Jak léčíte zánět průdušek?

hroznatko
27. led 2011

zdravím všechny a prosím o rady, jak na zánět průdušek u batolat. léky, bylinky, zábaly? co vám radí doktoři?

kikimaruska
27. led 2011

Syn pije Průduškový čaj od Lerosu (slazený glukopurem mu i chutná). Když měl už zánět rozjetý dr.nám předepsala inhalovat Berodual M ten jsme si i nechali s tím, že kdykoliv na to bude mít náběh, tak hned inhalovat, aby se to zase nerozjelo. Poprvé byly ale průdušky chycené dost a po týdnu na kontrole nám nakonec dr.předepsala ještě ATB. Jinak máme doma ještě Psí sádlo (bylinná mastička) a tím jsem mu mazala bříško, zádíčka, za ušima...Někdo mi to taky doporučil na průdušky... 😉

judit22
27. led 2011

My léčíme průdušky většinou sirupem Spiropent, ten pomáhá hodně, je na předpis. Poté inhalace Ventolin+Vincentka, prolévat průduškovým čajem báby kamenický a mažu tymiánovou mastí od Justu prsa, záda. No a když není zbytí, tak ATB.

kikimaruska
27. led 2011

@judit22 ano, Spiropent nám předepsala nejprve...a po týdnu, když to neustoupilo nasadila ještě ATB 😉

tanuki
27. led 2011

záleží jestli to vypadá spíš na virózu nebo už na bakteriální zánět a jestli má při tom obtíže s dýcháním.. Teď jsme se plácali 3týdny ve viróze - Mucosolvan, pak jsme si taky záhy nechali předepsat Spiropent. Za týden se konečně spustily hleny, takže jsme se nažili rozumně, ale co nejvíc odsávat. Ale neměla teploty. Kdyby jo a vysoké CRP, tak rozhodně ATB.
Plus bylinkové čaje s medem a citrónem.. Obecně hodně pít, aby se hleny ředily.

lenkaaa
28. črc 2012

ahoj, muj syn ve 3 mesicich veku prodelal zanet prudusek a to viroveho puvodu, lecen Prednisonem, Spiropentem a Mucosolvanem. Atb nemel. Od te doby i kdyz se ˇvylecil´ tak porad kaslal, Dr. rikala ze po zanetu se mu budou dlouho cistin prudusky. Pak prestal v 6 mesicich kaslat na tyden a pak znovu prudusky, znovu Spiropent, na 3 tydny mel klid a na to dalsi zanet prudusek, to uz mu teda Dr. dala atb, pak se po 3 dnech osypal tak mu je vysadila. Ted mame SPiropent, Prednison a mucosolvan. Nejvic je zahleneny rano a na pruduskach mu to piska, chrčí.... tak a ted nevim jak dal.... mate nejakou zkusenost? nejakou radu, aby se to porad neopakovalo dokola? prosim napiste, ted je malemu necelych 7 mesicu. Moc a moc diky!

smardik
28. črc 2012

@lenkaaa u nás to bylo podobné i když je syn starší, ale měl pokaždé ATb-letos 6x na zánět průdušek, 1x zápal plic, dr. nás poslal na alergologii že tam bude příčina a syn je alergik, má léky na alergii, od září má nějakou 5měsíční kůru na imunitu

mucolvan atd. u nás nemělo vůbec smysl dávat

marecek4
28. črc 2012

vzhledem k tomu,že všecky léky po nějakém čase alespoň u nás přestávají fungovat tak je hezky střídáme,ale základově-první tři dny až týden-podle vývoje děti kurýruju sama a to hlavně čajíky,mlíko s medem,cibulová šťáva,jitrocelový sirup,hedelix - prostě bylinky a domácí lékárna,teprve pokud to neustupuje,nebo se naopak přidává třeba rýma a teplota tak jdeme k dr a pak je tam mucosolvan,spiropent,kapky a jiné doporučené léky

schnek
28. črc 2012

dávám lipovej čaj a jinak předepsaný léky k inhalacím (máme inhalátor), pokud nelze inhalovat, tak spiropent, půl hodiny po něm sirup na vykašlávání (mucosolvan, ACC) a večer místo toho zyrtec nebo zodac. Když to bylo zlý, bral malej ATB. A ještě jsme mazali hrudník psím sádlem.

lenkaaa
29. črc 2012

moc dekuji za odpovedi, zjistovali jste nekdy proc vase deti tyto problemy maji? asi to neni realne, ale chtela by jsem prijit na pricinu synovych problemu a vyresit to tak, aby se mu to porad neopakovalo a aby jsme nemeli dlouhodobe nejake leky..... muze byt za tim treba alergie? nebo syn neni kojeny, tak treba nespravne mlecko? prosim radte nebo piste, na co jste prisli vy, proc vase deti timto trpi?.....

lenkaaa
29. črc 2012

@smardik moc diky za prispevek, jen se chci jeste zaptat, kdyz ma Tvuj syn zanet prudusek, delaji mu i vyter z krku aby zjistili jestli je to viroveho nebo bakterialniho puvodu? muj syn byl poprvni v nemocnici, tak mu delali ster a zjistili virovy puvod, na ktery atb nezabiraji, takze byl bez atb. Ted uz ale detska dr. vytery nedela.... 😒
A jeste se chci zeptat z jakych leku se skladala ta kura na imunitu prosim? moc dekuji za informace

dana3262
29. črc 2012

@hroznatko jestli ma zanet průdušek, tak by měl dostat atb, ne? Dělali mi crp? Měl hodně vysoké hodnoty? Jestli nemůže dýchat, tak ty inhalatory. Berodual jsem myslela, ze je brutální, třeba pri astma zachvatu, ale třeba ventolin roztahne průdušky. Uvolní dýchání i hlen. U zánětu je pruser, ze může přejít v zápal plic, tak opatrně. Ja jsem totálně proti atb, ale pri zánětu jsou většinou prospěšné. Doktorka vám je zatím nepredepsala?

smardik
29. črc 2012

@lenkaaa ano výtěr z krku dělal, v tomhle mám pořádného dr. a dělá výtěr, na ATB to bylo skoro vždy. tu kůru na imunitu dostal teprve před 14dny a začíná ji brát od září tak uvidíme, ale dostal lék RIBOMUNYL a bude ho brát 6měsíců: v září první tři týdny pondělí až čtvrtek a pak dalších 5měsíců vždycky první týden v měsíci po4dny, má to v sáčcích a dát do trošku tekutiny tak uvidíme

smardik
29. črc 2012

@lenkaaa jinak měl při zánětu ty ATB a pak ze začátku lontermin a ten byl nic moc a pak ventolin a ten byl lepší a aerius. aerius mu na alergologii nechala a ventolin taky, akorát ho nemá už v sirupu ale inhaluje ho přes tu masku

u nás příčina asi fakt ta alergie, dr. by ještě čekal ale já sama si už vyžádala vyšetření, čekala jsem na něj 2,5měsíce byl celkem problém najít alergologii co ještě bere nové pacienty a chtěla jsem přímo dětskou

klarisa00
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cincolina
6. říj 2014

@lenkaaa syn měl zánět průdušek ve dvou měsících, dostali jsme na inhalaci Ventolin - přes masku, celý první rok a půl života se mu kašel vracel, každé nachlazení mu hned sedlo na průdušky, takže jsem mu pořád dávala inhalaci, nakonec pomohlo až v roce a půl přeléčení ATB a od té doby máme klid.