Hypoxicko-ischemická encefalopatie u novorozenců

aninam
29. led 2009

Zakladam tohle tema kvuli matkam jako je romous a trpaslikg, ktere vi o cem je tahle diagnoza. Dale urcite uvitame Lucenek, ktera je clovek na svem miste a hodne nam pomaha.

licina
9. dub 2009

Ve zprávě máme perinatální encefalopatie.... (ale ani nevím co to je a nepátrám po tom....)

aninam
autor
9. dub 2009

Licino, ja si radeji naplanuji dovolenou v Italii a jelikoz neverim leteckym spolecnostem, tak si to tentokrat vezmu do svych rukou a ocitnu se na 99,9 % v Italii a ne v Holandsku......tak nejak to stoji na tvych strankach.....Je moznost vzit sve auto a vyrazit a tak to udelam nejenom na dovolene, ale i v dalsim tehotenstvi...........

lucenek
9. dub 2009

lici to znamená že mozek se vyvíjel jinak v průběhu těhotenství...prostě nebyl tak, jak má být. Asi během porodu hádám, padaly ozvy a musel honem ven, pak je ten sled diagnoz celkem závažný
A jak je na tom jakoubek teď?

licina
10. dub 2009

Já v těhu neměla jedinej problém. Vše v pořádku. Pak po odtoku byl porod vyvolaný. Bylo to super rychlé a vše v pohodě. O půl 8 ráno mi zavedli tabletku a v 10:35 bylo po všem. Kuba byl v pohodě. Jen měl problémy s dýcháním. 4 dny byl na ventilátoru, pak mu jen pomáhali kyslíkem. Až 9 den po narození bylo zhoršení stavu. Nikdo na nic v porodnici nepřišel. Až když jsme ho nechali převést k jedné známé do dětské nemocnice, tak ta nám řekla, co se stalo. Neví se, kdy ani proč. Na radu doktorku po tom nemáme pátrat. Tak nepátráme. Ne kvůli doktorce, ale dospěli jsme k tomu, že není důvod. Nikomu to nepomůže. Jediné co pomůže je rehabilitace, makat s prcke, aby na tom byl co nejlíp.
A jak je na tom teď?? Je opožděný, ale to se dalo čekat, po 3měsíčním pobytu v nemocnici, kde jen ležel a ležel. Takže pohybově - paseme koně, umíme si hrát s hračkama.
Povídá si. O všechno se zajímá, celý den mimo cvičení se směje (a to i nahlas), když mu něco dýl nepovídám, tak do mě kope a bouchá a vyžaduje si tak pozornost. Já věřím, že se z toho dá ještě hodně vytěžit.....
JInak je bez záchvatů a budeme vysazovat antiepileptika, protože dle neurologa ho tlumí. Neměl vidět a vidí. Neměl slyšet a slyší.......
Uvidíme, co bude.....

licina
10. dub 2009

aninam:
vezmi to do svých rukou....
I já to měla ve svých rukou, ale někdo to rozhodnul za nás.... prostě osud je osud. Já na to věřím. Před 8 lety jsem byla u kartáře a tomu všechno vyšlo.... Kubík se měl narodit v 1/2 června loňského roku. Ten kartář mi kdysi řekl, že budu mít 2 děti a to provní se narodí před mýma 33. narozeninama (21.5.2008), no a Kuba se narodil neplánovaně 2.5.2008. Já byla 2 dny před odvozem do porodnice u gynekologa a ten nepoznal vůbec nic. Vše bylo v pořádku. Prostě, co se má stát, to se stane.
A já věřím, že když mám mít ještě druhé dítě, tak to nebude úplně tak strašné s Kubou. Protože pak bych do druhého nešla. A neavíc nemám věk čekat. Takže věříme a máme z Kuby i když bude trošku jinej radost. Jde to pomalu, ale důležité je, že to jde..... 😉

aninam
autor
10. dub 2009

licina: ja ti to jen preji.....ja si pockam, jestli je mi souzeno, na dalsi zdrave deti. Sveho jsem si po nemocnicich uzila sama, nemusim jeste s detmi, kdyz to neni nutne...... Ja po pricine patrat nemusim, ja ji vim a vedela jsem okamzite. Dokumentace je jen usvedci.....

aninam
autor
10. dub 2009

A do svych rukou to vemu jeste vice nez jsem mela. Ano udelala jsem v ramci znalosti a okolnosti vsechno, co jsem mohla. Ale diky me smutne zkusenosti udelam jeste vice maximum, s temi vedomosti, co mam ted....

lucenek
10. dub 2009

Lici... no nepátrat..ale nechtěla bys znát odpově´d na otázky co se ti beztak honí hlavou???? Asi ne....
já bych chtěla vědět....myslím , že možná k tomu dopomohla i třeba špatné nastavení ventilátoru a frakce kyslíku, ale už mlčim.
Je fajn, že Kubík slyší, vidí, hraje si, třeba fakt vše dožene na takovou úroveň, že bude, pro laika nepoznatelný od "zdravých " dětí.

aninam
autor
11. dub 2009

U DMO nidky nevis do jakeho stadia dite dojde, tedy v jakem stadiu se jeho vyvoj zastavi....
Venku je moc krasne 🙂 a ja musim pracovat do prace....

licina
14. dub 2009

Lucenek:
ty otázky co píšeš se mi nikdy hlavou nehonily a nehoní. Já to fakt beru, tak jak to je. I když si pobrečím a mrzí mě to. Ale utápět se ještě k tomu všemu v tom, co kdy udělal špatně...., to už bych byla opravdu na dně. A já nemůžu a nechci. Musím být co nejvíc v pohodě. Pro Kubu a pro rodinu. Když nebudu já, nebude nikdo. TAkže když už na mě přijde depka, jdu se vybrečet někam, kde nikdo není a nikdo mě nevidí. Nebo si obstarám hlídání a jezdím v autě - to mě uklidní a pak si řeknu, že je to moje štěstí. Stačí jeden úsměv....
Člověk nikdy neví, co mu život napíše...., vzpomínám si na jednu paní doktorku, která mi řekla, že si Kuba sám třeba v padesáti letech nezaváže ani botu......., vím já jestli si ji zavážu za týden??? Nevím.... a kdo to ví.....
Řekla jsem si, že se nebudu užírat tím, co bude, nebo co by mohlo být za rok za dva... Prostě to vyřeším, až to nastane. Já chci žít co nejvíc v pohodě i když je to několika násobně těžší.... A i kdyby Kubík nebyl dokonalý, je můj a vždycky mým zůstane. A navíc zjišťuju, že je to dobrej filtr na lidi. Ti, o kterých jsem si myslela, že mě pochopí a podpoří, tak Ti jsou dnes fuč. A Ti do kterých bych to neřekla mě drží. A díky Kubíkovi získávám nové přátele a kamarádky.

fajn
14. dub 2009

licina krásně jsi to napsala jak se říká nikdy nikdo neví jak dopadne. Může se ti narodit úplně zdravé mimčo a přijde nějaká nemoc nebo úraz a je hned neštěstí. Já si taky užívám každej den

aninam
autor
14. dub 2009

fajn, ano, muze se stat cokoliv, proto chci zdrave dite a dekuji malemu, ze to vzdal....on by se na ty tkanicky u bot ani nepodival, uz bylo jasne, ze je slepy......

aninam
autor
13. kvě 2009

Holky, tak co je noveho u vasich ratolesti??? Moc na Vas myslim a ted obzlaste, protoze marodim s pruduskama. Mam cas premyslet....

romous
13. kvě 2009

Ahojky Ani to je dost,že ses taky ukázala,pořád na tebe myslím a hlavně na to,že za chvilinku odjedeš na svoji dovču a budete se snažit o mímouška,moc Ti to přeju.U nás nic nového akorát trápení a bolest přibývá jue to den co den horši a horší.Koukej se pořádně vyležet at si brzy fit. 😉

aninam
autor
13. kvě 2009

Romous: To me mrzi, ze mate trapeni.... Me to moje jeste neprebolelo a asi nepreboli, ale tusim, ze to moje trapeni je nic proti tomu vasemu. Ukazala bych se drive, ale prace me nejak moc zamestnava, nestacim ani myslet a jen co se otocim je dalsi den. Ale pocituji, jak na me ostatni vidi tu chybejici zivost, co jsem mela pred. Jsem takova hrozne apaticka, na vsechno koukam s nadhledem nebo si zase vic veci pripoustim, vyletim kvuli blbosti.... No dovolena se blizi a presvedcila jsem manzela, ze zacneme se snazenim i drive. A na dovolenou mozna pojedem i ve trech. S pojistenim neni problem do 6 mesice tehotenstvi a ja budu na zacatku a co se ma stat se stane ne?

licina
21. kvě 2009

Tak, tak, co se má stát, to se stane. Ani - hlavu vzhůru.
Romous - vím, že je to někdy těžké, ale přijdou i lepší dny. A uvidíš. Maalá Ti Tvoji lásku a péči jednou vrátí. I když to bude možná v jiné podobě, ale o to cennější.
Holky, je třeba myslet pozitivně!!!!!! 😉 😉

aninam
autor
14. čer 2009

No holky, tak se mi ta dovolena kvapem blizi. Do toho mi odchazi ntb, takze si kupuju novy, ale uz stolni pocitac (teda manzel mi ho sklada z komponent). Dokoncila jsem skolu, takze mam titul Mgr. a za 14 dni uz se valim na plazi, ale predtim jeste musim stihnout preinstalovat pocitace v praci, svoje promoce, ktere jsou den pred odjezdem a spoustu dalsich veci 🙂

A co holky, ty vase berusky????

lucenek
14. čer 2009

rom...jak se barunka horší? ☹

aninam
autor
6. srp 2009

Holky, tak jestli Vas to zajima, tak v nasem pripade s malym nam "dali za pravdu". Revizni komise (coz je uroven policie a statniho zastupitelsti) rozhodla v nasi veci podat navrh na zahajeni disciplinarniho rizeni proti MUDr. Radce Gregorove pred senatem Cestne rady okresniho sdruzeni Ceske lekarske komory ve Strakonicich (Čestnou radu OS ČLK lze považovat za quasi stavovský soud prvého stupně.). Takze mam fakt radost, ona snad ta spravedlnost (tuk tuk, abych to nezakrikla) EXISTUJE!!!

andyalukasek2008
6. srp 2009

aninam: No tak to je skvělé! Blahopřeji! Je třeba paní nedokotrce zamezit dále škodit. Ani, hlavně v klidu a opatruj malé bubu 🙂!

aninam
autor
6. srp 2009

No tohle mi dodava silu, proste tohle musim za maleho dotahnout dokonce!!!

andyalukasek2008
6. srp 2009

JJ, to věřím! Také bych na Tvém místě chtěla a bila se jako lvice, jako to děláš! Držíme nadále palce a určo až budou novinky, zase je napiš! 🙂

bedrunka
7. srp 2009

aninam: před časem jsem narazila na tuto a také na další diskuzi do které jsi psala a přečetla jsem si Tvůj smutný příběh. Byla jsem jedna z těch co Tvé pocity chápala. Sama jsem maminkou nedonošené holčičky, takže jsem k některým podobným pocitům sama neměla daleko. U nás to naštěstí dopadlo dobře. Sem tam se sem kouknu abych zjístila, jak se ti daří a teď koukám, že už mimísek je na cestě. Moc, moc ti to přeji. Držím pěsti ať je všechno OK a i Ty se můžeš těšit ze zdravého miminka.

aninam
autor
7. srp 2009

bedrunka: dekuji za podporu ..........mocinky!

aninam
autor
13. zář 2009

Prislo rozhodnuti CLK - lekarka je vina, ale jen z casti, pry vzhledem ke sve praxi nemusela rozpoznat hypoxii natoz fatalni dusledek hypoxie. Disciplinarni trest dostava jen za to, ze nezavolala druheho lekare..... Proc tedy byla na sale sama? To se mam priste ptat jestli ma lekar atestaci a rovnou by me mel vytahnout potvrzeni z kapsy ze? Ach jo!!!!

andyalukasek2008
13. zář 2009

To je mazec! Ještě aby člověk uvažoval nad tím, zda MUDr. porodník, který je u jeho porodu je fundovaný dostatečně??? ☹

nety
13. zář 2009

Milá Ani,Tvůj příběh pozorně sleduji a rozumím Tvým pocitům,nejsem z těch,kteří by Tě odsuzovali.Sama jsem prožila dva problematické porody a chápu Tvá slova.Rozhodnutí CLK mi přijde vzhledem k celé situaci a jejím důsledkům nespravedlivé,jednou má ta....titul,tak snad musí rozpoznat hypoxii a její následky ne!!Ani moc ti přeji druhé vytoužené miminko a držím palce.

aninam
autor
17. zář 2009

No me tento vysledek, ac je vina, neuspokojuje. Jelikoz mi opravdu prijde, ze u ni nedoslo k profesnimu pochybeni, ale jen k tomu volani. Volat preci muze vratna, sekretarka, sestra, porodni asistentka.......lekarka ma preci jednat! A co tedy probiraji na medicine, kdyz delaji statnice ze vsech okruhu? Ze by se o hypoxii plodu ani nezminili? Proc ji pozna "obycejna" porodni asistentka a lekarka, ktera dosahla titulu po 6ti letech studia ji nepozna?