Hypoxicko-ischemická encefalopatie u novorozenců

aninam
29. led 2009

Zakladam tohle tema kvuli matkam jako je romous a trpaslikg, ktere vi o cem je tahle diagnoza. Dale urcite uvitame Lucenek, ktera je clovek na svem miste a hodne nam pomaha.

kveta
30. led 2009

Trpaslikg, nie som od fachu, takže to, čo sem píšem, som videla len v jednej televízii. Jeden dospelý chlapík sa jedného dňa zobudil a hlavu mu svaly ťahali do boku. Bolelo to, ale očakával, že si len preležal krk. Po mesiacoch ho tento problém neprešiel, ale hlavu mu čím ďalej tým viac stáčali svaly do boku, nikto nevedel, čím to bolo /ten dokument v TV bol o neznámych diagnózach/. Až sa našiel jeden odvážny doktor a vymyslel, že tam pichnú botulotoxín, v opakovaných dávkach /po pár týždňoch niekoľko injekcií/ a krk sa mu vrátil do pôvodnej polohy a bol normálne pohyblivý. Chlapík si to nevedel vynachváliť. Ale to nebola DMO.

trpaslikg
30. led 2009

hele holky poda se trestni oznameni, pravnikovy se de 5 tis. on to napise posle, vy pak dojdete na policii k vyslechu a po vyslechnuti vsech svedku se to da znalci a na naklady statu to vysetri...

trpaslikg
30. led 2009

no nevim nemusela to byt DMO, ale ono to povoluje nejak svalstvo tak mu to pomohlo...

aninam
autor
30. led 2009

Kdyz ja nemam s pravnikama dobry zkusenosti, radeji si dulezite veci delam sama....

romous
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aninam
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
trpaslikg
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aninam
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aninam
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
trpaslikg
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
trpaslikg
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aninam
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petruna
30. led 2009

romous : mala je nadherna !!!!!!!!! vubec neni videt, ze by ji neco bylo.
Casto na vas myslim, aby jste to obe zvladaly pokud mozno bez problemu !
jsi skvela !
a omlouvam se, ze vam sem lezu 😉

tytyta
31. led 2009

Zdravim všechny maminky,které zvladaji péči o takové dítě.Moc Vás všechny obdivuji.
Průbežne sleduji Vaše diskuze a chtěla bych se zeptat romous jaká u Vás byla příčina,že malá má toto onemocnění?Nevim jestli už jsi to někde dřív psala.
Díky a hodně sil do dalšího života,já bych to nezvládla.

romous
31. led 2009

sem moooc ráda,že se V ám to nase stesti libi.Neco vam povim kolegyne z prace ma postizenyho syna,kdyz sem s bi mela sluzbu pokazdy sme se o to, bavili obdivovala sem ji jak se o nej starala neustale mu z prace volala a tak pokazgy sem ji rikala jak je dobra a ze se dvim ze ho ma doma,ze bych to nezvladla,jak by se mi narodilo dite a nebylo normalni dala bych ho pryc to sem opakovala dokola a ejhle potkalo me to taky a bez jedinyho zavahani sme si Barusku vzali domu.proste jak to dite porodite a citite k nemu neco tak byste to zvladli se o nej starat to mo verte.Je to tezky strasne moc nerikam ze ne.lhala bych ale do ustavu ji nikdy nedam.TYTYTA.stalo se nam to nepozornosti a hlavne lenosti lekarky.jako aninam

petruna
31. led 2009

romous : clovek casto nevi jak se v jake situaci zachova...ja zas vzdycky rikala, ze bych si postizene dite nechala, ale kdybych se dostala do te situace, kdo vi jak bych se zachovala...Nikdy nerikej nikdy.
Jen mam teda jasno v tom, ze bych nesla na potrat, kdybych to vedela predem (doufam, ze se tady ale nestrhne zase nejaka bitka v otazce potratu, na to jsou tady jina temata) Jen tim chci rict, ze v tomhle mam jasno (mela jsem riziko downa 1:140 a odmitla jsem amnio, cimz jsem v podstate potvrdila, ze bych na potrat nesla a ze bych si downa nechala), ale mluvim o situaci, kdy to clovek neceka a pak je pred to postavenej po porodu...takovou situaci uz neznam a nemuzu teda soudit, jak bych to prozivala.

asi jsem mimo tema a smazou me 😅
kazdopadne romous, tvoje holcicka je opravdu krasna a myslim, ze tim to muzes mit trochu ulehcene od hnusnych pohledu kolemjoucich.
A podle fotek mi pride i ze toho dost umi, nevypada jako lezacek. Co vsechno umi ? Ja kdyz ji vidim tak nemuzu uverit jakou ma diagnozu. Verim, ze se to zlepsi. verim, ze se zazraky deji....
Moc bych ti prala, aby se mala lepsila, pokud to jen trochu jde !!

a jak to ma s papanim ? jak dlouho bude mit sondu ? bude nekdy jist smaa ?

anta
31. led 2009

Romous - Barušku máš moc krásnou a koukám, že je to kus ženské, moc držím palečky, ať se vyvíjí pokud možno co nejlépe a vám hodně sil posílám aspoň vzduchem😉

aninam
autor
31. led 2009

Romous i trpaslik a vsichni okolo mate moc krasne deti....

Jen chci napsat jedno: Jsou moc krasni, ale krasa nekdy schovava to podstatne.....
Me bylo vcera a dneska moc smutno....Tchana jsme si privezli domu....

romous
31. led 2009

petruna.Nosankem uz sondu baruska nema tu mela jen do dvou mesicu ted ma sondu rovnou do briska tzv.PEG,a zatim nevypada ze by bastila sama strasne u toho breci a navic nic nez mliko netoeruje takze s tim jidlem je to spatny.Neni na ni zatim nic videt ale casem asi bude,no uvidime.Jinak co umi??Nic je stale jako novorozenec hracky nebere rucicky necuca.nesmeje proste se jen chova a nebo spinka.

anta
31. led 2009

Ani, já vím, že krása není to nejdůležitější, jen jsem chtěla pozdvihnout na dušičce 😉 Protože Barunka krásná jeeee 😉

aninam
autor
31. led 2009

Vsechny deti jsou krasne, protoze jsou nase...
anta: i muj syn byl moc krasny, snad proto to tak boli a proto takove chovani......Miluji ho a nikdy neprestanu!

petruna
31. led 2009

jasne ze krasa neni vse, jen jsem to musela romous napsat. Protoze me to az zaskocilo, jak je pekna. Po tom co psala jak moc je postizena. Na fotkach vypada jako zdrava 😔
Vcera jsem i poprve videla Honzika bez hadicek a orvala to. Krasnej chlapecek.
Je to tak smutny. Dnes jsem si byla sednou s kamaradkou, ktera ve 36 tt rodila mrtveho chlapecka (nemel zadne postizeni, ani se neudusil snurou nebo tak, proste zemrel) ☹ Nektere osudy jsou fakt neuveritelene tezke.
Ale kamaradka uz je na tom o hodne lip (stalo se to v cervnu), cas hodne pomaha, i kdyz nevyleci.

petruna
31. led 2009

uvedomuju si, ze je to tema o urcitem druhu postizeni, tak se opet omlouvam, ze sem lezu. Pokusim se priste ovladnout 😉 😅
ani, romous, trpaslik : preju vam hodne stesti, at se uz vsechno zle v dobre obrati.

aninam
autor
31. led 2009

Petruna: Cas je opravdu lekem, ktery muze uklidnit, ale nemusi vylecit......

romous
31. led 2009

Ja sem stastna ze je krasna a nerikate to jen vy tady ale i okoli proste vsichni a o to to boli vic ze by z ni mohla byt krasny holcicka ma neskutecne dlouhy rasy a krasne modry ocicka.

aninam
autor
31. led 2009

Malej mel zase krasny vlasky a perfektni oboci a dlouhy rasy.....Mel 7 cm dlouhou nozicku a vypadal uz pri narozeni jako 2-3 mesicni dite.....

cert..ova
31. led 2009

Ahoj všeem,
romous, taky jsem Ti koukala do albíčka a máš opravdu moc krásnou holčičku.

lucenek
31. led 2009

rom baruška bya cvalík jak se narodila že? 🙂

romous
31. led 2009

luci to se ti zda myslela sem si to taky kdyz mi tu fotecku ukazali,ale byla otekla plna vody nemohla ani otevrit ocicka jak byla otekla proto to tak vypada,kdaz se narodila mela 3,75 a druhy den pres 4 kg.

lucenek
31. led 2009

ahá to měla stejnou váhu jako sára když se narodila...bobek tak natýct.....