Jak na horečku? Syn má už druhý den přes 38 stupňů

jankatr
20. říj 2007

Poraďte prosím jak na horečku - syn má už druhý den přes 38 stupňů - zrovna před chvílí jsme sráželi zábalem z 39,1 a teď má 38,9 (v lednu mu budou 3 roky)

stanule
20. říj 2007

Ahoj Jankatr,myslím,že nic neskazíš tím,že si zavoláš na pohotovost,tam ti určitě poradí.Držím palce...Stáňa.

musko
20. říj 2007

Dávaj veľa tekutín a skús Panadol alebo Nurofen....

raculka
20. říj 2007

jankatr- tak jsme na tom podobně.Naše klučinovi je 15 měs a má dneska mezi 38-39 C. Už jsem z toho lehce nervní. 😒
Já střídám panadol čípky s ibuprofenem. Ale je tolik léků-máte doma něco na teplotu ?? Prý pomáhají zábaly na nohy z tvarohu,ale zrovna doma žádný nemáme.
U nás to je buď od zubů,nebo chytl ode mně virozu anebo reakce na očkování.Takže si můžu vybrat. 😠
Držím palce,ať jste brzy fit- a my taky. 😉

jankatr
autor
20. říj 2007

ahoj holky - dík za rady - teď teprv vidím jak blbě jsem ten dotaz napsala - s lékama ani tak poradit nepotřebuju spíš jsem myslela nějaký alternativní způsob. Zatím Danečka dopuju Nurofen sirupem, a dostal pro jistotu i Diazepam (mám strach aby nedostal nějaké křeče) - naštěstí u něj má ten diazepam takové účinky že je po něm tak nějak nastartovanej jak králíček duracelláček, a taky má od včerejška antibiotika.Ale tohle všechno jsem měla napsat hned do toho dotazu.
Zkusili jsme místo zábalu i vanu - teplou vodu a postupně ochlazovat. Myslím že to vcelku zabralo - zábaly jsem počínaje dneškem zavrhla. Zkusila jsem je všeho všudy dvakrát, jednou když mu byl rok a teď po druhé - ale upřímně - mám při tom pocit jako bych ho týrala... 😖 prostě na to nemám žaludek. Udělali jsme mu jeden a tím to skončilo. Navíc mám pocit že na úkor té trošičky co se tím podaří srazit, si dvakrát tolik navíc vyřve. Ta vana mu prospěla - osvěžil se, odpočnul a asi dvě desetinky mu to kleslo, ale už je to na něm vidět. V kombinaci s tím diazepamem už tu řádí jak černá ruka 😀 (ale je to jen na chvíli, než to zas přestane účinkovat).

mikca
20. říj 2007

no pokud má ATB tak to nějakou dobu potrvá...ale zkus taky ledy do třísel, samozřejmně v igelitu a v něčem zabalená např ručník utěrka...teplota 38,1 je raůlativně v !pohodě", ale kdyby malě vylítnout tak určo dávat léky a plus např ty ledy nebo sprcha..
jo a už je větší tak koukni na dávkování léků..

jankatr
autor
20. říj 2007

Raculko - na něco jsem si teď vzpomněla - nejsem si jistá, ale neobsahuje Panadol účinou látku paracetamol? Jestli ano tak by se to nemělo střídat s ibuprofenem.
Prý se nemají kombinovat léky na bázi paracetamolu s těmi kde je brufen - může to vyvolat nevolnosti - ale pokud už to máte bez problémů odzkoušené tak to asi snáší dobře.
Není to z mé hlavy - bylo mi to doporučeno - tak doufám že to není nějaká hovadina.

raculka
21. říj 2007

jakatr- máš pravdu, panadol obsahuje paracetamol.
Ale že se nesmí kombinovat s ibuprofenem,to jsem opravdu nevěděla.Tuhle kombinaci nám jednou doporučili na pohotovosti-střídat paralen čípky např. s ibalgin sirupem a ten je taky vlastně ibuprofenum.
No minule jsme to zvládli bez problémů a zabralo to rychle.Tentokrát pořád teplota je,přes den klesne a teď už zase vylítla a chuť k jídlu vůbec nemá. 😒

jankatr
autor
21. říj 2007

Tak já nevím - vypadá to že každej říká něco úplně jiného 😨 No možná je to třeba problém jen u citlivějších lidí...

andrea73
21. říj 2007

Jankatr zrovna řeším stejný problém. Od pátku od večera má Marco horečky, srážela jsem to různými způsoby, např. zábaly, paralenovými čípky a Nurofenem. A ten zabral nejvíc. Ale stejně mi po 2 dnech horeček (+-39,5), kdy mu dnes horečka překročila 40 C mi na pohotovosti doporučili dojet a má teda antibiotika, protože má zánět nosohltanu a začínající zánět průdušek. Tak si raději zajdi zítra k doktorovi pro jistotu. Já šla jen kvůli jedné kočce od nás z "Februárovek 2007", kdy její syn zkončil v nemocnici s fibrilníma křečema. Žije jen díky pohotovému tatínkovi, který mu vytáhl jazyk a zavolal rychlou. A to jsem nechtěla riskovat. ☹

andrea73
21. říj 2007

Jo jinak mi řekli ty čípky kombinovat s Nurofenem, nikdy nedávat dohromady. Tak to střídám co 4-6 hodin. Podle potřeby i dříve.

raculka
21. říj 2007

Jak se vlastně poznají ty febrilní křeče ? Je to opravdu přímo křeč ??
A když třeba dítě spí,dá se to poznat ??
Skoro mě děsíte 😒

lienkal
21. říj 2007

Raculka - Febrilní křeč vypadá jakoby epileptický záchvat, dítě se v křeči klepe..může to trvat i pět minut...

jankatr
autor
21. říj 2007

Tak to asi bude možná ono - nekombinovat zároveň ale střídat

Raculko - podle toho co mi včera řekli na 155 tak ty křeče bys poznala je to opravdu křeč, a dítě se prý začne i dusit, špatně dýchá
My jsme to včera řešili, protože malému vylítla horečka a dostal hroznou zimnici, uplně to s ním cukalo a neudržel se ani na nožičkách - ani nevím kolik měl, okamžitě jsme jeli na pohotovost, a tím převozem a tím že se malej probral se mu tak nějak trošku ulevilo a než jsme se na pohotovosti dočkali příjmu tak už vypadal podstatně líp. No nicméně se na něj podívali a dali mu jakýsi čípek (rectadelt nebo tak nějak) že je to účinější než to co má člověk normálně doma a prý už potom horečku mít nebude. Když už jsme tam byli tak jsme si nechali poradit i ohledně toho sprchování a paní doktorka to zakončila se slovy že dneska už to ale potřebovat nebudem... 😒
Jenže jsme přijeli domů, a protože nám řekli že má hodně pít tak jsem mu dala flašku s čajem. Vypil ani ne půlku - a za chvíli všechno vyzvracel, do hodinky po příjezdu z pohotovosti byl zase rozhicovaný - 40,1
Zkoušela jsem volat na číslo z razítka pohotovosti - chtěla jsem se zeptat jak dlouho měl ten čípek účinkovat atd. - všechno na co jsem se v tom zmatku zeptat zapomněla. Jenže tam to nikdo nebral - tak jsem nakonec v zoufalství vytočila 155 - byla tam moc hodná paní a všechno se mnou probrala. Taky se jí nezdálo že má po tom čípku pořád takovou horečku takže jsme se domluvili že zkusíme to sprchování a pokud by to nazabralo že máme jet zpět na pohotovost a při jakémkoli náznaku že by mělo dojít k nějakým křečím volat záchranku.
Sprcha nakonec naštěstí zabrala - museli jsme dát 2 ale dostali jsme se na 38,8 a bylo vidět že se mu dost ulevilo. Když jsem ráno viděla na teploměru 38 tak jsem byla šťastná - nikdy bych nevěřila že za takovou teplotu budu tak vděčná... 😔

Takže mi z toho včerejška vyšlo - že u toho sprchování asi zůstanem - ne že by z toho byl malý nadšený ale tím jak je to pozvolna od teplé tak to snáší mnohem líp. Nedávali jsme ale uplně na ledovou - raději delší dobu chladnou ale snesitelnou teplotu. Připadá mi to lepší než šok při zábalu - z vlastní zkušenosti vím že když má člověk horečku tak to studený může až vyloženě bolet... 😖

raculka
21. říj 2007

jankatr- no to jste si teda s malým užili 😒
Co se týče zábalů,četla jsem,že především u hodně malých dětí se celozábal vůbec nedoporučuje.Jen obklady na nohy,ručky,čelíčko-to se snažím dělat,jenže našemu pánovi se to teda vůbec nelíbí 😀 Ponožky s tvarohem snáší líp. 😉
To sprchování-může se to aplikovat i na miminka?? I když našemu klukovi už byl rok.

TAk držím palce,ať je všude noc bez horeček. 😉

jankatr
autor
22. říj 2007

Raculko - já jsem se o tom bavila ze ségrou a říkala mi že její kamarádce to doporučila doktorka taky a dělali to pak i syna který má teď tuším čtyři měsíce. Tam bych ale asi opravdu nešla do nějaké moc studené vody, spíš skončit u té vlažné.
I když zas na druhou stranu - fakt je že když jsme chodili na plaváčka tak jsme vlastně měli zároveň i saunu - a to bylo Danečkovi půl roku, když jsme s tím začali.

dashak
22. říj 2007

Ahoj holky,
řeším stejný problém jako raculka (ale to ona ví 😅 ) Malá má taky po očkování spalniček ve středu a hned v noci dostala vysokou horečku, myslela jsem, že je to reakce na to očkování (ale objevuje se až kolem 10.dne). Dávám jen paralen, s ničím nekombinuju a když má kolem 37, tak ji ho ani nedávám, protože dlouhodobě to taky není žádné terno. A když měla hodně vysokou, kolem 39, tak i diazepam. Malá střídavě teplotu má, takovou zvýšenou a chvílema má 38 někdy i kolem 39. Už je to dlouho,tak jsem dneska doktorce volala. Říkala, že to z toho očkování být nemůže, že spíše zuby nebo ještě ve spojení s nějakým probíhajícím infektem. Takže zítra nám vezme krev 😝

Jinak na malé nepozoruju nic, žádná šílená rýma, kašel....kdybych necítila, jak je horká, ani nevím, že jí něco je... pořád se směje, dělá blbinky, prostě všechno jako když je zdravá 😒

dashak
22. říj 2007

... ještě jsem si vzpomněla, četla jsem to někde na MK. Týká se to těch zábalů, voda na zábal se má prý dávat o 3 stupně chladnější, než je horečka, takže když je teplota 39, tak voda má být 36, a to přece není nijak extra studená voda ne? Vždyť v teplotě 37 se mimina koupou 😕

jankatr
autor
22. říj 2007

tak tohle jsem se zatím ještě nikde nedověděla - a možná to byl ten kámen úrazu 😖
No ale ta sprcha se nám fakt osvědčila protože i to že je prcek trošku vymáchanej mu uleví.
Malej má k těm horečkám trošku rýmu, sem tam zakašle a má zarudlej krk - ale nic extra - nebýt těch horeček tak to ani nijak zvlášť neřešíme.

jankatr
autor
22. říj 2007

Teď jsem na atlasu narazila na tohle

http://spunt.atlas.cz/batole/zdrave-dite/nemoci...

raculka
23. říj 2007

jankatr- tak jsem pročítala kdeco na téma horečka a nikde nepíšou o tom,že se např. panadol(paralen)nemá kombinovat s ibuprofenem.Právě naopak - doporučuje se kombinace obou léků po 4.hodinách.A ujistila mě o tom znovu jak naše dětská Dr,tak i na pohotovosti,kam jsem volala.
Naopak se nesmí dávat více léků paracetamolového základu.A přikládám kousek z jednoho článku.
Tak držím palce,ať jsou dětičky fit.U nás bohužel pořád teploty,ani ta vlažná koupel nepomáhá. 😒

• Při vysokých horečkách je možné vzhledem k rozdílnému účinku z hlediska působení krátkodobě po dobu 48 hodin kombinovat podávání paracetamolových preparátů s Brufenem v sirupu v obvykle doporučovaných dávkách. Dochází k zesílení efektu proti teplotám bez zesílení vedlejších možných účinků. Léky nepodávejte současně!

dashak
24. říj 2007

No, píšou tam o chamomilla vulgaris - to je homeopatikum na zuby, resp. problémy doprovázející růst zubů, což je horečka, bolest a průjmy. Musím potvrdit, že chamomilla je fakt dobrá, hlavně se může dávat co půl hodiny do zmírnění. Tu jsme měli i na té dovolené, takže jsem to kombinovala s paralenem a diazepamem a za chvilku bylo po problému.

My už jsme teda bez teplot, malá má nějakou infekční žábu, takže už jen potírat, aby se to zahojilo

emalea
24. říj 2007

Presne tak, ako pisala teraz raculka, tie lieky sa maju striedat a podavaju sa tym padom castejsie na zvysenie ucinku. teda napriklad Panadol o 12, 18, 24,6 hodine a medzitym Brufen o 15,21,3,9 hodine. Takze dietatko nedostava lieky kazdych 6 hodin, ale kazde tri hodiny. Nasa Lea vzdy, ked je chora ma okamzite horucky 39-40 a vobec jej nejdu dole, naopak Ema reaguje na lieky vyborne, hned sa spoti, klesne teplota a vydrzi dlho dole, staci podavat jeden liek 2x denne. Ale Lee davame tiez chladnu sprchu a bolo nam poradene, nechat ju potom este chvilku samu osusit len tak na vzduchu, nezabalit ju hned do osusky, ze to tiez pomaha. Uprimne hovorim, ze mne to prislo hrozne po tej vlaznej sprche este toto, ale hned pri prvom pokuse bol badatelny vysledok, viac jej klesla teplota. takuto vysoku horucku ma vacsinou 2, maximalne 3 dni a ak to neprechadza, urcite je potrebne sa poradit s lekarom.
Dostala sa ku mne este jedna rada, davat detom na nozicky, rucicky octove zabaly, ale ja som to zatial neodskusala, tak neviem.
A este ma napadlo, ked bola Lea malinka, nesprchovali sme ju, ale dali do vanicky, alebo vane s teplou vodou a postupne pridavali studenu.

jankatr
autor
9. lis 2007

emalea - tak s tou vaničkou jsme to udělali taky, ale pak jsem se na to ptala na té pohotovsti, a prý není dobré aby v té vodě dítě sedělo, aby zas nedošlo k prochlazení.
Se zábalame je to u nás problém, malý nesnese nic takového, okamžitě se začne vztekat a horečka mu ještě vyskočí 😖

K té kombinaci léků - zřejmě šlo opravdu o to, aby se nekombinovaly v jednu chvíli, teda nepodávaly zároveň - i v tom článku to vlastně píšou.

Dashak - co je to ta infekční žába? To jsem ještě neslyšela 😨

jita2
18. lis 2007

Co se týče zábalů akorát vím, že pokud má dítě horečku,a přitom studené nožky a ručky, nesmí se zábaly a ochlazování vůbec dělat, mohlo by dojít k selhání oběhového systému 😉

nelis
20. čer 2008

ahoj holky,

obnovuju diskuzi po dlouhé době. Leonce je 10 měsíců, v noci neklidně spala a dostala horečku 39,1 °C, dala jsem jí Panadol sirup,ale asi moc na dlouho nepomohl, protože do rána tu horečku měla zas..... 😕 dala jsem jí další dávku Panadolu, trošku to polevilo (na 38°C) - mám otázku - kdyby byla ta horečka k zoubkům, jak dlouho může trvat??
a ještě - Leonka pořád spinká, vždycky jen zakňučí, dám jí prso (protože není schopná ani sedět, pořád si lehá, je vysílená) a zase usne....je to ok???? 😕 😕 díky moc!

je to naše první teplota, tak jsem vystrašená,možná to přeháním..... 🙄

womenne
20. čer 2008

Ahoj to je normalne,moji maju 2roky a ked maj horučky davam si budika každe 2hodiny 😖 som bojko.Zvyčajne sa čaka 3dni potom by mali ustupit.A nekašle,dobre papa?bud to može byt viroza alebo len tie zubky uvidiš po 3dnoch.ale ak kašle tak si zajdi klekarovi.My teraz horučkujeme už 3den ale ma zapal priedušiek,a davam, mu mokru plienku na čielko ale nie moc sudenu tak primerane aby sa nevytvorili krče.Teplota na chvilu ustupy aj dieta sa citilepšie.Držim palce at su to len tie zubky 🙂

kupinka
20. čer 2008

Já jsem dávala čípky,pokud to nepomohlo,tak zábal-do vlažné vody osušku,celého ho zabalit,na to něco suchého a lehla jsem na něho,páč strašně plakal-to 10-15minut..potom mu to vždycky kleslo...ale jak už tady někdo psal,nesmí mít studené ručičky nebo nožičky!!!! Měli jsme už dvakrát šestou nemoc,tak jsem v tom zběhlá!!! A hlavně diazepam!!!!!!!!

nelis
20. čer 2008

ahoj womenne, díky za reakci....malá nekašle, ale jíst nezvládne, jen kojení....je taková malátná, pořád spí.... 🙄 volala jsem svojí doktorce a nabídla mi, že se na ni přijde podívat, když horečka nepoleví, tak uvidím a když tak jí po obědě zavolám. 🙄 že se to vždycky stane takhle před víkendem.....ach jo. ☹

nelis
20. čer 2008

kupi, díky - myslíš, že čípky zabírají lépe než sirup?? 😕

womenne
20. čer 2008

tak to asi nebude zubkami,ked sa ponukla tak si ju daj vyšetrit za to nič nedaš javždy ked sa mi neezdaju tak idem,moji su už kamaradi s doktorom-on je rad lebo všetke deti sa ho boja 😀 tak potom napiš ako ste dopadli 😅