Jak dlouho být s dítětem (3) doma po zánětu stř. ucha?

sarinka47
22. bře 2011

Mám dotaz,který se týká zánětu středního ucha.Včera jsme byli v nemocnici na píchání,jelikož náš chlapeček chodí do školky a já bohuel 😉 do práce, mám dotaz, jak asi přibližně trvá doba,po kterou je potřeba s malým nechodit ven, event. kdy jít školky,díky za odpovědi

vojtisek2007
22. bře 2011

my zůstavali doma vždycky týden.... ☹ ☹ ☹

kutcher
22. bře 2011

@sarinka47 Jeden z těch "lepších" doktorů mi řekl, že následná rehabilitace má být dvojnásobkem doby, po kterou dítě mělo akutní příznaky, velmi jednoduché! Tím není myšleno, že by dítě nemohlo vůbec ven, když se na to cítí, ale mělo by se vyhýbat špatnému počasí-stačí aby trošku fouklo, kolektivu, nemocným jedincům atd.

andy80
23. bře 2011

Já vždycky nechávám malého ještě týden po odeznění nemoci, je to lepší pořádně doléčit, protože po nemoci mají děti oslabenou imunitu a jak vlezou do kolektivu, tak s nima můžeš zůstat doma nanovo. Jinak ven chodíme i nemocní, pokud nejsou horečky, pokud jsou horečky, tak ven chodíme třetí den po poslední horečce.

zany
23. bře 2011

@sarinka47
Taky jsem včera bohužel byla s dcerou na píchání, dostala atb a primář mi řekl, že jí mám nechat do pátku doma a pak můžeme ven 😉 V úterý jdeme na kontrolu, tak uvidíme co nám řekne...
Jinak do kolektivu jí brát ještě nebudeme, půjdeme ven, ale mezi děti radši ne 🙂

sarlotta
23. bře 2011

Po nemoci dodržuju klidový režim doma stejně dlouhou dobu po kterou bylo dítko nemocné.

Po pichání ouška bych tomu dala určitě minimálně 3dny doma a taky aby učitelky ve školce OPRAVDU dohlédly aby měl čepici na uších... pokud u Vás neřádí chřipka, střevní viróza apod tak ty 3dny... jinak bych měla strach, že si donese něco dalšího k tomu.

aneta15
29. zář 2012

Ve čtvrtek jsme byli s dcerou na píchnutí ouška, není vůbec nachlazená přibližně před 14 dny měla rýmu. V uchu měla už zánět takže jí ho píchli a od té doby je v pohodě, nic jí není. Myslíte, že může v pondělí do školky.

pettule
29. zář 2012

Myslím, že by ještě neměla ☹ Mému chlapečkovi již píchali ucho 7x a vždy pan doktor říká snažit se udržet dítě cca týden v klidu. Což myslím ve školce je docela problém. A to jsme naštěstí vždy bez antibiotik a prcek se mi zdá již druhý den naprosto v pohodě. Ale je fakt, že je to zánět v hlavě a není to sranda ☹ . Vždy jsem se hned ptala, jestli prcek může do školky, ale vždy jsem ho měla nechat min. týden doma. Mohli jsme na chvilku ven, ale nelítat 🙂. Takže já bych dala nejdříve ve středu.

ange_de_la_morte
29. zář 2012

@aneta15: já osobně se kloním k tomu zůstat týden doma, ale pokud není zbytí a je jí dobře tak asi do školky může, ale fakt bych zdůraznila ať pohlídají čepici na ven

petronelanikolete
25. dub 2013

Holky poraďte v pondělí 25.4 dceři píchali již už podruhé ucho,už horečky nemá,ale ten oblyčej taky nic moc jako šmrnc jestli mi rozumíte 😀 Venku je tak krásně myslíte ,že bychom mohli jít ven mám ještě synátora 9m. a musíme být zavřený s ní táta nám jezdí moc dlouho z práce ☹aspon na chvilku v pátek ,a co popřípadě na hlavu ,ještě tedy berem antibiotika po 8h.Ale už se evidentně nudí ...hry a vše co je pro děti jsme si vyhráli televize -pohádky myslím ,že už jí to doma nabaví. a blbne 😲 v pondělí jdeme na kontrolu.... 😉 díky

jetynka
25. dub 2013

@petronelanikolete No pokud má antibiotika měla by být doma, mohlo by se jí to vrátit a neměla by jít na sluníčko. Vím to u sebe, můj Vojta má už po xté záněty ucha a pokud to nedoléčíš doma je to zpátky. Zkuste vydržet, já vím že to láká jít ven úplně to chápu 🙂

baris
25. dub 2013

@petronelanikolete pokud má dítě ATB, tak bych rozhodně nešla ven. To, že je dítěti lépe ještě neznamená, že je zdravé 😖 Tělo ještě porád bojuje s nemocí a je hodně oslabené. To pak jenom stačí, když vedle někdo kýchne a nemoc je zpátky 😝

moudivlacek
25. dub 2013

a jeje tohle moc dobre znam, od zari, kdy malej nastoupil do skolky do brezna jsme meli 8!!! zanetu stredniho ucha ☹ nejhorsi je, ze ve chvili,kdy se ucho pichne/prip praskne samo mu de fakto uz nic nebylo,nastesti u toho nebyly teploty nic,ale i tak jsem ho tyden nechala doma, drzim palce,at se neopakuje jak u nas

veruska007
25. dub 2013

Já bych teda ven šla, aspoň na chvilku. Na hlavu třeba šátek nebo něco přes ouško, pro jistotu... já chodím s dětmi i když jsou ještě po nemoci, do školky ne, ale na krátkou procházku - já si zas myslím, že to moc neuškodí. Doma prckové kolikrát divočí mnohokrát víc než venku, dojdeme někam na plácek za domem, kde nefouká, je teplo, nenechám je teda lítat - třeba prohlížíme kytičky, hledáme berušky, mravenečky... stačí půl hodinka a myslím, že to dětem prospěje. Já mám zánět středního ucha zrovna teď a teda ven normálně chodím, atb. budu mít ještě týden.

morgan
25. dub 2013

Syn ma zanet a atb taky v jednom kuse,ale dle doktorky na malé procházky chodit normálně můžeme i pri atb,ne teda na to sluníčko přímo...