Jak ochránit mimi před neštovicemi sourozence?

petrakm
14. bře 2011

ahoj, ochranil tady nekdo male miminko ( mam 7 tydenni, pl. kojene, nestovice jsem prodelala) od nestovic sveho sourozence? Predpokladam, ze jste deti nemohly izolovat, tak jako u nas..vsude zjistuju, ze by se nakazit miminko nemelo, ale zase jsem nasla prispevek, kdy uz mimiko z porodnice si odnaselo tuto nemoc(matka nestovice prodelala)..dekuji a jeste mam dotaz, co se takovymhle prckum dava na srazeni teplot, kdyz je vse az od 7 kg nebo od 3 mesice( samozrejme bych sla k dr, ale presto..dekuji, Petra

jabber
14. bře 2011

Ahoj, moje dcera měla neštovice, když byly malému 2 měsíce a nedostal je 😉 takže neboj 🙂 Ale kdyby přece jen něco, tak se domluvíš s vaší mudr. Prckům se na srážení teplot dává čípek podélně rozpůlený, ale v případě neštovic u malého miminka bych se s tou mudrou určitě kdyžtak spojila 😉

trpaslikg
14. bře 2011

videla jsem měsíční trojčata s neštovicema, chytli je od staršího sourozence, ale nebyli kojený...já bych to nehrotila a pozorovala jestli se neobjevý nějaký ten pupínek nebo příznak chřipky, pak bych navštívila doktorku...ani pořádně nevím v jaké té fázy jsou neštovice nakažlivý a jak dlouho trvá než se projeví, podle toho bych se orientovala...

matru
14. bře 2011

Starší dcera měla neštovice když jsem byla s malou v šestinedělí a taky je nedostala.Byla plně kojená a já jsem je v dětství měla .Dr. ale říkal, že takto malé a kojené děti je mohou prodělat třeba jen jedním pupínkem, kterého si ani nevšimnu.Takže ted vlastně nevim, jestli je ještě někdy budeme mít.Pokud je nedostane tak do 12-15 let, nechám zjistit protilátky a nechala bych jí naočkovat,
Na teplotu se miminkům dává Paralen nebo Panadol i když se tam píše, že je od určitých kil nebo měsíců. Není to tím, že by Paralen škodil, ale že není udělaný výzkum na takhle malé děti a proto to tam píší.

mailli
14. bře 2011

Kamarádky holčička měla jako malá neštovice (chytila je, když se byly s maminkou podívat ve školce za babičkou). Mělo to úplně pohodový průběh a navíc to malé miminko se ještě neumí drbat, takže se to i krásně rychle hojilo. Tím tě nechci vůbec strašit nebo ti předpovídat, že je tvoje miminko chytne. Ale kdyby náhodou ano, tak tě chci spíš uklidnit, že ten průběh není tak hrozný. Samozřejmě je ale potřeba s tím zajít k doktorovi/doktorce. Držím ti palce, ať to s mimčem zvládnete ve zdraví! 🙂

lukza
15. bře 2011

Ahojky k neštovicím neporadím ale na případnou horečku mužeš dát jen pul čípku pokud nemá ještě potřebnou váhu

prcekpet
15. bře 2011

Na konci sestinedeli starsi syn chytl nestovice (nechodi do skolky, jen se mnou a malym chodil na poradnu, takze jsme to chytli u dr. v cekarne) a maly byl plne kojene miminko, ja nestovice mela. Dr. se bala, aby to maly nechytl od starsiho, ze mela pripad, kdy matka prodelala nestovice a mladsi dite to od starsiho chytlo, i presto, ze bylo plne kojene. Proste jsme pockali 21 dnu a vse bylo OK, on nic nechytil. Jen pozdeji zacal mit problemy s kaslem a na imunologii dr. rikala, ze jeho imunitni system se timto zpusobem vyrovnal s nestovicema.
Ale ja bych to nehrotila, nas starsi syn, kdyz uz nebyl kojeny, byl ve styku s detma, co mely nestovice a ty deti byly uz infekcni a proste to nechytl. On si umel vybrat "vhodnou" dobu 😀 Nikdy nevis, kde a s kym se potkas a kdo a jak je infekcni. Kdybych mela nad tim premyslet, asi nevylezu ani z bytu a rovnou skoncim v blazinci 😀

na srazeni teploty se tak malinkatym detem dava pul cipku Paralenu

hojda
15. bře 2011

Já jen vím, že kamarádky kojené dvouměsíční dítě to taky dostalo od sourozence, naštěstí lehký průběh.

hanule05
17. bře 2011

ahoj,
mladší dcerka chytila neštovice, když jí byly 2 měsíce. Byla kojená, takže to asi nehraje roli. Bylo to ale naštěstí úplně v pohodě, neměla ani teploty a pupínků měla asi jenom sedm. Možná, že kdyby kojená nebyla, bylo by to třeba daleko horší. Jenom teď nevím, jestli má dost protilátek nebo je může chytit znovu.

beponka
18. bře 2011

říká se, že plně kojené dítko je do půl roku imunní proti neštovicím, ale zkušenost nemám