Jak dlouhá je inkubační doba průjmu? A nakažlivost?

knobloska
27. pro 2008

Ahoj maminky, teď od nás odešla kamarádka a její malá má průjem. Nechápu, že k nám chodí, ale stalo se. Má ho prý od úterka, chodí tak 5x denně. Jsou jí 3 roky, naší malý je 9 měsíců, tak se bojím, aby v případě, že je virovej, to naše holčička neodnesla hůř. Už jednou jsem s ní s průjmem v nemocnici byla a bylo to strašný.
Chci se zeptat - kdyby to bylo virové, jak dlouhá je inkubační doba a jakou má Kristýnka šanci, že se nakazila? Děkuju

kopretinka08
27. pro 2008

v dnešní době viróz je to nezodpovědnost. Taky záleží jakou má barvu a zda je tepltní - nebo byla zda pije nebo jí? Jestli to spíš nemá z jídla - cukroví a pod. 🙂)

knobloska
autor
27. pro 2008

Nechci plašit, možná to je z jídla. Jí všechno, teplotu nemá. Jen ten průjem. Teď budu zase trnout, jestli to malá nechytila.

fiallinka
29. pro 2008

Ahoj, můj manžel měl střevní problémy virového původu, měla to celá škola, kde učí - měl k tomu i horečky, zvracel, malý měl tři týdny a já jsem z toho byla úplně na vývrat, ale vyhodit jsem ho nemohla, že... nakonec to on ani já nechytil, přestože s ním v kontaktu byl a virové to bylo určitě (šetřila to hygiena). Takže neboj, holčičky spolu byly jen krátce, vůbec to virové být nemuselo, což je vždycky víc pravděpodobné, šance, že to chytí, je určitě malá.

kopcik
29. pro 2008

průjem od úterka a dneska je pondělí... z jídla pochybuji, že by to tak dlouho trvalo. malý měl virozu, trpěl průjmem asi dva týdny. už nikdy.... kdyby ke mě někdo přišel s průjmem byla bych zlostí bez sebe. u tak malých dětí to fakt není sranda....

jandaj
29. pro 2008

souhlasím, takovou návštěvu bych hnala, ať se zlobí nebo ne. Taky jsem si to s malým zažila a nic příjemnýho to nebylo ☹

knobloska
autor
29. pro 2008

Já už jsem to právě zažila taky 😖 . Byla jsem s ní 4 dny v nemocnici, byl to virový průjem, nějaké adenoviry a asi pěkný potvory, pže to malá měla celkem asi 8 dní.
Jandaj, já jsem to nevěděla, jinak bych je také hnala. Zjistila jsem to až když odcházeli a malá byla kakat, bylo otevřeno a slyšela jsem to....A to mi věřte, že jsem stále zlostí bez sebe. Dneska už ho jejich holčička nemá, prý to bylo asi z cukroví, jak jedla ořechy. Budu doufat.
Zase na druhou stranu, kdo občas nemá průjem, že.

jandaj
29. pro 2008

to znám, byla jsem v nemocnici na JIP, když malej zvracel. Průjem měl před týdnem, to konečně zkončil, ale trvalo to 14 dní a bylo to z hlenem, už to vypadalo na nemocnici, ale tvrdá dieta to nakonec upravila. Ale ufff, měla jsem hodně nervy. Tak ať vám to dobře dopadne a nedostanenete to, je to fakt hrůůůůůza 😒