a kojit se přes den odmítá (většinou se přisaje, kousne mě a pak už nechce), UM taky. Dneska mi doktorka řekla, že malá zhubla 24 deka, a že pokud se přes víkend aspoň trošku nezlepší, jdeme na hospitalizaci. Moc děkuju za odpověď, případně i ostatním maminkám, co mají podobnou zkušenost.

gwennie
autor
13. lis 2016

@hanih Dobrý den, hospitalizace u nás byla k ničemu. Celé to bylo jen o tom, že se sledovalo kolik snědla a vypila, a zapisovalo. Udělalo se sono střev, kde vše bylo ok,udělaly se krevní testy, vzal se vzorek moči a stolice. Vše ok.Uzavřelo se to s tím, že dcera prostě "nemá potřebu jíst a pít, ale jinak je živá a bezproblémová", tudíž to máme přestat řešit, a poslali nás po 4 dnech domů. Od té doby to tedy prostě neřeším 🙂 Je to už víc jak 2 roky, a je pořád stejná 🙂 Za den vypije max 1 flašku čaje, s velkým donucením, moc toho nepojí, ale jinak ji nic nechybí, takže jsem si už prostě zvykla 🙂 Hodně štěstí v nemocnici, snad budete mít takový relativně pozitivní závěr jako my, a nebude v tom nic vážnějšího...

hanih
14. lis 2016

@gwennie Moc děkuju za odpověď. Hlavně, ža vám dcera prospívá 🙂 My to bohužel řešit musíme, protože dcera začala hubnout, což je problém. Už takhle měla ve 12 měsících necelých 8 kilo, teď už má jen něco málo přes 7,5.Odpolede jdeme k doktorce, tak uvidíme. O víkedu jsem do dcery nacpala alespoň truchu kaše, tak třeba aspoň nezhubla ještě víc...

gwennie
autor
14. lis 2016

@hanih To jsme měli stejně, taky tehdy v roce právě zhubla z 8kg na něco po 8... Přeji pevné nervy 🙂 Mi už to teď zpětně přijde jen jako legrace, proti nemocem, které jsme museli řešit bohužel později...

hanih
15. lis 2016

@gwennie Tak krize je prozatím zažehnána. Dcera přes víkend nezhubla, ale dokonce trošku přibrala, takže do nemocnice zatím nejedeme. Snad to teď už bude jen lepší. Jsou to pro mě hrozné nervy - první dítě a první takovéhle problémy. Doufám, že ty další nemoci jste už zažehnali a je vše v pořádku! A ještě jednou děkuju

gwennie
autor
15. lis 2016

@hanih není za co, jsem ráda, že jste ok 🙂 No ani ne, prošli jsem rotaviry vč.hospitalizace, několika laryngitidami s akutnim dušením, xx záněty spojivek, xx angínami, chodíme k logopedce kvůli koktání, teď za týden nastupujem do nemocnice na odstranění mandle 😀 Takže asi tak 😀