Jak na průjem u ročního dítěte?

siwama
28. lis 2007

Ahojky, nevíte maminky některá radu, jak na průjem u ročního díťátka???? Děkuji za rady.

aponchie
28. lis 2007

no zalezi jak casto a jak stolice vypada,pokud je to jen normalni bezny prujem volila bych asi hooodne vody obycejne mozna ORS roztok z lekarny bez predpisu na rehydrataci a doplnek soli,jinak setrici rezim a merit teplotu,pri penive zelene cervene stolici okamzite k lekari.moje mala mela ve trech tydnem prujem a blbka doktorka ji ani vyter neudelala a nechala ju bejt jen Smectu ji dala chuderka nakonec jsem hned presla k jine a ta ji z vyteru zjistila Streptokoka agalacte ktereho dostala porodnima cestama takze to v sobe mela od narozeni a nic nepoznali🙂mozna se kukni odkdy se mohou davat smecta cerne uhli

siwama
autor
28. lis 2007

Děkuji za odpověď. Poslala jsem manžela do lékárny, uvidím, co mu poradí.
Myslím si, jestli to nemá k zoubkům, ale je mi jí líto.

aponchie
28. lis 2007

no to klidne muze byt,ae myslim ze ta smecta a ors pomuze 😉

siwama
autor
28. lis 2007

Tak manžel přivezl z lékárny smectu,jdu na to. Snad pomůže a bude dobře. Děkuji moc.

aponchie
28. lis 2007

jasne neni zac,ale asi to nebude moc dobre doporucuje se to do troskucaje dat a zkusila bych pak i ten roztok ORS pac potrebuje doplnit soli do tela

jita2
28. lis 2007

siwama,
já jsem zkusila to, co se už dávno doporučuje, rozmíchat do sunaru místo vody vývar z rýže, je to super proti průjmu, taky jsme měli docela často průjem, tak jsme drželi i diety, nic mastného, piškoty, pečivo, nastrouhané jablíčko s piškoty a mrkvičku s bramborem. 😉

mandragora
29. lis 2007

siwama,nám doporučoval lékař na pohotovosti smectu rozmýchat do coca-coly a podávat po žličkách,že to děti lépe snášejí,tak jsme to zkusily a bylo to dobrý,to byl synovi taky rok a chutnalo mu 🙂

boniika
9. pro 2007

Ahojky,já průjmy od mé holčičky řeším jednoduše,a zatím to funguje,mám celý rok na mrazáku borůvky,vždycky jich hrst proleji horkou vodou a dám malé spapat,chutnají jí a vždy průjem zastaví.Jo v létě jsou čerstvé ještě lepší!

ikuska26
17. pro 2007

ahoj maminky, tak musim sa sem pridat, maly ma dnes prujem, sice zatial kakal iba 3x ale riadne riedke a no fuj,...ja blba som mu dala po obede este o 2 hodku stavicku ako zvykne pit a potom ked si mal brknut, tak hodil na mna dve brutalne sable, cela som bola ozvracana, no ... 🤐 musela som sa ist osprchovat...malemu som dala kusok cierneho caje a piskoty...teraz buva... 😲 ale mam strach, ze sa to zhorsi,... nedavno som mala tu virozu ja, ale iba som zvracala, cez vikend mal manzel prujem...

smectu mame doma, mozem mu to dat vecer s troskou UM? poradte prosim... mam ist aj k doktorke, ked horucky nema? v piatok totiz cestujeme na slovensko na vianoce... dufam to prejde rychlo...

boniika, skoda, ze boruvky nemamem, hm... a mandragora? s coca-colou? to musel mat potom energie, nie?

ikuska26
17. pro 2007

ahojky, tak ked sa zobudi dam mu smectu do este neviem coho a vecer skusim ten vyvarovy sunar co spominala jita..

evikuu
5. čer 2009

ahoj holky, nemáte nějaká radu jak dostat do malé SMECTU čím jí "oblbnout???

luckaz.
5. čer 2009

tak když měl prďolka asi v devíti měsících průjem, tak nám doktorka doporučila Kulíška (prodává se v lékárně), černý čaj oslazený trošinku hroznovým cukrem - ten jsem mu dávala po lžičkách, protože sladké nevypije ani teď 🙂 a papal rýži s mrkvičkou.

mobina
5. čer 2009

Evikuu smíchat s něčím, co má ráda. S kaší, mlékem, rozmačkaným banánem, přesnídávkou nebo čajem třeba...

jeudi
6. čer 2009

zkus hilac forte je to uprava ve strevech je to jak na zacpu tak na prujmik a nebo nam tenkrat dala lekarka prebiotika nutrolin B ,ale to uz ani nevim jak zabralo ale ten hilac je ok ..a samozrejme dietku...a pak jsme meli jeste smectu ale to nevim jestli muzou tak male deti

ygreen
6. čer 2009

my trpělu na průjmy hodně
nejlepší je smecta
hylak nic moc, ors jak u jakého průjmu, kulíšek forte je tak hnusnej, že mi ho mladej nepozře
doporučuju vysadit mlíko, nebo koupit mlíko low lactose. Já ho vysadila na 3 dny, koupila jsem nestlé nemléčnou osmizrnou kaši s bifide a nestlé nemléčkou rýžovou kaši s mrkví proti průjmu a dávala jsem mu nejprve jen s vodou tu osmizrnou a když se stolice upravila, tak jsem dávala už mlíko zahuštěný tou kaší proti průjmu.
A k jídlu baštil tyhle dvě kaše s vodou a namačkanym banánem. Pak začni preferovat jogurty, asi nejlépe bílou activii (ta ti nahradí, alespoň podle mého ty probiotika z lékárny) a pak teprve bych přešla na normální mlíko.

mmch černý čaj, který doporučujou některé pediatričky - tak odvodňuje, což je u průjmu dost nežádoucí, nejlepší je dětská minerálka - tedy třeba modrá dobrá voda

roza
6. čer 2009

Dětský rooibos 🙂

knobloska
24. srp 2009

Ahoj, jak na průjem, to vím, ale chtěla bych se poradit, z čeho to může mít.
Už 6. den má rýmu, kašel, moc nejí, dávám jí Stoptussin, pije čaj na kašel. Dneska začala průjmíkovat, tak nevím, z čeho to je. Ve stolici není hlen, takže se mi nezdá, že by to bylo z rýmy. Že by z těch léků?
Prosím poraďte, nevím, co mám vynechat. Děkuji

lenkazdenek
24. srp 2009

Tak u nás pomoh Hylak banány,rozmixovaná mrkev s bramborem a dětský černý čaj,smectu se mi do ní nikdy nepodařilo dostat! A měla chuděra v 9 měsících salmoneu ,jo a jště sme potom dávaly Lactobacil nebo tak nják a jogurty s probiotiky.
Knobloska-já bych radši zašla k dr. ale asi to podle mě bude z té rými 😕 ještě bych přečetla jaký můžou ýt u toho stoptusinu nežádoucí účinky

sisi.v
24. srp 2009

taky bych se zaměřila na stoptussin, podávat 6 dní je relativně dlouhá doba.

knobloska
25. srp 2009

Tak holky je to virové, zřejmě, jak jsme byly u dr, tak tam něco chytla v čekárně. Mě fakt picne, 10 dní bojujeme s kašlem a rýmou a teď tohle. Je normální, že nic nejí? Jo a mám jí dávat suchary, to vůbec nevím, kde se kupuje. To jsou třeba obyč BeBe?

alsou
25. srp 2009

Já jsem kupova teď nedávno dětské suchárky v lékárně jsou od Hippu a je na nich napsáno, že se hodí i pro zvláštní výživu to myslí doufám i při průjmu. Byly troch sladké a tak je malej dobře jedl i když při průjmu neměl na moc věcí chuť. Doktorka mi řekla že piškoty a sladké sušenky dávat nemám. To bych koupyla raději suchary normální. 😖 http://www.lekarna.cz/hipp-sucharky-detske-100g...

lenkazdenek
25. srp 2009

já dávala takový ty fit chlebíčky,malý to chutná i občas místo pečiva,buĎ kukuřičný nebo pohankový 🙂

knobloska
25. srp 2009

Holky díky, já jsem trochu zaimprovizovala a opekla jsm jí toustovej chleby v toustovači. Asi to není ideální, ale asi lepší než piškoty. Ty stejně nemůže ani vidět. To jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat, minule to měla 8 dní. 😒
Zítra už zkusím banán.

eppik.m
20. zář 2009

ahojky,
již 7 dní má syn řidší stolici (na začátku 4 dni průjem) a teploty nejnižší jsem mu naměřila v zadečku digitálem 37,2 nejvyšší 39,4 ... teplota nám stoupá k obědu večer a nejvyšší je v noci ... při teplotě 38,5 dávám čípek Nurofen, pak se vypotí a teplota klesne ... celkově je bledý v obličeji a odmíta papat ... přes den lítá jako drak a nevadí mu ani horečka ... v noci se častěji budí a brečí asi ho něco bolí ... dr. nám doporučil dietu bez mléka a tuku a Enterinu která obnovuje zdravou střevní mikroflóru, na začátku jsem podala 3 x Smectu ... říkal že tento stav je normální do 4 -5 dnů odezní ... zoubků máme 16 takže si nemyslím že by to bylo tím a hlavně ten průjem se jevil při nich jinak ... máte někdo stejnou zkušenost a co vám pomohlo a jak dlouho to trvalo? děkuji 😉

terezt
18. kvě 2011

Holky, poradte, co mam delat? Vasik ma uz 5. den prujem. Zacalo to v sobotu, nedeli jsme vydrzeli, to byl jeste relativne v poradku, zivy, i kdyz zpomaleny. Jednak jsme v patek byli na oslave, tak mohl neco snist, ale ja spis myslim, ze chytil nejakou virozu. V pondeli jsem nabehla k doktorce a ta rikala, ze 3-4 stolice denne (i kdyz vodnate), jeste nejsou nejak veliky prujem a ze mame drzet dietu (on toho stejne do sebe moc nedostal) a pit. To delame, ji strasne malo - piskoty, suche rohliky (tak 2x si kousne) a pije - no prumerne, ale pije. Je dost zavislak na mlicku, to jsme samozrejme vynechali, a doktorka poradila, at davame zakysane vyrobky. No, po tom se pozvracel, tak to jsme vcera uz nedavali. Ale porad je opravdu hodne zeslably, lezi, nechce jist, usne jen tak! Stezuje si, ze ho boli brisko (uplne mu v nem skrunda). Od zacatku ho cpu probiotikama (Laktobacilky, ted Bifiform). Vcera mel opet 2x ridkou stolicku (uz zlutou, asi z tech laktobacilu) a dneska nic. Tak ja nevim, jestli se to lepsi, nebo jestli mam zas bezet k doktorce. Porad fnuka...

meleri
18. kvě 2011

@terezt ahoj to je mi líto prožila jsem si to se synem min léto...dávali jsme laktobacily, dávali hodně pít, pak ta dieta, ale jak píšeš nic nejedl a taky i pak dost zhubnul..:(
a co dr jen zavolat, popsat to, atd, at tam pak nemusíš zbytečně chodit...
podle mě je horší kdyby měl teploty nebo po všem zvracel...
a co rýže třeba s mrkví?
vím že je to nezdravé ale může se dát i slabý černý čaj tom i tenkrát dr poradila, prostě uvařit ale nenechat dlouho vyluhovat, posladit cukrem (med prý ne může z toho zvracet) a ten tein v čaji vysušuje stolici takže by ho to mělo trochu zatvrdit...

hancazivocich
18. kvě 2011

@terezt - tak si zkus k dr. zavolat - jak radí meleri, ale podle mě je už určitě unavený - pořádně nejí, kadí... Si vezmi, jak by bylo tobě. Jen je mi divný, že když kadíte, tak vám poradila zakysaný výrobky - to spíš až po průjmu - na obnovu...
Tak zkus piškoty, banán, rýži... A nedávat nic teplého - to prohání..Ani mléko, jogurty, sýry..
Jo a to pečivo - nedávej čerstvé - ať ho to nenadýmá..
Držím pěsti, ať je brzy ok!

janicka38
18. kvě 2011

@terezt
Ach, asi znam tve trapeni. Mala tak kakala asi mesic. Pomohly laktobacily. Mala mela dokonce hleny ve stolici,ale dr. to neresila.

terezt
18. kvě 2011

tak ja jsem holky zavolala doktorce (dnes byla jina, nez nase obvykla). Poradila mi, ze kdyz uz tak dlouho neji, tak ze mu mam dat na povzbuzeni chuti trochu kokakoly po lzickach. Tak to zkousim. Ale zatim porad nechce jist. Pry uz muze byt taky bez mineralu, tak je dobre do neho dostat trochu osoleneho vyvaru. Coz ted do nej horko tezko dostavam. Porad poustime krtecka a za kazdy dalsi dil musi snist lzici polevky... No, tak ted uz ma v sobe tak 10 lzic (to jsem rada). Taky jsem zabehla do lekarny a koupila Smectu (predtim jsem mu davala jen nejakou ochucenou smectu a tu mi uz teda naprosto odmita) a micham to do te koly... 😒 a taky jsem koupila zivocisny uhli a rekla jsem mu, ze to jsou bonbonky a on to docela rad cuca. Mne je ted uplne jedno, ze tam pisou az od 3 let a na doporuceni lekare! No a zitra pokud se to nezlepsi, naklusame k doktorce!!!

mariesimonova1989
24. led 2013

ahojky holky,malá má od narození průjem poradíte mi prosím co s tím? 🙂