Jak na molusky? Prosím o rady a zkušenosti

renny7
27. únor 2013

Syn (2roky4měsíce) má opět molusky, bohužel na stehnech a okolo přirození ☹ v prosinci jsme byli v Motole, byl pod celkovou narkózou a vypalovali mu to laserem. Bohužel jsou zpět ☹ Co jsme četla je asi zbytečné ho hnát pod narkózu znova , musíme stím zatočit samy... Infectodell ho strašně pálí ☹ a na takovém blbém místě si to stejně hned setře, jsou to hrozný boje ☹
Vím, že se mají vyškrábnout, seškrábnout, vymáčkout.......ale jak na ty malé??? On ani žádné velké nemá... Ty malé je nemožné vymáčknout....
Prosím poraďte..... Děkuji...

ladie
27. únor 2013

Já na ně trpěla jako dítě a pomáhalo:
Propíchnout sterilní jehlou a vydesinfikovat. A bránit drbání a škrábání - je to virové, takže při rozškrábnutí se přenese dál...

terezale
27. únor 2013

No je to boj. Souhlasím s ladie, nejlépe propíchnout a vydezinfikovat. Ale naše holčička je strašná cíťa, nehledě na to, že se jí často dělá jedna přímo u oka...každopádně já už jsem si kvůli moluskám koupila takový ten znecitlivující krém - jmenuje se to Emla - natřela a pak v klidu propíchala. Ale pod to oko si samozřejmě netroufám, tam prostě mažeme Betadinou a obvykle se po delší době sami vstřebají. Jinak vracející se molusky značí oslabenou imunitu, takže taky stojí za to zkusit celkově otužovat, možná podpořit i zevně. My dáváme beta-glukany, konkrétně Imugamin pro děti.

berynka
27. únor 2013

Já mám zkušenost z dětství 🙄 . Na seškrábávání jsme byli několikrát na kožním na Karláku. Bylo to hodně rozseté, takže se to jednou nedalo odstranit všechno. Chtělo to každý sebemenší pupínek seškrábnout a vydezinfikovat. "Domácí" metoda s jehlou se nám neosvědčila.
Narkóza je v tomhle případě, podle mého, zbytečná.

karminka
27. únor 2013

Zdravím, my si moluskami také prošli na podzim (synovi je nyní 2,5 roku). Chytli jsme to nejspíše v bazénu na konci prázdnin ☹
Měl oslabenou imunitu, do toho febrilní křeč. S moluskami jsme byli odeslaní do Motola na kožní přímo k primářce - byla úžasná, pečlivá. Měl jich cca přes 30 kousků. Předtím jsem vůbec netušila o čem je řeč. Nakonec jsme museli v prosinci na seškrab (nejdříve umrtvení náplastí) a pak takovým "háčkem" seškrabovala každou zvlášť do krve. Malý samozřejmě brečel, nechtěl držet, ale pak při odchodu z ordinace se smál a v pohodě. Mazali jsme jódem a pak ještě mastičkama. V lednu jsme měli jít na kontrolu, kdyby ještě nějaké zůstali,ale naštěstí vše po seškrabu zmizelo a jsme rádi.

Nyní to má syn (1,5 roku) mé kamarádky (kluci se spolu koupali) - zřejmě chytl od nás či také z bazénu a ten to má tedy po celém těle a nemůžou se toho už několik měsíců zbavit. My to měli hlavně na ručičkách, v záhybech a na boku.

luthien.k
28. únor 2013

Toto radí zkušený dětský primář:
Kupte si v lékárně iodovou tincturu. Ne Jodisol a podobné specialiter přípravky, ale iodovou tincturu (" tct iodati 20,0"
je to 6% lihový roztok iodu, lékárna by měla umět toto připravit).

Poté jedno moluscum po druhém jemně stlačte, asi tak, jak se snažíte vymačkat uhry emoticon), ale mnohem jemněji a poté na rozrušenou čepičky moluska ťukněte štětičkou, namočenou v té tinktuře. A tak postupujet od jednoho ke druhému molusku, až všechny na jedno sezení ošetříte. Předpokládám, že je nemá v obličeji.

Poté vyměňujte denně prádlo, ručníky, vše, co používá denně při kontaktu s kůží, nadále sledujte kůži a každé nové moluscum takto ošetřete. Za týden by mělo být po moluskách.

zdezli
28. únor 2013

Taky jsem je mela jako mala a obe deti (koupu se spolu) to ted meli taky. Nam pomohla znama kozarka, prisla k nam domu a obema detem je odstranila. Predtim jsem je namazala znecitlivujici masti. Pote jsme zajodovali. Kdyby se meli objevit znovu radila nam to, co @luthien.k

2hanah
1. bře 2013

Naštěstí s tím nemám osobní zkušenost, ale nedávno jsem našla na internetu všestranně použitelné kapky (hlavně prý pomáhají výborně na záněty středního ucha a to už po prvním použití, psaly maminky), jmenují se Audiron kapky a jsou právě vhodné pro léčbu proti bakteriím, ale i virům, tak bych se zkusila zeptat v lékárně, jestli jdou takové potvůrky tím potírat, nebo jsou k objednání i přes internet, ale počítám, že když se těmi kapičkami léčí opary potíráním, že byste to také mohli zkusit.

rennu
6. bře 2013

Syn ma 2 na noze a dr.nam radila infectodell..ale prcek se to skrabnul a pali ho to...ale chce to asi vydrzet nebo nevim..jinak pujdem ke kozni..

lenka_da
9. bře 2013

Dcérke sme dávali molusky vypalovat dusíkom. Trvalo to pol roka, kazdy tyzden. Potom sa prestali tvorit. Mladsiemu synovi sme tiez vypalovali dusíkom, kazdy tyzden, tiez cca pol roka, bez uspechov, stale sa tvorili dalsie a dalsie, mal nimi posiatu tvaricku aj krk, rozsirovalo sa to na cele telicko. Kozna mu davala aj sirup Isoprinosin, bez uspechov. Az cca pred 5 mesiacmi mu imunologicka dala ovela vacsie balenie Isoprinosinu (tusim 50 tabliet, drvila som ich), podla nej bola jedna flasticka sirupu malo. A tiez povedala, ze ho uz nemame trapit vypalovanim ale pockat, ci zaberu tablety. Poklopem si, aby som neporiekla, zda sa, ze to zabralo, molusky uplne zmizli a dufam, ze sa uz neobjavia. 😉

mirunda
11. bře 2013

@renny7 - já na ty malinké dávala roztok Betadine a samy zmizely.. větší jsme museli v noci potají propíchnout ☹

edeltraut
11. bře 2013

My jsme mazali genciálkou a po vysušení jsme "vypichovali" jehlou. Měl jich plná zádíčka, takže docela mazec. Musím zaklepat, ale nevrátily se 😀. Po některých zůstaly jizvičky, takové malé dolíčky. Léčba trvala asi měsíc.

javyb
11. bře 2013

Řešila jsem to na podzim - dr. radila měsíc 2x denně mazat imazolem, že se trochu vysuší a potom seškrábnout nehtem. Mě to teda přišlo strašně zdlouhavé, takže jsem: natřela Betadinou, propíchla sterilní jehlou a seškrábla nehtem, aby vylezl ten hnus co je vevnitř, zatřela Betadinou a po zaschnutí mazala Imazolem, asi týden jsem ještě potírala Betadinou a Imazolem a do 14 dní byly pryč všechny - asi 20 a od té doby je pokoj, ťuk, ťuk, ťuk. A zároveň jsem teda na radu dr. koupila Imunoglukan sirup a ten dávám každý den 3ml. A četla jsem, že Hádek dělá na molusky přímo nějaký krém - je tos česnekem - ale nemám vyzkoušené.

1983lenka
30. srp 2014

Ahoj, s moluskami jsme válčili několik týdnů také - nám pomohl InfectoDell Můžete ale zkusit i jiné přípravky, píší tam o nich taky i o tom, jak jsou úspěšné a jaké jsou vlastně možnosti a proč. Tak vám držím palce!

ruta12
18. zář 2014

ahoj, u nás se taky vyskytly molusky dlouho jsem se jich nemohli zbavit, až nakonec zabral přípravek, který nám paní doktorka nechtěla předepsat, protože v Čechách není, tak jsme ho museli objednat až z Německa.

lvancat
22. lis 2014

Propolis rozpuštěný v lihu se nám osvědčil ze všeho nejvíce.
V létě se udělaly dceři molusky na bříšku, šli jsme na kožní a tam jí je seškrábly lžičkou. Bála se, brečela a nebylo to nic příjemného. Po pár měsících se jí udělaly znovu na ručičce a roznesly se opět na bříško, zádíčka částečně na stehýnka. Měla jich opravdu hodně. Seškrabování lžičkou na kožním jsme již nechtěli podstoupit, a tak začalo samoléčení. Podle rad jsme začali potírat betadinem. To bylo úplně bez účinku. Pak jsem si přečetl na nějaké diskuzi o propolisu rozpuštěném v lihu. Experimentálně jsme týden potírali část zádíček propolisem rozpuštěným v lihu. Po týdnu se tyto molusky začínaly zmenšovat a ty menší úplně zmizely,zatím co ty "betadinové" zůstávaly stejné. Po té jsme již potírali všechny molusky a asi po 3 nedělích jsou všechny pryč. U těch velikých jsme si pomohli násilnější metodou, ve sprše pod proudem vody jsem dceři seškrábl ty velké malou čajovou lžičkou a následně vydesinfikoval roztokem z propolisu. Stejně jak v příspěvku nade mnou jsme dceři podávali Imunoglukan, který by měl podpořit imunitu.

petulka25
18. bře 2015

Maminky prosím taky nás trápí molusky a snažíme se propichovat! ale máme je propichovat a čistit každý den ? děkuji

kenza222
29. bře 2016

Maminky tak my jsme po půl roce boje snad vyhráli. Seskrabnout jsem nenechala, na me příliš drastické a dr řekla že se to po seskrabu většinou rozleze. Takže jsme najeli na homeo. Koupili Molusan od Hádka, pořídili Betadine a Miraclean a ošetřovala jsem jednu po druhé. Je to na dlouho, první se objevila v říjnu a poslední zmizela začátkem března. Ale trpělivost se vyplatila a jsou pryč. Nakoupili jsme toho hodně tak kdyby některá z vás chtěla neotevreny Molusan nebo Betadine či homeo nebo Miraclean tak mi napište , necham vám to levněji než v lekarne. 🙂

kabelikpetr
28. čer 2016

Jak na molusky? Na Molusky nám jednoznačně pomohlo homeopatické tělové mléko Cannabis (odkaz níže). Stačili dvě lahvičky a po měsíci byli pryč, bez vymačkávání. Zároveň jsme posílili imunitu pomocí Hlíváčka sirup. Byli jsme nadšeni jak rychle nakonec zmizely.

Dcera je měla 1 rok a 3/4 a po čtyřech měsících jsme se jich zbavili po vyzkoušení mnoha krémů. Rozhodně jsme ji to nenechali tzv. škrabat lékařem. Občas jsme některé větší vymáčkli a vydezinfikovali. Ale s malými byl problém. Vyzkoušeli jsme krém s levandulí, s měsíčkem lékařským, tea tree oil. Přípravky typu InfectoDell jsme po prvním týdnu zkoušení, kdy vysušoval kůži kolem, jsme vůbec nepoužívali.

cannabis: http://www.hanaks-homeopathy.cz/product/cannabi...

hlíváček: http://www.terezia.eu/cz/produkt/hliva_ustricna...