Hypertonické dítě, 8 měsíců. U cvičení křičí

evelina75
23. črc 2011

Ahoj holky, mám chlapečka 8. měsíců. Cvičíme Bobatha, ale v poslední době je to děs. Malý se umí jen otáčet na obě strany a kolem své osy. Dávám ho šikmého sedu a podstrukuji kolínka a houpu. Ale někdy se mi nepodaří ho zlomit ani na kolena. Občasi sice zapéruje sám, ale to tak 1-2x denně. Mám cvičit tak 3x formou hry, ale jen ho položím, tak už křičí. Mám strach, že něco zanedbám, když prostě někdy necvičím celý den, dva, protože se to přes ten řev nedá. Jak jste na to s pohybem u hypertoniků vy? Vím, že by už měl umět více, ale prostě nám víc nejde......Díky

lilin
23. črc 2011

ahoj, já sice nemám hypertonickou holčinu , máme ji jen na trupu, ale proč třeba necvičíte vojtu? u každého cvičení i hry, kterou zrovna asi nechce dělat nebo na kterou nemá náladu tak se bude zlobit, asi se to musí překonat, vím moc dobře jak je to těžké děcko nutit ☹ , zkus si třeba zjistit i něco o masážích, u hypertonie jde o to ty svaly uvolnit, tak by třeba pomohly

petra49
23. črc 2011

Ahoj, my měli zas opačný problém hypotonii. V 8m se plazil a teprve v 11m si sed a začal stoupat. Neleze, ale umí to - plazení dává přednost. Dala jsem ho nahatýho jednou na trávu a jak krásně lezl, ale jináč se furt plazí- prostě mu to vyhovuje a cvičili jsme vojtu.

evelina75
autor
31. črc 2011

Tak jsem si tady stěžovala jak mi syn nechce cvičit, vylezel mu zub a k mému obrovskému překvapení se předevčírem z ničeho nic rozlezl. Obě starší děti nejprve tak 1 měsíc zuřitě pérovaly na kolínkách a on prostě vyrazil bez varování dopředu. Dneska přeleze vkuse skoro2 metry a já jsem šťastná jak blecha!!!!!!

bubbly
22. únor 2012

@evelina75 ahoj, vidim ze tvuj prispevek je z lonskeho roku, muzu se zeptat jak se dari chlapeckovi nyni a jestli mate jeste nejake problemy? Promin ze se ptam, ale dcerka ma 8 m a umi se jen tocit na obe strany (valet sudy), kolem sve osy (pivotovat) a to je vse. V sedu se neudrzi. Jinak nema zadne jine problemy, je celkem hbita, ale uz me nebavi jen sedet a cekat ze to jednou dozene. Ziju v Anglii a tady se musi k doktorum objednavat, jen na navstevu u pediatra budem cekat 2 tydny, zadne preventivni prohlidky nejsou, clovek si to musi hlidat sam. Zacinam mit obavu, jestli nema problemy se svalovym napetim, no musime pockat co nam rekne doktor.diky

evelina75
autor
23. únor 2012

@bubbly Ahoj, tak syn má 15 měsíců, od 13,5 měsíců chodí. Sedět se naučil sám až v roce s nohama dopředu, jinak pořád klečel ve W sedu - s nohama dozadu. Buď trpělivá, ono se to fakt samo rozjede.

bubbly
24. únor 2012

@evelina75 dekuji

jennyska
25. lis 2013

Ahoj @evelina75 @bubbly @petra49 @lilin

mohly byste, prosím, vložit svou zkušenost s Hypertonií do naší knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkami tvoříme?
Své případné zkušenosti můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/hypertonie/

Tím, že popíšete průběh této diagnózy u Vašeho dítěte, jak vše probíhá, jestli se dá cvičit a popř. jak, pomůžete ostatním maminkám, které si právě prochází tím stejným a hledají na MK radu, tip, podporu.

Děkuji Vám a přeji fajn den 🙂
Janča

PS: Přispět do Wiki může každý. Je otevřena vždy, všude a všem 🙂

lilin
25. lis 2013

Tak me holcicce je uz skoro pet. Vojtu jsme prestaly cvicit je to asi rok a ted planujem zacit znova. Boaatista v okoli zadny neni. Nevim co vse sem mam napsat. Kazde ditko je original, kazde zvladne neco jineho a jinak.