Jak jste spokojení se svou dětskou lékařkou?

maudn
15. pro 2012

Ahoj holky,
ptám se na spokojenost a zkušenosti s Vaší dětskou lékařkou. Já s tou svou byla moc spokojena,ale teď to dost pokulhává. Příjde mi, že matka si musí na vše přijít sama a vše načíst (pokud nemá zkušenné známé a rodinu). Syn je nedonošený, tak jsem možná přecitlivělá, proto chci znát Váš názor.
Začalo to,když měl malej dlouhodobou rýmu (asi měsic, možná déle), říkala, že je to normální a že to bývá. Doktorka na ORL nám pak řekla, že v žádném případě nenechávat,tak dlouho a doporučila nám sprej,který za pár dnů rýmu vyléčil.
Druhá věc byla s očima, měl hnisavý zánět spojivek a dala nám nějaké kapky, které ani po týdnu nezabrali. A opět na ORL nám dali kapk, které za pár dnů oči vyléčili.
Pak to pokračovalo s příkrmama. Malej se budil v noci po hodně (asi hlady ale nevím), tak jsem volala doktorce, jestli můžu začít dávat kaši. Měl asi 5měs. (7 kalendářně). Řekla mi, že vzhledem k tomu, že můj manžel byl v mládí hodně obézní (což věděla z anamnézi), tak by ji nedávala, aby si malej neudělal základ na obezitu.
Pak když malému už táhlo na 6.měsíc (8. měsíc kalendářně), tak jsem viděla, že mléko nestačí. Volala jsem doktoce a ona mi jen udiveně řekla- a my jsme ještě nedávali zeleninku, no tak dávejte... Sestřička mi aspoň po telefonu vysvětlila hlavní zásady.
Pak měl a má malej šílené zácpy. Volala jsem doktorce asi třikrát a vždy to zahrála (mi přišlo do outu), no tak dejte méně, dejte mrkvovou štávu- nezabralo to, volala jsem za týden znova a pak znova. Až o měsíc později mi řekla o pitném režimu- respektive se zeptala a kolik vypije tekutin? Kdybych si nepřečetla x článků o zácpě příkrmech, tak bych ani tekutiny navíc nezačala sama (bez jejího dotazu o měsic později) dávat. Sama jsem si pak zjitila, že svačinky, kašičku dávat a později mu zavedla navíc tyto jídla, ona mi o nich ani neřekla, podle ní asi dávám pořád jen oběd nebo to bere jako samozřejmost.
Ale pokaždé se ptá, jestli cvičíme vojtovku a chce ukazovat cviky- o kterých asi moc neví, ale trvá na tom! Pak mě zkouší jako debila, aby si ověřila, jestli jí nelžu- ptá se na cenu gravimilku, který mi pořád nutila, aby věděla, jestli jsme ho fakt koupili nebo na značku mrkvové šťávy, kterou jsme mu dali, protože prý není možné,abychom byli jediní komu na zácpu nezabrala v její praxi.
Volala jsem pak specialitce a poradila mi na zácpu šetrné projímadlo, které mohu dvákrát týdně podávat i dlouhodobě, abych mu pomohla. Dle ní je to normální a nevadí,když týden nekadí a pak dva dny trpí bolestmi při kakání. Pak teda řekla, že to je asi těma vysokýma dávkama železa a že to snížíme.
Nevím, co si mám myslet, možná mi to přijde takové jen proto, že mám první dítě a v rodině nikdo děti nemá a tak není všechno taková samozřejmost, jak to máte Vy?
Nechám se poučit, jestli to nepřeháním a lékaři jsou opravdu jen takové postavičky na očkování a na léčení chřipky.

mamkamarketa
15. pro 2012

Jsem moc spokojena.

o vsem se s ni da domluvit. Je rozumna a poradi. Pri kazde nemoci dela CRP, aby se ujistila, ze nebude strilet ATB zbytecne.
Neustale se vzdelava v oboru.

To co popisujes ty mi moc normalni neprijde a zacala bych hledat jineho pediatra.

pusolamy
15. pro 2012

j taky nejsem nijak spokojena radsi tam nejdu, po tom co jsme si zezacatku zkusili kdyz mala nepribirala , jak me tam nutily kojit rvouci dite aby vedela kolik vypije no hruza. ted se desim vzdy kdyz tam budu muset jit co si na nas zase vymysli

anetka1701
15. pro 2012

Obecně vzato, s dětskou doktorkou jsem spokojená. Jasně že věci hledám/konzultuju i na internetu, ale když jde o něco vážného, vždycky volám. Několikrát nás (s drobnostma) už i poslala na specializovaný vyšetření, doslova mi řekla "aby nic nezanedbala" a mám pocit, že se stará jak je třeba. Některý věci mi na ní vadí, jinejm nepřikládám takovej význam, ale vysvětlí co je potřeba sama od sebe i odpovídá na otázky, dá na můj názor (třeba na očkování, jídlo...) a jenom mně třeba upozorní co z toho rozhodnutí pro mně a malou vyplívá, ale nehádá se a respektuje mně. Jasně že by mohlo bejt líp - ale to může bejt vždycky - nicméně nemám důvod doktorku měnit a hledat někoho jinýho, protože si zatím mojí důvěru nezkazila... Jinak jestli s dětskou spokojená nejsi, tak není problém najít jinou (zkus www.znamylekar.cz ) a nemusíš se stresovat. Podle mně je nejduležitější k doktorovi cejtit důvěru - a to ty zjevně nemáš...

saminomimino
15. pro 2012

Teď už velice,chodím k mladému pediatrovi,vyměnila jsem ho za nevhodnou pediatričku která slepičla co slepičí asi 100 dalších lékařů,žádný osobní pohled názor nic...teď jsem nadmíru spokojená,on vzlhedem k tomu že mám 3 dítě nás na prohlídkách až tak "neprožívá" spíš vždycky vedem debatu co a jak a vždy se ptá mně co a jak děti,je milý i jeho sestra,hezky mně pochválí že mám dítka pěkná,no proč ne,i máma si to zaslouží,místo urážení od minuléhé doktora je to příjmená změna 😉

kristi
15. pro 2012

ja jsem s nasi spokojena velmi moc, je to super zenska, CRP dela vzdy, kdyz Miu neco trapi ( coz je max. 2x do roka), jinak je opravdu pohodarka, ktera se moc nestresuje a vsechno mi vysvetli pekne po lopate

kacenka1111
15. pro 2012

Tahle diskuze je jak delana pro me, aktualne to ted resim. NEJSEM! ABSOLUTNE NEJSEM! Doktorka mila, sestra taky. Tot vse. Mala ma abkm. Nikdo nic neresi, nikam me neposle. To prejde samo. Dite alergik, davat sklenicky ( v kazde je pridane neco navic - po trech vecich se mi osypala, od te doby varim ). UM ( kojila jsem 2m+2t ) mi doporucila Bebu, ac vedela, ze mame abkm. Myslela si, ze si vymyslim. Otocim krabici s UM a ejhle, nesmi se podavat pri abkm. Takhle je to se vsim. Vsechno je noromalni, vsechno prehanim. jako nastudovat si prikrmy, jak se davaji, neni problem, to by asi mama mela sama, ale zavaznejsi veci by mela doktorka, od toho preci je!!! Chtela jsem v tydnu prejit k mudre, co se timto zabyva, chodi k ni kamoska, ale ma plno, zacnu hledat jinou. na vysetreni me proste neposle a abkm se pry nejak pak ztrati ( to asi ano, ale potreba do te doby neco s ni delat ). Koza jedna. Jdu tam az v unoru, ale pocitam, ze se mi podari v lednu sehnat jinou. Doufam a moc si to preji. Nic neresi, jsem asi hypochondr. Takze za me - nejsem a je to koza. Hawk. Drzim palce, at si najdes jinou a lepsi. Sobe taky. Jo CRP asi ani nevi, co je😀.

handm
15. pro 2012

Já jsem s naší spokojena maximálně! Je to skvělá ženská, furt se dovzdělává, vše se s ní dá probrat, poradí, ochotná, mobil je samozřejmost, ATB dává až jako poslední možnost, CRP vždy, když je problém. Malej tam odmala chodí uplně nadšenej. Sestřička je taky super!

marecek4
15. pro 2012

s starou dr jsme byli spokojení,ale co odešla do důchodu tak ne ☹,velký děti podezírá ze záškoláctví a že si jen vymýšlí a s malýma se moc nepáře,naštěstí nebýváme nemocní tak ji moc nepotřebujem a rýmu s kašlem si kurýrujem sami,ale až nás polapí něco horšího....

eficenka
15. pro 2012

nejsem spokojená, ale jiná pediatrička je hodinu autem od nás... tak chodíme k této, klasická tabulková doktorka 😠
vše jede podle starých zaběhlých norem a o nových věcech ohledně očkování, alergií atd nemá ani páru,...
naštěstí sem děstká fyzio a vždy si "vydupu" co chci a nenechávám se strhnout jejíma řečma o příkrmech a nutnosti všeho očkování a všeho přibírání na váze atd...

beruska24.9.
15. pro 2012

Dřív jsem celkem spokojená byla, ale je pravda, že jsme tam chodili v podstatě jen na pravidelné prohlídky a očkování.
Od chvíle, co starší nastoupila do školky a každou chvíli je některá holka nemocná, už tak spokojená nejsem. Kolikrát mám pocit, že si, jako laik, diagnozu určuji sama 😠 Už se mi stalo, že jsem byla v pátek se starší na kontrole, prý vše v pořádku a v sobotu jsem s ní jela na pohotovost. Zrovna tak nedávno u mladší, v pondělí kontrola, prý vše v pořádku, dobrat atb, večer teplota 40st., tak jsem radši volala na pohotovost poradit se o vhodnosti dát něco na teplotu, když má atb, v týdnu další kontrola u naší dr. a další atb. 😝
Jenže změnit dr. není tak lehké, musela bych daleko dojíždět, takhle to mám o 3 vesnice dál.

petrusew
15. pro 2012

Ja jsem moc spokojena.Doktorka poradi o prikrmech informuje.Nemam s ni problemy.Tvou bych asi vymenila.

schnek
15. pro 2012

jsem spokojená, máme dobrou doktorku, nikdy jsem s ní neměla žádný problém ohledně diagnozy a léčby, spíš naopak, kolikrát mi přijde, že se stará nad rámec svých povinností, dá se s ní domluvit a respektuje naše odlišné názorty třeba na očkování, necpe bezhlavě ATB atp. Trošku mě zarazilo, že jsem si u ní musela vydupat vyšetření prostředního u pschologa a na foniatrii, sama od sebe by nás tam asi v tu dobu neposlala, ale beru to, že praktičtí dětští lékaři nemají s tímhle moc zkušenost. To, co popisuješ, mi ok nepřijde, poohlédla bych se po někom jiném, pokud je to reálné.

lucinka_jirackova
15. pro 2012

já jsem s naší doktorkou moc spokojená...podle je to nejlepší dr pro děti a dorost v našem městě!! o všem se s ní dá mluvit, poradí...malej 2 krát byl nachlazenej a ona nám pokaždé předepsala lék nebo kapky po kterých to měl do 3 dnů pryč!! 🙂 na očkování je skvělá...v červnu jsme jeli na dovču tak se jí ptám jestli radši nějaké očkování když jedeme do zahraničí a ona tedy že by bylo nejlepší havrix (proti žloutence) a bez problémů...teď měl malej nehodu a upadl na roh obývací stěny a tak jsem s ním běžela hned k ní a ona mu to vyšetřila, poradila kdyby zvracel nebo se motal tak hned, ale že na otřes to nevypadá...řekla že máme ledovat...no prostě super doktorka!! já k ní také ještě minulý rok chodila...a fakt super!!! 🙂

apollo11
15. pro 2012

Z lidského hlediska je fajn, příjemná, z profesního nic moc - má občas zastaralé postoje (třeba v půlroce mi doporučovala pomalu přestávat kojit, přestože malá prospívala až až), dost některé věci zobecňuje a většinou moc neporadí, nebo to co člověk už dávno ví a s čím už vlastně přišel 😉 ale zase respektuje můj názor a dokáže se dohodnout (např. bez námitek posunula povinné očkování jen protože jsem chtěla, aby ho malá dostala později) - to beru jako velké plus. Malá ani nikdy nebyla vážněji nemocná, takže nemusíme skoro nic řešit a chodíme tam jen na prohlídky a to očkování. Měnit ji výhledově budu, ale spíš kvůli přestěhování. Nečekám, že jinde to bude s tímhle rutinním přístupem o moc lepší (na jednu stranu je chápu, nemůžou každého brát individuálně - i když..) a pokud to bude milý doktor/ka, které/ho se malá nebude bát, tak mi to zatím stačí. Ale jak říkám, zatím nemusíme díkybohu řešit nic vážného. Pak bych se podle toho zařídila i ve výběru dr.

bocinka
15. pro 2012

Já jsem s naším doktorem moc spokojená.... vybrala jsem si ho kvůli sestřičce, která je nejlepší lakt. poradkyně u nás..... díky ní jsem kojila do roka.... žádný problém s nucením očkování, ba právě naopak, vše vysvětlí, poradí co a jak, vše se mohlo posunout, počkat, neřešili, že by byla malá zaostalá, když začala chodit až v 16 ti měsících, nikam nás necpali, že vše dožene a taky že jo.... na sestřičku máme soukromé číslo a to zvedá i v noci....

karotky
15. pro 2012

Podobnou zkušenost jsem měla s 1.pediatričkou.Přihlásila jsem se k ní,když jsme byla v 7.měsíci a jen proto,že jako jediná ordinovala v době,kdy jsem měla nařízené vycházky(měla jsem rizikové těhu,tak jsem byla na neschpence)-všude jinde měli zavřeno.První problém jsme měli s nezahojeným pupíkem z porodnice,který se nechtěl při běžné péči(vytíráním lihem)zacelit.Asi po 3.prosbě mi s nechutní předepsala oční framykoin a ATB kapky,po kterých se pupík po 3.dnech zahojil.Bylo to moje 1.dítě(i v celé rodině),nikdo mi nebyl nápomocný s žádnou radou a když jsem se jí zeptala na to,s jakou zeleninou mám začít v příkrmech,vrazila mi leták s výrobky od Hami a tím to skončilo.Prostě mi přišlo,že je tam jen od toho,aby ho při prvenci zvážila,přeměřila a to bylo maximum.Vrcholem bylo to,když bylo Adámkovi nec. 8 měsíců a ráno jsme se k ní dostavil s částečnou dehydratací(syn mi od rána odmátal jíst,pít,byl apatický,pořád pospával a když náhodou procintnul,bylo na něm vidět,že ho trápí bříško a to dost 😒 )a doslova jsem si musela se slzami v očích vyškemrat doporučení na chirurgii,kam dr. napsala něco ve smyslu,že je jen mrzutý a jinak je v pořádku.Uzavřela to větou:"Když už jste tady,tak uděláme 8.měsíční prohlídku,abyste sem už pak nechodila!" a doporučila mi,ať do nemocnice nejezdíme a doma ho nechám jen na čaji 😕 Dorazli jsme do nemocnice,tak na mě po přečtení zprávy koukali jak na blbku a pak stačilo,když mu šáhli na břicho a začal zvracet žaludeční šťávy.Urychleně sepsali příjem a řekli mi,že jsme přijeli za 5 min. 12,protože by to jinak bylo na JIPku,kde bych s ním být nemohla. 😔 Po 4.dnech nás pustili domů(šlo o mechanickou poruchu střeva-to se prý stává)a když jsem se u dr. zastavila se zprávou,sestra mi otevřela s větou:"To jste zase Vy,........co zase chcete?!" 🤐 Když zjistila,že jsme byli ve špitále,trochu vyměkla,ale dr. místo toho,aby se mi za to své jednání omluvila,ještě přitvrdila:"Beztak je to Vaše vina,protože nekojíte!" 😕
Neváhala jsem a našla si jinou dr.Ta sice před rokem odešla do důchodu,ale vystřídala jí stejně vstřícná a ochotná dr.,které se nemusím bát,abych se jí mohla na cokoliv zeptat.Jsem ráda,že jsem se řídila vlastními pocity,ale mrzí mě,že jsem si o té 1.dr. nesehnala víc informací,protože jsem si mohla ušetřit ty nepříjemnosti a zbytečné stresy. 😖
Takže radím:"IHNED ZMĚNIT!" 😎