Hypospadie. Má někdo podobný problém?

jankar
31. led 2009

ahoj holky...má někdo podobný problém s dítětem???
Nenašla jsem nic podobného v tématech,tak zakládám nové.

My jsme se teď nečekaně dověděli,že nás možná čeká operace(ještě čekámena vyjádření dalšího urologa)a co jsem o tom četla,děs a hrůza....
Honzík se s tím narodil,nemá zatím jediný problém,byla bych ráda kdyby se někdo ozval,kdo má něco podobného už zasebou 🙂

vera1990
17. črc 2014

@lynks chromozoálně je chap. Dr na Karláku Kočvara také psal diagnozu mužský pseumohermafrodit. Právě že je kluk dle testu DNA . Jinak jsem a čekatelské listině na operaci na karlák.

janinapd
17. črc 2014

@janahalgosova můj malej má taky hypospadii balanickou-alespoň jsem si to tak zapamatovala co psala naše mudr.na žádanku na urologii,teď koncem měsíce jdeme po roku na kontrolu,tak se bojím co nám dr.řekne,zatím ho nechci nechat operovat.

janahalgosova
18. črc 2014

Maly si dokonce i cura na nozicky, takze je to takove blbe, kdyz bychom meli curat venku, nebo kdyz by cural ve skolce i ve skole. takze opravit se to musí... zase nechci aby se mu deti posmivaly... je to ted hnus jak jsou deti skodolibe, zavistive a jak sikanují ☹ ☹

janinapd
30. črc 2014

@janahalgosova no právě kvůli němu se asi rozhodneme pro operaci ale později.Byli jsme na kontrole a má t o na rozhraní kdy se operuje.Takže je to na nás,ono taky není jistý výsledek,aby se to povedlo.Dr.říkal,že pokud budeme chtít operovat,tak než půjde do školy.

ee.liska
12. zář 2014

Ahoj holky, v úterý operovali syna (hypospadie). Teď je po výkonu po prvním převazu a má vývod z močového měchýře, epicystostomii a s tou nás už v pondělí pošlou domů. nemáte nějaké tipy, jak s tím doma existovat? Spaní, chození na velkou, ... A také, jak pojedeme domů? Přece mu nemůžu dát pás v autosedačce a bez autosedačky jet také nemůžeme.

iiwaa
4. čer 2016

Ahoj. My jdeme do hradce na hypospadii a jsem z toho docela vystrasena. uz jsme termin 3x menili. Malej byl pokazdy nemocnej. Co rikate na hradec? Vubec nevim jak to bude probihat a jak ubytovani apod. Snad nebudu muset na ubytovnu. Slysela jsem, ze se to taky muze stat.

iiwaa
4. čer 2016

@luciska01 prosim o info. Syn ma hypospadii a jdeme do hradce operovat bude take doktor novak. Chtela jsem se zeptat jak to probiha jak dlouho jste byli v nemocnici apod. Moc dekuji

jaajum
13. srp 2016

Ahoj,my byli v Hradci s hypospadii pred dvema lety. Synovi bylo 15 mesicu,celou dobu jsem byla s nim,ja mela klasickou postel,on detskou postylku.
Operoval ho dr.Novak druhy den dopoledne,pak byl syn na pooperacnim pokoji,mela jsem zidli u jeho postylky a prechazela podle podle potreby mezi nasim pokojem a tim pooperacnim.

jaajum
13. srp 2016

Ten den operace byl nejhorsi,od probrani z narkozy mel syn pripoutane ruce a nohy,lezel na zadech,vetsinu dne probrecel,jen na chvilku pomahaly hracky,jidlo.Na stejnem pokoji byly tri dalsi deti po operaci,jeden kluk porad zvracel,dalsi porad brecel a opakoval maminko ja chci domu..Byl to pro me ten nejtezsi den a brecela jsem taky☹

jaajum
13. srp 2016

Vecer dostal neco na spani a spal celou noc. Rano uz sel ke me na pokoj,v nozicce mel jeste jehlu ale mohl chodit.Cural kratkou cevkou svedenou do plinky,prebalovala jsem ho sama a musela jen davat pozor,aby pri rozbaleni za cevku netahal.

jaajum
13. srp 2016

Uz od toho druheho dne normalne chodil po oddeleni,hral si v herne a brala jsem ho denne ven po arealu v kocarku,tak nam to rychle ubehlo. Desaty den mu sundali obvaz, vytahli cevku,jeste jsme cekali az se vycura,slo to,tak jsme mohli domu. Po dvou letech zadny problem,na kontrolu mame jit v puberte tak snad bude syn OK🙂

jaajum
13. srp 2016

Jsem rada,ze jsme na tu operaci sli v tom veku,jine mamky mi tam rikali co kluci zazili ve skolce,ve skole..Na nasem synovi ted uz neni vubec nic poznat tak toho zustane usetreny.
Jediny problem jsme meli v nemocnici s plenkami.Syn musel byt porad zabaleny,v jednorazovkach,byl hodne opruzeny.Z domova byl zvykly na bavlnene,po dvou dnech jsme zavrhli polske,co nam tam davali,vyzkouseli jsme nekolik znacek a zlepsilo se to az s ceskymi Wickies.

mauss
13. srp 2016

Nas čeká operace u pana Kotrnocha na Bulovce po novém roce,malymu bude 18mes a budu muset vzít i nejmladší která se každým dnem narodí(proto sme odložili operaci)
Strašně moc se bojím,ale už chci aby to měl milacek za sebou😭

rory_g
13. srp 2016

Ahoj holky, syn se taky narodil s hypospadií a s rozštěpem předkožky. Měl nějakou lehčí formu, na operaci byl v 8. měsících, druhý nebo třetí den jsme šli domů, koupali v heřmánku a mazali mastí (oni mu i nějak strhávali tu předkožku, měl ji ze zhora přilepenou). Operace proběhla v pohodě, dr vlastně jen prořízl klasickou dirku na čůrání, takže jí má malý větší, než jiné děti. Předkožku zatím má, ale uvažujeme o obřízce, má to takové jak netopýr 😅

jaajum
13. srp 2016

Moc vam preju,aby operace dobre dopadla a byli jste spokojeni ze to mate za sebou🙂
Zbytecne se neboj. Ja vubec nevedela co od syna cekat,myslela jsem ze to tam cele nejak protrpime,ale spatny byl jen ten jeden,pak uz byl maly v pohode.

fragli
10. lis 2016

Dobrý den všem,
máme čerstvou zkušenost s operací hypospadie, tak doufám, že informace budou někomu užitečné. Operace proběhla naprosto nad naše očekávání - hladce, vstřícně k rodičům a šetrně k dítěti. Syn byl operován v 11. měsíci věku v Motole, doktorem Janem Trachtou. Jeho přístup a ochota jsou v českém prostředí naprosto nevídané. Den před zákrokem se nastupovalo, v den zákroku byl syn tři hodiny na sále, pak 24 hod upoután na lůžku měkkými úvazy s kaudálním blokem - znecitlivujícím pánev a zavedenou cévkou. Třetí den mu byl odstraněn kaudální blok a 4. den po operaci jsme byli propuštěni se zavedenou cévkou. 8. den po operaci byla cévka odstraněna a další kontrola nás čeká za půl roku. Co považuji za důležité zmínit je skutečnost, že v Motole je kladen velký důraz na zmírnění traumatizace dítěte (a tedy i rodičů), které má jistě i značné pozitivní dopady na celkové hojení. Před rokem bychom nikdy nečekali, že ten celoroční stres při čekání na operaci bude ten tam za pouhý týden. Pokud tedy máte obdobný problém, určitě doporučujeme jít ho vyřešit do Motola k panu doktoru Trachtovi.

iiwaa
29. lis 2016

Ahoj vsem. Omlouvam se dlouhou dobu jsem tu nebyla. Ale nejak nebyl cas. My uz mame operaci daaavno za sebou. Musim rict, ze jsem se bala zbytecne. Ano bylo to narocne, hlavne den pred operaci a pak den operace. Strach o syna a tak. Ale malej byl uzasnej zvladal to skvele. Po narkoze se usmival a jedine co mu vadilo, ze ma pripoutane rucicky. Jinak byl hodnej. Druhy den po operaci uz jsem ho mela na pokoji. Zadne omezeni nemel a mohl normalne chodit. Ale az tak treti den po operaci. Chodili jsme pak na prochazky po arealu nemocnice. Takze se malej i protahnul a ja taky. A co bylo take fajn, ze jsem na pokoji byla s maminkou co byla uzasna a je uzasna. Do ted si piseme a planujeme navstevy. Strasne jsme si rozumneli a deti take. Takze nam to i pekne utikalo.

andilek031
9. zář 2017

Syna čeká ve středu operace v Motole. Chtěla bych se zeptat co jste si brali sebou do nemocnice hlavně pro syna. A jak je to s jídlem jestli vám to přinesou na pokoj nebo chodíte někam jinam. Děkuji
🙂

baja6
Autor odpověď smazal
Zobraz
iivoonaa
11. bře 2019

@baja6
Souvisí to nějak s hypospadií? Já brala tuším Duphaston, ale musela bych nakouknout do papírů....myslím, že mi po něm bylo strašně špatně....

baja6
12. bře 2019

ahoj, souvisí to s tím. Mrkni do příbalového letáčku. Máte také hypospadii?

baja6
12. bře 2019

@iivoonaa ahoj, souvisí to s tím. Mrkni do příbalového letáčku. Máte také hypospadii?

baja6
12. bře 2019

@iivoonaa ahoj, určitě to souvisí. Mrkni do příbalového letáčku. Máte také hypospadii?

iivoonaa
12. bře 2019

Ano, ale jsme už dva roky po operaci.....

baja6
13. bře 2019

@iivoonaa a je teď už vše bez problémů?

iivoonaa
13. bře 2019

Tak jsem brala opravdu Duphaston, byla jsem po um. oplodnění, byla jsem šťastná, že se povedlo, takže pochybuju, že jsem si letáček víc pročetla a o riziku mi nikdo neřekl předem....dnes ťuk ťuk všechno ok, ale je nás takových opravdu víc??

baja6
14. bře 2019

@iivoonaa to právě zjišťuji, zda je nás více, ale věřím tomu, že určitě ano. Stačila malému jen jedna operace?

iivoonaa
14. bře 2019

Ano, stačila, ještě měl malý hydrokélu, udělali vše při jedné narkóze....

iivoonaa
14. bře 2019

@baja6
Ano, stačila, ještě měl malý hydrokélu, udělali vše při jedné narkóze....

baja6
15. bře 2019

@iivoonaa tak to je dobře, že stačila jen jedna operace. Kde malého operovali?