Jak oblékat na noc ekzematika?

michamicha
3. kvě 2011

Ahoj, zajímá mne jak oblékáte (v létě, když je v noci horko) děti na spaní. Syn má AE a dost se škrábe. Vůbec netuším jak ho budu v létě oblékat na spaní, aby se neškrábal. Teď používáme speciální pyžámka pro ekzematiky (mají našité rukavičky), ale třeba na léto se toho bojím, aby mu v tom nebylo horko 😖 Jakou máte vy zkušenost?
Díky.

kathy.skal
3. kvě 2011

@michamicha ahojda. Nemůžu mluvit jak s mimči, protože je mám ještě maličká.. Ale já sama jsem do puberty na AE trpěla taky. V létě byl základ hlavně se nepřehřát - takže jen slabá peřina, otevřené okno, ideálně takové to bavlněné prostěradlo (ne froté). Obléknout dlouhé nohavice a dlouhé rukávy, nehty ostříhat 😉 A hlavně používat jen bavlněné oblečen 😉

hanickacb
4. kvě 2011

Taky doporučuju davat overal na noc🙂mam taky syna s ekzemem a ten se skrabal moc.na noc jsme davaly leky proti svedeni zirtec,zodac nebo co ti dr.doporuci.

katmou
4. kvě 2011

Ahoj, taky mám syna s AE, v létě když byly největší horka jsem mu na spinkání dávala kraťásky a tričko s krátkým rukávem, nebo letní overálek na spinkání. Na ruce jsem mu dala bavlněné rukavičky aby se nemohla škrábat. 🙂

petrakm
7. kvě 2011

ahoj, mne se osvedcilo s pvnim pravdepodobne co pouzivate i vy, nozky mel odhalene ve slabem pytli nebo pod dekou, v lete to taky slo..hlavne mi pomhalo,kdyz byla uz cervena loziska,tak vysusit TANNO loation -spec pudr od Hermalu a nemusela jsem davat kortikoidy, takze jsem to docela ukocirovala a nemusela jsem ho moc dlouho trapit v rukavickovem, ono to jde, ale musi se toho vyzkouset vic.. http://www.proalergiky.cz/eshop/tricko-ekzem.html