Jak dlouho podávat rýžový odvar při zvracení?

sarlotta
24. bře 2011

Ahojík holky, potřebovala bych se poradit s někým kdo má osobní zkušenost 😉
Dcerka (8měs) zvracela z neděle na pondělí... byli sme u doc, dostali sme čípky proti zvracení a zákaz mléka, s tím, že mám dávat mrkev, rýži, brambor, banán, jablíčko, vodu - minerálku, černý čaj, rýžový odvar, rýžovou kaši do vody.
Z pondělí na úterý byla šílená noc, zvracela a dávila se i přes čípky 😔 , ale ustáli sme to, hlavně byla bez teploty a čaj pila pěkně.
V úterý dobré , jedla mrkev, rýži, banán, rýž.kaše, v noci pila rýžový odvar.
Ve středu sem jí přidala do 150ml rýžového odvaru 1odměrku nutrilonu a vypila a ok, přes den jedla pěkně, mrkev, brambor, ovesné vločky... pak jsem jí stejně nachystala i v noci ze středy na čtvrtek - rýž.odvar 150ml a nutrilonu 1odměrku - pila 2x , ráno trochu blinkala u říhání.
Ve čtvrtek ( dneska) pak dostala kaši rýžovou půl a hami mléčnou rýžovou půl. Spala pak 2,5hodiny a vzbudila se s horečkou 38,3 na poledne, nic nechtěla jíst, co sem jí dala, to vyhodila, jen čaj pila... odpoledne vyhodila hned po jídle mrkvičku s jabkem. Večer jsem zkusila rýžovou nemléčnou kaši s banánem a to jedla trošku a pak rýžový odvar - vypila a neblinkala.. teplota šla dolů ..37,8. Stolici měla dnes 2x - ráno a večer ani hustou ani řídkou.

Tak popis by byl 😝 😉

A dotaz: doktor mi řekl, že mám to mlíčko zvolna přidávat už po 2dnech diety... mě se to zdá brzo a myslím, že tohle byla reakce 😅 😔 Nebo myslíte, že je v tom nějaká další viroza ? Jak dlouho je možné podávat rýžový odvar místo mléka ? Nebude mít pak moc tuhou stolici zase ? když jí tolik rýže pořád ?
Přemýšlím, že jí nechám vzít stěr asi, ta teplota se mi nelíbí, když v pondělí ji neměla a byla na tom daleko hůř 😝
Jaké máte zkušenosti s tak podrážděným žaludkem ? Prosím o nějaké rady co dávat k jídlu, děkuju 😉

latvia
24. bře 2011

mlieko by som nedavala vobec,nepotrebuje ho. to, co jej davas, jej staci, dieta by sa mala drzat aspon 5 dni.este by som pridala nejake probiotika, hylak forte mame odskusany a funguje u nas najlepsie

artuse
24. bře 2011

také bych teď mléčné výrobky vynechala, aspoň 5-7 dní...ten rýžový odvar myslím nevadí, kdyby byla stolice hodně tuhá, tak ho nedávej a probiotika určitě

sarlotta
autor
24. bře 2011

jo holky, to už jsem si napsala na lístek probiotika 😉 mám pocit, že je jíme furt... před 3 týdny bronchitida - antibiotika, tak jsem ji krmila i probiotikama a došly už. jogurty ještě nejíme. ještě sem vygooglila nějaký ORS 200, ale to je spíš na průjem ? je na tom něco speciálního co není v klasicky uvařené rýži s mrkví ?

latvia
24. bře 2011

@sarlotta probiotika by mali obsahovat bakterialne kmene ktore sa nachadzaju v hrubom creve a podielaju sa na spracovani potravy a konzistencii stolice. hylak a infant dophilus napriklad obsahuju tusim 6 kmenov tychto bakterii, ine probiotika vacsinou 1-2 kmene a vitaminy skupiny B (nutrolinB)

luthien.k
25. bře 2011

@sarlotta, pro takto staré dítko jsou nejlepšími probiotiky s živími bakteriemi Bio Gaia. Infants Dophilus je také moc dobrý, ale je bez porady s lékařem určen až od dvou let. Hylak je trochu něco jiného, ten neobsahuje živé bakterie (navíc při zvracení se doporučuje užívat jen na doporučení lékaře), nám pediatrička nedoporučila brát obojí, buď jedno nebo druhé (ale na problémy se stolicí - průjmovitá, hlenovitá...).
Jinak bych při takových příznacích chtěla podrobnější vyšetření, když má ty teploty...

dagmarkaaa
25. bře 2011

@sarlotta naše malá měla tyhle střevní hrůzy tento týden a předtím asi měsíc zpátky ale do 3-4 dnů byla zase fit, rýži měla 2 dny. Je to hrůza tak se držte! 😉 Mě mudr říkala že mlíko můžu dát nejdřív 24h od chvíle co už děťátko nezvrací, když se mlíka dožaduje. My počkali tak 2-3 dny a pak jsem jí dala bezlaktózové HA mlíko a v pohodě to strávila. Ale když ti ještě nepřijde že je holčička fit tak nedávat a dodržovat dietku....
Taky mi přijde že u vás to trvá už dlouho, navíc ty teploty.... snad to nic nebude a brzy bude líp!

sarlotta
autor
25. bře 2011

Díky holky🙂 Tak jsme byli u doc a prohlédl nás, prohmatal bříško, poslechl, prohlédl pusinku, jazyk... shledal, že malá vypadá ,,dobře" 😉 Teplotu už dnes nemáme 😅, Stěr nedoporučil, pže průjem nemá. Takže 2-3dny dietka rýžová bez mléka a pak zase mlíčko zkusit.... no to jsem zvědavá. Koupila jsem probiotika od Swiss Infant Acidophilus - ty co vždycky kupuju 😉 ... Hylac nám nedoporučil, že je hodně kyselý, že by mi to blila. Teplotu uznal jako reakci na to podání mléka, kvůli ještě nedoléčené sliznici a nebo mohou být od zoubků, pže ještě nemáme žádný v 8mi měs... taky těch 38st by odpovídalo zoubkům. Ale dásenka napuchlé nemá. Teď spinká, jedla ráno kašu rýžovou s banánem, rýž.odvar, pak banán s jablkem a trochu rýž.odvaru . Jsem zvědavá s čím se vzbudí 😝 😅 😉 Fakt se bojím jí to mléko dát pak za pár dní, ach jo... já to blití nesnáším, ale kdo jo, že 😝
@latvia
@artuse
@luthien.k
@dagmarkaaa