Jak na horečku? Syn má už druhý den přes 38 stupňů

jankatr
20. říj 2007

Poraďte prosím jak na horečku - syn má už druhý den přes 38 stupňů - zrovna před chvílí jsme sráželi zábalem z 39,1 a teď má 38,9 (v lednu mu budou 3 roky)

nelis
20. čer 2008

zajdu k té mudře, máš pravdu, za to nic nedám - jsem asi matka hysterka 😀, ale na to už je moje mudra asi zvyklá.... 😅 dám vědět na co přišla. 😉

petule.h
20. čer 2008

nejsi hsterka, my trpíme normálně na teploty min 38C - 40C odmala, takže mě to už nerozhází...prostě střídej 2 sirupy...to je prý lepší..třeba paralen a nurofen... no a pokud by to nezabralo do 3 dnů, tak bych jela..jasně, že pokud by se to zvyšovalo, tak taky...

petule.h
20. čer 2008

jinak čípky paralen 100 jsou taky super, jak to tady někdo píše...pokud nepláče v noci, nebo dobře dýchá(krz rýmu), tak si myslím, že to bude jen nějaká letní virózka, obvykle mizí...pokud by ¨mimi plakalo, může jít o angínu, ..no a zuby to můžou být také...ale ve 3 letech??? my máme všechny ve 2 letech, chybí tedy jen poslední stoličky a ty rostou někdy v předškolním věku..je to možné
🙂

kupinka
20. čer 2008

No,nám zabírají čípky tisíckrát víc než sirupy.......
nelis-a nemůže to mít šestou nemoc??? To ale poznáš až potom-3-5dnů vysoké teploty,pak klesnou a mimi se osype po tělíčku,to taky zmizí a je po všem...........na zuby je to už dost vysoká teplota bych řekla-ale mudra tomu rozumí líp,tím nic nezkazíš a budeš mít jistotu 😉

nelis
20. čer 2008

tak jsme zpět, je to prý "letní chřipka" - trošku zarudlý krk + teplota (je vyšší, protože i venku je větší vedro) - mohlo to vzniknout přetažením (včera plavčo + málo spánku)....takže tak. Podávat Panadol Sirup podle potřeby, pokud by přestala jíst nebo čurat nebo byla apatická, tak do nemocnice na pohotovost, jinak kontrola ve středu. Plus ještě neseme moč na bakteriologické vyšetření....aby se vyloučila infekce. No, jsem klidnější, nicméně malá zase spí....normoš jídlo nechce, tak vyhrála kaše s mlíčkem od Nestlé, tu pije z flašky a chutná jí i teď. jinak kojím. Ach jo holky, jsem plašan, ale jistota je jistota. Díky za podporu!!

Petrule, Leonka má 10 měsíců. 😉

syrael
23. čer 2008

Tak se taky hlasme do klubu. Nase prvni horecka a pekne t se mnou lomcuje...Zabalila jsem Kubu do teplyho fusaku, at se vypoti a cipek lip zafunguje. Chodim ho do postylky co hodinu kontrolvat, ale porad zhavi jak americky kamna...Zajimalo by me, jak takovyho trinactimesicniho poletucha udrzet pres den v klidu, kdyz uz ne v posteli...

mapris
12. črc 2008

Tak obnovuji diskuzi, potrebuji poradit.
Dcera dostala ze stredy na ctvrtek horecky,nemela jsem teplomer, protoze jsem byla u nasich a nevedela kde ho hledat, tak jsem ji dala cipek. Rano mela 38,7 a nez jsme dojeli do prahy (dojel pro nas manzel) tak mela 39,5. Uz tyden ma kasel a trochu rymu. Doktorka rekla, ze slysi neco maleho na pruduskach, tak nam doporucila Spiropent na noc. Domluvili jsme se, ze kdyz dcera bude mit v patek teploty, tak nasadim atb. Jenze mala mela jen 37,5 a cely den kolem 36,7 - tak mi prislo zbytecne do ni cpat atb. Odjeli jsme na planovanou tydenni navstevu na slovensko, jenze dneska dopo byla chvili venku a ma zas kolem 37,6 - 37,3 tak nevim co a chci ji zmerit vecer. Mam ji v pripade zvysene teploty nasadit atb nebo ne?? Chteli jsme tu zustat na tyden, ale manzel ma odjet do phy, tak se docela bojim, co tady pak s malou ... Jsme u babi a dedy....

hanni
1. srp 2008

nelis: reaguju dost pozdě, ale třeba to pomůže ostatním. Můj syn 1,5 roku byl takhle unavený, když u něj začínala tzv. 6 nemoc. Nejdřív strašná únava, hodně se drbal na hlavičce, potom 2 dny horečky přes 40, které nešly srazit. Když polevily, tak se ráno motal, jak byl vyčerpaný. Za tři dny se mu začaly objevovat rudé fleky po těle, svědilo ho to a každou chvíli se objevily jinde. Předepsali mu Zyrtec kapky. Ty horečky byly fakt strašný.

lidkas
14. lis 2008

Tak jsme do toho spadli také!!!40,5!! Zatím se mi podařilo to srazit,ale souhlasím s odporem k studenému zábalu 😝
My jen čípkujeme protože sirupek zvracíme, jen se bojím jet na pohotovost tak v noci,ale co dělat když to znova vyleze??? A jsem sama doma 😢 😢

luckahr
15. lis 2008

lidkas, když ale vystoupí teplota přes 39, tak by se prý mělo i dát zábal (taky mám odpor 😅 ) nebo sprchovat-to jsme praktikovali a hned to malýmu kleslo a nebo alespoň dávat studený obklady. A nám líp zabíraj čípky než sirupy.
Je to dneska už lepší?

kordulky
16. lis 2008

Ahoj maminy já jsem malé dala při vysoké teplotě mokré ponožky místo zabalu a zarověn čípek a zabralo to na pohot. my řekli že při zábalech se nemá přikrývat ani ty nohy a na pohotovost se neboj clověk nemuže vědět co z té horečky vyleze .

andys26
17. lis 2008

U nás se z víkendových horeček 39 vyklubala angína. Při podávání sirupu nebo čípku teplota zůstávala. Po zábalu sice klesla ale za chvilku vyletěla znovu nahoru. Kašel ani rymu jsme neměli a jíst taky jedl jako obvykle, proto by mě to ani ve snu nenapadlo. Na pohotovosti jsme naštestí dostali atb. takže už to začíná být o něco lepší.

lenkazdenek
17. lis 2008

U nás na horečku zabíralo hodně pít,obklad na čelíčko a panadol ,měly jsme to k salmoneoze skoro 2 dny a pak konec

hancas
17. lis 2008

ahojky maminky,jestli taky můžu poradit.Když jsme měli takové velké teploty tak jsme dávali panadol a nurofen sirup a střídali to po 3 hodinách.Musím říct že čípky nezabrali vůbec,ale sirupy zabrali na 1!!!

minnie77
27. bře 2012

S horečkou to řeším takhle: do 38 dávám pouze studené obklady na čelo, třísla a zátylek + koupel. Nad 38 už dávám lék - např. Nurofen nebo Panadol. Upřímně nám mnohem lépe na sražení horečky rychleji zabírá Nurofen. Pokud horečka neklesá, měním léky po 3 hodinách, jak nám radí naše pediatrička. Syn trpí na vysoké horečky, takže si musíme dávat pozor, měl i febrilní křeče.

kamilkaovocna
28. bře 2013

Ahoj holky,
já na horečku u svých dětí používala a stále používám Nurofen pro děti a to jak sirup, tak v některých případech, pokud mi děti zvraceli tak i čípky. Dávkování je bezproblémové a vše je skvěle popsané v příbalovém letáku.
Kamča

evelp
31. bře 2013

chtěla bych obnovit diskuzy....- malému je skoro 10m a už má druhý den horečky- včera začal kolem půlnoci mít až 40 (celý den měl kolem 38,5) a pak mu to taklhe vylítlo, tak jsme dávali zábal, stáhli jsme na 39 a další čípek. přes den jsme to kombinovali s nurofenem sirupem. ráno v 7 stále 40, znovu zábal, čípek, pak kolem poledne měl už 37,5, tak jsme se radovali a večer už to bylo zase 38,5, tak dostal sirup a ted spinká, ale je zase rožhavenej .

já mam hroznej strach, bojím se těch křečí,..na pohotovosti nám říkali, že jestli to do noci bude zase kolem 40, že máme zrovna přijet....

mám mu zkusit dát ten tvaroh do ponožek? pít mi moc nechce, ale snaží se... už je nemocný skoro od vánoc, pořád rýma, kašel, vždy pár dní přestávka, tak jsme změnili doktora a ten diagnostikoval zánět nosohltanu a dostal antb., které teď ještě bere (už 5. den)

kamilkaovocna
22. dub 2013

Zábaly společně s nurofenem nám vždy pomohly nejlépe🙂)))

31fiona
20. bře 2014

nám tedy na horečky vždy nejlíp zabral nurofen. dávám čípky nebo sirup - ten dětem navíc hrozně chutná. srazí teplotu opravdu rychle

petrusew
20. bře 2014

střídáme po 4h paralen/panadol a nurofen. Hlavně nesrážet zábalama, pokud by měl studené nohy nebo ruce (chodidla a dlaně!) a v případě potřeby drastickou, leč účinnou - vlažná (odražená sprcha). u nás zábal nepřipadá do úvahy, nedá si ho dát, tak sprchujeme, jde o chvilku a za chvilku je líp (platí to samé jako u zábalů, jen když je teplá celá i nohy a ruce, jinak ne).

25jaja
24. bře 2014

Mám zkušenost s Nurofen sirupem a čípkama. A čípky zabírají o něco rychleji.
Jinak při horečkách omývám vlažnou žínkou, vyvětrám ložnici a dávám hodně napít.
Držím palečky, ať se teploty podaří srazit 😉