Hypoxicko-ischemická encefalopatie u novorozenců

aninam
29. led 2009

Zakladam tohle tema kvuli matkam jako je romous a trpaslikg, ktere vi o cem je tahle diagnoza. Dale urcite uvitame Lucenek, ktera je clovek na svem miste a hodne nam pomaha.

sue
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
romous
29. led 2009

ikke co ty tady mame snad jine adminy ne???

ikke
29. led 2009

nie, teraz mate iba mna.

womenne
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
romous
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ikke
29. led 2009

mate aj nieco k teme?

alcatko.j
29. led 2009

Asi me Ikke smaze(Ikke, pokud by byl muj prspevek duvodem k tomu, abys tema zamkla, tak to prosim nedelej, jen mi nadej pres ip...) ..ale treba si to nekdo stihne precist a treba to neco nekomu da.....

uz treti tema je tady na stejnou smutnou zkusenost, obdobi maminky, smutnou vec, ktera se stala..a ve vsech se to stihlo "pomlit"...vsechny nazory uz tady padly, vsechny smery, kteramy se myslenky maminek ubiraji...nic noveho, krom spolecnych "zazitku" maminek, ktere to zazily, se tady nedaji vymenit...a presto porad dokola se tady strhavaji nove a nove bitky...a ja opravdu nemam slov, teda mam, pokousim se o to, ac jsme si x dni rikala, ze budu "drzet "hubu, protoze nemam k tematu co rict, krome vyjadreni soustrasti...ale mne to proste uz neda..oba"tabory" by se mozna mely malicko chytit za nos... 😔 tady uz to neni o nemocnym detech, o andilcich, ale o holkach, zahledenych do sebe(ne vsichni), o hadkach , o nadavkach 😔o utoceni, napadani...o slovickareni, neustalem napominani a pripominani, kdo co rekl, udelal, napsal, jak reagoval..pripada mi to uplne bez citu a jakoby se zapomnelo na to podstatne..na nemocne deti, na andilky.... 😔
To vazne musi kazdy reagovat, musi kazdy vyjadrit nazor(sama to delam, ja vim..)musi kazdy obhajovat, svuj nazor, musi se tu nadavat, urazet?To si nedokazete rict, ze proste budete uz "drzet"hubu, ze zatnete zuby a nechate uz toho?,....To vazne nejde, si myslet svoje, ale nechat to byt?.....

romous
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
milly23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aponchie
29. led 2009

jako sorry,ale kazdej jinej uz by byl davno zverejnen kdo to je 😖

aguaverde
29. led 2009

Holky proboha 🤐
to se ani trošku nestydíte ??

Nestotožňuji se s postojem Aninam 😔 ale nemám právo nikoho soudit 😔 Nemám právo nikoho poučovat 😔 Nemám právo někoho urážet 😔

To že já nesouhlasím s jedním názorem neznamená že hned toho dotyčného budu soudit 😔
Je mi Aninam líto, moc líto, ale přiznám se, nedokážu posoudit jak veliká bolest to pro ni musí být. 😔 vím že je to bolest veliká, ale boužel kdo to nezažil neví jak se Aninam cítí, co prožívá, co se jí honí hlavou.....
proto mi přijde ubohé urážet někoho, pokud sám nevím jak bych se choval.
připadá mi že nemáte soudnost, že nedokážete projevit úctu k tomu komu se něco stalo....

Aninam, přeji hodně sil do dalšího života, a i když vím že nikdy na vašeho andílka nezapomenete, a budeš mít po něm v srdci pořád bolavou díru, tak snad vás potká nové štěstí, a budeš zase šťastná ....moc ti to přeju..... 😔

onyx
29. led 2009

ahoj, diskutaberky, osobně jsem se k Aninam vyjádřila jednou už dříve a týkalo se to věku její maminky, v době, kdy byl dost probírán diskutujícími. Jinak se musím docela smát, protože tím, že admini mažou tato témata, dokazují, že jsou i pro ně zajímavá a čekají a tudíž ČTOU( do určité chvíle ), kam se debata dostane, takže.... 😀
Admini jsou taky jen lidi a ženy zejména, já osobně raději čtu diskuze na koníkovi než čumim na bednu 😵
Navíc jsem si sama díky Aninam a jiným vyhledala na netu o jaké diagnozy se jedná, takže se člověk díky tomu i dovzdělá. brou....

kechkat
29. led 2009

tak ja do tehle diskuze obcas nahlizim, neprispivam, ale ztotoznuji se s nazorem alcatka, citim to tak nejak podobne.

Určitě je to hrozne ztratit svoje vlastni dite, ja si to nedovedu vubec predstavit, ale bohuzel take mam ve svem okoli nekoho komu osud nepral, sice je tomu uz temez rok, tu pani potkavam, jsme z jednoho baraku a dodnes se s tim urcite nevyrovnala. Vzdy jsme se spolu zastavily, prohodily par slov o chystajici vybavicce, o blizicim se porodu, proste o takovych beznych vecech....... Kdyz jsem se dovedela ze se z porodnice vratila bez miminka, ze se neco semlelo pri porodu a ja jsem za par mesicu mela do stejne porodnice jit rodit, byla jsem na dne... Asi zrejme nastala take chyba ve vedeni porodu, udajne sel chlapecek koncem panevnim a obesil se na pup. snure. Nechapu proc se takove chybystavaji, nekdy me to prijde jako lenost a laxnost ze strany doktoru, kdyby udelali ultrazvuk, urcite by dosli na to ze neni neco v poradku a mohlo byt vse jinak.

Anitram preji vse nej do dalsiho zivota, divala jsem se ti do albicka a slzam jsem se nevyhla, tohle bych opravdu NIKDY zazit nechtela!!!! Jo a jeste jak tam mas tu asvoji tehu fotku, nespletla jsi se v tehu tydnech? Pises, ze jsi tam 14+6tt, nevim ale u nas uz by se to pocitalo jako 15+2tt??

aninam
autor
30. led 2009

kechkat: a to soudis dle ceho ty vypocty? Me vzdy lekar pocital dle posledni MS.

Prosim, respektujte tohle tema, ktere jsem zalozila pro ty, co maji diagnozu jako muj syn....HIE jakehokoliv stupne. Jiste se najde dalsi maminka, byt je to prilis krute, ktera tuhle diskuzi bude potrebovat.....

Diskuzi na moji osobu presouvam sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Moc dekuji za pochopeni....

aninam
autor
30. led 2009

kechkat: ja totiz rodila ve 41+1 tt.....

aninam
autor
30. led 2009

trpaslik: Muzes mi jeste napsat jak si postupovala v tom trestnim stihani? Jak dlouho to trva a co rikal pravnik, jake jsou nadeje a tak?

Romous: a co ty? Davala si trestni stihani nebo jen CLK?

trpaslikg
30. led 2009

tak a dodatek sem...myslim, ze se dozvim, ze nikdo nepochybil a ze mrzaceni deti (neschopnoosti lekare) je normalni...

trpaslikg
30. led 2009

tak a ted neco co by me zajimalo, vi nekdo o lecbe deti s DMO botulotoxinem...chci vedet uplne vse...jak se pozna jestli to diteti ma cenu aplikovat, jak se to aplikuje, popr. kde, jak dlouho cela procedura trva, samotne aplikovani, kolikrat a rehabilitace atd. nikde jsem to totiz nenasla a radeji bych to stejne mela od nekoho z praxe a hlavne cesky pro nas hlupacky...diky za odpoved 🙂

lucenek
30. led 2009

trpaslig můžu znát co se stalo? klidně do IP

aninam
autor
30. led 2009

Luci, podobny pripad jako ja i ve stejne nemocnici, diagnoza HIE 2. stupne ze trpaslikg?
Vice at ti napise trpaslikg, abych tady nezverejnovala to co vim. Tohle bylo ve zkratce, doufam, ze neva?

lucenek
30. led 2009

týjo a celkem po sobě...... 😲 😲 😲

aninam
autor
30. led 2009

no rozdil par let a to doslova.... 😖 😒 ☹

lucenek
30. led 2009

já myslela že u Sárinky

aninam
autor
30. led 2009

Ne u Klarky....

lucenek
30. led 2009

aha to jsem nevěděla 😔

lucenek
30. led 2009

holky valím manža potřebuje pc odpo jsem tu

romous
30. led 2009

jasne ja sem psala na ochranu pacienta,ted to resi advokat sam az vse vyresi ozve se mi,tak sem zvedava. 😖 ale pocitam s tim ze vse bylo normalni lekari preci nemuzou udelat chybu ze??

gabka32
30. led 2009

romous, doktori dělají plno chyb, ale většinou za to potrestaní nejsou. když je to ale pochybení takového rázu, určitě by se měli zodpovídat a pykat.
můžeš si taky najmout svého soudního znalce z oboru, který by vyhotovil posudek a ten bys mohla použít třeba proti posudku nemocnice. ale musela bys to zaplatit sama ☹

lucenek
30. led 2009

znalecký posudek cca do 5 tis...... ☹

aninam
autor
30. led 2009

To ja klidne zaplatim, ale nikoho, kdo by mi to udelal mi v CB nedoporucili, rekli mi at to dam CLK, ze ta ma nezavisle znalce a kdyz nebudu spokojena mohu to hnat ke krajske komisi a tak....takze stejny kolotoc, s tim, ze se jede jen dle dokumentace....