Jak nejlépe srazit teplotu 38,8°C u 7měsíční dcerky?

veronika1712
17. črc 2013

Jak nejlépe srazit horečku u mé 7 měsíční dcerky?jaká je nejlepší kombinace můžu dávat panadol čípky a nurofen sirup?a v jakém rozmezí?Děkuji

lv
17. črc 2013

střídat panadol a nurofen /či paralen a ibalgin sirup = dvě účinné látky paracetamol a ibuprofenum/, po 6h, někdo střídá i po 4h..vždy až nad 38,5..jinak ochlazovat větráním, hodně pít, případně zábaly, pokud léky nefungují, vlažnou plenu obalit přes hrudníček, lehce přikrýt, na 10min a sundat..opakovat max 2x po sobě, po půl hodině..srážet jen do 38, míň ne, sleze to většinou samo..ať je jí brzy líp.
Objeví se spousta jiných názorů, píšu své zkušenosti.

sinorina
17. črc 2013

já myslím, že můžete. Dávkování: dát panadol, za 3 hodiny změřit a pokud teplota neklasla, tak dát ten nurofen, za další 3 hodiny zase změřit.

helcenka
18. črc 2013

Zrovna to jsem řešila asi před měsícem, teploty celý týden okolo 39, maximálně klesly na 38,5. Už jsem nevěděla jak teplotu srazit, tak na radu doktorky jsem střídala po 3 hodinách nurofen sirup a paralen. Vždycky nám to zabralo třeba na hodinu, dvě a pak zase teplota šla nahoru. Takže po těch třech hodinách, pokud byla zase nad 38, tak jsem dala lék. Pokud náhodou teplota byla menší, tak jsem pak měřila každou hodinu a jakmile vyskočila, dala jsem lék. Potom zábaly na kotníky a zápěstí, ale ne ledovou vodu, jen mírně odraženou, mokrý ručníček a pak zabalit do suchého. A pokud je venku horko, tak moc nepřikrývat, jen plenou nebo lehkou dekou.

luthien.k
18. črc 2013

@helcenka týden je tedy hodně... Co mělo dítko za infekci? Nicméně kolem těch 39 se nejeefektivněji ničí ta mikrobiální infekce, takže není žádoucí srážet teplotu hned. Nicméně pokud trvá tak dlouho, tak to je jiná.

helcenka
18. črc 2013

@luthien.k - nikdo na nic nepřišel, nic jiného mu nebylo, než ty vysoké horečky, CRP bylo v pořádku, moč také. Po 8 dnech takhle vysokých teplot mu nasadila doktorka penicilin a po dalších 2 dnech byl úplně bez teplot. Takže vlastně ani nevíme, co mu bylo.