Hypoxicko-ischemická encefalopatie u novorozenců

aninam
29. led 2009

Zakladam tohle tema kvuli matkam jako je romous a trpaslikg, ktere vi o cem je tahle diagnoza. Dale urcite uvitame Lucenek, ktera je clovek na svem miste a hodne nam pomaha.

kveta
25. únor 2009

To je dobre. Škoda, že to neposlali na vedomie aj zamestnávateľovi Radky Gregorovej /nevadí, keď jej nebudem písať titul pred meno, že? 😉 /. Neprepošleš im to?

aninam
autor
25. únor 2009

Poslu jim az vysledek celeho rizeni..... Ted se na ni stejne pohlizi jako by nic neprovedla i ze zakona.

aninam
autor
3. bře 2009

Tak Gregorova je tehotna......

andrea73
3. bře 2009

fakt jo? To zamrzí... 😖

geminis
4. bře 2009

Tak to jí přeju "péči" u porodu stejnou, jakou dopřála ona Tobě!
Boží mlýny melou pomalu, ale melou...

motylek
4. bře 2009

Nevěřím tomu, že to udělala schválně a přát někomu (ať je to jakejkoliv člověk) smrt dítěte nebo postižené dítě je hnus 😝

romous
4. bře 2009

jasne preju ji to taky at vidi jaky to je zmrzacit a pote zabit ditě uz by to pak nikdy neudelala.Musí bejt nějak potrestaná 😝

aninam
autor
4. bře 2009

Holky, ona bude mit tu nejlepsi peci! Jeji tchan je vybornej gynekolog, jeji muz je vybornej detskej lekar.....

Motylek: Tak proc ma tolik vroubku a tolik pripadu na svedomi, kdyz to nedela schvalne?

motylek
4. bře 2009

Spíš, než že to dělá schválně, je prostě neschopná a neumí dobře svou práci, neměla by jí dělat, ale to je jiná věc.

ROMOUS: Jasně, ať je potrestaná, ale jinak, to dítě za to nemůže!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Že má matku pí.u!!! 😉

romous
4. bře 2009

Jasne to máš sice pravdu,že za to dítě nemuže,ale Honzik taky za to nemohl a moje Barunka taky za to nemohla je to proste lajdactvi doktoru a tem co tohle zpusobuji preji jen to nejhorsi,v tomhle sem mrcha,a at trapení trvá co nejdele a nejbolestiveji.

aninam
autor
4. bře 2009

Romous souhlasim s tebou. Nase deti taky za to nemohly a bohuzel vinou jinych dopadly tak jak dopadly..... Nikomu nepreju nic zleho, ale tem, kteri pristupuji ke sve praci jen to, aby meli ty sama trapeni, ktere zpusobili jinym!

MOTYLEK: A muj Honzik za to mohl? Mohla za to Barunka Romous? Mohla za to Klarka trpaslikg? A presto muj syn je v podobe popela namisto toho, aby tu byl s nami a proc? Protoze nekdo si radeji dal slofika a pak bylo pozde? Jen at proziva peklo na zemi, ktere ted chte nechte prozivam ja!

aninam
autor
4. bře 2009

....pristupuji k praci nezodpovedne....

licina
6. bře 2009

Holky, nevím, nevím, jestli to, co jste napsaly je dobré. Otočte to a třeba i Vám to někdo za něco přál a přeje a přát bude. Já si myslím, že si to nikdo nezaslouží, ať je jakej je. Podle mě všechno, co se kdy stalo a stane je pro nás všechny obrovská zkouška, ale je to osud. Já na něho věřím a vím, že jednou to všechno pochopím. MOžná to bude trvat a ujdu počádnej kus hrbolaté cesty, ale pochopím to. Všechno na světě má svůj důvod a nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Ani, to co se stalo je mi líto, ale život jde dál. Já sama mám 10ti měsíčního kluka, který na tom není moc dobře. Ale spíš než bych si potřebovala na někoho ukázat prstem, tak hledám jak sobě a jemu pomoci. Patlat se v tom co bylo je zbytečné a nikomu to nepomůže...

aninam
autor
31. bře 2009

Licina: Nekdy i to, ze si ukazes prstem ti pomuze, abys mohla jit dal..... To, ze nam (cele nasi rodine) dela problem koukat do kocarku a na male deti, je prirozene. To, ze my jako matky, kterym bylo "ublizeno" musime i "hazet" vinu na ty ostatni a i jim to "prat", abychom se odprostili a mohli jit dal..... Ty uz na to koukas z jine stranky, byt tvuj syn na tom neni moc dobre, jak pises. Ale vyrovnala si se s tim.....

misa84
31. bře 2009

ani, kuk sem, mozna bys mohla taky nejaky nazor pridat 😉 hodne lidi si prohlizi tyhle webovky, tak at vi, do ceho jdou:
http://www.znamylekar.cz/lekar-31230-radka-greg...

aninam
autor
31. bře 2009

Miso, napsala jsem, bohuzel musim z jistych pricin neutralne (ne z plnych plic jak bych chtela) - preci jen chci jeste dvakrat rodit a zrejme v nasi nemocnici (Razak mi slibil, ze me odrodi a ma zde smlouvu) a mam kamaradku, ktere slouzi na sale, slibila mi, že u porodu bude take. Dojdu si vse vcas zaridit i k primari..... Nicmene dostala nejvyssi negativum.

trpaslikg
1. dub 2009

ahojda holky, jak se pise zub za zub, oko za oko...osud neosud, vse se da zmenit a pokud je jasne ze je to kvuli lidskemu selhani, pryc s nima, tu moji doktorku bych nacpala do rodidel a nechala pridusit... 😉 at zazije to co moje Klarka...

trpaslikg
1. dub 2009

Ani ja na ty strance nemuzu najit tu mrchu co me rodila...

licina
1. dub 2009

ani:
nekoukám na to z jiné stránky. A nevyrovnala jsem se s tím. Jak mi řekl můj neurolog: "nikdy nebudu připravená na to, co přijde". A má pravdu. Já nevím co bude, ale snažím se na to nemyslet a dělat vše proto, aby to bylo lepší. Taky bych dovedla ukázat na lidi o kterých vím, že něco udělai špatně. Ale komu tím pomůžu?? Kubíkovi ne a sobě??? Vlastně nepotřebuju nikoho obviňovat, to bych taky mohla zkončit u sebe a svých rodičů a prarodičů. Protože každý ve svém životě udělá nějakou chybu. A jak říká jedno přísloví:"hoď kamenem, kdo jsi bez viny".
Podle mě nemá smysl se plácat v tom co bylo a užírat se tím, ale jít dál a dívat se do předu to má velký smysl. Ta bolest sice nikdy nevymizí, ale potřeba se sní naučit žít. Já to pozoruju na sobě. Taky se nemůžu podívat do kočárku, kde je dítě ve věku Kubíka, které sedí, začíná chodit. I mě se chce brečet. Začala jsem se vyhýbat dobrým kamarádkám jen proto, že Kuba je jinej. Ale pak tu sedím asi ještě víc nešťastná a ubrečená a hledám důvody kdo za to může. Tím si musí projít každá žena, kterou něco takového potkalo. Já myslím, že je na čase udělat tlustou čáru s bolestí v srdíčkua a jít dál. A radovat se z toho, co je a těšit se na to, co přijde.
Hodně štěstí. Vám všem.

licina
1. dub 2009

A ještě bych přidala to, co mi řekla jedna maminka chlapečka, který si prochází stejně hrbolatou cestu jako náš Kubík: "bude vale slz, ale odmena bude sladká". A já tomu věřím. Musím věřit. Když přestanu, tak to bude špatné...
Kdyby jste chtěli, tak koukněte: www.kubikovistranky.websnadno.cz

aninam
autor
1. dub 2009

licina: koukala jsem na stranky a muzu rici, klobouk dolu!!! Nelituji te, ale obdivuji. Ja bych tohle nedokazala. Sestrenice cvicila taky vojtovku s malou a dneska beha a jak u toho kricela, ja musela vzdy odejit..... Honzulka nam nastesti dal "volne ruce", abychom mohli jit dal a doufam a verim, ze bude svoje dalsi sourozence zezhora opatrovat!

trpaslikg: tak ji zaregistruj 🙂 tady mas inicialy: http://www.lkcr.cz/lekari.php?filterId=NDA0MDEx...[load]=1

trpaslikg
3. dub 2009

zdravim holky, dnes je tak nadherny den, peru jak o zivot a do toho mi zavolal policajt co vysetruje pochybeni dok u porodu a uz je hotovy posudek s výsledkem 1:0 pro nás... 😉

licina
3. dub 2009

trpaslikg:
nevím, jestli gratulovat...., ale jestli z toho máš dobrý pocit, tak je to dobře. A co teď budete dělat??
Jak je na tom Klárka???

trpaslikg
3. dub 2009

licina:
samozrejme, ze z toho mam dobry pocit, protoze kdyz neumi vest porod atestovana starsi lekarka tak kdo jiny by to pak mel umet...
no jak je na tom Klarka, jako novorozenec...nepase jak ma nehraje si, nenaji se, ale o jidlo si rict umi 🙂 , horsi je, ze jeji "ham" je i pochovat...k nasemu stesti ma saci reflex a obcas ma naladu i na lzicku...neustale breci, kdyz se polozi coz me dost depta, ale Sara si asi zvykla, kdyz to slysi od narozeni...zlepseni uz necekame ☹ ...

aninam
autor
3. dub 2009

trpaslikg: Tak to gratuluji!!!

Me by se taky ted nekdy meli zase ozvat z lekarsky..... Dneska nemam dobrej den!

licina
6. dub 2009

trpaslikg:
Náš Kubík je na tom zatím tak nějak podobně. Sám se nenají, ale to v jeho věku asi žádné dítě. S jídlem problém nemá. Sní všechno. Chleba se sýrem, cokoliv z lahve i ze lžičky. Jinak s pohybem taky nic moc. Ale já ho pořád mučím, aby něco dělal. teď už bouchá do hraček, snaží se otáčet. Řehtá se celý den - brečí jen u cvičení... Není to jednoduché, stojí nás to spoustu času a peněz, ale snad se někam ještě dohrabeme....

aninam
autor
7. dub 2009

licina: a jakou diagnozu a jakeho stupne ma tvuj syn?

romous
7. dub 2009

No ono hydrocefalus a HIE je uplne něco jiného to není možný vubec porovnávat ,ikdyz oboji stojí s prominutím za starou bačkoru. 😒

lucenek
8. dub 2009

Rom to máš pravdu i když s hydrocefalem se dá ještě něco dělat VP drenáže atd......HIE ne nezvratný stav

licina
9. dub 2009

Kuba má několik diagnóz. Hydrocefalus - po krvácení do mozku - 3.-.4 stupně (čtvrtý stupeň je nejvíc), DMO, Epilepsii, CVI. Celkem se to naskládá. Ale na to, co nám říkali doktoři je na tom dobře. Neměl nás ani poznat, neměl ani pást koně, neměl se smát, hýbat rukama, nohama. A vše dělá. Je pravda, že se mu hodně věnuju. Vlastně celý den s ním nějak cvičím - formou hry i vojtovku. jezdíme na různé alternativní léčby - např. akupunktura. Já to bez boje nevzdám!!!!! Vlastně........ já to nevdám...... 😉