Jak na koliku? Jak můžu malé pomoci?

jasminy
21. lis 2010

Mám 17denní holčičku a od 9. dne trpí kolikou (podle dr.). Kojím, ale je částečně dokrmovaná Nutrilonem. Dr. nám doporučila Nutrilon Comfort a kapky
Infacol. Mám pocit, že to moc nezabírá. Malou trápí bříško a pláče, hlavně večer a v noci. Jak se jí dá pomoci? Masáže, kapky jsem vyzkoušeli. Děkuju za Vaše tipy.

johnatanka
21. lis 2010

Nahřívám polštářek s jádrama z třešní, nebo kapky Bio Gaia (cca 600Kč), ty prý zabírají zaručeně, dětský fenyklový čaj od Hippu, pak ještě kapky Lefax, jinak už mně nic nenapadá....
No a hlavně vyzkoušet po čem má ty prdíky...
Dávat na bříško...
Taky bojujeme 😉

laada
21. lis 2010

Vydrzet. Nic jineho se asi neda poradit, nas syn kolikou taky trpel, kapky vsechny mozne druhy vcetne predrazenych bio gaia, masaze, chovani atd nepomohlo. Tyden pred tretim mesicem jako kdyz utne vecer ani noci nic neprislo 🙂 pevne nervy a výdž. To je bohuzel jedina rada...

boruuvka
21. lis 2010

podle mě hlavně nekrm dřív než po 2 hodinách, hodně cvičit s nožičkama - možná taky rektální rourka, ale s tou já zkušenost nemám. A zjisti, jestli opravdu máš mlíčko, jestli třeba od tebe nesaje jen vzduch - tak to bylo u mě. 🙂

ladybugie
21. lis 2010

My na radu doktorky (4násobné matky) začali používat rektální rourku a paráda. Malá se vyprděla i vykadila a bylo po problému. Používali jsme ji tak do 4. měsíce, pak už by se mělo mimi vykadit a vyprdět samo. Dost nám taky pomohla probiotika. Používala jsem kapky Bifiform. Jsou k dostání v lékárně za 271,-. Kape se jednou denně. Taky moc pomohly. Hlavně, jak už tu bylo psáno, nekrmit dřív, jak po dvou hodinách, mimi to nestačí strávit a v bříšku to začne kvasit a kolika je tu. Hodně mi pomohlo taky mít malou neustále v teple, rychlozavinovačka a přesto ještě deka. Ale neutahovala jsem jí. Masáže nám moc nepomohly ☹ Kamarádka měla u chlapečka taky koliku a vyřešila to rourka. Stojí 14,- ale je to fakt velký pomocník. Vůbec se toho neboj a zkus to, uvidíš 🙂

ssarka
21. lis 2010

Bohužel chce to čas my vyzkoušely úplně vše a kolikrát jsem měla pocit že je to ještě horší s těch kapek atd.Máme půl roku a sem tam ho to ještě potrápí ale to už je ni jinak nám to trvalo do 4.5 měs.

lena29
21. lis 2010

tak nám pomáhá rourka, nedáváme ji často, ale když už, tak pomůže a potom to teplo, nahřátý polštářek - máme s jadérky z hroznů - je menší a lehčí a potom třešňový 😉 , zavinka a deka
no a jinak vydržet 😀

simkat
19. led 2011

U nás se koliky objevili až na konci třetího měsíce. Trvalo to necelých čtrnáct dní, a pak byl klid. Opakovalo se to denně v pravidelnou dobu vždy večer od 22 do 24 hod. Já už sem z toho byla zoufalá, ale překonali sme to. 🙂 Vyzkoušeli sme kapky BabyCalm a Sab Simplex, ale ty vůbec nezabíraly. Nakonec sem do třetice v lékárně koupila probiotické kapky BioGaia a byl klid. Sice jsou o něco víc dražší, ale pomohly. I masáže bříška nám dost pomohly a k tomu cvičeníčko. Časem se ale vše upraví a bude to v pohodě 😉

lida4321
1. únor 2011

Ahoj, s kolikou máme dlouhosáhlé zkušenosti. Syn jí trpěl nejen večer, ale i přes den. Našimi zbraněmi proti ní byly taky Probiotické kapky BioGaia, nahřáté třešňové pecky, odříhnutí bezprostředně po jídle a ještě jednou hodinu po něm, masírování bříška okolo pupíku po směru hodinových ručiček a schoulení do klubíčka (přitahovala jsem mu kolínka k bříšku, aby se lépe vykakal).

monapink
2. únor 2011

Probiotické kapky BioGaia,BabyCalm atd. vse co tu je psano..ale ten nejvetsi pomocnik v nasem pripade je rektalni rourka,bez ni by se to u nas neobeslo,pouzivam ji dnes a denne na doporuceni lekarky,pry male nemuzu ublizit,kdyz vse radne promazu a opatrne zavedu a svete div se,ono to vazne pomuze 😉 Koliky nas budily v noci i pres den,pravidelne jsme je nemeli,my je meli neustale,dokud jsem nezacala podavat BG,mala probrecela cele dny a noci,spala trhave a chvilkama,byl to des,kdo nezazil,vubec netusil a netusi do dnes o cem mluvim..jo a co se tyce papani,tak Mudr.mi doporucila,abych kojila po trech hodinach,i po dvou je to moc malo..
budou nam tri mesice,je to lepsi,ale obcas nas to potrapi..snazim se nejist nadymave veci,jim stare pecivo,omezila jsem mlecne vyrobky,bohuzel sladkosti si ja neodepru a to take neni dobre! 😒
jasminy vydrz,drzim palecky,aby jsi nasla zpusob,jak male pomoci 😉
Z vety vydrz,ja uz mela osypky,rikali mi to vsichni,v sestinedeli jsem mela pocit,ze do trech mesicu to nevydrzim a nepreziju,byla jsem na zhrouceni,nevyspala,unavena a ustvana 😝 Vecne jsem drncala s kocarkem venku,to male take moc pomahalo a pomaha do ted 😉
Jedno pozitivum to melo,jsem na sve puvodni vaze 😀 Dokonce neco malo pod,zatocila jsem s tim behem chvilky a to jsem v tehu nabrala pres dvacet kilo!

jondula
2. únor 2011

U nás teda rozhodně největší pomocník rektální rourka... Ale když jsem přešla na UM, tak nám byla doporučena BEBA Sensitive a rázem jsme měli po problémech... Tak doporučuju, jakmile nebudete moct z nějakého důvodu kojit, nebo budete přikrmovat, tak na citlivá bříška je fakt perfektní tahle Beba.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gletnulka
21. kvě 2013

Ono tady moc nic světoborného vymyslet nejde..Nahřívat bříško, cvičit hodně s nožičkama, laktobacily a čas. V nejhorším příapadě rektální rourka, ale nepoužívat často, dítko si zvykne a přestane se snažit tlačit samo. Jinak nám hodně pomohlo i těsné zavinováné do plíny a pokládání do Hacky. Syn se vždycky krásně uklidnil. Jo a kojit zadním mlíkem, to přední obsahuje hodně cukrů a nic moc živin, je hlavně na žízeň a ty koliky podporuje. Před kojením třeba odstříknout, pokud jde, nebo nechat kojit opravdu dostatečně dlouho, aby se dostalo i k tomu zadnímu mlíku