Hydrokéla. Máte zkušenost?

alicas
9. čer 2008

Ahojte.Mate prosim skusenosti s hydrokelou?Mam 2 mes.syna a na varlatach ma boulicku.Dnes sme boli na chirurgii a dr.nam vravel, ze ked sa to samo nevstreba, bude nutne urobit operacny zakrok.Ja len dufam, ze sa to samo vstrebe.

jaku
9. čer 2008

ahoj, my měli tuto kýlu a ještě tříselnou k tomu diagnostikovánu taky ve 2 měs..Dozvěděli jsme se to samé, byli 2x v chir. poradně. Malej má 6m, a obě kýly má zatažené. Teda doufám, já nic nevidím, ono to dle dr. nemusí být vidět- jako že tam ta vůle je, ale kýla nevylézá z vaku. Na chíru nemusíme, jen na prevent. prohlídkách v poradně to naše de. zkontroluje, každopádně se s operací nespěchá když to nedělá problémy. Chirurg mi vysvětli, že u takhle malých kojenců se to dost často zatahuje samo, v pozdějším věku už ne. Držíme palečky! 😉

iris
9. čer 2008

Ahojky, náš Tomík má taky vodní kýlu, teda už skoro úplně vstřebanou, naštěstí 😉 Byli jsme v poradně někdy v prosinci, pak v únoru a teď v květnu...vstřebává se pomalu,ale už je skoro pryč, takže na další kontrolu se máme objednat až v roce...
Alicas, chce to čas,mělo by se to vstřebat,jen občas se může stát, že se to částečně vstřebá a pak se to zase nalije 😒 Doufám,že vše bude v pohodě.

georgine
9. čer 2008

ahoj Kubik mel pri narozeni hydrokélu v pravem vajičku a do 3 mesicu se mu to vstrebalo, navic dr.rikala ze se to sleduje do roka a pak az operace kde se ta tekutina odpostí.. mysluim ze je operace velmi predcasna.. 😕

alicas
autor
9. čer 2008

Ahojte, dakujem Vam za Vase odpovede, pomohli ste mi sprijemnit den 🙂

marcim
9. čer 2008

Taky se přidám.Syn to měl asi od 14 dnů po narození.Už si nepamatuju,jak přesně dlouho trvalo,než se mu to vstřebalo.Určitě do 1/2 - 1roku to bylo pryč.Naštěstí operace nebyla nutná a vše se upravilo samo.Dnes mu je 6 let a po hydrokéle není vidu ani slechu... 😅
Takže bych se nebála.Má dostatek času,aby si s tím tělo poradilo samo.

megee
9. čer 2008

ahoj tak mi ji máme taky a bylo nám řečeno že se asi určitě nevstřebá a budeme muset na operaci, ta se dělá až ve dvou letech pokud se výrazně nezhoršuje.... osobně to nějak neřeším, asi jsem se s tím už smířila 😉 navíc to prý není vážná operace a tak za 3 dny budeme doma takže Alicas bud v pohodě a hlavně se tím nějak nestresuj i kdyby se nevstřebávala.......

melani
9. čer 2008

ahoj syn ji mel taky a byli jsme na operaci,ona se vstrebala,ale pri namaze nebo behani to zase povolilo.Dr mi doporucila s Danielem na operaci kvuli plodnosti,protoze to varlatko se pohybuje a melo by mit stejnou teplotu coz pri cestovani nema.Operace se nebojte jasne,ze jsem bulela,kdyz mi ho odvezli,ale za momnt byl zpet.Jen to probouzeni z narkozy horo.Dnes je mu deset a po jizve ani pamatka 🙂

luca50
23. čer 2011

Ahoj syn ji má od narození a teď má 3 měsíce. Chtěla jsem se zeptat obvodní lékařka vás někde poslala?Nebo jste si to museli obchodit sami. Mně se totiž zdá že to má zhoršené. A nechci něco zanedbat.

rezicka
30. říj 2011

Ahoj holky,chci se zeptat,jak ta hydrokela vlastně vypadá.Včera jsem nahmatala malému u pravého varlátka kuličku,je jakoby srostlá k tomu varlati,může to být hydrokela?Zítra radši zajdu k doktorce.

smajda
5. lis 2011

Ahoj, nám se vodní kýla udělala ve 2 letech. Je to jakoby hustá tekutina u varlátka. Jedna strana pytlíku je větší než ta druhá. Není to rozhodně tvrdý.
@rezicka - radši zajdi k doktorce, mohla by to být tříselná kýla a ta je nebezpečná. U vodní kýly nehrozí uskřinutí.
V lednu jdeme s malým na operaci.

rezicka
5. lis 2011

@smajda Právě to tekutina není,je to kulička,jakoby třetí varlátko.Myslela jsem,že tříselná kýla je v tříslech.Zatím jsem u dr nebyla,chystám se v pondělí. Vám držím palečky,ať všechno proběhne v klidu.