Hypospadie. Má někdo podobný problém?

jankar
31. led 2009

ahoj holky...má někdo podobný problém s dítětem???
Nenašla jsem nic podobného v tématech,tak zakládám nové.

My jsme se teď nečekaně dověděli,že nás možná čeká operace(ještě čekámena vyjádření dalšího urologa)a co jsem o tom četla,děs a hrůza....
Honzík se s tím narodil,nemá zatím jediný problém,byla bych ráda kdyby se někdo ozval,kdo má něco podobného už zasebou 🙂

vera1990
3. kvě 2013

Ahojík holky já mám syna a ten má hypospádii moč trubička mu končí mezi varlátky plus má rožtěp předkožky 3.12.2013 jdem do Motola na operaci k MUdr.Morávek má někdo zkušenosti?

lynks
24. srp 2013

@vera1990 ahojky, zkus si to tady pročíst, jsou to jenom 4 stránky 🙂 Psala jsem tam svoje zkušenosti z Motola a dr.Morávka. Kdyby tě něco zajímalo napiš.

zdendaobratle
24. zář 2013

Ahoj , žiju s hypospadii již 55 let. Mám dvě zdravý děti dceru a syna, který nemá hapospadii.Problémy s hypo jsem neměl ani ve škole trochu se na mě kluci dívali jinak vše v pohodě. Při sexu mě i partnerce to nevadilo, spíž nás to víc vzrušovalo.Ted mám novou známost a myslým , že jí to nevadí o mém problému ví. na operaci bych nešel, jelikož dřív se to tak nedělalo, ale myslím že bych dal ted malélo kloučka na operaci , bylo by to možný dle situaci.Jinak jsem spokojený , myslím ,že nejsem sám kdo trpí touto nemocí čili problémem hypo a je nás víc kdo jak v čechích tak i ve světě co mají hypo penis.Přeji všem maličkým chlapům a jejich maminkám aby se nebáli dát kluky na operaci a přeji všem kdo tuto operaci postoupí brzké uzdravení a nový začátek do nového kvalitního života Zdenda.

beruska111
13. říj 2013

Ahoj, byla jsem se synem na operaci hypospádie v lednu 2013, chyběl mu asi 1,5 cm moč. trubice a měl rozštěp předkožky. Operace trvala asi 1,5 hodiny na sále, pak přikurtovaný s cévkou, celý den a noc na přístrojích a na kapačce, dospával narkózu, když se probral řádil a tak mu sestry něco stříkli do zadečku a spal dál, pak se probral klidnější a víc v pohodě, byl mu necelý rok, dobře to snášel, další den vnímal vždy pár minut a byl ospalý a unavený. Třetí den po operaci přišel MuDr. Morávek a jelikož moč odcházela nejen cévkou a všude kolem, pořád byl mokrý, neustále mu museli sundávat obvazy a převazovat pindíka, samozřejmě trpěl, o to víc mě překvapilo, že jsme měli být 7 dní na posteli přikurovaný a byli jsme propuštěni domu s živým bolavým a barevným pinďou, nechali jsme si ušít kurty a doma trochu přivazovali, aby malej neležel na břiše, spí tak strašně rád, bála jsem se, že by praskly stehy aj. Bylo mi řečeno, že pokud je rána neustále mokrá od moči, nezahojí se dobře, proto nemělo smysl, nechávat cévku a zůstávat v nemocnici. Po zahojení a dvou kontrolách, se vytvořili dvě pištěle, další operace za půl roku, včera jsme se vrátili z Motola! Nedoufala jsem, že vše proběhne tak rychle a v pohodě! Malý měl přes dírku jak čůra plátek kůže asi steh, ten odstranili a udělali nástřik a zjistili že tou pištělí nic neteče, takže jen povrchová direčka, malý přijel ze sálu ani né po půl hodině, bez cévky, bez kurtů, jen s kapačkou na noze, trochu brečel, ale zabral a dospal, pak už mohl sedět, takže vše v pořádku, pištěl jen povrchová, máme vše v pořádku, samozřejmě kontroly jsou, další za půl roku, operoval MuDr.Morávek, kontrola u MuDr, Kříže. Je tam spousta dětí a dost nemocných, oni jsou opravdu kouzelníci a profíci, nebojte se! Poprvé jsem měla velký strach, nevěděla jsem do čeho jdeme, ve čtvrtek 10.10.na příjmu už to bylo lepší, malej se i pochoval u MuDr. Morávka. Včera jsme přišli domu z Motola 12.10.opravdu rychlovka. říkali dopředu, že se to nemusí povést, to jsem věděla a ani nečekala, že tam budeme tak krátce. Na pokoji máte syna u sebe po operaci na přístrojích, sestry vše hlídají, občas přístroje pípají, ale to se malej víc hýbal, tak čísla lítají aj. Ze začátku jsem z toho byla vyplašená, ale pak už jsem věděla o co jde a uklidnila se, na pokoji je většinou i tv, spíte na rozkládacím křesle, peřina a vše tam je, dětská strava, mléka kojenecká se vydávají z mléčné kuchyně, jen nahlásíte co váš syn pije nebo jí, po operaci můžete si po 4 hodinách syna nakojit, nebo muže dostat za několik hodin umělé mléko a nebo čaj. Máte k dispozici 5 plen na den. Poslední jídlo před operací je ve 2 hodiny ráno umělé mléko, čaj v 6 ráno, pak začínají operovat v 8 hod.malý dostal oblbovák do pusinky, nějaký sirup, trochu byl malátný, odjížděl oblečený s dudlíkem s plyšákem v klidu. Poprvé jsme měli sebou trika s dlouhým rukávem, od pasu je nahý, je ponožky má, přes ránu má mřížku a na ní je peřina. Kontrolují i zda má varlátka sestouplá a to se případně řeší na další operaci laparoskopicky. Kdyby jste chtěla něco vědět napište! Co se mnou byli maminky s dětmi nebo jezdili na kontroly, někomu to vyšlo napoprvé, někomu napodruhé, ale je to individuální dle velikosti hypospádie a hojivosti.

lynks
14. říj 2013

@beruska111 pordrobně jsi to popsala, to je pravda. My to máme za sebou, ,jenom se tě chci zeptat na ty píštěle, to jsi poznala ty, nebo až n a kontrole a jak se to projevovalo - tohle jsem nepochopila z tvé reportáže 🙂 dík

lynks
14. říj 2013

@zdendaobratle díky moc za příspěvek! Měl jste asi štěstí i na partnerky i na to že jste měl asi dobré sebe - vědomí. Takže za vás s ničím žádný problém. jako kluk jste se nesetkal se slovným ponižováním od kluk"? A nebyl ani strach před první partnerkou? Nejspíš i záleží jak se k tomu stavěli rodiče.

beruska111
14. říj 2013

Než jsme šli poprvé, psali jsme si hodně mi pomohli tvé fotky a popis co se dělo v Motole, ty pištěle asi poznáš, je to na tom zahojeném pinďovi taková direčka, poznal to MuDr. Kříž na kontrole, ze začátku nevěděl, hojilo se nám to dlouho a u druhé kontoly už věděl, že je to pištěl, proto nám naplánovali další operaci, bylo tam psáno meatotomie, uzávěr pištěle, nakonec zjistili právě nástřikem v narkóze, že nikde to okolo neteče a je to v pořádku, jinak o té kůžičce na dirce co čůrá jsem věděla, to jen odstranili. Nevím, čím dělají nástřik, ale ptala jsem se MuDR, Morávka po operaci, jak to poznali, říkal, že dělají nástřik a nikde nic neteklo, že je to jen povrchové, tak už nás čekají jen kontroly a ptala jsem se také zda jsou nějaké problémy, jak to s dětmi roste, říkal, že málo, že většinou je vše v pořádku!

lynks
17. říj 2013

@beruska111 hmm, jo, došlo mi že jsme si psaly, koukla jsem se pak zpátky v konverzaci. My máme další kontrolu v prosinci, druhou a to mu protéká šití pod dirkou, kape mu , netěsní 🙂 ale Morávek řekl, že to nechá na čas, aby zarostl nebo co..zatím operaci neplánoval.

beruska111
17. říj 2013

Tak uvidíte, kdyby náhodou asi by to byl jen menší zákrok už ne, snaď to sroste jak má!!! Hodně štěstí všem chlapákům!!!!

kasparkovci
22. říj 2013

@kvetinkaivanka Jak vám dopadla ta operace?

kvetinkaivanka
23. říj 2013

@kasparkovci v pořádku,už je to víc jak rok,co má syn po operaci 😉

kasparkovci
23. říj 2013

@kvetinkaivanka Ahojky, a jak jste to prožívali a jak to má teď? Vše v pohodě?

adelina32
1. lis 2013

Ahoj holky, konečně jsme něco o hypospádii našla tady...i když dřív jsem moc pátrat nechtěla, ale za týden nás čeká operace v Motole, tak snad vše dopadne dobře...

lynks
1. lis 2013

@adelina32 držím palce! hlavně se ptej a ptej, co se bude dít a dítě je priorita, ne doktor a jeho nálada...promin já měla ne moc kooperativní zkušenost....

adelina32
2. lis 2013

@lynks jj, budu se snažit, občas to s nima není jednoduchý...a šly jste na operaci ten den co jste nastoupili nebo až druhý den...

lynks
2. lis 2013

@adelina32 no chtěli nástup večer předem, ale já si řekla, že tam nebudu zbytečně jednu noc, a byli v pohodě nechali mě doma, hlásili jsme se pak v 7 na příjmu.

adelina32
2. lis 2013

Aha, no my máme dorazit ráno nejpozději do 9:30 tak doufám že nás ještě ten den vezmou ať tam nejsme zbytečně, musím si ty papíry pořádně přečíst a vůbec se mi do toho nechce....už se těším až to bude za náma..
co jste brali sebou prckovi za oblečení atd. vůbec nevím jak se připravit a nechali tě u malého po operaci nebo jak to tam chodí...
moc děkuji

zdendaobratle
2. lis 2013

@lynks Ahoj myslím že rodiče na to nereagovali jak to mám s partnerkami, když se dozvěděli , že čekáme děcko, byli rádi a o mém problému se už nebavili, zjistili , že mě to nijak neomezuje při sexsu, tak že to nechali bejt. Já myslím , že to všechno záleží na tom člověku a okolí lidí jak se k tomu každý postavý Hlavně nezkrývat stud, že mám jiný tvar penisu než mají ostatní, prostě se nestydět před nikým.

lubleni
10. led 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo druhého syna , který se s touto vadou nenarodil a hypospádii má jen ten starší.

betty2
19. led 2014

@lubleni ahoj, já 🙂 starší syn má už hypospadii odoperovanou, mladší syn je v pořádku a hypospadii neměl 🙂

lubleni
20. led 2014

@betty2 moc děkuji za odpověď. Už jsem narazila na více případů, kdy to má starší a mladší ne, tak budu doufat, že to bude v pořádku nebo holčička. Děkuji.

golymetr
20. led 2014

@lubleni starší měl taky hypospadii a mladší už ne.

lubleni
21. led 2014

@golymetr děkuji, to potřebuji slyšet. Pan doc. Kočvara z FN Ke Karlovu mi napsal, že pravděpodobnost této vady u dalšího potomka je malá. Vaše odpovědi mi moc pomáhají tomu opravdu uvěřit.

zzuzanaa14
23. led 2014

Dobrý den,
máme čtyřměsíčního chlapečka a rozhodujeme se kam s ním pojedeme na operaci s hypospadií. Doktorka nás poslala do Brna do Dětské nemocnice. V diskuzích které jsem četla si většina maminek chválilo Prahu Ke Karlovu, zatímco o Brně jsem nečetla nic. Jelikož bydlíme u Kyjova měli by jsme to blíž do Brna, na druhou stranu bych ale chtěla, aby mu to operoval co nejlepší lékař. Nemáte tedy náhodou někdo zkušenosti s Dětskou nemocnicí v Brně? Byla bych moc vděčná.

ee.liska
20. bře 2014

Minulý týden jsme byli v Olomouci na kontrole a 9.9. jde syn na operaci. Ležet mne tam nechají s ním. Máte některá s Olomoucem zkušenosti?

vera1990
23. dub 2014

Malej je 4mesice po operaci. V Motole byli jsme tam 14dni cele dni prikurtovany. Vzdy nam rekli neco jineho. Na jip nemel jit a byl tam tri dni ja jsem byla mezi tim na ubytovne kde mi probral nekdo tasku. Ukratl teplaky,sprchac a par hracek co jsme meli sebou. Pote kazdej dr rikal ne o jineho a jinej postup skrz propousteni. Maleho jsem prevazovala pak sama. Samostrejme po dukladnem skoleni od sestricky. Jinak me dost vadilo jak se chodi na obed a na snidani. Kluk ma hypospadii 4 stupne a mame to na vice operaci. A hormanalni lecbu. Vzhledem k tomu ze vzdi clovek mluvi s nikym jinym,kluk celej pobyt prikurtovanej jsem se rozhodla na dalsi operaci na karlak. Jsme objednany na konzultaci k dr.Korvarovi. Po komunikaci pres meil. Jsme se dohodli na terminu a jsem rada. Do motola se nechci vratit. Jinak malej mel operaci 4,5hodinovou a pak ctyri dni epidural.

lynks
13. čer 2014

@vera1990 bože, chidinka malá, to máte ale hroznou zkušenost. . Proč musel být v nemocnici, vid, když si se o něj starala sama -převazovala ho, doma by vám bylo líp..Já už příště poslouchám svoji intuici a ne doktory. Tak snad budete spokojenější na Karláku... A dělali mu testy, jestli je tedy víc kluk? Někdy to prý může být víc do holčičky a pak se upravuje jinak i hormony...no snad ne. Hlavně se snažit brát to jak to je a těšit se z jiných věcí, viď...

kasparkovci
17. čer 2014

@petullllla Tak s mým hyproušem si to nelajznu...on má psanou penilní hypospádii, což je prý nejlehčí forma. Jak jste na tom teď?

janahalgosova
19. čer 2014

Maly ma Hypospadii balanickou, predkozku nemá, curá bokem, taky nás ceká operace zrejme i plastika, pristí rok, cetla jsem na internetu ze aktivnejsi deti privazuji. tak mam z toho obavy... ☹ zatim ani nevime zda nás ceka jedna nebo dve operace.