Jak často při rýmě odsáváte?

glickaiva
25. bře 2010

ahojky, jak částo při rýmě odsáváte? my máme ted každý měsíc rýmu, neprd. Mám strach z komplikací, protože zahleněné jsou obě hodně. Mám odsávačku na vysavač, výborná, ale odsávám snad pořád, starší soplík nevytíká, pořád funí a vysmrkat se pořádně neumí.

alti
25. bře 2010

Zrovna teď taky rýmujeme a odsávám každou chvilku, jak je potřeba. Malý to odsávání (taky vysavačem) naštěstí dobře snáší. Než jdeme odsávat prokapů nos vincentkou, potom odsaji a před spaním kapu kapičky (Nasivin), aby se trochu prospal - teď při rýmě spíme hůř. Odsávám i v noci po 2-3 dny to je nejhorší to odsávám i po půl hod., když jsme venku tak utírám a doma opět vysáváme. V období rýmy máme vysavač pořád v síti v kuchyni a hrčíme. Po třech dnech je to už lepší, ty tři dny, ale pořád vysávám. V době rýmy ještě koupím lactobacily a baštíme máme dobrou zkušenost. 😉

glickaiva
autor
25. bře 2010

tak to jsme na tom podobně, taky ty první tři dny odsávám nejvíc. Já stříkám na uvolnění Stérimar. Před spaním též kapky, ale ne Nasivin, nám se moc neosvědčil, na nás platí Otrivin, i Mudr. Nám je doporučil, že na ORL si je moc chválí. Asi to chce vyzkoušet.
V noci teda neodsávám, holky spí krásně, až do rána. Ráno teda je co odsát,ale spí klidně a nechrčí, takže je nebudu budit, že???
A říkáš lactobacil je dobrý?

andykov
25. bře 2010

Bohužel tak\ máme skoro každý měsíc rýmu ☹ Odsávám podle potřeby, když vidím, že nemůže dýchat nebo, že chrčí... Když má slabší rýmu, tak 1x za noc a když silnější, tak i vícekrát a taky vždy kapu nasivin na spaní a hodně se mi osvědčila vařící voda v dóze někde kolen postýlky, když jde spinkat, strašně jí to pomůže... U odsávání nedjřív řvala jak tygr, ale teď už se lepší, někdy ani necekne..

alti
25. bře 2010

Nám Nasivin na noc vyhovuje i když používám stále ty pro kojence. Je fakt, že rýmu máme tak čtvrtletně a když je to u vás častěji tak Nasivin moc dlouhodobě a opakovaně nedoporučují max týden. Já využívám jen aby mohl spát jak se to zlepší dávám jen Vincentku. Lactobacily používám od Valosunu - BIOPRON je pro děti od 1.měsíce ve formě prášku baleného v sáčcích - já dávám večer do kaše nebo se může rozpustit do mléka má nasládlou chuť. Teď dávám dost často a polední rýmu jsme měli v listopadu. Tak vyzkoušej tím se nedá nic pokazit. 🙂

alti
25. bře 2010

Jo a naše dr. říká radši často odsávat než mít zánět středního ucha a píchat. Čím víc odsáváš tím rychlejí je to pryč. 😉

glickaiva
autor
25. bře 2010

Tak Venda už bude asi dobrá, ale Adélku jsem odsávala snad už 12x, hruza, odsaju a hned můžu znova. Naštěstí se nechá odsát dobrovolně. Ten lactobacil vyzkouším, díky za radu.
My ještě na radu doktora dáváme při rýmě Fenistil.